Menu

Prokletí Nového tábora

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » pát 22. srp 2014 13:12:25 » Prokletí Nového tábora
Obrázek
Komiks navazující na Prokletí Starého hradu

Veškeré díly naleznete na webu nebo na tomto odkazu: Celý komiks Prokletí Nového tábora - jednotný download.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » pát 22. srp 2014 14:04:51 » Re: Prokletí Nového tábora
PARÁDA!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod dragonranger » pát 22. srp 2014 15:42:28 » Re: Prokletí Nového tábora
Graficky to je (řeknu to bez obalu) úžasný. Naprosto mě to dostalo. :) Krásně sladěný, nepřeefektovaný a nerušivý.

Příběh je též na hodně vysoké úrovni (zatím). Osobně nemám zdání kdo by ten vrah mohl být. Jen osobně doufám, že to není nějaký sektář a nová řada tedy není jen ta stará v trochu jiném kabátu, což by komiksu dost uškodilo. Ale myslím si, že ty, zkušený komiksák, bys něco takového nedovolil. :wink:

V textu jsem nenašel žádnou chybu a font třebaže jednoduchý je dobře čitelný.

Těším se na další díly. Samozřejmě za 1. :wink:

dragonranger
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Dolero » pát 22. srp 2014 16:00:15 » Re: Prokletí Nového tábora
Nezklamal si Vojto a opět je to skvělé počtení...
Grafika je pěkná, žádný rušivý motiv, který by znesnadňoval čtení a text je dobře čitelný. Celkově komiks je pěkně přehledný....
Příběhově se zatím nedá co vytknout, zatím sem neodhadl, kdo by vrahem mohl být :)
Těším se na další pokračování
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Kristi » pát 22. srp 2014 16:27:08 » Re: Prokletí Nového tábora
Paráda, v pokračovanie Prokletí som ani nedúfala. Vyzerá to, že nášho Sherlocka a Watsona čaká ďalšie zaujímavé dobrodružstvo.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pát 22. srp 2014 16:38:21 » Re: Prokletí Nového tábora
Jsem hrozně rád, že jsi s tím projektem nesekl, protože krimi příběhů tu moc není i přes to, že jsou údajně v ČR hodně oblíbené a Gothic na to má vyloženě vhodné prostředí. Po hodně dlouhé době zkusím svůj typický rozbor, protože jsem ve čtení trošku napřed než ostatní, tak snad všechny co se těší na pokračování jen navnadím. :)

GRAFIKA Obrázek
      Stejně jako v předchozím komiksu téhle "série" jsi se vůbec nerozmýšlel nad detaily,
      zvolil jsi jednoduchou, "tříbarevnou" verzi. Proč ne? Obzvlášť, kdy žje grafika zasazená
      stejně jako u prvního dílu do barev tábora. (Celkem jsem zvědav, jak bude vypadat
      zelená verze :P ). Osobně bych snad jen ubral trochu té bílé, aby komiks chytil více
      sytých barev a měl pak asi i lepší atmosféru. Velmi musím pochválit výstižné, kvalitně
      zpracované záhlaví stejně jako v předešlém komiksu.

EFEKTY Obrázek
      S tímhle už má zkušenosti, takže když už se nějaký efekt objeví, nemáš problém
      ho slušně zapracovat do screenů, komiks o efektech vůbec není, tudíž není co vytýkat,
      ale ani za co dávat plusy. Každopádně je to po delší době první komiks od tebe,
      kde vážně nejde jen o mluvení, ale trochu to připomíná i tvé dřívější komiksy
      díky využití marvinu, tudíž neljde jen o to, co se děje v bublinách, ale i na screenech.

PŘÍBĚH Obrázek
      Opět propracovaný, dobře vymyšlený, nechybí mu opět ani ono tajemno kolem případu,
      bohužel nemůžeme jen chválit, protože při srovnání s předchozím dílem je to přece jen
      krůček dozadu. Ne, že by jsme neměli před sebou kvalitní krimi podívanou, ale
      jde spíš o celkové rozuzlení, které už není tak nápadité jako v prvním případě.
      Přesto ani tady prakticky mínusové body dávat nemůžu.

TEXTY Obrázek
      Asi nejsilnější stránka komiksu. Dobře napsané, smysluplné dialogy bez chyb,
      překlepů a nepůsobí tolik uměle, jak to bývá ve zvyku tam, kde se hodně mluví.
      Už se sice nejedná o tak popsanou knihu jako v prvním dobrodružství Cronose a
      Blada, ale to se vynahrazuje prostřednictvím něčeho jiného.

CELKOVÉ HODNOCENÍ Obrázek
    Už to není jen o čtení, jak je to u tebe poslední dobou zvykem, ale konečně jsi
    zase předvedl, že i s Marvinem to rozhodně umíš, škoda jen úplné nedomyšlenosti
    příběhu. Přesto se mi zdá, že oproti tvým předchozím počinům tomu přes všechnu
    úctu ke skvěle odvedené práci něco chybí, co například Cesta Temnotou nebo i
    tvůj první krimi pokus měly.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
      7,5 z 10
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » pát 22. srp 2014 20:04:37 » Re: Prokletí Nového tábora
Tak:
V prvej rade musím pochváliť záhlavie! To sa ti naozaj podarilo, zase raz. Jednoduché, ale pritom zaujímavé a do komiksu výborne zapadajúce. Aj font je pekný. Grafika je, ako je u teba zvykom jednoduchá, ale pritom nerušiaca. Až na druhý raz som si všimol, že máš vedľa seba 4 namiesto obvyklých troch screenov, čo by mi inak vadilo :D DIalógy a texty sú už tradične dlhé a prepracované, to je asi tvoja najlepšia stránka (podľa mňa). Príbeh je zaujímavý, ajkeď ma nejak zvlášť nechytil, ale to nevadí... Hodnotím samozrejme za 1! :D Je super, že je tu zas nejaký nový komiks, hlavne keď to bolo vpodstate "prekvapenie".
PS: Pivl si musí dať záležať aj na hodnotení komiksu! :D Chcel by som mať tvoje odhodlanie! :D
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » sob 23. srp 2014 21:21:58 » Re: Prokletí Nového tábora
Parádní! Stejně jako předchozí příběh ze Starého tábora. Já se mohu snad jen opakovat, opět vyspělost příběhu a dialogů, kráně jednoduchá grafika... Je to prostě super a hrozně se těším na pokračování.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 26. srp 2014 13:45:23 » Re: Prokletí Nového tábora
Děkuju mnohokrát za všechny komentáře. Největší dík patří samozřejmě Pivlovi, za jeho nejpropracovanější hodnocení :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Kennedy_R » pát 29. srp 2014 23:06:27 » Re: Prokletí Nového tábora
Jsi plodný autor a tvá práce má hodně dobrou úroveň. Děkuji ti za zpříjemněné chvíle a napínavé čtení.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Vojta1122 » pon 01. zář 2014 15:44:01 » Re: Prokletí Nového tábora
Rádo se stalo :) Já zase děkuji za komentář :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » stř 17. zář 2014 12:34:55 » Re: Prokletí Nového tábora
Sakra, jaktože se zde neobjevují žádné komentáře? MOžná by Vojto bylo dobré, kdyby jsi sem dal vždy upozornění, až se na webu objeví nové díly, i já jsem si toho všimnul až teď.

Komiks je prostě úžasný. Líbí se mi, jak ztvárňuješ třídní rozdíly a zájmy jednotlivých kast. Navíc příběh se pěkně zamotává a je to opravdu napínavé. Bohatá zásoba kvalitního textu dává každému dílu velkou záživnost a "trvanlivost" - to nemůžete jen tak přeletět očima a být zhruba "v obraze" :-D Skvělé.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 17. zář 2014 17:11:32 » Re: Prokletí Nového tábora
Presne, ja som ho zaregistroval až po tvojom upozornení. :P Čo k tomu povedať, než to čo už povedané bolo? Príbeh sa začína zamotávať a je to napínavé. Len tak ďalej. :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 19. zář 2014 20:46:03 » Re: Prokletí Nového tábora
Děkuju velice za oba komentáře :) Jinak, dneska by se tedy na webu měl nový díl objevit, tak jej očekávejte :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » pát 19. zář 2014 21:03:29 » Re: Prokletí Nového tábora
Super! Parádny diel! Len dúfam, že sa to nezmení v niečo ako Hry o tróny :D
sleeper
Uživatel

Další