Menu

Smrtící Utečenec

Diskuse a hodnocení komiksů.

Hodnocení komixu

1 (nejlepší)
42
81%
2
9
17%
3
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
5 (nejhorší)
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod Trelis324 » pát 17. říj 2014 21:49:52 » Re: Smrtící Utečenec
Mohli by ste spraviť do záverečného špeciálu aj taký dotazník, kde sa budú skalný fanúšikovia medzi ktorých síce nepatrím ani ja, a zrejme ani Vojta, pýtať čo a ako a hlavne prečo.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » pát 24. říj 2014 22:29:39 » Re: Smrtící Utečenec
No, přednostně chceme udělat ten poslední díl, kde se snad vše vysvětlí.. Pak, pokud bude něco nejasné, tak můžeme udělat nějaké vysvětlující segmenty... A uvažoval jsem i nad takovejma minisériema, teď mě třeba napadá o vlkovi Pejskovi a hlídačovi v hlavní roli, Hledání ztraceného pádla.. :) Pokud by byl zájem, tak by možná bylo možno spáchat i něco takového.
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sir Raven » úte 09. pro 2014 20:54:36 » Re: Smrtící Utečenec
Tak i po Konci Konců přichází ještě jeden opravdu poslední díl SU. Ano, je to tak a určitě si dokážete představit, že pro nás byla velká nostalgie, když jsme si před nějakou dobou sedli a mluvili o tom, jak dlouho už děláme SU, jak dlouho jsme na fóru, první momentky, vymýšlení jmen a spoustu dalších událostí, které nám uvízly v paměti. A proto náš Suminatoojův(to jméno prostě dokáže napsat správně jednom Dasadek, a ten to má uložený :D ) boží speciál zahrne někoho komu nebyl dán moc velký prostor. Když se pořádně zamyslíte, uvědomíte si, že Sooja(je to tak jednoduší :D ) tu byl skrz všechny série, snad jen krom té úplně první. Vždycky se někde objevil z čista jasna a zase zmizel, něco jako Doctor Who(link dole pro ty co neznají). Přišel oznámil a odešel, nicméně je nedílnou součástí a pokud jde oboží rozsudek a správu boží hospody, božích portálů a dalších božích věcí, je určitě tou nejlepší osobou pro tuto práci. A proto jsme mu věnovali tento závěrečný speciál, který by mohl některým i zodpovědět otázky, které ještě zodpovězeny nebyly, anebo jste jenom nedávali pozor a nic nebude :P :D
Ultimátum, které jsme si s Dasadkem dali je, že díl bude hotov do 23.12 letošního roku :D Takže do té doby se můžete těšit a můžete to brát i jako hezký vánoční dárek ;)

link na Doctora Who(Pána času) 3 minutový vysvětlení :D a česky jsem to nenašel takže ... hodně štěští :D
https://www.youtube.com/watch?v=5j7fouE4f_k
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » úte 23. pro 2014 0:40:13 » Re: Smrtící Utečenec
Tak, přátelé, poslední, opravdu poslední, díl, Smrtícího Utečence vydán... :)
Původně to měl být krátký ukončující díl, ale... Já prostě krátké díly asi dělat neumím a všechno musím rozkecat... Tak snad se vám poslední díl bude líbit a najdete si v záplavě Zlatých Diegů čas na jeho okomentování... :) Časem se ještě můžete těšit na nějaké menší bonusy a pokud budete mít nějaké dotazy ke komiksu, tak neváhejte a ptejte se.. :)
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sirius » úte 23. pro 2014 11:58:08 » Re: Smrtící Utečenec
No, byla to dlouhá cesta, ale vyplatilo se to. Bavil jsem se od začátku až do konce ;) Snad zas vytasíte nějaký další dvouletý projekt :D
Obrázek
Sirius
Uživatel

Příspěvekod Pivl » úte 23. pro 2014 12:07:41 » Re: Smrtící Utečenec
Zatraceně dlouhý díl, ale pobavil jsme se a myslím, že za celou tu cestu jsem se bavil opravdu dost a asi nemůžou být pochyby o tom, že to má být na webu. Jen si myslím, že už je opravdu dojít někam dál, zkusit něco nového, přece jen ten humor už se občas opakoval a celkově už jsem "přesutečencovanej", rád bych od třeba zrovna od tebe DasaDeku viděl i něco nového, co zaujme stejně nebo ještě více. :)
Díky za tuhle sérii, podrobný komentář s celkovou recenzí snad už brzy. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod sleeper » pon 29. pro 2014 0:39:45 » Re: Smrtící Utečenec
Ďalší skvelý diel! :D Ako bolo povedané, niektoré vtípky už sú trochu otrepané, ale zas som sa zasmial. Navyše, tento diel bol venovaný mojej oblúbnej postave, takže o to viac sa mi páčil. :wink: :) Pridávam sa k Pivlovi - vďaka za túto skvelú sériu!

Dúfam že budeš s fanartom pokračovať! :wink: :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 06. úno 2015 21:26:44 » Re: Smrtící Utečenec
DasaDku, slíbil jsem to, trvalo mi to, nebudeme si nic nalhávat, roky a stydím se za to, ale, každopádně, přicházím s komentářem.
Sire Ravene, tobě jsem sice nic neslíbil, ale i tak se omlouvám za zpoždění a přicházím s komentářem.

Pánové, váš komiks ve mně vyvolal tolik dojmů, že nevím, kde mám začít a kde skončit. Snad jen to, že vím kdy začít a kdy skončit, dává naději (skutečně zatím pouze naději, neboť jsem sem zatím skoro nic nenapsal), že sepíšu tento komentář.

Tak začnu asi tím, že budu nějaké jevy kritizovat. Samozřejmě tu nemá žádný smysl apelovat na vaše schopnosti, neboť vše potřebné, co je k tvorbě komiksu potřeba, jste během tvorby Utečence nabyli - a skutečně, u málokterého komiksu zde je tak dobře vzestupná tendence v kvalitě tvorby (lze-li kvalitu tvorby měřit, v což já, alespoň v jistých mezích, doufám).
Nicméně, slíbil jsem teď, že budu kritizovat a já tedy budu, ač toho není moc, co bych vytýkal, nebudu-li chtít nořit se do nudných rozborů detailních detailů. Ale zkrátka a dobře, jednu věc jste, podle mě, udělat mohli, a sice dát, alespoň v těch posledních dílech, trochu více píle do práce - asi víte, o čem mluvím. Nejsou to pouze překlepy, kterých se tu a tam dopustí občas každý, ale třeba alespoň uklidit mrtvoly (ať už pomocí marvinu či grafického editoru), tam, kde se neměly válet (například u scén v hospodě, kde byl představován BOBŘÍK), občas změnit textury, když se přecházelo z G1 do G2 (například u náčelníkovy dcery). Apod. Něco se dá pochopitelně tolerovat, ale občas, myslím si, takováto, odpusťte mi ten výraz, odfláknutí, trochu kazila dojem.
Dobrá zpráva je, že s kritizováním je teď konec. Vy jste začali razit svůj zcela osobitý styl, kde už nemohou čtenáři jednoduše říci - tohle je špatně, tohle je dobře, ale spíše prostě okomentovat onen styl, shrnout, co v díle na osobu čtenáře zapůsobilo, proč to zapůsobilo a zaujmout stanovisko k celému stylu, respektive celému dílu.

Jak už jsem říkal, Smrtící Utečenec na mě zapůsobil v mnoha ohledech. Je pochopitelně vidět, že se jedná o humorný komiks, ale není zde zaměření jen na humor, komiks má i příběh, který jako celek je opět vtipný.
Ale musím říci, že to byl právě příběh, který mě zaujal na komiksu nejvíc. Skutečně, už od začátku jste měli dokonale provázené jednotlivé dějové momenty, postavy i předměty a prvky děje. Příběhem se táhlo vždy více dějových linií, které se nenásilně spojily, za což já tleskám a smekám klobouk, který... však víte.

Samozřejmě, já běžně vytýkám, když jsou některé dějové přechody nějak absurdní apod. Ale tak se pochopitelně děje u děl, které nepracují s absurdním humorem a humorem vůbec, zde je to zcela na místě. Tím se tedy dostávám k humoru. I zde vám gratuluji, stvořili nemálo vtipných postav a přišlo s nejednou vtipnou hláškou. Kb. Zahrajeme si takovou hru a mnohé další. Vtipná byla jména: Troll Terezka, vlk Pejsek a opět, mnohá další. Neváhali jste zapojit humor ani do názvů dílů a celé struktury komiksu - začátek konce, prostředek konce a konec konce. Dokázali jste parodovat - například typické opakování slova "pane" v armádě: ANO PANE PANE UŽ PANE JDU PANE! Dokázali jste vytvořit dokonale absurdní situace - Gerg s páskami přes obě oči, který vidí pomocí ostatních smyslů a využívá toho k tomu, aby si mohl prohlížet nahé ženy atd. atd. Zkrátka vtipů a humoru bylo ve vašem komiksu víc než dost a jsem za to rád.

Co říct závěrem? Jsem rád, že jsem si komiks přečetl, rozhodně patří na špici toho, co zde bylo vytvořeno. DasaDku a Sire Ravene, děkuji vám, Utečence jsem četl několik posledních večerů a vždy jsem se na komiks těšil. Budu na váš komiks rád vzpomínat a samozřejmě je jisté, že se k mnohým dílům, ba celému komiksu najednou, vrátím.
Teď asi nastal ten pravý moment, kdy komentář ukončím. Mohu už říci, že jsem přečetl Smrtícího Utečence a že tedy mám přehled o komiksové scéně.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » sob 07. úno 2015 14:13:00 » Re: Smrtící Utečenec
Je skvělé, že se tady ten komiks dočkal takového obsáhlého shrnutí. Klobouk dolů Vojto, jelikož ohodnotit toto rozsáhlé a složité dílo není vůbec jednoduché! Zároveň doufám, že je tento příspěvek příslibem probuzení se z té posoutěžní letargie a že se něktterým z nás podaří dát něco konečně dohromady :wink:
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » ned 08. úno 2015 13:21:50 » Re: Smrtící Utečenec
Tak abych se taky nějako vyjádřil ke komentářům.. :-)

Sirius, Pivl, Sleeper - na nějaké další projekty se snad můžete i těšit (Ať už ode mě nebo od Ravena, nevím, jestli budeme dělat ještě něco spolu, ale asi ne.. ), ale nebude to nic tak velkého jako tento komiks, nebude to asi nijak brzo a asi to ani nebude komiks, protože to časově šíleně náročná činnost, kor pro mě, kdy já jsem si s tím občas opravdu vyhrával (ikdyž to třeba není úplně poznat) a nebo prostě jen proto, že mi trvalo strašně dlouho, protože rychleji mi to prostě nešlo.. :-)

Vojta - díky, že ses nakonec taky ozval, určitě to čekání stálo za to.. Souhlasím se vším, co jsi napsal.. Na té občasné "odfláklosti" určitě něco bude, za něco můžu já, za něco může Raven, za něco můžeme oba, za něco může Sleeper, za něco nemůže nikdo... Je pravda, že já sám jsem u některých dílů už po třech hodinách prostě něco odbyl se slovy "Ale vždyť to je jedno...", občas to jde vidět, kdy začátky dílů jsou takové více rozvedené a ke konci jsou vždy už takové stručnější... Jako celek si ale myslím,že tam není nic extra rušivého, jednu pasáž ale chci opravit a ještě ji opravím a to tu poslední scénu s Pejskem a ilegalisty a žravou štěnicí, tam jsem se nějak sekl se screeny a vypadá to tam vážně zvláštně, to ještě opravím..

Díky, že jsi vypíchl příběh. I když to tak zezačátku nevypadalo, tak my jsme na něm vážně pracovali a promýšleli a upravovali tak, aby v rámi možností dával smysl a aby se vždy dělo něco zajímavého. Myslím si ale, že je asi potřeba si ten komiks přečíst celý tak nějak v kuse, jinak jej člověk úplně nepochytí, což je podle mého celkem škoda.. Pokud si člověk přečte jeden díl za dva týdny, tak je jasné, že mu uteče spousta souvislostí, protože děj skáče dopředu a dozadu a může v tom být chaos... I my s Ravem jsme si často pročítali dřívější díly, abychom si to zase celé oživili a mohli v pohodě pokračovat dále... Takže na to opravdu díky.. :-)

Jinak celkově jsem rád, že se vám komiks tak nějak líbil a že jste si jej přečetli.. Myslím si, že šest set komentářů je krásné číslo a jsem na ten komiks opravdu hrdý.. Nečekal jsem, že to bude tak velké dílo a že to budeme dělat tak dlouho, ale nakonec jsem s ním opravdu velice spokojený.. :-) Takže tímto díky všem, co komiks okomentovali, podpořili jej svými nápady (protože pár napadů od komentujících jsem opravdu použil a některé byly celkem zásadní co se děje týče) a pokud se tu ještě nějaké komentáře objeví, tak díky a jim... :-)
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sir Raven » ned 01. bře 2015 21:05:37 » Re: Smrtící Utečenec
Nazdar :D
Nedávno jsme se s Dasadkem bavili o tom, že bychom udělali pár minisérií k SU. Byly by to příběhy, které jsme v hlavním příběhu nedokončili a celkem rádi bychom to změnili. Zajímalo nás jestli byste rádi tyto minisérie četli a jestli se do nich máme pustit :D
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 01. bře 2015 21:25:29 » Re: Smrtící Utečenec
Já bych tedy četl, na to se není třeba ptát.
Jsem rád, že se chcete do něčeho pustit, poněvadž DasaDek neustále vyhrožuje se svým ukončením kariéry :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » ned 01. bře 2015 22:46:55 » Re: Smrtící Utečenec
Presne! Das nám dlží ešte aspoň dve takéto dlhé série! :wink: 8-)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » pon 02. bře 2015 20:03:14 » Re: Smrtící Utečenec
Co že komu dlužím? Nic nikomu nedlužím.. :D
Ono se tady totiž objevovaly názory, že už je "Přeutečencováno" a že bychom se měli pustit do něčeho jiného a tady to nechat důstojně (snad) uzavřeno... :-) Tak proto ten dotaz, jestli někdo má zájem. Jinak to budou opravdu krátké série, tak dva až pět dílů max, momentálně pracujeme na sérii o dvou dílech.. :-)
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 15. srp 2019 18:46:32 » Re: Smrtící Utečenec
Pročištěno. DasaDka vyzvu k úpravě úvodního příspěvku.
Vojta1122
Kronikář

PředchozíDalší