Menu

Smrtící Utečenec

Diskuse a hodnocení komiksů.

Hodnocení komixu

1 (nejlepší)
42
81%
2
9
17%
3
0
Žádná hlasování
4
0
Žádná hlasování
5 (nejhorší)
1
2%

Celkem hlasů : 52

Příspěvekod DasaDek » pon 04. čer 2012 19:27:06 » Smrtící Utečenec
Vážení uživatelé tohoto fóra, milí přátelé, chtěl bych Vám představit můj, tedy spíše náš, komix. Píši náš, protože na tomto komixu jsme pracovali dva lidé, já (Dasadek) a on (Sir Raven).

Obrázek

Tento komix je zasazen do doby, kdy bezejmenný zničil bariéru v Hornickém údolí a začal se zabývat draky v Khorinisu. V tomto momentě se stává kolonie neobydlená, čehož využije proradný Růtín a přesvědčí Ó Velitele, aby mohl znovu obnovit těžbu ve starém dole. Hlavním hrdinou je kopáč Guttord, který na svých cestách potká spoustu zajímavých osob, jako například lidi, kteří mají panický strach ze žravých štěnic nebo například lidi, které zašlápl troll a oni z toho dostali rýmu. Co z toho bude a jak se tento příběh bude dále vyvíjet si můžete přečíst právě zde. :)

A teď už konec řečí a i za Sira Vám přeji, aby se vám komix líbil stejně jako nám dvěma. ;)

1. Díl - seznámení s Růtínem
2. Díl - Obsazení dolu
3. Díl - Kb
4. Díl - Atentát na „velitele“
5. Díl - Přechodné štěstí
6. Díl - Růtínův SPECIÁL
7. Díl - Šípem (sekerou) do zad!
8. Díl - Percivalův SPECIÁL
9. Díl - Změna strany
10. Díl - Smrtící Utečenec

Obrázek

V druhé sérii se přepíší dějiny, božstvo zasáhne a změní životy všech na zemi. Možné se stane nemožným a dřeviny ožijí, pes umře na své narozeniny a historicky první fireball zasáhne svůj cíl. Bohyně si střihne největší hit v zatuchlé hospodě. A stane se dalších padesát devět neuvěřitelných věci, kterým nikdo nevěřil do dob, než si přečetl následující díly!

Druhá série:
1. Díl - Krušné začátky
2. Díl - Kdo si hraje, nezlobí
3. Díl - Nenadálá infikace
4. Díl - Nový nádech
5. Díl - Staří známí
6. Díl - Změny a proměny
7. Díl - Kostlivcův SPECIÁL
8. Díl - Bohové hýbou světem
9. Díl - Loučení a shledání
10. Díl - Dlouhá cesta
11. Díl - Městská verbáž
12. Díl - Předválečné stavy
13. Díl - Hexameron
14. Díl - JigSawův SPECIÁL
15. Díl - Intro
16. Díl - Bitva

Obrázek

V třetí sérii se stane spousta věcí, které se nestaly v první ani v druhé sérii. Božstvo zasáhne ještě více a ovlivní spoustu klíčových okamžiků v dějinách. Nastane doba temnoty, Dylinos zvolí své nástupce, starodávné zlo znovu povstane, Diego Rodríguez de Silva y Velázquez uvidí nahou ženu a Guttord se utká se svým odvěkým nepřítelem. Jak to celé dopadne? To nikdo vůbec netuší.

Třetí série: Spojení amuletů
1. Díl - Nové cíle
2. Díl - Městský život
3. Díl - V ten pravý čas
4. Díl - Boží mise
5. Díl - Ataktická disfázie
6. Díl - Čachry kolem amuletů
7. Díl - Boje napříč časem
8. Díl - Spojení amuletů
9. Díl - Ráno a pár dní předem
10. Díl - Gregův SPECIÁL
10. Díl - Gergův SPECIÁL
11. Díl - Začátek konce
12. Díl - Prostředek konce
13. Díl - Konec konce
Sõnumitoojův ZÁVĚREČNÝ BOŽÍ SPECIÁL
Můžete najít i na webu, ale je tam málo dílů... :)

Bonusový materiál

Díl Sira Ravena (1. díl 3. série) - http://jpeg.cz/images/2013/03/24/kwi1A.jpg
První zrnka

***Bonusy budou časem přibývat a zase ubývat***
Naposledy upravil DasaDek dne úte 23. pro 2014 0:37:42, celkově upraveno 86
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Gothic12 » pon 04. čer 2012 19:40:33 » Re: Smrtící Utečenec
Tak komix vyzerá zaujímavo...

Grafika
Grafika vyzerá celkom dobre. Mäkké čierne rámčeky sú dobré a aj klasické bubliny. Nad tým fontom by som ešte popremýšľal, ale ak nie tak nie :). Ďalej záhlavie vyzerá sľubne a kvalita screenov OK. Ale JPEG kompresia je dosť nízka. Skús ho trošku rozostriť a na screeny použi filter "Reduce noise" (neviem či je vo Fotofiltri...). Vyzeralo by to omnoho lepšie.
Príbeh
Z príbehu tu nie je ešte moc čo súdiť, ale vyzerá to dobre a určite si prečítam ďalšie diely ;)
Celkový pohľad
Tento komix vyzerá sľubne a určite pokračuj. Známka 2
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Vojta1122 » pon 04. čer 2012 20:02:23 » Re: Smrtící Utečenec
Tak určitě...
Grafika:
Zatím rozhodně nejsilnější část komiksu, avšak i zde by se dalo vytýkat.
V první řadě bych doporučil nastavit černé pozadí. Občas vám mezi jinak velmi podařenými rámečky prosvítají barevné proužky, což netvoří rozhodně dobrý dojem. Co není také úplně ideální- filtr levého screenu v záhlaví.
Některé screeny máte zbytečně přesvětlené. To také dělá velmi špatný dojem, obzvláště v kontrastu s vedle položeným, ideálně osvíceným screenem :wink:
Pak bych ještě zamakal na nápisu v zápatí a grafika bude velice dobrá :wink:
Ostatní:
No, první co mě zarazilo byl název komiksu, avšak když jsem poznal váš zvláštní styl humoru, myslím, že jsem pochopil.
Nevím, jestli to bylo vaším záměrem, ale celý dáíl působí poměrně chaotickým dojmem, už jen třeba proto, že ne vždy jsou zcela ideálně seřazeny bubliny.
No, chlapci, uvidíme, jak se povede dál. Držím vám palce a doufám, že komiks dotzáhnete do konce :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Kapos » pon 04. čer 2012 20:19:18 » Re: Smrtící Utečenec
Grafika:
Koukám že o tu se postaral Dasadek, podle toho jak to vypadá. Rozhodně patří k nejlepší stránce díla.
Trošku mi vadila častá změna velikosti písma a na několik místech je ta černá rámečková/okrajová barva v textu. Záhlaví, je vidět že inspirace se našla ve Vojtově komiksu.
Nástroje destrukce, zda-lise nemýlím. (Nevím přesně, zrovna ten komiks moc nesleduji)
Příběh:
No, z jednoho dílu toho není co vykoumat. Jenom bych řekl, že jsem se bohužel vůbec nezasmál.
Možná jen proto že jsem spíše negativní člověk.
Počkáme na další díly.

Ač má komiks své mouchy, dávám vám dvojku už jen proto, že se trocha hýbe komiks fórum.
Pokračujte.
"Všechno bude dobré, řekl šašek se slzami v očích."
Kapos
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » úte 05. čer 2012 13:30:23 » Re: Smrtící Utečenec
Je to celkom zaujímavý komiks. Zase urobiť čisto humorný komiks je dosť ťažké a ešte keď dáš do podpisu, že je to humorný komiks väčšina čitateľov čaká viac. Ale myslím, že na prvý diel je to celkom dobré uvidíme čo ešte vymyslíte. Grafika je na pomerne priemernej úrovni. Určite nie je veľmi zlá, ale nie je to tiež nič také veľkolepé. Rámy sa mi veľmi nepozdávali sú také hrubšie, ale myslím, že nie sú také zlé. Záhlavie má pekný motív, myslím, že by mohlo byť. Pokračuj, ešte z toho môže niečo byť.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod Mike1 » úte 05. čer 2012 13:40:27 » Re: Smrtící Utečenec
Příjemné, ale více jsem se nasmál u "Gorn se nudí", či u "Gomez, pravda o temné mysli". I přes to se zde objevily pěkné vtipy. Některé se mi moc nelíbily, některé ano, ale to je subjektivní a opravdu nemám náladu to nějak rozebírat.

A docela jsem si všiml, jak jste v komiksu zakomponovali toto:

Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod DasaDek » úte 05. čer 2012 15:38:28 » Re: Smrtící Utečenec
Wow, musím říct, že tolik komentářů jsem nečekal a to tu ještě nedorazil Scorpio... :D
Nebudu se moc rozepisovat, každému tak stručně odpovím a pak už Vás tu zase nechám o samotě. ;)

Gothic12
Na ten filtr kouknu a pokud tedy v Photofiltru bude, tak se s Ravenem dohodneme na jeho používání. ;) Díky za radu.

Vojta1122
Na tu grafiku kouknu, pozadí změním na černé a to zápatí uděláme nové a hezčí. Ono to v prvním díle bylo takové na rychlo, v díle druhém si dále záležet. ;)

Kapos
Strašně mě mrzí, že si negativní člověk. :(

Trelis324
Podpis byl upraven. :D

Macrashley1
Je docela logické, že ses nasmál více u Gorna, když tady je toho jen jeden díl. A navíc, nechceme sklouznout k druhu toho moderního, laciného humoru, který těží jen ze sexuálních kontextů. ;)
Čímž nechci nijak urazit Gorna a tvrdit o něm, že je to nějaký úchyl ( tedy ten v tom komixu), ale jen tím chci říct, že tento komix bude mít humor poněkud jiný a takový snad trošku i inteligentní.

Jinak, pro všechny, je mi jasné, že z příběhu jste nic nevyčetli, protože tam vlastně žádný není a teprve nabíháme na tu dějovou linku, kterou už máme promyšlenou. A pokud jste si mysleli, že Růtín je hlavní hrdina, tak opravdu ne, takový cvok by v naší výrobně jako hlavní hrdina neprošel. Už v díle druhém se s ním ale seznámíte. ;)
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Sir Raven » úte 05. čer 2012 15:57:32 » Re: Smrtící Utečenec
Tak nevím, co mám dodat :D Opravdu jsem tolik komentářu stejně jako Dasadek nečekal. Myslím, že za nás oba mohu říct, že díly budou kvalitnější a kvalitnější díky vašim radám a hodnocení. Takže jen velice krátce, protože většinu řekl Dasadek, díky za rady a hodnocení, moc si jich vážíme, opravdu díky :wink:
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » sob 09. čer 2012 11:21:31 » Re: Smrtící Utečenec
Vydán druhý díl. ;)
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Gothic12 » sob 09. čer 2012 12:45:12 » Re: Smrtící Utečenec
Tak druhý diel sa vám podaril.

Grafika
Opravili ste niektoré chyby a aj sa mi zdá, že ste použili ten efekt :) Ale asi..no...nič ;). Grafika je dosť dobrá, ale skúste urobiť tie diely trošku širšie, môžno mám širokouhlú obrazovku, ale vy ju nemôžete mať takú úzku :) Takže toto a skúste ešte popracovať nad bublinami, hodila by sa mi tam čierna bublina so 60% priehľadnosťou a biely rám široký 1px + biele písmo a použite Calibri. Hlavne experimentujte :)

Príbeh
Vtipný a slušný. To je všetko čo k tomu mám povedať. Pokračujte :)

Celkový náhľad
Pokročili ste ako aj v grafike, tak aj v príbehu. Určite zas hovorím, pokračujte! Teším sa na ďalšie diely a dávam tentokrát známku 1- :)
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Vojta1122 » sob 09. čer 2012 17:49:02 » Re: Smrtící Utečenec
No, pořád si držíte standart z minuléh dílu, alespoń tedy podle mě :) Možná jste si mohli trochu víc prácě s bitvou, protopže těch pár screenů co tam bylo, vypadalo slušně :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dicht » sob 09. čer 2012 20:44:22 » Re: Smrtící Utečenec
No ani nevím co bych řekl.
Graficky to vypadá celekm slušně, jedině bych vytkl nic moc záhlavý a bubliny.
Snaž se zapracovat hlavně na fontu, možná se to zdá jen mě, ale je tak trochu strohý, zkus ho změnit.
A ještě k bublinám, písmena máš k okrajům bublin místy hodně nalepenné.

K příběhu zatim též nic moc, prvních 10 screenů druhého dílu bylo celekm až zbytečných a moc vtipné to taky zase nebylo. (pro mě)
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » sob 09. čer 2012 21:10:53 » Re: Smrtící Utečenec
No diel bol určite zábavnejší, páčilo sa mi to s tou stenou . Dĺžka mi určite vyhovuje, trocha mi to pripomína vlastný komiks, len tuto sa situácie zomlejú väčšinov rýchlejšie. No dosť porovnánia. Čo sa týka minulého dielu všetci sa zrazu presťahovali do dolu, potom zase do starého tábora, teraz zase všetci nazat do dolu. Myslím, že sa to často opakuje, ale je to humorný komiks, ten zase nemusí byť nejak extrémne premyslený, ale myslím, že na toto by si si mal dať pozor. Čo sa týka grafiky, veľmi tam pokrok nevidím, ale myslím, že po tejto stránke je to na celkom dobrej úrovni.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod Sir Raven » pát 15. čer 2012 22:15:41 » Re: Smrtící Utečenec
Estli se vám líbily či páčily předchozí díly, zajisté vás potěší, že dvojka světově neznámých autorů má už skoro hotový třetí díl a již zítra, či pozítří se na něj můžete těšit. Dávejte veliký pozor! Dozvíte se jak zajistit, aby truhla nebyla plná vzduchu, setkáte se i s IS. Že nevíte kdo to je? No já vám to neprozradím :wink: To budete musit zjistit sami. :D Neváhejte a klikejte na odkaz ještě dnes a jako bonus dostanete část textu z tajného deníku vývojářů.

Podrobnosti o kliknutí hned:
[size=85]Ten kdo napíše úplně první komentář k prvnímu dílu dostane jako bonus část textu z deníku vyvojářů
Obrázek
Sir Raven
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » sob 16. čer 2012 10:05:52 » Re: Smrtící Utečenec
Jak Vám Sýr Vlček sliboval, třetí díl je vydán. ;)
DasaDek
Písečný démon

Další