Menu

Ve jménu smrtihlava

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Dolero » sob 25. říj 2014 20:59:40 » Re: Ve jménu smrtihlava
Geniální :D
To upravené záhlaví je velice pěkné. Grafika je výborná jako u svého "předchůdce". Akorát se mi místy špatně četl text, ale jinak v pořádku. Možná na konci byl zmatek v pořadí screenů, ale člověk se hned zorientoval. Ještě bych asi zvětšil obrázky, protože je škoda, když jeho polovinu zabere text.
O příběhu se zatím nedá moc mluvit, le líbí se mi, že do toho "rveš" opravdu historii (třeba tu čarodějku). A zajímavost na závěr je super, doufám, že se objeví pod každým dílem :)
A ta inspirace Wolfem - Paderborn, to zlato vypadalo, jak kdybys ho přímo sebral z Návratu a tak dál... Což je taky super, jelikož Wolf z roku 2001 je úplně první hra, kterou sem hrál :P
Prostě perfektní práce, těším se na další díly :wink:
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » sob 25. říj 2014 21:27:36 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuju moc, takový koment potěší :-D Ano, zlato je vyscreenované z Wolfensteina. Stejně tak další předměty, které jsem zatím nepoužil, ale jistě použiju (vojenské skříňky, bedny, rádia, alarm atd.)

Paderborn - samozřejmě je to inspirace, ALE!

-Paderborn se nachází jen pár kilometrů od Himmlerova hradu Wewelsburg (myslím, že tvůrci se při tvorby Wolfensteina inspirovali Wewelsburgem), čili to skutečně bylo sídlo mnohých pohlavárů, navíc je to starobylé a legendami opředené město
-V Paderbornu je skutečně klášter a arcibiskupství
-Skalní masív Extersteine se rovněž nachází jen pár kilometrů od Paderbornu

Čili i zde je reálný základ. Zajímavosti budou pod každým dílem, to mohu slíbit. Samozřejmě, zajímám se celkově o zbraně, uniformy, bitvy, to je asi koneckonců vidět, ale o okultistickém a ruku v ruce jdoucím rasovém šílenství H. Himmlera jsem viděl tolik dokumentů a přečetl tolik knih, že jsem rád, že je mohu v komiksu prodat a svým způsobem poslat dál. I když buďme upřímní, kolikrát co jsem četl a viděl v dokumentech jsou tak donebevolající kraviny, že by se můj komiks dal vedle toho považovat za odbornou literaturu.

EDIT: Jinak zvolil jsem rok 1944, abych mohl použít některé prvky, jako maskovací uniformu SS s hrachovým vzorem nebo pušku StG44.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Senki » pon 24. lis 2014 21:11:20 » Re: Ve jménu smrtihlava
Upřímně smekám před snad až neomezenými možnostmi Marvin modu, neb tento komiks
je dalším z těch, kteří jeho dokonalost potvrzují. Opravdu výborné. Jak auto, tak kostýmy
vojáků. A do svých screenů taky dáváš pěkné "vtípky" s grafikou - přidání kříže s ježíšem,
obrazy s náboženskou tématikou na stěnách kláštera, a podobně, navíc z perspektivního
hlediska naprosto realisticky uvěřitelně udělané dobré řemeslo :-). Celkově bych nikdy
nevěřil, že je možné, abych měl možnost číst komiks o nacismu, když je v prostředí
středověkého gothica. :-D

Tvoje záhlaví je takový zajímavý přírodní úkaz. Divné. Baví mně tak ...trochu. Ani málo,
ani hodně. Nějak nevím, co bych ti poradil. Co je úplně blbé je písmo, které je takhle
staticky uprostřed a oproti rozpohybovanému záhlaví to působí...DIVNĚ. Zkus rozpohybovat
ono písmo, at hraje na stejnou muziku jako gesta oněch postav v záhlaví. A klidně se ser s
každým písmenem názvu tvého komiksu zvlášt. Dát to takhle jednotně a na střed je blbost.
A ona by možná i ta hnědá barva písma, nebo nějaká vojensky zelená, nemusela být špatná,
když by byla tmavá.

Úpravu screenu bereš v potaz, čož je fajné, atmosféru tmy jak přírodní, tak lidskosti, se ti v
jednom díle povedlo vykreslit dobře. Je samozřejmě fajn finální zajímavost odkazující na
historii a že nepropaguješ nacismus. :-)

A štve mně, že je těžké se orientovat v oknech. Jsou to ty malá okna na pravé straně dole, ale
možná mám jen blbý návyk v jakém pořadí ty okna číst.

Co se týče ještě písma v záhlaví, neboj se rozseknout jedno slovo i na dvě části. Není důležité,
aby to slovo drželo po hromadě, ale aby když ten divák k tomu přijde, podívá se na to a přejede
to odleva doprava, aby se to dalo přečíst přesně tak, jak zní název tvého komiksu. Jinak si s tím
klidně dělej psí kusy, jedinná podmínka je čitelnost. A to dolní logo smrtihlava možná taky zkus
nacpat do záhlaví.
Senki
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pon 24. lis 2014 22:12:36 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ahoj, jsem rád, že se komiks jako takový líbí. Co se týče toho záhlaví, tak já nevím, měla by písmenka tancovat jako v cirkuse, nebo se tam vinout jak na nějaké křiklavé reklamě? Jestli ti tohle schází, napiš to u troufnu si říci každého komiksu zde na fóru, protože pokud vím tímhle se nikdy nikdo nezabýval, maximálně možná byl text napsán pod úhlem nebo se zvětšoval z jedné strany na druhou. Pokud by byl nápis hnědý či khaki jak říkáš, tak bys ho tam mezi těmi ruinami asi dost těžko rozeznával. Ok, příště asi fláknu název komiksu místo do středu, když je to tak divné, někam do pravého horního rohu a aby to působilo rozpohybovaně jako postavy tak diakritiku rozhážu někde volně do prostoru, ještě z toho bude hlavolam, aby k určitým písmenům čtenář našel háček nebo čárku. Jako, aby mě někdo poučoval - jelikož za ty roky co dělám komiksy, tak to asi dost neovládám - kam a jak mám umístit nápis a jakou má mít barvu, tak to bych to měl asi fakt zabalit :D Dolní logo nevím proč bych měl cpát do záhlaví, nechci mít jednak záhlaví překombinované a jednak dolní logo plní úlohu zápatí.

Jako chápu, grafika se někomu může líbit a nemusí, stejně jako nějakou sochu může někdo pokládat za umělecké dílo a jiný by ji na místě rozkopal, ale nesnáším, když se mi někdo snaží určovat, tohle udělej takhle a tohle zase takhle a pak ta grafika bude mít úroveň. To už jsou představy někoho jiného. Ale ten komiks je MÉ dílo a proto bude mít tvář podle mých představ, jinak nevidím v tvorbě žádný smysl, abych to překopával podle něčí vize.

No ale co se týče těch oken, řeknu jen - zvykejte si. Samozřejmě může to být pro někoho těžký přechod, ale já říkám, ač donedávna jsem tomu přikládal jen malou váhu (a byla to veliká chyba) že takové to uspořádání, kde všechny screeny jsou stejně vysoké a mění v lepším případě jen šířku, že to je již překonáno. Budou-li, a já doufám, že budou, vznikat další komiksy, pak bude budoucnost tvořit dynamické uspořádání screenů, které nejen že je na pohled atraktivnější, ale dává možnost pracovat s atmosférou - ztvárnit ve větších screenech scény důležité, v menších takové ty, které jsou důležité méně, a v nejmenších podstatné detaily příběhu, jako například zde ty zlaté cihly. Takže to už prostě si myslím, že je něco, co se bude pomalu vyžadovat, stejně tak jako dříve pro dobrý komiks platilo ono pravidlo ne dva, ale tři screeny na řádek.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 24. lis 2014 22:47:25 » Re: Ve jménu smrtihlava
Docela slušné, skoro tak dobré jako můj Trigothic ...

a teď vážně - co se mě týče, patříš k mým nejoblíbenějším tvůrcům. Propojení skutečných nacistických reálií se světem Gothicu - tak prosté, až geniální - divím se, že to nenapadlo někoho dříve (alespoň jsem nikde nic podobného neviděl). Zajímalo by mě, co by na to řekli kluci z PB ... Jen si tak říkám, šlo by toto vytvořit pomocí jiné hry? Já myslím, že ne ...

Na mě působí komiks velmi "přívětivě" svou ponurostí, obsahovou i výtvarně-grafickou. Velmi oceňuju smysl pro detail - máš to domyšlené do puntíku. Postavy zapadají do příběhu uvěřitelně a přirozeně.

Jediné co mi trochu vadí je tmavé písmo (hezký font), občas se to, zvlášť na tmavém pozadí, obtížně čte. A jedna jediná chybka s překlepem v jednom slově - vlapuržina noc (Valpuržina noc). A to je vše.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Senki » úte 25. lis 2014 6:50:18 » Re: Ve jménu smrtihlava
Omlouvám se, Willhelme, pokud moje rady zní jako poučování tě, ale, nezlob se na mně, plácáš tady, s
prominutím, neskutečné blbosti, místo toho, abys argumentoval na radu, kterou jsem ti napsal. :lol: :roll:
Bylo by dobré si to přečíst víckrát, dokud ti necvakne, o co jde.

Wilhelm píše: tak já nevím, měla by písmenka tancovat jako v cirkuse, nebo se tam vinout jak na nějaké křiklavé reklamě?

A to je fakt jediné, co tě napadlo? To se na mně nezlob, ale myslel jsem, že máš v hlavě víc. Nikde jsem nikde nic
takového nenapsal.

Wilhelm píše:Ok, příště asi fláknu název komiksu místo do středu, když je to tak divné, někam do pravého horního rohu a aby to působilo rozpohybovaně jako postavy tak diakritiku rozhážu někde volně do prostoru, ještě z toho bude hlavolam, aby k určitým písmenům čtenář našel háček nebo čárku

A tohle už je taková krávovina do nebes volající, že na to radši ani nebudu reagovat. Vážně nevím, z jaké části těla si
tyhle absolutní nesmysly taháš. Četl jsi vůbec můj příspěvek?

Wilhelm píše:ale nesnáším, když se mi někdo snaží určovat, tohle udělej takhle a tohle zase takhle a pak ta grafika bude mít úroveň. To už jsou představy někoho jiného. Ale ten komiks je MÉ dílo a proto bude mít tvář podle mých představ, jinak nevidím v tvorbě žádný smysl, abych to překopával podle něčí vize.

Naprosto s tebou souhlasím ve všech bodech.
Řekl jsem já snad ve svém příspěvku někde, že to musíš dělat podle mých rad? Přikazuje ti snad někdo něco?
Udělej si to jak chceš, mě je tvoje dílo krom zhodnocení jinak úplně šumák.

Wilhelm píše:napiš to u troufnu si říci každého komiksu zde na fóru, protože pokud vím tímhle se nikdy nikdo nezabýval

To byl jen nápad čistě jen k tvému komiksu. Každému záhlaví to sluší jinak a já poradím každému přesně podle toho, jak
se mi to v danou situaci bude zdát za vhodné a správné.

A to, že se tím nikdo nikdy nezabýval, taky neznamená, že je to správně. Ne, ne! Hlavně nesmíš svým dílem vybočovat!
Udělej to přesně tak, jak se to přece dělalo vždycky. Když se tím nikdo nikdy nezabýval = je to samozřejmě i automaticky
správně.
Proč být přece jiný, a někdy i pokrokový, když můžu hrát na jistotu.

Co se týče toho loga, máš pravdu, to nebyla nejlepší rada, uznávám.

Ale máš recht. Proč radit někomu, kdo to ví lépe. A kdo u většiny svých komiksů dělá záhlaví pořád stejným způsobem na
"jistotu" bez jakékoliv inovace nebo novinky. Tak sory, pane mistr, že ti to hned nezbaštím jako někteří další zde. Alespon
už vím, komu nemám radit. Stejně toho evidentně moc v hlavě jako tvůrce nemáš, když tě napadly takové ubohosti. Co se
dá dělat.
Senki
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 25. lis 2014 7:48:33 » Re: Ve jménu smrtihlava
Senki, musím se Wilhelma zastat. Reaguješ zbytečně podrážděně a útočně a to jen proto, že se Wilhelm nerozhodl řídit se dle tvých rad. Výroky typu:
Senki píše:
- plácáš tady, s prominutím, neskutečné blbosti, ...
- ale myslel jsem, že máš v hlavě víc.
- A tohle už je taková krávovina do nebes volající, že na to radši ani nebudu reagovat. Vážně nevím, z jaké části těla si
tyhle absolutní nesmysly taháš.
- Stejně toho evidentně moc v hlavě jako tvůrce nemáš, když tě napadly takové ubohosti.

jsou urážející, ne věcné a konstruktivní a opravdu tady nemají co dělat. Máš právo na svůj názor, ale nesmíš ho nikomu vnucovat a už vůbec ne jej urážet. Pokud Wilhelm nezareagoval podle tvých "rad" a připomínek, je to jeho volba.

omlouvám se za OT, ale je to připomínka i pro ostatní.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Lordan » úte 25. lis 2014 9:00:28 » Re: Ve jménu smrtihlava
Mě tedy teď ještě napadla výtka k záhlaví, když už nějaká padla, i když úplně jiného charakteru. :D
Nápis by podle mě neměl jít přes tu vlajku. Takhle je to červená na červené. Ne, že by se to nedalo přečíst, ale nevypadá to podle mě nejlépe.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Wilhelm » úte 25. lis 2014 11:40:21 » Re: Ve jménu smrtihlava
Lordan: Tak jasně, je to možný. Ono mouchy se najdou vždycky :-D

Emperor: Díky, přesně jak říkáš.

Senki: Nějaký agresivní, ne? Já si myslím, že když už teda útočíš na můj intelekt, (já sám, aby bylo jasno, se za kdovíjakého myslitele nepovažuju, aby si někdo třeba nedělal iluze, že se považuju za génia a nepotřebuju slyšet názory jiných) - tak by měl být způsob tvé argumentace asi trochu jiný, a ne psát jako hulvát, když pokud vím, já jsem tě nijak naurazil. Ano, řekl jsem svůj názor, že se mi tvá vize nelíbí, ano, řekl jsem, že nemám rád, když mi takto někdo píše, že mám udělat toto a toto a toto a pak ten komiks bude za něco stát, ale tvou osobü pokud vím jsem nijak neurazil ani na tebe neútočil. A nemám ani proti tobě, ani jsem nepociťoval, jakoukoli zášť, protože to sem podle mě vůbec nepatří a fóru to může jen uškodit. Nemusím souhlasit s každým. Jednou jsem se třeba vcelku chytl s Pivlem, kvůli komiksu Já Odsouzený. No ale prostě nechali jsme to, a naše vztahy jsou si myslím velmi dobré, a myslím, že jsme to vyřešili i bez zbytečných nadávek, čili to je samozřejmě vždy v rámci diskuze, ale určitě bychom se neměli nafukovat a vybuchovat a zbytečně tak narušovat vztahy a oslabovat soudržnost téhle komunity. Protože čím je komunita menší, tím víc jsou ty neshody znát. Čili nezlobím se na tebe, i když ses moc hezky nevyjádřil.

Toto je poslední slovo. Dál se můžememe bavit v Diskuzi o komiksech či přes SZ, čili v tomto topicu již nereagovat.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » úte 25. lis 2014 12:30:54 » Re: Ve jménu smrtihlava
Sorry, hoši - ja som jeden z posledných, ktorý by sa mal do toho miešať, ale len taký postreh:

Chvíľami mi to pripadá, že tu ide hlavne o to nájsť za každú cenu na diele niekoho chyby. Za každú cenu. Všetci sledujú grafiku, rámy, záhlavie atd... ale nikdo sa akosi nevyjadruje k obsahu, ktorý komix má a ktorý určuje jeho podstatu. Súhlasím, že nie je možné hodnotiť komix po pár častiach, ale práve táto vec - hodnotenie obsahu, mi u viacerých komixov tu prezentovaných uniká... :wink:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 25. lis 2014 12:48:10 » Re: Ve jménu smrtihlava
Tak podle mě se obecně obsah hodnotí lépe, když je víc dílů, kvůli vývoji jak děje samotného tak i jednotlivých postav. A vzhled je to první, co člověka osloví nebo ne - špatný vizuální dojem může člověka odradit od toho, aby dílo vůbec četl a ohodnotil obsahové kvality. Ale jinak máš samozřejmě pravdu, nudný děj, špatné dialogy atd. můžou shodit celý komiks, jakkoli by byl graficky dokonalý. I když konkrétně toto není zrovna Wilhelmův problém ... ideální je, když se autorovi podaří zaujmout napoprvé jak po vizuální tak obsahové stránce.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Wilhelm » úte 25. lis 2014 13:59:29 » Re: Ve jménu smrtihlava
No, tohle je to, co já říkám pořád už prakticky několik let. Nicméně, přestože díky za podporu, tohle by se mělo řešit úplně jinde. Proto prosím, už tu diskuzi uzavřeme, a nebo přesuňme tedy do té obecné diskuze.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Senki » čtv 27. lis 2014 11:03:56 » Re: Ve jménu smrtihlava
Z mé strany se sluší, abych to celé tak nějak uvedl na pravou míru, jak bylo co myšleno a tak.

Souhlasím s tebou, také nemám rád, když mi někdo něco vnucuje, příště se tedy pokusím to napsat jinak,
aby to neznělo jako "vnucování mých vizí". Nechci tady nikomu nic vnucovat a už vůbec tady nechci vypadat
jako netolerantní ******. A nechci ani žádné zbytečné konflikty kvůli komiksům, či jiné tvorbě, s nikým a nikde,
pokud možno. Správně jste napsali, že jsem zareagoval naprosto zbytečně podrážděně - už se to nebude
opakovat. A je dobře, moc dobře, že máš svojí vlastní hlavu, víš kam chceš jít a nenecháš si do toho kecat :wink: :)

Celkově to ale rozhodně nemělo vyznít tak, že by tvůj komiks graficky byl nějak špatný, nebo tak, naopak,
graficky je celkově na dost dobré úrovni, na zdejší poměry. Písmo v záhlaví například konečně neútočí na
autorovi oči svojí velikostí, záhlaví celkově je dost v souladu s tím, co chceš svým komiksem říct, vhodně
zvolený font, což jsou velké, nepopiratelné kvality, které některé zdejší komiksy vůbec nemají. Graficky se mi
tvůj komiks svým způsobem líbí. :wink:

Wilhelm píše: Ok, příště asi fláknu název komiksu místo do středu, když je to tak divné, někam do pravého horního rohu a aby to působilo rozpohybovaně jako postavy tak diakritiku rozhážu někde volně do prostoru, ještě z toho bude hlavolam, aby k určitým písmenům čtenář našel háček nebo čárku. Jako, aby mě někdo poučoval - jelikož za ty roky co dělám komiksy, tak to asi dost neovládám - kam a jak mám umístit nápis a jakou má mít barvu, tak to bych to měl asi fakt zabalit :D

Eh, obávám se, že tady došlo k nedorozumění. To, co jsem napsal, bylo myšleno opravdu všelijak, ale takto
rozhodně ne. :lol: :wink: Je v tom více moudrosti, než kolik jsi v tom našel:

1) Ne, nikde neříkám, abys dal písmo do pravého horního rohu místo doprostřed. Zkus to dát do hranice mezi pravou/
levou stranou a středem komiksu. :wink:
2) Ne, nikde neříkám, abys rozházel diakritiku volně do prostoru, nemluvím ani o hlavolamu, nemluvím ani o tom,
aby čtenář musel hledat háček nebo čárku k jakému písmenu. Tak takhle jsem to vážně nemyslel. :wink:
3) Nemyslím si, že když ti jen dodám nápady co a jak, že bys to měl zabalit nebo že to neovládáš, pokud to tak
vyznělo, tak se moc omlouvám, tak si to ode mně fakt nevykládej. :wink:

Možná by bylo nejlepší, když bych na nějakém volném obrázku nějak volně ukázal, jak to bylo míněno. Ve svém předchozím
příspěvku mluvím o tom, že stačí, když to bude čitelné. ČITELNÉ a pro diváka k okamžitému přečtení zleva doprava a
ze zhora dolů, tak, jak jsou na to oči čtenářů zvyklé :wink:, a že to současně to může být i rozsekané a může to fungovat,
takže by z toho nebyl žádný "hlavolam" a dotyčný by nemusel hledat, k čemu má přiřadit čárku či háček. A že jinak se s
textem může pracovat tak, aby třeba měl dynamiku nebo dal komiksu nějaký pohyb či hloubku, zkrátka aby bylo zábavnější
dívat se na to záhlaví samotné. Ale není vůbec lehké to takto udělat, jen co je pravda. :wink:

Wilhelm píše:Co se týče toho záhlaví, tak já nevím, měla by písmenka tancovat jako v cirkuse, nebo se tam vinout jak na nějaké křiklavé reklamě?

Ani jedno ani druhé. :wink: Už vysvětleno o odstavec nahoře.

Ale nechme to už být :wink: tento příspěvek je jen k "dovysvětlení" toho, jak to bylo míněno. A je to jen a pouze nabídka
nápadu, žádné vnucování. :wink: Jak jsi správně řekl, je to tvoje dílo a udělej si jej přesně tak, jak chceš ty. Já jen
píši, co mně k tomu napadlo. :wink: A pokud ti i příště napíši nějaké tipy či u jiných komiksů, budou to jen čistě moje
postřehy - nic víc. :wink:
Senki
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » ned 12. dub 2015 17:45:21 » Re: Ve jménu smrtihlava
Takže po delší odmlce přichází druhý díl komiksu. Zde je a snad se bude líbit. Ještě musím zamakat na úvodním topicu... :)

http://www.ulozisko.sk/obrazky/734065/Smrtihlav1.png
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » ned 12. dub 2015 18:00:31 » Re: Ve jménu smrtihlava
Človeče - neuveriteľné :!: :shock: Jak grafika, tak i príbeh samotný, a z mojej strany tomu vážne nemám čo vytknúť. :) Aj to dobové stvárnenie - čo sa ponúkaných možností v Gothicu týka - je naozaj na jednotku :idea: Prekrásna, fakt nádherná práca, len škoda, že to nepribúda rýchlejšie. Musel som si prejsť aj ten predošlý diel, lebo mi už za tú dlhú dobu vypadol kontext :wink:
Ramesse
Uživatel

PředchozíDalší