Menu

Úsvit minulosti

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Lester100 » pát 22. lis 2013 15:13:48 » Re: Úsvit minulosti
dragonranger píše:Nádhera,nádhera, nádhera. Jiná slova mě opravdu nenapadají. :wink:
uplně s tebou souhlasím má to jen malo dílu ale je umělecké dílo :D přímo úchvatné.Ten děj člověkan uplně vtáhne do komiksu.Už se těším na další díl :) uplně skvělé :)
Lester100
Trvalý ban

Příspěvekod Jarvis » čtv 05. pro 2013 21:00:49 » Re: Úsvit minulosti
Tohle je moc pěkný komiks. Hezká grafika, tajemná atmosféra a dobrý příběh. Člověk se po přečtení dílu hned těší na další díl. Snad jen pozor na občasné překlepy, ale jinak dobrá práce. :wink:
...???
Jarvis
Uživatel

Příspěvekod Max » stř 22. říj 2014 20:24:18 » Re: Úsvit minulosti
Přidán nový díl.

SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
A také jsem prošel předchozí díly a mírně poupravil texty. Po delší prodlevě doporučuji projít si komiks od začátku.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Max
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » stř 22. říj 2014 20:54:08 » Re: Úsvit minulosti
Super, že se kapacita vrací na scénu :-D Přečtení starých dílů bylo po takové době nutností. Po grafické stránce nemám co vytknout, máš charakteristický styl, podle kterého jdou tvé komiksy dobře rozeznat. Líbí se mi promyšlenost ddialogů a zdá se, že máš rovněž dobře promyšlený i příběh, který je dost zajímavý a začíná se zamotávat. Tak snad se dočkáme i dalších dílů, byl bych moc rád.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod sleeper » stř 22. říj 2014 21:00:06 » Re: Úsvit minulosti
Jooo! Nový diel, už som ani nedúfal... Super!
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » čtv 23. říj 2014 19:43:26 » Re: Úsvit minulosti
Chlape - tak toto je naozaj parádne dielo, snáď jedno z najlepších, aké som tu videl! Predtým som si toho moc nevšímal, ale teraz som si našiel čas, a podla tvojho odporučenia prečítal celý komix od začiatku. :D

Je to až neuveriteľne akčné, a chvíľami mám dojem, že sledujem film. Grafika plne zodpovedá tajuplnosti príbehu, a aj konkrétnym scenárom v odlyšných prostrediach - čo dodáva komixu skutočne ten potrebný náboj... Páči sa mi, že používaš väčšie snímky. Mnoho ľudí spraví snímky malé, a naplní ich textom - čo je úplná kravina, pretože komix nie je poviedka a MUSÍ hovoriť aj obrazom. Veľmi sa mi páči, že si nezanedbal dosť podstatnú vec - artikuláciu postáv: jak pri debatách, tak pri akcii - má to fakt "gule". Toto žiaľ mnohí nezvládajú. Tvoje postavy nestoja jak cukrové bábiky, je tam vidieť tú kynetiku tela v súlade s myslením postavy. Skrátka - musím len podtrhnúť to, čo tu už bolo povedané - PARÁDNA, FAKT KRÁSNA PRÁCA, a rozhodne sa veľmi teším, kedy priložíš ďalšie diely! :shock: :!: :!:

Je tu však niečo, čo ti vytýkam: už-už-už som sa potešil(!!!), že ro bude RRE komix, pretože tých je jako šafranu! A ty si z toho spravil v poslednej časti VRE!! Prečo..??? To sa tým týpkom v poslednej časti nedalo zmiznúť inak, len s použitím blbého "teleportu"? Z môjho pohľadu škoda - keď už niet kam z konopí, použijeme mágiu? Týmto pádom je z toho miesto "akčného filmu" teraz "akčná rozprávka"... Ale pozor - je to LEN môj subjektívny názor, mnohí to možno oceňujú, ale mne sa používanie VRE absolútne bridí... :???:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Max » pát 24. říj 2014 18:04:55 » Re: Úsvit minulosti
Děkuji všem za kritiku, akorát nedovedu odpovědět na poslední příspěvek, protože se mi nepovedlo zjistit, co zkratky RRE a VRE znamenají. Vysvětlí mi je někdo?
Max
Uživatel

Příspěvekod Ramesse » pát 24. říj 2014 19:13:51 » Re: Úsvit minulosti
Tým boli kedysi označované staré kreslené komixy (napr. Superman) ešte v angličtine. Ide o označenie origoš tisknutého komixu - sú to malé písmenká niekde v rohu "mainpage". Podľa nich záujemca spozná jeho zameranie bez toho, aby ho vôbec začal čítať :D

ARE = "absolute reality": komix bol urobený na základe skutočného príbehu, ktorý sa niekde stal. (zväčša spracované žartovné situácie zo života, z politiky...)
RRE = "relative reality": obsah komixu je vymyslený, ale neobsahuje fantasy prvky. (je možné podľa neho zostaviť reálny dej, TV seriál, film - napr. legendárny Vinetou...)
VRE(URE) = "virtual/un reality": komix má virtuálne (Star-Wars komixy), alebo nereálne zameranie (draci, démoni kúzla, mágia, teleport tiež...)

Tvoj komix má perfektný nábeh na RRE - správanie postáv, príbeh - všetko skoro ako zo života, škoda len tej poslednej časti, kde použijú nepochopiteľne teleport... :roll: Ale - je to len môj názor, nikomu ho nevnucujem. No pripadá mi to tými kúzlami, firebalmi a teleportami v období gothiky také "detské"... Už len keď sa zamyslíš nad tým, že guru z bažín svojimi schopnosťami zlomí hrot čepele holou rukou... To nezvládajú ani mnísi Shaolinu :D
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Max » sob 25. říj 2014 20:02:04 » Re: Úsvit minulosti
Mno, Gothic sám o sobě není RRE a já se o to upřímně ani nepokoušel, snažím se pouze ztvárnit postavy co nejreálněji, čehož se snažím dosáhnout i za pomocí těch animací v každém screenu, jak jsi zmínil (v některých pasážích dokonce ladím otevřenost úst postavy snímek po snímku, aby to působilo dobře). Ale jinak je mým cílem stavět na ději, který se odehrál ve hře, v podstatě představit příběh, který se mohl odehrát na ostrově Khorinis po skončení událostí G2A. A jelikož stavím na příběhu, kde byla magie důležitou složkou, nesmí chybět ani v komiksu.

Ale jinak děkuji za kritiku z trochu nezvyklého úhlu pohledu. Nechci příliš vysvětlovat motivace postav, protože by to za mě mělo udělat mé dílo, pokud ne nyní, tak v budoucích dílech.

Wilhelm píše:...zdá se, že máš rovněž dobře promyšlený i příběh, který je dost zajímavý a začíná se zamotávat.

Je to asi poprvé, kdy si skutečně píšu nějaký scénář dopředu a pouze neimprovizuji, takže se stále učím. I tak si ale myslím, že je příběh o dost lepší, než v mých minulých komiksech.
Max
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » sob 25. říj 2014 20:05:26 » Re: Úsvit minulosti
Jo, také jsem už přišel na to, že je dobré mít příběh dopředu promyšlený, protože mé komiksy skončily většinou tak, že jsem se do příběhu totálně zamotal a už jsem vůbec nevěděl, jak dál :-)

Jo, chtěl jsem také velmi pochválit onu práci s animacemi, zde jsi předvedl skutečné mistrovství. Líbí se mi, že postavy nikde jen tak nestojí jako tvrdé Y, ale vše vtváří dojem, že jsou skutečně v pohybu. A samozřejmě také skvělá práce s ústy.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » sob 25. říj 2014 20:30:35 » Re: Úsvit minulosti
Předem se omlouvám, že takto cenný návrat budu hodnotit jen pár slovy, ale okolnosti mě nutí v současné době šetrně nakládat s časem a přeci jen bych dnes ještě trochu chtěl pokročit se sepisováním děje pro Prokletí tábora v bažinách.
Takže ve stručnosti bych rád pochválil čtivost, atmosféričnost, lyričnost některých pasáží, práci s texturami a rovněž postprodukci v grafickém editoru - například křupance na Jackově šavli. Upřímně doufám, že se někdy zmohu na rozsáhlejší komentář, protože dílo si jej rozhodně zaslouží. Tak snad budou i další díly :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dolero » úte 28. říj 2014 19:21:45 » Re: Úsvit minulosti
Tenhle komiks se mi velice líbí.
Grafika je povedená, komiks se dobře čte. Máš navíc velké obrázky, což je za mě + :) Záhlaví se mi také líbí.
Příběh se zatím jeví jako dopředu promyšlený, zatím vše v komiksu dávalo smysl. Ten mág mě docela dost překvapil, to "kouzlo" s rozlomením meče bylo supr :D
Těším se na další díl a doufám, že tento skvělý komiks dokončíš :wink: (a myslím, že tenhle komiks si zaslouží místo na webu)

PS: Neumím bohužel psát obsažné komentáře :D
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » úte 28. říj 2014 21:18:26 » Re: Úsvit minulosti
Komiks jednoznačně patří na web, jsou tam i díla o několik tříd nižší (nechci jmenovat, ale včetně mých komiksů).
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 28. říj 2014 21:34:57 » Re: Úsvit minulosti
Za komisi mohu napsat, že s komiksem se pro web samozřejmě počítá a zřejmě ho tam již brzy uvidíte :)

Edit by Pivl (Nechci to tu zahlcovat podobnýma věcma, tak jen dodávám): Kdo by dával na web komiks o kterém se nevědělo, jestli bude dokončený? :) (A Max to ví) :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » úte 28. říj 2014 21:52:36 » Re: Úsvit minulosti
JIstě, však také říkám, že tam patří, až nyní, když pokračuje.
Wilhelm
Uživatel

PředchozíDalší