Menu

Příhody temného mága v důchodu

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod sleeper » pát 03. kvě 2013 16:21:14 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Súhlasím s ostatnými, veľmi dobrý komiks, z G3 a navyše v mojom obľúbenom Varante, dávam samozrejme za 1. Páči sa mi aj grafika a dúfam, že budú ďalšie diely.
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 03. kvě 2013 17:09:33 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Zdravím po delší době, děkuji, některým i dost opožděně, za pěkné komentáře :) Pokud jde o další díly, tak i když zatím žádný v dohlednu není, určitě někdy zase nějaký splodím, žádný strach :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » sob 05. říj 2013 9:54:55 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Tak na webu je konečně, po opravdu hodně dlouhé době nový díl, takže můžete číst a komentovat :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod dragonranger » sob 05. říj 2013 10:07:16 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Super díl, jsem rád, že si ke komiksu po tak dlouhé době vrátil. :wink: Napočítal jsem 6 krys. :)
dragonranger
Uživatel

Příspěvekod TmavyCyklista » sob 05. říj 2013 10:24:31 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Ten komiks jsem dočetl asi před třemi dny a když jsem viděl tvůj komentář, že další díl bude, nečekal jsem, že ''tak brzo'' :D. Každopádně výborný komiks, velice se mi líbí, že je z Gothicu 3, protože ten mám nejraději. Nový díl se mi též líbil, ale vypadá to, že je jeden z posledních, vzhledem k tomu, že je tam Nerusul už starý. :( Ale určitě pokračuj :wink:

A krys jsem já napočítal 8 :)

Edit: Jak píše Tomasman97, počítal jsem i tu za trůnem :)
Naposledy upravil TmavyCyklista dne sob 05. říj 2013 20:03:38, celkově upraveno 1
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod Tomasman97 » sob 05. říj 2013 18:40:35 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Tento komix je pre mňa niečím výnimočný. U ostatných komixov si počkám kým výjdu všetky časti a keď sa pozriem koľko častí je tak to vzám,... Samozrejme nie u všetkých, ale tento komix... No proste ma niečím odzačiatku zaujal a vždy sa teším na ďalšie časti. Nie je ich ktoviejak veľa a nie sú ani veľmi dlhé, ale vždy ma pobavia. Tento komix ma tiež donútil vyhľadať si svoje prihlasovacie údaje na toto fórum, vďaka tej výzve napočítať potkany. No, našiel som ich 8, vrátane toho za trónom. Ak ten VIP komix nejakým spôsobom vôbec dostanem, budem sa tešiť... aj z toho, že budem mať tú česť :D čítať dielo, ktoré nemôže čítať každý. xD Vďaka! :wink: :)
P.S.: Dúfam, že starý Nerusul ešte toho veľa prežije predtým ako sa stretne so samotným Beliarom. :wink:
Tomasman97
Nováček

Příspěvekod DasaDek » sob 05. říj 2013 19:45:31 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Tento komiks je opravdu parádní a vždy si jej rád přečtu. Každý díl přináší epizodu, které na sebe v podstatě nenavazují, takže si člověk nemusí pamatovat, co se stalo minule. Má dobrou, pasující grafiku, ucházející délku a typickou Vojtovskou vytříbenou mluvu. S radostí si přečtu další díly, tak snad se vysloužilému temnému mágovi stane ještě hodně zajímavých věcí, o kterých by mohl vyprávět.. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod sleeper » sob 05. říj 2013 19:59:07 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Ako píše DasaDek, niet čo dodať. Parádny komiks! :D
Grafika super, príbeh super, jeden z najlepších komiksov, som rád že pokračuješ.

Myší som napočítal 7/8.
Naposledy upravil sleeper dne sob 05. říj 2013 22:56:51, celkově upraveno 1
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Trelis324 » sob 05. říj 2013 20:07:43 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Môj azda najobľúbenejší komiks je tu opäť. Konečne sme unikli od všetkých tých násilných a blbosťami prefiltrovaných komiksov (ako robím ja, alebo Das :D ) ku graficky vyspelému, a hlavne príbehovo fantastickému dielu... :D Myší som napočítal až 10, resp 9 keďže jedna bola na dvoch screenov, v rovnakej situácií. :D Inak dej, bol ako vždy zaujímavý, nepredvídateľný a hlavne s rýchlym, no cez to zaujímavým spádom. :-D
Trelis324
Uživatel

Příspěvekod TmavyCyklista » sob 05. říj 2013 20:15:02 » Re: Příhody temného mága v důchodu
No vidíš, toho jsem si ani nevšiml :D Ale výsledek už měnit nebudu, nebylo by to ode mě fér :wink:
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 06. říj 2013 12:29:22 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Mimochodom, ja som si vždy myslel, že sú druidi a temní mágovia proti sebe... :-o
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Dante » ned 06. říj 2013 12:40:37 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Vždyť Torn Nerusula přivítal se slovy: Á, náš druid v utajení... nebo se snad pletu?
LOOK LEFT =================> YOU FAILED
Dante
Uživatel

Příspěvekod sleeper » ned 06. říj 2013 12:46:07 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Viem :D
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 06. říj 2013 19:40:40 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Děkuji za slušnou dávku komentářů. Jenom bych vás ještě rád upozornil, že Příhody nebyly v pátek jediné zveřejněné dílo na webu. A ono druhé dílo si váš komentář také zasluhuje :wink:
Jsem rád, že jste pilně počítali krysy, čas na uvedení jejich počtu ponechám do pátku, pokud by se třeba ještě objevil nějaký zbloudilý čtenář :)
Ještě tu padla záležitost ohledně vztahu Druidů a Temných mágů. Myslím, že si zaloužíte celkové vysvětlení :)
Jak už můj současný avatar napovídá, vždy se mi v Gothicu líbily více takové ty "temnější" postavy a gildy. Proto jsem se také rozhodl vybrat pro svůj komiks z Gothica 3 postavu, která bude patřit mezi temné. Jenže, na fóru, mnohem později po zveřejnění mého komiksu, vznikla fanartová skupina Temní mágové, jejíž činnost se mi velice příčila. Nepříčila se pouze mně, její vznik se nelíbil například lordanovi, s nímž jsme se rozhodli zdejší gildu Temných mágů znegovat prostřednictvím naší vlastní skupiny. Tou skupinou nebyl nikdo jiný, než Druidi. Tyto dvě nové skupiny mezi sebou měly poněkud ostré spory a já jsem samozřejmě v těchto sporech bylv poněkud nešikovné pozici, právě kvůli Nerusulovi a jeho příhodám. A tak jsem nechal k problému zaujmout mého Temného mága v důchodu vlastní stanovisko. To jsem provedl prostřednictvím desáté příhody, jíž jsem nazval "Jak jsem se stal Druidem". Ta příhoda byla vůbec alegorií pro tehdejší dění na fóru. Tam dal Nerusul najevo jasný odpor proti tomu, "co se stalo z Temných mágů" a zároveň byl přijat jako tajný člen gildy Druidů. Proto tedy ten "Druid v utajení", jak tady už padlo. No a právě toho utajeného Druidství jsem už zcela nealegoricky, pouze příběhově, využil v příhodě o moru :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod sleeper » ned 06. říj 2013 20:02:38 » Re: Příhody temného mága v důchodu
Samozrejme, to viem. :D
sleeper
Uživatel

PředchozíDalší