Menu

Komiksový král 2013 [SOUTĚŽNÍ KOMIKSY]

Příspěvekod Pivl » pát 01. lis 2013 16:36:23 » Komiksový král 2013 [SOUTĚŽNÍ KOMIKSY]

Příspěvekod sleeper » pát 01. lis 2013 16:42:51 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Prihlasujem sa!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Lordan » pát 01. lis 2013 17:00:00 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Jdu do toho :)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod DasaDek » pát 01. lis 2013 17:02:08 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Též se přihlašuju.. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod marco5445 » pát 01. lis 2013 18:06:12 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Obrázek
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Dicht » pát 01. lis 2013 18:10:20 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Iam in!
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Dragon75 » pát 01. lis 2013 19:43:00 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Též se přihlašuji :D
"Vždycky někdo musí zemřít, aby ostatní mohli žít."
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 01. lis 2013 20:39:13 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
doufejme, že komiks do soutěže odešle alespoň polovina těch, co se přihlásí :).
Ale též se hlásím a doufám, že nebudu mezi těmi, co neodešlou.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dante » pát 01. lis 2013 20:41:25 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Zlatého Diega jsem neodeslal kvůli své blbosti, musím to napravit :) Takže se hlásím
Milhausi, rozvrh a termíny >zde<
LOOK LEFT =================> YOU FAILED
Dante
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 01. lis 2013 21:57:44 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Rád se přidám :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod pkudelaman » sob 02. lis 2013 19:47:21 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Přihlasuji se!
pkudelaman
Uživatel

Příspěvekod Max » čtv 07. lis 2013 18:47:15 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
A stejně tak já se také přihlašuji.
Max
Uživatel

Příspěvekod Pivl » sob 09. lis 2013 12:01:19 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Poslední šance se přihlásit do dnešních 23:59 hodin. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » ned 10. lis 2013 0:00:18 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
PRVNÍ FÁZE U KONCE
OFICIÁLNĚ BYLA UKONČENA PRVNÍ PŘIHLAŠOVACÍ FÁZE. PŘEJEME MNOHO ÚSPĚCHŮ
PŘI TVOŘENÍ V DRUHÉ FÁZI A NÁSLEDNĚ I MNOHO ŠTĚSTÍ PŘI HLASOVÁNÍ VE TŘETÍ
FÁZI.

Nově aktualizován topic - Přidáni byli členové poroty a členové soutěže.
Nově založen topic - Informace a průběh soutěže - Zde budete moci sledovat průběh soutěže,
rozhovory, a novinky které budou zveřejňovány během celé "klidné" druhé fáze.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Pivl » pon 11. lis 2013 19:37:10 » Re: Komiksový král 2013 [HLAVNÍ TOPIC]
Obrázek

Jak již bylo řečeno – Dnes na mé otázky bude odpovídat vítěz posledního ročníku Komiksového krále a bývalá dlouhodobá opora vedení fóra, Milhaus. Co tě vedlo k tomu, přihlásit se opět do soutěže Komiksového krále? Samozřejmě kromě obhajoby vítězství.
No stejně jako vloni chci, aby se soutěže účastnilo co nejvíce lidí a popřípadě z toho něco vzniklo. Tedy to je asi pro mě hlavní důvod, prostě podpořit tu soutěž. Sám jsem podobné soutěže taky dělal a nebylo moc příjemné, když člověk organizací strávil několik dní a pak se mu do soutěže přihlásili tři lidi. A navíc je to zábava :). Já komiksy a lidi co je dělají moc nesleduji, takže během soutěže zjistím, kdo a jak na tom je :), když se každej ze sebe snaží dostat to nejlepší.

Předpokládám, že vybraná témata jsi viděl. Co na ně říkáš? Našel už sis to „své“ nebo teprve uvažuješ, které bude nejvhodnější?
Moc mě neoslovili a zatím jsem si žádné nevybral. Ale nejspíše to zase budu muset nějak okecávat, aby z toho vzniklo něco trošku mého :). Ale uvidím. Moc jsem o tom zatím nepřemýšlel.

Jaký je vůbec tvůj názor na onen systém tagů a jaký názor máš na obecně navržená témata, která do soutěže nebyla vylosovaná?
Jo, tágy jsou docela dobrý, i když by se to možná dalo i vylepšit, nebo zdokonalit :). Hlavně to navrhování tágů. Ale ono to účel plní a vzhledem ke zdejším lenochům, to asi ani jinak nejde :).

Vraťme se teď zpět k minulému ročníku. Tvůj komiks Historky z taverny U Ďábla sklízely velký úspěch a to hlavně po grafické stránce. Byl jsi spokojený se svým komiksem, nebo bys ještě něco změnil?
Já si už ale ani nepamatuji, o čem ten komiks vlastně přesně je, četl jsem jej naposledy před tím rokem/dvěma, když jsem jej odesílal do soutěže :). Vím, že tehdy v rámci možností soutěže a času, jsem s ním spokojený byl, ale zase jsem to moc neprožíval a spíš si prostě jen tak hrál. On ten komiks moc lidí neoslovil, tedy alespoň podle jiných soutěží a hlasování v nich, kde moc nezářil a vypadl hned. Tedy moc úspěchů nesklízel, což je asi dáno tím, na jaké je to téma, nebo možná tím, že jsou tam rýmovačky. Prostě to každého neosloví :). Takže možná to bych změnil.

To, co ti přineslo veliké množství plusových bodů, byly verše a grafika. Jak dlouho trvalo, než jsi graficky zpracoval jeden díl a jak tě vůbec napadlo, stvořit veršovaný komiks?
Nevím, mám dojem, že ty rýmovačky (ono se to opravdu nedá nazvat verš :)) moc dobře přijaty nebyly. Ale nevím.
Grafika se myslím povedla a nejspíše se lidem líbila (asi to byl hlavní důvod, proč ten komiks tehdy vyhrál). Jak dlouho to trvalo, to si nepamatuji. Nejtěžší je udělat si na začátku grafickou předlohu u každého prvku v komiksu a podle té pak dělat vše a nic v něm neměnit. Pokud to člověk má, tak pak už to jde rychle (tedy jakmile jsem měl pozadí, rámečky, vzhled bublin a textu). Já bych řekl, že víc času mi zabralo vymýšlení těch rýmovaček. Jak mě napadlo dělat rýmovaný komiks, to opravdu nevím. Nějakej čert mi to nakukal :). Pak jsem toho taky litoval. Ale zase to nejsou žádný verše, ale spíše opravdu legrační rýmy pro zasmátí. Mě se takový styl líbí (u jiných autorů) a tak jsem jej chtěl taky zkusit.

Vraťme se ještě o kus zpátky – Tvůj úplně první komiks, jestli se nepletu, byl Gorn se nudí. (Když nepočítáme návod Jak na komiks). Osobně jej považuji za jedno z nejvydařenějších děl, co se žáhnru komedie týče. Je tomu ale už poměrně dávno. Popiš nám tehdejší situaci ve fanartu a jaké to vlastně tehdy bylo, tvořit humorný komiks, kterých postupem času spíše ubývá.
V té době nikdo nedělal nic jiného, než humorný komiks založený na vulgárních výrazech. Na webu nebyla žádná porota, takže tam mohl dát komiks každý, kdo chtěl. Současně ale nebylo příliš mnoho autorů, kteří komiks dělali. A já si tehdy prostě řekl, že to taky zkusím. První díly nebyli nic moc (graficky), ale právě mi radili lidé, jako třeba Kamil atd takže jsem doladil nedostatky. Pak jsem všechny ty jejich rady a vše, na co jsem během tvorby přišel sám, dal do toho komiksu Jak na komiks, aby další autoři mohli dělat komiksy rovnou a snadněji. a vyhli se některým chybám.
Takto pak vznikaly komiksy další, většinou humorné (inspirované Bandity, Mudem, nebo tím mým Gornem). Pak se tu objevil Wolfest a přímo se zeptal v diskuzi o komiksech, jestli by mohl udělat komiks vážný. Tedy on se na to přímo ptal Kamila a ostatních, jestli to není blbý dělat vážně myšlen komiks, když tu jsou všechno komické. Odpověď byla nejistá - nikdo si neuměl představit, jak ten vážný komiks bude vypadat (až tak to tu vypadalo :)). Wolfest přišel s Mechanickým jablkem a řekl bych, že tím zahájil dost radikální změnu všech zdejších komiksů a nepřímo i kvality celého fanartu.

Jinak já Gorna považuji za úlet a ne jednou jsem uvažoval nad tím, že bych jej nechal z webu stáhnout a smazat.

Zpět k letošní soutěži. Do soutěže se oproti roku 2011 přihlásilo hodně nováčků. Soutěž tedy může konečně plnit to, co slibovala od začátku – Veteráni se opět pustí do práce a nováčci se můžou něco nového přiučit. Myslíš, že je dobře, že se přihlásili a kolik z nich myslíš, že komiks odešle?
Bylo by dobrý, aby se jich hlásilo co nejvíc (nebo aby se hlásili třebas jen lidí ze srandy, kteří komiks nikdy nedělali, ale chtějí to zkusit). Třeba je to začne bavit. Ale z toho, co jsem viděl, že se do soutěže přihlásilo, tak mi nepřijde, že by tam bylo zas tolik nováčků. Alespoň ne v práci s grafikou, protože i když některé nicky neznám, grafiku ti lidé ovládají.
Jinak doufám, že pošlou komiks všichni.

Z loňského ročníku proti tobě stojí Vojta a Max. Oba velice dobří fanarťáci. Max za tu dobu své umění vylepšoval ve filmech a mimo fórum, naopak Vojta přímo rozjel svojí drtivou komiksáckou kariéru a jeho komiksy patří do sekce „nejoblíbenější komiksy fóra a webu.“ Myslíš, že bude těžší nad nimi zvítězit než v minulém ročníku a kdo myslíš, že z nich nebo i z dalších soutěžících má největší šanci tě sesadit z trůnu?
To vůbec nevím a ani jsem o tom nepřemýšlel :). Já si udělám prostě svůj komiks tak, aby se mi líbil a snad to stihnu v čas a pokud se mi to povede, tak budu spokojený :). Když by se líbil i jiným lidem, byl bych spokojenější :). Ale jestli vyhraju nebo ne, nebo jestli to bude těžký/snadný o tom neuvažuji. Přece jen, já dělal naposledy komiks do té poslední soutěže a od té doby nic, takže budu rád, když vůbec nějaký udělám. Ostatně já díky té soutěži zjistím, jak se kdo z těch, co znám, zlepšil :). Vyhrát mají asi šanci všichni. Jestli někdo větší/menší, to nevím.

Minulý ročník jsi prakticky jediný humornější komiks odevzdal ty a jak to dopadlo. Považuješ i letos cestu přes humor a vtip jako cestu vítěznou, nebo je šance, že se dočkáme tvého opravdu vážného komiksu?
To nevím. Já tehdy nedělal humorný komiks, ale vtip je prostě skryt i v těch nejvážnějších situacích, za to já nemůžu :).

A poslední otázka - Pokud se soutěž odehraje i za rok, budeš uvažovat o své účasti? :)
Já nevím, co bude zítra. Těžko říct, co bude za rok :). Ale pokud bude a pokud budu a pokud bude fórum a já na něm, tak určitě.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Další