Menu

Prokletí Starého hradu

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » úte 10. pro 2013 22:14:52 » Prokletí Starého hradu
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Download celého komiksu Prokletí Starého hradu

Témata:
Les - tma - smrt
Nevěra - rozhodnutí - láska - zubatá.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » čtv 12. pro 2013 22:15:29 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Začnu u Vojty, protože společně s lordanem má jako jediný dokončeno.
Velice dobrý komiks. Osobně si myslím, že i celou soutěž vyhraje. Graficky poměrně nic složitého, ale bohatě stačí na dokreslení příběhu. Výborný gradovaný děj s originálností, co se námětu týče, protože detektivek tu opravdu moc není, je rozhodně dobrý, možná i nejlepší v celé soutěži. Gramatických chyb jsem si nějak nevšiml (ale to je u mě běžné, ikdyby tam byly :) ). Co se týče zpracování screenů a akčnosti, tak už to ale není taková sláva, ale to je odvozené od toho, že celý komiks stojí na zápletce. Vojta holt změnil styl. Už to není zkáza ostrova Khorinis ani Nástroje destrukce, kde oslňoval bitvami a akčností, ale jsou to komiksy připomínající spíše krátké povídky zasazené do komiksu.
Na jednu stranu musím smeknout, za velmi vydařený komiks, ovšem čekal jsem, že Vojta vykouzlí i něco, co předvedl Milhaus - Hru s grafikou, zpracováním, což bohužel Vojta neudělal a vsadil jen na příběh. I přes to je to nejspíše, co se celkového dojmu týče asi nejvydařenější komiks soutěže a to, že je v něm svět Gothica, jeho osobnosti a vztahy, trošku postavené na hlavu, klidně Vojtovi odpustím. Kdybych neměl hodnotit hlavně grafické zpracování, odevzdal bych svůj hlas nejspíše zde. :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Jarvis » pát 13. pro 2013 20:16:43 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Další pěkný komiks. Chválím zajímavý nápad s detektivkou, který je zpracovaný velice dobře. Děj se stále více a více zamotává a každý další díl jsem si vychutnával víc a víc a těšil jsem se na rozuzlení případu. :)
Velké množství textu mi nevadilo, naopak jsem se o to víc ponořil do atmosféry a užíval si čtení. Grafika je určitě pěkná a hezky sedí ke komiksu.
Líbila se mi na konci zmínka o vraždě v Novém Táboře a tím sis nechal otevřená vrátka pro případné pokračování, takže pokud nějaké bude, budu se těšit. :wink:
Těžko se mi komiksu něco vytýká a pokud budu hodně velký detailista, tak jsem v textu našel maximálně tak dva, nebo možná tři překlepy, ale na tom nezáleží (to jen, aby se neřeklo, že nic nekritizuji. :D Já jsem se vším spokojen a všechno se mi vždycky líbí :D ).
Pro mě je tento komiks jeden z tahounů celé soutěže a nedivil bych se kdyby vyhrál. :P
...???
Jarvis
Uživatel

Příspěvekod Kofi » sob 14. pro 2013 14:50:22 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Po dočtení musím konstatovat, že je to černý kůň soutěže aneb Vojta prostě umí.

Grafické stránce není moc co vytknout. Neohromí, ale ani neurazí. Podklad je obyčejný, záhlaví taktéž, i když pěkně udělané. Líbí se mi stylově orámované dialogové rámečky.

Komiks vsadil přesně na to, na co měl. Jednotlivé díly jsou dlouhé, ale výborně odvyprávěné. Ze začátku mi sice dalo trochu si zvyknout, že tak profláklé postavy se objevují v úplně jiných rolích (z Gomeze je takový hodný strejda :D ), ale vše funguje dobře.
Kvituju hlavní postavy, líbí se mi inteligentní dialogy (snad jen jednou jsem si říkal, že se postava mága trochu začíná opakovat, ale to je jen drobnost), kde nechybí humor, a kterým se celkově dá vytknout jen minimum. Komiks navíc působí dojmem, že screeny byly dělané pro text a samotný příběh, a ne naopak, což je dobře. Snad jednou dvakrát je toho textu už tolik, že by nebylo od věci rozdělit text do dvou screenů, než mít 3/4 screenu pouze text a z obrázku je vidět jen hlava, ale to je skutečně jen detail.
Osobně mi nevoní klišoidní zpověď pachatele na konci, ale na druhé straně je to detektivka, kde to není až tak nic neobvyklého.

Gramatice až na pár překlepů není co vytknout a v takovém množství textu se to promíjí přece jen snadněji.

Celkový dojem je výborný!
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Riki » ned 22. pro 2013 22:00:11 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Tak tento komix mě už po prvním dílu velmi zaujal.

Parádně vymyšlený, napínavý a poutavý příběh, musela jsem číst dál a dál, přesně toto je pro mě stěžejní. Hlavní postavy sympatické. super.

Grafika velmi jednoduchá, chtělo by si s tím více pohrát, ale i v v jednoduchosti je krása. V tomto případě grafiku překonal příběh.
"Same old story every time..."
Gothic 1
Riki
Loner in the dark

Příspěvekod El Kamil » pon 23. pro 2013 14:00:26 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Příběh

Podle mého názoru komiks s nejlepším příběhem v soutěži. Detektivní příběh se opravdu povedl, dvojička hlavních hrdinů působí přirozeně. V komiksu je obrovské množství textu a dialogů, přesto však nepůsobí nudně, dialogy nejsou zbytečné, mají co říct a nutí číst dál a dál.

Líbí se mi způsob mluvy postav, kde kdo by použil hrubější řeč, tato slušná je sice netradiční vzhledem k postavám, působí na mě ovšem opravdu dobře.

Komiks je dokončený, což je další velké plus. Nechybí mi napětí, akce,... paráda.

Grafické zpracování

Komiks by si možná zasloužil dvakrát větší počet dílů, když vezmu v potaz ten rozsah. Na spoutě oken je tolik textu, že z obrázku jde vidět sotva hlava mluvící postavy. To je škoda, ale rozumím, že bylo potřeba to napasovat do menšího počtu dílů.

Celkový grafický dojem je pozitivní, text bublin je dobře čitelný, ostatní působí v pohodě. Hlavička komiksu je povedená. Použity byly i nějaké speciální efekty. Sumasumárum není to nejlepší grafika v soutěži, celkově ale působí pozitivně.

Scény

Místy je na obraze dost postav, jejich aranžování muselo dát práci. Vidíme i scénu s magií, to je zase další level dovednosti s marvinem. Využití animací postav také přidává komiksu na věrohodnosti.

Další poznámky

Pěkný odkaz na fórum a mně osobně neznámou knížku :) ... no jo, nejsem tak sečtělý, teprve končím 4.díl Písně ledu a ohně :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Kristi » pon 23. pro 2013 19:33:10 » Re: Vojta1122 - Prokletí starého hradu
Tak toto je takmer dokonalý komiks! :)

Prvé plusové body si zaslúži jednoznačne samotný námet komiksu, detektívka tu často nebýva. Číta sa to jedna báseň, dialógy sú výborné, páči sa mi tá Sherlock-Watson-a-tak-podobne dynamika ústrednej dvojice. Postavy sú snáď všetky skvelé, dá sa k nim vybudovať vzťah aj v tých pár dieloch. Dej aj napriek dĺžke dielov a kope textu odsýpa jedna radosť, ani jedno okienko nie je naviac a toto je snáď prvý komix v tejto súťaži, kde dúfam, že sa autor chytí sequel hooku a bude druhá séria. Je to taká krásna pocta Sherlockovi, Poirotovi a podobným najmä knižným detektívkam.

Trošku ma sklamalo vyvrcholenie deja, kde by som čakala po toľkom napätí trochu dlhšiu a dynamickejšiu pasáž vo väzení, kde by sa s nimi trošku Baal aj pohrával, ale takto to tiež nie je zlé, také klasické detektívkovské spolu aj s tým monológom, len to pre mňa trošku zabilo to vybudované napätie, that's all. :) Malá chybička krásy.

Grafika sa k atmosfére super hodí.

Jednoznačný kandidát na hlas.
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » stř 25. pro 2013 8:27:12 » Re: Prokletí starého hradu
Další série ... proč ne, ale nebude to jednoduché a já bych si to hodně hodně rozmyslel, jestli do toho jít. Pak už totiž nebudou čtenáři uchváceni tou originalitou. Pak to bude chtít skutečně vypracovaný a vygradovaný detektivní příběh. Takový úspěch, jaký komiks vzbudil, se bude jen těžko překonávat :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Vojta1122 » stř 25. pro 2013 9:24:35 » Re: Prokletí starého hradu
Děkuji moc za komentáře. Nejen vám, porotcům, ale i všem ostatním, kteří psali svá hodnocení do hlasovacího topiku, jsou to moc cenné postřehy, které dokazují, že člověk se má i po několika letech ve fanatu stále čemu učit a stále má co vylepšovat :)
Jak už jsem řekl, budu pracovat na dalším detektivním případu, bude asi velice těžké nezklamat, ale snad se všechno vydaří tak, jak by mělo :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lester100 » pát 03. led 2014 12:32:28 » Re: Prokletí starého hradu
Tenhle komiks se ti vubec nepovedl první díl byl nudnej a řekl bych že se tam nic neděje je to takove divné...při každém dílu vím co bude v dalším...měl by jses zlepšit a myslet trochu na příběh a né jenom furt..."ja si řeknu že jsi udělám nějakej komiks" pak nepřemyslíš nad příběhema potom o takhle dopadne.Grafiku moc neumím ale byla hrozná. :) to je všechno co jsem ti chtěl napsat doufám že ti to pomuže v dalších dílech.
Lester100
Trvalý ban

Příspěvekod ondralukas1010 » pát 03. led 2014 12:37:42 » Re: Prokletí starého hradu
Skvělý komiks, se skvělým nápadem a můj jasný favorit v Komiksovém králi, doufám že bude pokračování. A jak bylo řečeno i přes velké množství textů to nepůsobí nudně, právě naopak by se dala atmosféra krájet a rozhodně každý přemýšlel kdo je vrahem. Ke grafice nic nemám, moc ji nerozumím.
Nejhorší to bude až i Alabama bude mít svou vlastní atomovou bombu.
Věta: "Pošlete Mariňáky!" je ultimátní řešení na všechny vaše problémy.
ondralukas1010
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » pát 03. led 2014 19:12:57 » Re: Prokletí starého hradu
Tak Vojtěchu, jdeme nato..

Jako prvně bych Ti chtěl vzdát hold a prosím omluv mou nepříliš dobrou češtinu, ale kvůli velké úctě k tobě, se o to tedy pokusím.... Takže příběh byl od začátku, velmi propracovaný, doslova povzdvihnul mé myšlenky a donutil mě několikrát ke zamyšlení nad vrahem... Je to velice dobrý a propracovaný počin, asi sem nepozorný žák, ale prozraď Vojto u Ravena, i té dívky se našli stopy po uškrtení, a dokud sem dával dobrý pozor, bylo tam zmíněno jen vysvětlení o dodání silné dávky z bažin, která obě postavy usmrtila, ale Baal se nezmínil o těch stopách... No jěšte se vraťme k deji, atmosféra byla vynikajíci, je vidět, že si už těch komiksů udělal hodně a děj máš víc jak dobře promyšlený... Celé to pátraní, bylo to tak vyspělé, je vidět, že většinu z těch slavných románů o Holmesovi a Poirotovi si pročet a udělat to s takovým vynikajícim závěrem, kde Baal všechno vyzradí a pak ho mág, kterého celý čas podezřívali zabije, bylo prostě umění, ikdyž celý čas sem tušil, že Gomez to být nemohl, a co se týče Corista, chvilku sem pochyboval, ale nedávalo by to zmysl, a když umřel Milten, bylo jasné, že to nemohl udělat nikdo z tábora, nýbrž jěšte nějaký další významný mág...

Tak tolik k fantastickému příbehu, který právem háji tvůj titul, jako vládce našeho fanartu. Co se týče grafiky, narozdíl od běžných komiksů se mi líbilo, že u všech dílů si použil stejnou grafiku i záhlavií. Hnědé pozadí, mi hodně připomělo zdejší design fóra, a rámeček kolem screenů tam skvěle ladil, víš ono já sem všechny komiksi nepročetl, a právě bodle zářízích rámů sem předpokládal, že je to Dasovo dílo, ale jakmile bych to začal číst a nejen hleděl na grafiku, tak bych Ťe poznal... Ku grafice, se mi jěšte hodně líbili, že dávaš víc jak 3 screeny na řádek a dokážeš ty screeny perfektně uspořádat... K tvým znakům se zařaďuje taky to, že na většine screenu je zmysluplný text, někdy mi nejde do hlavy, jak můžeš být druid. (Sorry žádná provokace :D ) Celkově je to vynikajíci dílo, možná by se hodilo pokračovaní, ale u tohohle konce, by to už nemuselo na původní sérií nadvázat, proto to nedoporučuji...
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod Tom1 » pon 06. led 2014 20:02:02 » Re: Prokletí starého hradu
Jsem myslel že tenhle komiks vyhrál :) je nejlepší, jiný než ostaní, ale novou sérii asi nechci, může se to zkazit :sad:
Tom1
Trvalý ban

Příspěvekod Vojta1122 » sob 01. úno 2014 20:45:30 » Re: Prokletí starého hradu
Tak, rád bych trochu se zpožděním poděkoval za komentáře :)
Trelisovi obzvlášť, že psal kvůli mně v češtině :) Pokud šlo o uškrcení, v komiksu jsem psal, že vypadali jako uškrcení, to všechno způsobila právě ta tráva :)
Jinak, abych se vyjádřil k pokračování, tak já už sice mám v hlavě příběh víceméně promyšlený, ale, ač tuto výmluvu osobně nesnáším, musím říct, že nemám vůbec čas. Dost mě zaměstnává příprava na maturitu a pak samozřejmě přijímací zkoušky k dalšímu studiu. Tak se snad dočkáte, až bude trocha toho delšího volna :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Taria » ned 04. kvě 2014 8:40:40 » Re: Prokletí starého hradu
Úžasná komiksová zápletka :) Do poslední chvíle nebylo jisté, kdo je vrahem a detektivní příběh měl logické zakončení, což se né vždy u tohoto žánru povede :)
Nevím jestli se těšit na pokračování, ale rozhodně se těším na další skvělý komiks z tvé dílny :)
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Další