Menu

Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů

Diskuse a hodnocení komiksů.

Jak moc se vám líbí Dirianovy Toulky III?

1) Série Dirianových Toulek patří mezi 3 nejlepší komiksy, které jsem kdy v životě četl (zaškrtávejte s rozvahou).
29
63%
2) Skvělý komiks - známka: 1*
15
33%
3) Velice dobrý komiks - známka: 1-
2
4%
4) Na komiksu shledávám více nedostatků a hodlám to v komentáři rozeptsat - známky: 2 až 5
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 46

Příspěvekod Gothic12 » pon 23. dub 2012 19:51:10 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Tak o tom som nevedel, ja PF nepoužívam, tak je to asi tým. Ale taria by to mohol využiť :)
Gothic12
Trvalý ban

Příspěvekod Scorpio » pon 23. dub 2012 20:03:48 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Já myslím, že on to ví taky, tak nechme grafiku především na něm :wink:
Scorpio
Trvalý ban

Příspěvekod Lucanus » úte 24. dub 2012 21:28:43 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Tario, takovéhle věci mi děláš naschvál...
Víš, já se strašně rád rozepisuji o tom, jaký ten komiks je a co bych si kde odpustil, co bych přidal, co se mi nelíbí, co se mi líbí a podobná sorta věcí, aby ten komentář aspoň vypadal, že něco obsahuje, když už občas tlachám o ničem...
Ale k sakru, řekni mi, jak mám asi zrovna tady udělat??? :)
Nu, myslím, že se přece jen pokusím dostat ze sebe pár slov, abych tu neměl čtyřřádkový komentář, který by mi kazil reputaci.
Tudíž hezky od shora dolů...

Záhlaví. Upřímně, když jsem cvakl na odkaz, očekával jsem velice podařené dílo, ale v životě jsem si nemyslel, že to, co na mne čeká, bude tak úžasné-skvělé-fenomenální-dokonalé-nepřekonatelné. Vyber si slovo, ale myslím, že všechna docela sedí. Prostě a jednoduše, to, co jsem našel úplně na začátku mě natolik ohromilo, že jsem přemýšlel o tom, abych se vrátil zpět a dal jedničku z fleku, bez nějakého dalšího přemýšlení. Osobně, s mým grafickým talentem, nechápu, jak můžeš dát dohromady takhle úžasnou kombinaci. Jedním slovem nádhera.

Skoro s obavami, abys nevystřílel všechen prach už tady, jsem se ale pustil dál. Nu, mohu jen dodat, že toho nelituji, spíše naopak. Proklínal bych sám sebe, kdybych nepokračoval.
Co říci ke grafice, která nikdy nebyla mým oborem? No, musím říct, že se mi to líbí a získávám dojem, že šance, abys někdy udělal komik, který by se mi nelíbil, se nebezpečně blíží nule. Rozložení screenů, screeny samotné, to vše působí jako by to tam dokonale sedlo, aspoň tedy na mne, takže tady nemám co dodat. Plátno mi přijde takové ustupující do pozadí a dolazující atmosféru. Tmavá barva tomu dodává jakýsi nádech temnoty a tajemna. Jen takový drobný dotaz. Nejsem si úplně jist, ale připomíná mi plátno z Duchů. Možná je to jen takový dojem, ale byl bych rád, kdybys mě uvedl do obrazu, zda je to můj výplod fantazie či nikoli? Né že by to tedy mělo naději něco změnit na finálním hodnocení.

Nu, nyní už k příběhu.
Nejspíše si budu muset vážně znovu projet dvě první série, neboť už teď jsem se začal ztrácet v tom, kdo je vlastně kdo a jakou už sehrál roli. Každopádně, takhle ze začátku se nedá moc hodnoti, protože se to vážně může uhnout jakýmkoli směrem. Ale pokud byť jen z poloviny udržíš standard, který jsi nasadil kupříkladu u Duchů, myslím, že mohu očekávat opět úžasný, spletitý a dobře zpracovaný příběh. S objektivnějším hodnocením zatím raději počkám, ale musím říci, že ani nevěřím v to, že bys dokázal zklamat.

Tudíž máš u mne jedničku s několika hvězdičkami a párkrát podtrženou.:)
A když tak nad tím přemýšlím, nejspíš bych tohle dílo nominoval na web, ačkoli by tam bez prvních dvou sérií ztrácelo na kráse. Uvidíme, co se s tím dá provést.:)
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod Taria » stř 25. dub 2012 21:24:31 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Děkuji :)

A to plátno je opravdu stejné jako u Duchů. Víte, já jsem se tak vyvstekal s tím záhlavím, snad 8 práce, tak už jstem z toho byl tak nápadově vyčerpanej, že jsem vzal pozadí od Duchů a jen ho přebarvil. Jsem velice rád, že ani takový detail vám neujde (množné číslo, proto, že jste to zmínili dva) :) :wink:
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Lucanus » stř 25. dub 2012 21:47:48 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Tak to jsem rád, že jsem si všiml. Ačkoli teda jak jsem řekl, na hodnocení to nic nezmění. A po tom , co jsi předvedl v záhlaví, se ti ani nedivím, že se ti nechtělo dělat s něčím jiným. Navíc, tohle plátno je vážně celkem hezké. Jednoduché, nerušivé a docela dobře k tomu sedne.;)
Rozhodně netrpělivě očekávám další díly.:)
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod Taria » úte 22. kvě 2012 20:32:10 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Další díly jsou dokončeny, přeji příjemné počtení :)
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Scorpio » úte 22. kvě 2012 20:49:21 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Výborné, výborné. Z textur mě zaujal hlavně krásný meč baronky Diane von Silden :wink: JInak vskuutku úchvatné, ale to už se u tebe tak jaksi očekává. Už se v komiksech pohybuju nějaký ten rok a vždycky se někde nějaká chyba najde, ale tady nemám vůbec odvahu cokoli říkat, a pokud jsem měl jen malé pochybnosti, tak mě úplně odrovnala perfektní mapa, která mi trochu připomněla WW2 :)
Scorpio
Trvalý ban

Příspěvekod dragonranger » úte 22. kvě 2012 21:34:34 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Krása ta mapa,příběh,textury všechno je ekcelentní a nepřekonatelné. Akorát bych se chtěl zeptat kde se dá stáhnout ten Vurt's texture pack?
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod Taria » úte 22. kvě 2012 22:01:57 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Díky moc, určitě se ještě můžete těšit na pohyby armád všemožných frakcí po strategické mapě :wink:

Vurt's pack se dá stáhnout třeba zde: http://forum.worldofplayers.de/forum/threads/903453-G2-Mod-Vurt-s-Gothic-II-Texture-Pack vřele doporučuji, především díky upraveným meshum a texturám rostlin
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Dicht » úte 22. kvě 2012 22:44:07 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Ha Armáda střed tady to zavání wehrmachtem :D

Supr čupr :)
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 23. kvě 2012 10:28:29 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Pátý díl je dalším důkazem toho, že Druidi hýbou světem :D
Příběh pěkně nabírá na obrátkách. Doslova člověka zamrazí, když vidí sešikované Myrtanské a skřetí armády, přičemž nedaleko odtud proti sobě stojí vojska geldernská a sildenská. Možná by nebylo na škodu tam nějak dobře zvýraznit Triagal a jeho provincii. Mimochodem, taky jsem měl v plánu dát do jednoho z blízkých dílů Poutě mapku, tak snad nebudu vypadat jak plagiátor :D
Textury jsou super :) Obzvláště se mi tedy líbí zbroj barona "černého rytíře" von Gelderna :)
Jak říkám, jediné, co se dá vytýkat je asi ten pravopis, ale i s tím to je už mnohem lepší :)
Těším se na nové díly a to hodně :wink:
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Taria » stř 23. kvě 2012 13:04:20 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Dicht píše:Ha Armáda střed tady to zavání wehrmachtem :D

Supr čupr :)

njn :D

Vojta1122 píše:Pátý díl je dalším důkazem toho, že Druidi hýbou světem :D
Příběh pěkně nabírá na obrátkách. Doslova člověka zamrazí, když vidí sešikované Myrtanské a skřetí armády, přičemž nedaleko odtud proti sobě stojí vojska geldernská a sildenská. Možná by nebylo na škodu tam nějak dobře zvýraznit Triagal a jeho provincii. Mimochodem, taky jsem měl v plánu dát do jednoho z blízkých dílů Poutě mapku, tak snad nebudu vypadat jak plagiátor :D
Textury jsou super :) Obzvláště se mi tedy líbí zbroj barona "černého rytíře" von Gelderna :)
Jak říkám, jediné, co se dá vytýkat je asi ten pravopis, ale i s tím to je už mnohem lepší :)
Těším se na nové díly a to hodně :wink:

jj, v nějaké z dalších mapek zvýraznim události z minulých dílů, tahle mapka už byla napěchovaná až dost :)
Tak s tou mapou bys určitě nebyl plagiátor, já sám nebyl první ani poslední. A mimochodem nekreslil jsi právě ty ručně mapku anebo si to pletu s někým jiným?
Obrázek
Taria
Komiksový diamant

Příspěvekod Vojta1122 » stř 23. kvě 2012 13:06:44 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Jo, kreslil jsem ručně, tentokrát ale radši budu kreslit mapu přes editor.
Ale tak říkal jsem si, že ne každý si může mojí mapu pamatovat :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Trelis324 » stř 23. kvě 2012 14:26:15 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
No tak nové diely sú ako obvikle excelentná práca. Aj keď situácia s vojnou je podľa mňa pomerne zložitá, pokiaľ sa na to čitateľ viac sústredí, dá sa v tom urobiť poriadok. Tiež pomáhajú pomôcky s orientáciou vo vojne za ktorú považujem aj 4.diel. Škoda, že si neukázal ako reagovali Tí dvaja na démona. Ale takto si to udržiava stále ten nádych a atmosféru, akoby to ani nebol komiks, ale film. Grafika, rámy a všetko je na extrémne vysokej úrovni to ani nejdem hodnotiť. Výborná práca.
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » sob 09. čer 2012 19:25:54 » Re: Dirianovy Toulky 3: Spojení elementů
Tak jsem úspěšně dočetl všechny tři série a mám k tomu jen při slova.
Skvělé, skvělé, skvělé.
Hodnocení samozřejmě za jedna. ;)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

PředchozíDalší