Menu

Prokletí Tábora v bažinách

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » pát 25. kvě 2018 13:47:20 » Re: Prokletí Tábora v bažinách
Dneska večer to rozřešíme. Tušíte, kdo by mohl být vrah? Malou nápovědu může poskytnout obrázek:
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5025
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Příspěvekod Vojta1122 » pát 25. kvě 2018 19:07:25 » Re: Prokletí Tábora v bažinách
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5025
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Příspěvekod Bluedark10 » pát 25. kvě 2018 23:21:00 » Re: Prokletí Tábora v bažinách
Další vydarený komiks ktorý sa mi páči asi najviac zo série :D Teším sa na sériu o starom dole
Len tak Dalej Vojta1122! :)
Bluedark10
Nováček
 
Příspěvky: 1
Registrován: pon 27. lis 2017 15:51:06

Příspěvekod Pivl » ned 27. kvě 2018 8:48:40 » Re: Prokletí Tábora v bažinách
Prokletí tábora v bažinách
OBSAHUJE SPOILERY

Finále dočteno a musím říct, že zachovalo smíšené pocity. Prvním a skvělým překvapením jsou vrátka, která si Vojta otevřel do pokračování a kdyby to tak bylo, byl bych opravdu šťastný, protože při čtení omiksu jsem cítil opravdu obrovskou nostalgii a četlo se mi opravdu dobře.
Komiks jsem si dnes ráno přečetl ještě celý znovu abych nevařil z vody, nicméně ani to mi v rozuzlení příběhu moc nepomohlo. Některé věci, které se ve vysvětlení případu (které je neuvěřitelně dlouhé) pro mě jsou opravdu jakousi podivností, respektive se mi k nim nedostálo dostatečných informací, abych to opravdu mohl brát jako stopu.
Nicméně celkový profil vraždy do sebe zapadá, ač tedy vysvětlení případu už z Cronose dělá pomalu vševědoucího, tak musím říct, že celé vztahy, napojení jednotlivých vodítek do sebe měl Vojta opravdu promyšlené a obdivuji ho za opravdu skvěle promyšlený scénář s obrovskou hromadou postav, které k případu měly co říct, což jsme v minulých dílech zase tolik neviděli.
Trošku mi vadilo vysvětlení příběhu - Tedy všichni se sejdeme, já odhalím vraha. Ač je to pro sérii Prokletí osvěžující novinka, pro kriminální seriály a filmy je to taková ta již nepřekvapující klasika (Mentalista, Sherlock Holmes, Hercule Poirot, ale i takové stupidní věci jako můj přítel Monk...), tedy tohle už mě tolik nepřekvapilo a bohužel mě ani nepřekvapila volba Cadara. :) To, že by to mohl být právě on, jsem si říkal už od prvního dílu a problém byl v tom, že mi komiks nepřidal žádné další podezření, respektive ještě Gor na Toth, jenže ten se během chvíle ospravedlnil sám.
Opravdovou perličkou pro mě bylo vysvětlení tří guru v bažinách, to se opravdu povedlo, co mi do případu trošku nesedí a zdá se mi, že to nebylo řečeno, je to, proč byli všichni templáři z hlídky z bažin převeleni pryč a co tedy třetí Guru dělal u podivnína v chatrči. Možná že jsem to někde přehlédl, ale přijdou mi to jako poměrně zajímavé informace, jelikož jsou to taková vodítka, kterých jsem se při vyšetřování chytl a přesto nebyla vysvětlena. Stejně tak mi trošku podivné přišlo uvolnení strážcovy zbroje z tatérova roucha na krk Bladea, to je mi zahádou jak se tohle stalo. :D Vojta to ale alespoň pro mě nahrazuje kyselým koncem s Y'Berionovým příchodem, to bylo hodně povedené a originální.
Poslední věc, která mi trošku vadila byly screeny. Vojta si zřejmě natáhl hodně lidí do bažin a pak už se mu nechtělo znova čekat na noc,tak tu máme několik po sobě jdoucích screenů, které v příběhu jsou bezprostředně za sebou a přitom jsou v jinou noční dobu, to mi opravdu trošku vadilo, protože v první chvíli mě to akorát zmátlo, jestli to není nějaký skok do minulosti či budoucnosti. :)
Myslím si, že propracovaností prostředí, jednotlivých vztahů, celého světa a promyšlením celé okolnosti kolem vraždy a hlavně vtipností, která opravdu bavila až do samého konce je to nejlepší Prokletí. Vojta si v posledních dílech své tvorby opravdu užívá práci s prostředím a světem, což mě hrozně baví a jeho tvorba tím teď opravdu vyniká. Trošku to pro mě shazuje ona "nenapínavost", nevím jak ostatní, ale já jsme si opravdu nedokázal vytvořit pořádný pohled na to, kdo to mohl udělat a tak pro mě finále nebylo tak napínavé. V každém případě další Prokletí sedí do série zase svým specifickým stylem, což je hrozně úctyhodné, jelikož opravdu každá série má vlastní styl, který mě pokaždé baví.
Co si zaslouží už ale nemalou pozornost je to, že Vojta zůstává jediným aktivním tvůrcem našeho fóra, který bude vydávat projekty sólově mimo soutěže (tedy kromě Wilhelma) a to i přes to, že ohlasy jsou prakticky nulové (Ty mé se snad ani nedají počítat, protože jsou prakticky jisté). Za což před ním smekám.
Tedy takovéto odreagování od učení na státnice mě neuvěřitelně bavilo a byla to opravdu neuvěřitelná nostalgie - jak už stylem komiksu a vyprávěním, tak pravidelným vydáváním a vším doprovodným materiálem, co si pro nás Vojta připravil. A pokud bude další Prokletí, tak se opět velmi těším a doufám, že nás Vojta nenechá dlouho čekat, protože to byla opět skvělá série, c mě opravdu bavila, ač už byla ukecaná sebevíce. :)
Obrázek
Uživatelský avatar
Pivl
Obecný účet vedení fóra
 
Příspěvky: 4335
Registrován: sob 08. lis 2008 14:34:57
Bydliště: Klan Ohně, Santova 69

Příspěvekod Vojta1122 » pon 18. čer 2018 18:53:49 » Re: Prokletí Tábora v bažinách
Trvalo mi to teda nehorázně dlouho, ale chtěl jsem si pro reakci na tvůj komentář, Pivle, vyhradit aspoň trochu klidný čas. Nu, ten nastal teď.

V první řadě se sluší poděkovat. Děkuji už jen za přečtení a k tomu ještě za pravidelné komentáře.

Hele, ta nostalgie byla super i pro mě, ale samozřejmě, potřeboval bych, aby to dělal ještě někdo další se mnou, že jo.

Pokud jde o Cronosovu vševědoucnost (spíše bych to ale označil jako neskutečnou deduktivní schopnost ve spolku s intuicí), tak takový pocit jsem já vždycky měl i ze Sherlocka nebo Poirota a vůbec klasických detektivek, o jakou jsem se - byť s různými drobnými aktualizacemi - pokoušel. Jak vidno, povedlo se: pokud bych nááááhodou dělal nějaké pokračování, už by to klasická detektivka jistojistě nebyla, zkoušel bych nějakou jinou variantu toho žánru :)

Tvoje připomínky k tomu, co by se slušelo doplnit atd. jsou velice cenné a určitě platné, děkuju za ně.

Technikálie s nocí, to je holt nešťastná věc. Nejen proto, že je otrava čekat, než proběhne den, ale i proto, že zatímco člověk screenuje, plyne čas a to pozvolna, a tak ani nezaregistruje, že ta temná noc už je dávno pryč a najednou je o hodně jasněji :)

Děkuju za postřeh s tím, že si vychutnávám práci s prostředím: to je naprosto přesné. Myslím si, že hlavně první polovina komiksu byla daleko méně dynamická na úkor uplývání příběhu právě na úkor vytváření scén, které měly charakterizovat prostředí, obohacovat je, případně dodělávat atmosféru.

Takže ještě jednou díky za tvůj komentář i za tvou pozornost. I pro mě to bylo skvělé a jsem rád, že se to mohlo uskutečnit, to množství práce za to stálo.
Bluedark10 píše:Další vydarený komiks ktorý sa mi páči asi najviac zo série :D Teším sa na sériu o starom dole
Len tak Dalej Vojta1122! :)

Děkuji za pochvalu :)
Uživatelský avatar
Vojta1122
Kronikář
 
Příspěvky: 5025
Registrován: sob 21. lis 2009 12:12:06

Předchozí

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé