Menu

Ve jménu smrtihlava

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. bře 2018 22:18:42 » Re: Ve jménu smrtihlava
No jo, kde jsou ty staré časy. Ani si už nepamatuju, co byl tvůj první komiks, vím jen, že Bergmarští to nebyli. I od nich je samozřejmě znát mimořádný pokrok, každopádně on to už tehdy byl hezký počin.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » stř 14. bře 2018 15:39:41 » Re: Ve jménu smrtihlava
No, pauza mi dlouho nevydržela :-D Po ráci jsem koupil basu a pustil se do 5. dílu. První dva screeny hotovy. Snad mě nadšení neopustí, zatím jsem s výsledky spokojen. A také jsem objednal nějaké materiály, doufám, že do pátku to bude doma a že tam najdu informace, které budou stát za to:
Obrázek
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 14. bře 2018 16:26:58 » Re: Ve jménu smrtihlava
Tak to držíme palce a přejeme hodně zdaru při tvorbě :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » stř 14. bře 2018 17:52:04 » Re: Ve jménu smrtihlava
Díky. Škoda, že se s tímhle komiksem nemohu účastnit Komiksového krále :-D
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 14. bře 2018 23:04:07 » Re: Ve jménu smrtihlava
No, bohužel by to asi nešlo. Ale nic ti nebrání zúčastnit se s něčím novým + taky přidat něco do texturářské a stripové kategorie :D
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » pát 16. bře 2018 17:19:43 » Re: Ve jménu smrtihlava
Není ten nápad špatný na jednu stranu, ale zas nechci si věšet na krk nějaký další projekt. Dopadlo by to jak Mezi Skřety a spol. Jsem rád, že se mohu aspoň semtam věnovat tady tomu.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 16. bře 2018 19:31:52 » Re: Ve jménu smrtihlava
Však chápu, myslel jsem to ze srandy :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » pát 16. bře 2018 19:49:07 » Re: Ve jménu smrtihlava
Napadlo mě -a omluvám se, možná to zní trochu ješitně - zda by nebylo možné komiks uveřejnit na webu? Myslím, že co se týče délky, tak už splňuje zdejší regule. Pokud se týče úrovně, myslím, že to kdysi schvalovala fanartová komise, ale mám obavy, jestli ještě funguje.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » pát 16. bře 2018 19:52:05 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ješitnost to určitě není. Komise v nějaké podobě funguje, tak to tam podám k projednání :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Wilhelm » pát 16. bře 2018 19:56:05 » Re: Ve jménu smrtihlava
Děkuji ti :wink:
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Wilhelm » pát 16. bře 2018 20:21:52 » Re: Ve jménu smrtihlava
PS: Ještě by snad bylo dobré - pokud by se to vůbec uveřjnilo - tam uvést tu klauzuli o tom, že to nepodporuje žádné pochybné názory, hnutí, atp. Víte, jak to dneska je. A tenhle komiks nemá za cíl podporovat nebo popírat jakoukoliv a číkoliv politiku. Je zcela apolitický, stejně, jako jeho autor.
Wilhelm
Uživatel

Příspěvekod Pivl » úte 20. bře 2018 15:20:01 » Re: Ve jménu smrtihlava
Ty jsi blázen, Wilhelme. :D Po takové době prostě přijdeš jakoby nic a předhodíš tu další technický majstrštyk jen tak do větru ve stylu: "Kdyby to náhodou někoho zajímalo..." :D

Hodně povedený a hodně technicky náročný díl hádám. :) Popravdě jsem si musel přečíst staré díly znova, protože ta odmlka byla dlouhá a já nevěděl zas všechny souvislosti, o co přesně jde, ale fakt obdivuju tvojí trpělivost a píli piplat se s každým screenem tak, že čtenář ani nemá sebemenší šanci odhalit všechny detaily při prvním čtení. :) Opravdu hodně povedená práce a těší mse na další díly. :)
Obrázek
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » čtv 26. dub 2018 19:40:44 » Re: Ve jménu smrtihlava
Komiks přesunut na web! Gratulujeme :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Dicht » sob 28. dub 2018 19:21:57 » Re: Ve jménu smrtihlava
No nemám slov, člověku se hned začne taky chtít neco tvořit (třeba pivl by se mohl rozjet :D )
Prostě závist :)
Gear secondo
Obrázek
Dicht
Uživatel

Příspěvekod 011 » stř 11. črc 2018 18:24:47 » Re: Ve jménu smrtihlava
Drahý Wilhelme,
Tvůj komiks Ve jménu smrtihlava je, dle mého názoru, skutečně mistrovským dílem. Je úžasná už jen samotná myšlenka situovat GOTHICovské prostředí do doby 2. světové války. Obdivuji, že i dnes se najdou lidé, kteří tvoří tyto komiksy (a celkově fanart) pro českou i slovenskou komunitu a udržují tak Gothic naživu. Cením si toho o to víc protože jsem GOTHICář srdcem i duší :) Komentář bych napsal již dříve, avšak měl jsem posledních pár měsíců dost napilno. I tak doufám, že Tě můj příspěvěk potěší a třeba i namotivuje do další tvorby :)

Ke komiksu:
Líbí se mi prolínání časových liníí v prvních dvou dílech a zároveň i líčení minulosti v díle čtvrtém, u kterých používáš odlišné grafické úpravy jednotlivých snímků. Zároveň je super jak si dokážeš vyhrát s detaily každého obrázku napříč celým komiksem a je tedy pro čtenáře zajímavé project si komiks víckrát aby si všimnul všech věciček (jak už psal Pivl) a pochopil víc souvislostí z rozhovorů postav. Teď když si ho znovu procházím tak se pozastavuji nad tím, že jsem si tolika věcí nevšimnul napoprvé! :D Možná je to tím, že je pro mě komiks hodně čtivý, což zas souvisí s perfektními dialogy postav a jejich pózami a propracovaným oblečením. Zajímavé bylo navnazení čtenáře na konci třetího dílu v posledních dvou obrázcích a o to pak větší překvapení v díle čtvrtém kdy je představena podzemní (komunistická nepletu-li se?) organizace. Nedovedu si představit kolik času si musel věnovat příhodě na nádraží. Dostal mě hlavně automobil Praga, bombardování nádraží letadly, protiletecký kanón a beznohý voják. Co je pak třešničkou na dortu u každého dílu, jsou zajímavosti na závěr, u kterých je vidět jak moc se komiksu a historii věnuješ. Určitě je třeba pochválit i hojnost nejrůznějších nápisů (a jejich fontů) a obrázků na zdech, kde mě překvapila například hláskovací tabulka Wehrmachtu :) .
Měl bych pár dotazů ke komiksu.
1) Ve čtvrtém díle je na Konrádovo levé ruce železničářské uniformy vidět nápis Ostbahn, což mi překladač přeložil jako Východní dráha. Proč východní? :)
2) Tyhle uniformy jsou taky podle skutečné historické předlohy (jako uniforma Joachima a Hanse)?
3) Co přesně je za nápis na boku náklaďáku Praga?
4) Nepoznali by muži odboje, že v kradené bedně není munice, podle její hmotnosti? Ikdyž předpokládám, že ve v téhle situaci by o tom nikdo asi moc nepřemýšlel :D
5) Když Himler ve druhém díle prochází hradem, je tam na zdi fialová standarta se symbolem meče. O co se jedná?
6) Může se čtenář těšit na další díl? Případně za jak dlouho zhruba? :)

Celkově se jedná o velice propracovaný komiks s velkým množstvím detailů jak grafických a věcných, tak po stránce textové. Rozhodně by bylo fajn kdyby komiks pokračoval. Přeji hodně zdaru a děkuji za krásný komiks :)
011
Nováček

PředchozíDalší