Menu

Nástroje destrukce, Pouť do Hrobky zatracených

Diskuse a hodnocení komiksů.
Děkuju mnohokrát za bystrý komentář! :)

Na tvorbu světa jsem kladl důraz jak v Nástrojích destrukce, tak tady, ale - ač se to nemusí třeba tolik zdát - i v Protivnících dějin, od nichž pak máme jako dvě odvěsny Studium započalo i Vesnici Černolesí.

No, po pravdě, ono se po tomto už nestihlo stát tolik, protože jsem se už potom pomalu odmlčel. Nicméně, jsem odhodlán udělat třeba pár krátkých dalších dílů, takže se třeba i dovíš, co ses vůbec dovědět nemohl :)
Vojta1122
Kronikář

Nanějakou dobu se ve vydávání Poutě zase odmlčím, ale pro dnešek tu je 10. díl.
Vojta1122
Kronikář

Zveřejňuji 11. díl.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vera » pát 24. bře 2017 22:46:14 » Re: Nástroje destrukce, Pouť do Hrobky zatracených
A opět tu máme prvotřídní cliffhanger! ShiiiiP! :D
Tohle mě sakra baví. Oba díly.
Já neutíkám.
Tomu se říká "zrychlený přesun na strategicky výhodnější pozice"
Vera
Uživatel

No, já děkuju za komentář. Tady přihazuju ještě jeden cliffhanger, tj. 12. díl.

Nuže, tím se dostávám na konec toho, co jsem před lety vytvořil. Jak jsem říkal, to, že přidělám nějaké další díly, reálně hrozí, každopádně ne dříve než za dva týdny. Jinak mám ale materiálu ke zveřejňování stále spoustu, snad se je na co těšit :)
Vojta1122
Kronikář

Nový díl bonusové povídky Cestovatelé

Právě jsem dokončil nový díl povídky Cestovatelé. Tentokrát se jedná o díl groteskní, silně inspirovaný v renesančních rozprávkách a (troufám si říct) i poměrně čtenářsky přitažlivý. Pro zájemce opět shrnutí předchozího děje:

Cestovatelé se vydali na výpravu do města Meziříčí, jemuž vládne oportunistický hrabě Hraboch. Při cestě narazí na podivnou černou linii na velké planině. Cestou spolu vesele hovoří o všelijakých tématech.

Nový díl čtěte zde!
Vojta1122
Kronikář

Tak, dneska pokračuji ve zveřejňovánéí svých dříve nevydaných matereiálů. Kdysi dávno jsem měl v plánu udělat komiks s rámcovou kompozicí, který představí čtenářům minulost Ostrova. Koncept byl prostý - zatímco ostatní Cestovatelé, keří již získali své Nástroje destrukce a donesli je Skraatovi, Arne se stále nevrací: Kelah, Rovold a Hanson se nudí, a tak se snaží krátit si čas vyprávěním příběhů. Moc daleko jsem se ovšem s tímto projektem nedostal. Vytvořil jsem prologový díl, jejž s radostí zveřejňuji, k dalšímu dílu jsem se zmohl už jen na záhlaví a screeny.

Čekání na Arneho - prolog
Záhlaví druhého dílu
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » sob 08. dub 2017 20:44:56 » Re: Nástroje destrukce, Pouť do Hrobky zatracených
Zajímavé, mohl z toho projektu být neskutečný almanach... Je husté, kolik ti toto na disku leželo stranou (a to předpokládám, ještě není všechno) ten komiks je už taková ta typická novodobější Vojtova tvorba, více textu na obrázcích než je zdrávo. :D Ale zase chápu, že u toho šlo asi spíš hlavně o to představit to prostředí.

Nový díl povídky byl super napsaný, obzvlášť popis na začátku byl super, moc se mi líbilo to až básnické přirovnání na začátku popisu. (Jelikož jsem fanda hvězdných obloh a hezkých stromů, tak jsme si to dokázal živě představit) :)
Zkoušel jsme si při tom otevřít mapu a všechny ty lokace o kterých se mluví se snažil najít, ale ta mapka je hrozně malinká, až se mi zdá, že je škoda, že těch obrázkových bonusů, co by rozšiřovaly to pojetí o světě je te trošku málo.
Enšpígl je zřejmě nějaká parodie na dnešní internetové trolly. :D Pobavilo. :)

Co se týče komiksu tak tyhle části už si vůbec nepamatuju. :D Nicméně je škoda, že v té době ještě tolik nejely úpravy textur obličeje, protože některé postavy by si určitě zasloužili vlastní image. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Po pravdě řečeno - na disku mi toho už tolik neleží, jediná větší věc, kterou ale zveřejňovat nebudu, je pokus transformovat Nástroje destrukce v román, na němž je dnes cenná snad jen pouze mapa, střižená na míru právě románové adaptaci (včetně některých pozměněných jmen. Tu bych koneckonců zveřejnit mohl:

Mapa Ostrova pro románovou adaptaci

Jinak mám samozřejmě neskutečné hafo materiálů na papíře, jsou to většinou náčrty dějů, charakterů postav, dějin Ostrova, popisy měst a dalších míst. Mnohé z těchto poznámek používám v povídce Cestovatelé. A snad mám ještě něco poztrácené v hromadách popsaných sešitů (některých ještě z gymplu) nebo v zákoutích vlastní mysli :D

Jojo, všiml jsem si, jak máš rád zářivou hvězdnou oblohu - tvoje projekty o tom docela vypovídají :D
Pokud jde o obrázkové bonusy - uvidíme, třeba se ještě něco najde, třeba ještě něco vytvořím. Je to teď hlavně otázka času a chuti.
Pokud jde o Enšpígla, tak je to postava renesančních rozprávek, o které jsem se dověděl až na vejšce na jednom semináři a strašně jsem si ji zamiloval - a tak jsem rád, že jsem ji mohl takto implantovat do vlastní povídky. Mimochodem, ta souvislost s internetovými trolly je podle mě velice na místě, když jsem rozprávky o Enšpíglovi četl, měl jsem naprosto stejný dojem.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » sob 08. dub 2017 21:35:07 » Re: Nástroje destrukce, Pouť do Hrobky zatracených
No na téhle mapě už je vidět rochu víc. :)
Ono je vidět, že si si s tím fakt vyhrával no, asi každý kdo dělal nějaký fantasy svět a zažralse do toho určitě ví, jak zábavné je dělání to věcí kolem až člověk zapomene na ten hlavní projekt... :)

Tak uvidíš, já doufám, že se čas i chuť najde, protože když už nic, tak při nejmenším je číst tvá díla hrozně příjemná nostalgie. :)
Je vidět, že jsem toho z renesance moc nečetl, protože vůbec netuším, že by tam někdo hodoval takovému humoru. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

@Vojta1122:
===========

Nazdar.... najprv okrajovo - díky, že si sa na mňa vykašlal, a neodpovedal mi v PM na dotaz, o ktorý som ťa 2x žiadal :lol: ale neva... :wink:

K veci:
Vojta1122: ...Po pravdě řečeno - na disku mi toho už tolik neleží, jediná větší věc, kterou ale zveřejňovat nebudu, je pokus transformovat Nástroje destrukce v román, na němž je dnes cenná snad jen pouze mapa, střižená na míru právě románové adaptaci....

Chlape - rozmysli si to :wink: Ako komix ma to moc neťahá... naozaj to nechceš urobiť ako knihu? Dobrý príbeh na prečítanie je fajna vec, nie vždy totiž obsah vypadá dobre ako komix. Niekedy je ten samý príbeh ako kniha 10x lepší.... (napr. Witcher od Sapkowskeho - hra je dobrá, ale knižné prevedenie je lepšie...)
Ramesse
Uživatel

Pivl píše:Je vidět, že jsem toho z renesance moc nečetl, protože vůbec netuším, že by tam někdo hodoval takovému humoru. :)

No, tak takhle, rozhodně tam tyhle věci jsou. Ten Enšpígl, to je podle mého vyloženě literatura pro lid, ale tak třeba považ takový Dekameron, kolik tam bylo občas i prasáren :D

Ramesse píše:Nazdar.... najprv okrajovo - díky, že si sa na mňa vykašlal, a neodpovedal mi v PM na dotaz, o ktorý som ťa 2x žiadal :lol: ale neva... :wink:

Já se omlouvám, plně přiznávám, že je to moje chyba, úplně jsem na to zapomněl a tvoje zpráva se mi někam ztratila, ale kdyžtak mi napiš znovu, nebo zkus napsat do komiksové poradny, řekl bych, že spolu s Pivlem určitě dáme něco dohromady.

Pokud jde o literární adaptaci, tak teď tu čas od času píšu povídku zasazenou do tohoto světa a doma mám asi tři popsané sešity, které formou nějakého vyprávění zobrazují postavy všech Cestovatelů a místa, na kterých žijí. Mít to v počítači, neváhám a zveřejním to tady, ale na to, abych přepisoval ty desítky ručně psaných textů se opravdu necítím.

Pokud jde přímo o příběh Nástrojů destrukce, tak ten přepisovat znovu nehodlám, já si nemyslím, že by byl tak dobrý, aby mohl úrovní něčemu odpovídat - nebo takhle, neznám úplně takovou tu fantasy produkci, které jsou dnes plná knihkupectví, čtu jen Tolkiena a Sapkowského, kteří jsou rozhodně někde výše, takže snad by se i ty Nástroje, trochu fundovanější a propracovanější mohly vyrovnat tomu ostatní, ale rozhodně si nemyslím, že by to byl příběh, který by si zasloužil takovou péči. Navíc by si to tady určitě nikdy nepřečetl :D
Vojta1122
Kronikář

Po delší době opět jeden díl Cestovatelů. Krátká povídka se tímto již dostává za polovinu celkového rozsahu a na prah svého finále. Díl nese název Meziříčí. Jako vždy stručně shrnu předcházející děj.

Cestovatelé se vydali na výpravu do města Meziříčí hraběte Hrabocha. Po přechodu přes podivnou černou linii na Velké pláni dorazí do vesnice Řečice, kde se setkají s podivínem, jenž si říká Enšpígl, a ten jim náležitě pobyt ve vsi znepříjemní.

Nový díl čtěte zde!
Vojta1122
Kronikář

Bonusová povídka finišuje, s dnešním dílem se proměňuje nejen kompozice kapitoly, ale i celé směřování děje. Pro zájemce opět rekapitulace předchozího dění:

Cestovatelé po přechodu přes černou linii na Velké pláni a setkání s podivínem Enšpíglem ve vesnici Řečice dorazili do města Meziříčí hraběte Hrabocha. Ve městě se jim podaří večer sehnat ubytování a zvažují, že se společně vydají mezi lidi. Leč místo, aby se spolu shodli na programu pro všechny, jeden po druhém se oddělí od ostatních a vydávají se do města na vlastní pěst.

Nový díl čtěte zde!
Vojta1122
Kronikář

Přináším předposlední díl této povídky, děj vrcholí, kulminuje. Nejprve ale rekapitulace minulého:

Cestovatelé přešli černou linii na Velké pláni, setkali se s podivínem Enšpíglem v Řečici a dorazili do Meziříčí. Místo, aby strávili večer společně, rozdělili se, každý na oko pod nevinnou záminkou. Každý z nich ovšem sleduje jeden cíl - a ten sídlí v nejvyšší věži hradu hraběte Hrabocha, vládce Meziříčí.

Nový díl čtěte zde!
Vojta1122
Kronikář

PředchozíDalší