Menu

Cesta temnotou

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » úte 25. čer 2013 21:27:03 » Cesta temnotou
Rád bych vám představil svůj komiksový experiment s názvem Cesta temnotou. Jedná se o komiks s volně určenou dějovou linií, kde příběh zpola vzniká jen jakousi kontrolovanou náhodou. Nenaleznete zde žádnou přímou řeč, ani myšlenky postav, zůstává jen vypravěč, kterým je hlavní hrdina komiksu. Experimentu se nevyhnula ani grafika, zavedl jsem zde cosi, čemu říkám grafický purismus, což znamená, že komiks je ušetřen všech zbytečných a zatěžujících grafických efektů. Podle ohlasů bych rád vytvořil několik dílů a podle toho posoudil zda tento projekt má smysl a zda má cenu v něm vůbec pokračovat. Nuže, můžete číst a komentovat, děkuji:
I
II
III
IV
V
VI
VII
VIII
IX
X
XI
XII
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lordan » úte 25. čer 2013 21:35:12 » Re: Cesta temnotou
Bál jsem se, když v úvodu píšeš že nebude přímá řeč, že mě komiks bude nudit, ale nenudil.
Co se grafiky týče, tak mi lehce připomínáš filmové Dogma 95. :D A né, nenudil jsem se. Za mě - pokračuj. A drž se toho stylu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Příspěvekod Jarvis » úte 25. čer 2013 22:28:57 » Re: Cesta temnotou
Zajímavý experiment :D jednoduchý komiks a vůbec mi to nevadí, jen pokračuj dál, jsem zvědavej jak to bude vypadat když bude více dílů :)
...???
Jarvis
Uživatel

Příspěvekod Senki » stř 26. čer 2013 8:19:20 » Re: Cesta temnotou
A já už se těšil na purismus Fernanda Légera :lol:

No hele, jako záhlaví je opravdu hodně jednoduché, písmo v něm umístěné na střed (a tím pádem
směr divákova oka je zaměřený především na něj) problém je, že na samotné záhlaví se dívat mně
rozhodně nebaví. Sice jde o purismus, ale jako obrázek sám o sobě je prostě nudný. Prostě si
neudělal zajímavej puristickej obraz :lol: ...stalaktity které vysí ze shora a mezi nima na střed
písmo...a nic víc... :?: s tím si ale nemusíš dělat moc hlavu, tohle tady děláme téměř všichni :lol:
vyjímečné na tom je, že záhlaví netvoří žádný screen a je udělaný vlastně čistě grafikou (není to
vektor) A nebylo by možná lepší to písmo přitmavit na tmavě šedou? Vůbec i okraje screenů dát do
tmavě šedé :arrow: celé to stylizovat do tmavě šedá a černá. Bylo by to podle mně mnohem
zajímavější, než bílá vs černá.

Jako ono...jen bílé obrysy rámečků + černé pozadí = to není zrovna něco extra. Klasika, kontrastní
barvy proti sobě.

Na bublinách je vidět tvůj typický styl, který jsem viděl v Nástrojích, Martinovi, atd. Je fajn, že máš
svůj styl, jen si dej pozor, abys nevykrádal sebe sama :)

Za velikost písma "Vyrobil Vojta1122" v zápatí :arrow: bez komentáře zastřelit :lol:
Tohle jsi teda pěkně přehnal...taková velikost písma? :shock: :lol:
No jak chceš - ale takhle přehnaně velké písmo vždycky působí strašně amatérsky.

Co je podle mně dost nadupané a solidní, jsou texty. Tady je podle mně už vidět a cítit že už sis něco
málo napsal a text má smysl a grády. Baví mně, mnohem víc, než u mnoha ostatních komiksů. Co
se týče příběhu, uvidí se podle následujících dílů.
Senki
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » stř 26. čer 2013 8:57:55 » Re: Cesta temnotou
Koukám, že doly jsou teď nějaký trend. Já, odsouzený, Deníky pomsty a i tento komiks, všechno se to točí kolem dolů. Je to zrádné místo, plné nebezpečí a neznáma. Nabízení mnoho námětů, tak proč toho nevyužít, že ano? :)
První věc, co mi vadila, když jsem včera zabrousil do tohoto topicu, bylo to malilinkaté teňoučké I , do kterého jsem se nějak nemohl trefit. :D
Komiks je vlastně povídka. Místo popisu lokací a osob zde máme všechno na obrázku. Něco podobného už jsem viděl i v komiksu Stíny nad Khorinisem, ale tady je to zase trošku o něčem jiném, je to nové a mi se to líbí.
Ke grafice ti nemám co říct, kromě toho záhlaví. To mi nevadí, jako takové, ale při čtení prvních řádků mi tam nějak překáželo a pořád na sebe stahovalo pozornost. Byl jsem rád, když už jsem na něj potom neviděl. Nápad to není špatný, ale chtělo by jej ještě dopilovat.
Toť k prvnímu dílu vše, doufám, že se dočkáme dalšího pokračování. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod sleeper » stř 26. čer 2013 12:11:44 » Re: Cesta temnotou
Zaujímavý komix. Dasedek ma predbehol, je to vpodstate poviedka s obrázkami. Za mňa super, pokračuj. :wink:
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Senki » stř 26. čer 2013 12:22:02 » Re: Cesta temnotou
Ještě by mohlo být zajímavý ten námět v záhlaví trochu prohloubit (dát tomu hloubku) tím, že tam
namnožíš tyhle stalaktity a uděláš je menší a menší, změníš jím barvu, atd. když už to je totiž
kompozičně úplně nuda, mohlo by to mít alespon prostor. :lol: a nebo že tam dolů přidáš ještě
stalagmity (já si fakt nevzpomenu, jak se to neodborně jmenuje, prostě ty hroty
z jeskyní, akorát trčí hrotem nahoru :lol: ) prostě tohle není nijak
zajímavé ani zábavné se na to dívat, i když je to purismus. :wink: :wink:
Senki
Uživatel

Příspěvekod Zero » čtv 27. čer 2013 11:54:57 » Re: Cesta temnotou
Hodně sympatická forma vyprávění, mám rád originální počiny. A těch tu na fóru zrovna moc není, takže rozhodně pokračuj. :-)
Zero
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 30. čer 2013 3:28:12 » Re: Cesta temnotou
Opravdu zajímavý počin. Vzhledem k tomu, že tam nejsou žádné dialogy, je to spíše něco jako povídko-komiks, grafiku by to asi trošku vylepšit chtělo, alespoň to záhlaví, protože to jediné mi z komiksu neřeklo vážně vůbec nic. Ale vážně je to na čtení hodně zajímavé, takže se těším na další díly, pokud budou. ;)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Eridor » pon 15. črc 2013 22:33:23 » Re: Cesta temnotou
Velice zajímavé a originální pojetí. Jsem zvědav, jak se komiks tohoto rázu bude rozvíjet, takže za mě - pokračovat :wink:
"Je lepší shořet, než vyhasnout."
Eridor
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 16. črc 2013 7:08:28 » Re: Cesta temnotou
Děkuju vám všem za komentáře.
Jinak nový díl bude, už je rozpracovaný, ale ještě nevím, jak rychle se mi ho podaří dodělat :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dragon75 » stř 24. črc 2013 14:59:56 » Re: Cesta temnotou
Mě se to hodně líbilo. Pokračuj :)
"Vždycky někdo musí zemřít, aby ostatní mohli žít."
Severské války
Dragon75
Uživatel

Příspěvekod Taria » stř 24. črc 2013 17:47:05 » Re: Cesta temnotou
Dobře začatý příběh, se skvělým napětím ve finále. Grafika je dostačující a vůbec mi nevadilo, že zde nejsou klasické dialogy. Jen tak dál, Vojto, budu se těšit na další díly :-)
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Vojta1122 » pát 26. črc 2013 7:59:12 » Re: Cesta temnotou
Tak děkuji za nové komentáře :) A jak poděkovat lépe, než novým dílem. Tentokrát je trochu kratší a také mi to docela trvalo - ale prázdninový režim holt doléhá na nás všechny. Nuže, čtěte a komentujte :)
II
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Lordan » pát 26. črc 2013 8:46:15 » Re: Cesta temnotou
Ale tak ano, opět pěkné. Je vidět že vytvořit zajímavý počin může být vlastně strašně jednoduché a časově nenáročné, jen to chce mít dobrý nápad.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lordan
Psanec

Další