Menu

Obecná diskuse o komiksech

Diskuse a hodnocení komiksů.

Co je pro vás nejdůležitější grafická úprava v komiksu?

Celkový vvzhled grafiky = Pozadí, bubliny, písmo
21
54%
Vystřižení screenů, jejich kvalitní zmenšení
8
21%
Kvalitní magické efekty a krve
5
13%
Dodatečné úpravy jako zbroje, helmy, obrazy
5
13%
Záhlaví
0
Žádná hlasování

Celkem hlasů : 39

Příspěvekod Milhaus » ned 05. úno 2017 1:16:28 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Tys vyvodil z tohoto:
Milhaus píše:Šířka komiksu se dá upravit pomocí ctrl a kolečka myši.

že rýpám a že je to arogantní exkrement. A teď mi vyčítáš, že čtu mezí řádky něco, co tam není? Fajn, tak jo.

Tento tvůj příspěvek jasně říká, že má reakce byla tak špatná, že chudák Jenik to nevydržel, dostal z ní tik do oka, vyprovokovalo ho tomu, že se neovládl a napsal příspěvek s vulgárním slovem, kde mě chtěl vyprovokovat, za což dostal ban, což mimo jiné dokazuje, že máš pravdu a můj první příspěvek byl exkrement, ačkoliv jenik reagoval na druhý příspěvek.

Jestli mi chceš namluvit, že tenhle agorantní kus exkrementu je snaha o radu a ne rýpavý komentář, tak tu asi nemám co dělat, skládám svojí funkci a jdu se napít. :) A jelikož ta tvá reakce vyprovokovala i jistého uživatele k reakci takové, aby dostal ban, zřejmě úplně vedle nejsem a pokud jsi to tak nechtěl, rozhodně jsi to napsal zatraceně blbě a příště si to zkus přečíst dřív než to tam pošleš.

Ale jak už jsem řekl, já todle potřebu řešit nemám. Šířku komiksu, rozlišení, velikost bodu a efekt zmenšení chápeš, chápeš, že když zmenšíš písmo z 20px o 20% na 16px, tak to zmenšené písmo dokonce můžeš na svém monitoru vidět větší, než někdo jiný, kdo to nezmenší, protože má prostě jinou velikost bodu a že tedy z jeho pohledu není takové zmenšení nežádoucí a nechtěné, rozhodně je méně nežádoucí a nechtěné, než nutnost posouvat komiks neustále do všech stran, nebo nutnost komiks zvětšovat a tím jej mít rozmazaný. Kdyby si podle toho reagoval hned a bylo jasné, že to chápeš, místo tohohle:
Pivl píše:Bohužel tvé řešení má vedlejší efekt, mění i velikost písma a o to nikdo nežádal.

mohli jsme si diskuzi o těchto věcech odpustit. Takto bohužel.

ps. Mimochodem dále v diskuzi o komiksu Vojta navrhoval autorovi, aby zmenšil písmo:
viewtopic.php?p=577006#p577006
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vojta1122 » ned 05. úno 2017 1:33:46 » Re: Obecná diskuse o komiksech
To jsem navrhoval čistě z důvodu, aby autor mohl v rámci obrázku taky rozvést nějaké texty, no. Takhle se mu tam toho moc nevešlo.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 05. úno 2017 1:38:02 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Furt z toho nevidim že bych řekl, že Jenik dostal ban kvuli tobě. :-/
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Milhaus » ned 05. úno 2017 2:07:13 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Vojta1122 píše:To jsem navrhoval čistě z důvodu, aby autor mohl v rámci obrázku taky rozvést nějaké texty, no. Takhle se mu tam toho moc nevešlo.

jo, já vím. Jenže autor komiksu tu velikost písma nastavil tak, aby bylo na jeho monitoru s jeho velikostí bodu čitelné. Jakmile jej zmenšil, podivně mu degenerovalo a musel změnit font. Z tvého pohledu ale bylo dost velké a jemné zmenšení o pár bodů by ti nevadilo. Jakmile autor ve druhém díle zmenšil i screeny, aby docílil jiné šířky, začal s tím mít problémy ještě větší, protože měl na screenech ještě méně místa.

Pivl: můj příspěvek ho vyprovokoval k tomu, že napsal reakci, za kterou dostal ban. Kdybych nenapsal příspěvek, nenapsal by on ten svůj a tedy by nedostal ban. Pokud to v tomto nevidíš, tak fakt už nevím a tím méně pak chápu, jak jsi mohl vyčíst mezi řádky v tomto:
Šířka komiksu se dá upravit pomocí ctrl a kolečka myši.

že je to rýpání a že je to natolik arogantní exkrement, že tě to přimělo vžít se do role mstitele a zahájit rýpání ve velkém.

Ale todle je už můj poslední příspěvek na téma ty a jak co vnímáš. Jak už jsem řekl, neznám tě natolik, abych to mohl ohodnotit a debatovat o tom, můžu jen napsat, jak tvé příspěvky chápu já, což nemusí být správně, lidská řeč není dokonalá a ještě víc to platí v psané formě, nicméně to nemění nic na tom, že to tak budu vnímat a chápat. Jenže tebe to stejně nebude zajímat, případně to využiješ ke slovíčkaření, takže to nemá smysl dělat.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Vojta1122 » ned 05. úno 2017 3:15:47 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Milhaus píše:
Vojta1122 píše:To jsem navrhoval čistě z důvodu, aby autor mohl v rámci obrázku taky rozvést nějaké texty, no. Takhle se mu tam toho moc nevešlo.

jo, já vím. Jenže autor komiksu tu velikost písma nastavil tak, aby bylo na jeho monitoru s jeho velikostí bodu čitelné. Jakmile jej zmenšil, podivně mu degenerovalo a musel změnit font. Z tvého pohledu ale bylo dost velké a jemné zmenšení o pár bodů by ti nevadilo. Jakmile autor ve druhém díle zmenšil i screeny, aby docílil jiné šířky, začal s tím mít problémy ještě větší, protože měl na screenech ještě méně místa.

Kritérium, na základě jehož jsem toto psal, bylo to, že velikost fontu je prostě na překážku tomu, aby se na obrázku dal vyjádřit větší obsah. Jestliže to font smysluplně neumožňoval, pak byla potřeba změna fontu, no.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 05. úno 2017 9:42:42 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Milhaus píše:Pivl: můj příspěvek ho vyprovokoval k tomu, že napsal reakci, za kterou dostal ban. Kdybych nenapsal příspěvek, nenapsal by on ten svůj a tedy by nedostal ban. Pokud to v tomto nevidíš.

Toto v tom vidím, ano, ale furt v tom nevidím, že bych řekl, že dostal ban kvůli tobě. :D
Jistě, kdyby si svůj příspěvek nenapsal, jeho reakce by nepřišla (To je kurnik logické, mysli trochu, tohle by sis uvědomil snad sám, aniž bych něco napsal. :D ), ale do prčic, kde tvrdím, že ten ban dostal kvůli tobě? :D Ty jsi ho nutil aby reagoval jak reagoval? Ty jsi ho nutil aby pak spamoval? Ne, to byla čistě jeho volba, za ban si může sám, tečka.
Toť vše. Nikde jsem nespochybnil tvoji teorii o šířce komiksu, jen tvou exkrementální radu, protože rozhodně zpochybnit šla a měla být zpochybněna už jen za způsob, jakým byla řečena, ale jediné, co ty sis z každé věci kterou jsem napsal, vydedukoval bylo, že nechápu rozlišení, úhlopříčky, šířku komiksu, zoom, neumím správně číst mezi řádky, špatně rozdávám bany a jsem vlastně naprostý idiot, ale přesto mě neznáš, tak se mnou nebudeš debatovat. I kdybyhc slovíčkařil, tak je to alespoň nečím podložené, ty tvé teorie o tom, že něčemu nerozumím a je nutné mi to přednést jako pan učitel ze základní školy podložená nebyla ničím. Tím, že jsem napsal naprosto logické věci, které vyplývají ze základních fyzikálních zákonů, totiž dokazují, že ničemu nerozumím. Ano, pak si dovoluji vzít oprávnění přirovnávat tvé příspěvky k exkrementům.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Emperor » ned 05. úno 2017 10:20:58 » Re: Obecná diskuse o komiksech
Nechci se plést do vaší vášnivé debaty, ale co se týče toho banu pro Jeníka, tak tady vůbec není co řešit - ten byl podle mě oprávněný, adekvátní a konec diskuze, tečka. Takže bych se tím přestal už zabývat, protože to je už zcela mimo rámec tohodle topicu.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Předchozí