Menu

Prokletí Nového tábora

Moderátor: Správci fanartu

Diskuse a hodnocení komiksů.
Příspěvekod Vojta1122 » pát 10. bře 2017 15:45:45 » Re: Prokletí Nového tábora
Děkuju.

Uvidíme, jak to půjde, no... :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » pon 17. dub 2017 19:38:46 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 2. zápis - Jeden díl hotov, ale jak dál

Mohu s potěšením oznámit, že práce na komiksu dnes dosáhla prvního význačnějšího mezníku - podařilo se mi totiž kompletně dokončit první díl. Rozsahem co do počtu okének i co do textu tak zhruba odpovídá velikosti dílů předchozích dvou sérií.

V tuto chvíli nemohu pořádně odhadnout, jestli i další díly budou odpovídat takovému rozsahu - tj. v průměru mezi 60 a 80 okénky - a jestli i počet dílů bude odpovídat předchozím sériím, tedy šesti dílům. Pokud by to tak vyšlo, byl bych rád, celá série by pak působila kompaktnějším dojmem.

Děj je skoro celý hotový, zbývá dovymyslet už jen poslední zásadní bod a budu moci dotvořit zbylé díly. Jak dlouho to ovšem ještě potrvá? To bohužel nevím.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » stř 19. dub 2017 19:12:11 » Re: Prokletí Nového tábora
Pffff, 60 - 80 okének to je sakra várka, možná bys to mohl rozpůlit a mít víc dílů, aby jich vyšlo více! :)
Jinak se samozřejmě moc těším a je dobře, že je příběh hotový komplet. ;)
Obrázek
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Vojta1122 » ned 14. kvě 2017 13:16:30 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 3. zápis - Práce na druhém dílu započata, alespoň symbolicky...

Je zcela nezpochybnitelné, že mezi množstvím nápadů, které člověka napadají, a povinnostmi, které musí plnit, existuje přímá úměra. Co se dá dělat, zrovna ve chvíli, kdy mi začne zkouškové (ostatně, zítra mě čeká zkouška), tak natolik pohnu s dějem, že mohu screenovat druhý díl komiksu, zároveň jsem před samotným finále povídky Cestovatelé a navíc dostanu povídkový nápad takový, že bych nic nechtěl psát víc a že nechci psát nic jiného. Těžká situace: škola bere tvorbě a tvorba bere škole.

Nicméně, navzdory tomu všemu jsem si řekl, že práce na druhém dílu Prokletí tábora v bažinách musím začít aspoň symbolicky, takže jsem večer, nebo lépe řečeno v noci nastartoval Gothic a nafotil krátkou úvodní scénu tohoto dílu.

Abych taky jen nekecal o sobě a trochu vás navnadil, na co se můžete těšit... Nuže, pokud si vzpomenete na to, jak byli v Prokletí Starého hradu vypátráni Baalové, jak byli zastaveni, ale hlavně jak páchali vraždy, asi se vám vybaví spousta magie. Naproti tomu, pokud si vzpomenete na Prokletí Nového tábora a na vraždy spáchané Mordragem, magii takřka neuvidíte. Odpovídá to celkově mému vnímání dvou lokalit - tajemný a Starý hrad, proti němu hrubý a Nový tábor.

Jak to bude vypadat v bažnách? Mohu prozradit to, že se zde magie dostane ke slovu, ale magie poměrně jiná než ta, kterou jste mohli vidět v Prokletí Starého hradu. Bude se jednat nejen o magii, která nepatří lidem, ale také o magii, která není docela obvyklá v sérii Gothic. Ale více už neřeknu, nechte se překvapit.

O dalším průběhu prací budu samozřejmě informovat.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 14. kvě 2017 20:09:16 » Re: Prokletí Nového tábora
:D Mám to naprosto stejně. :) A funguje to tak vždycky, jakoby si mozek sám od sebe říkal o to, že na ty zkoušky rostě nechce, tak myslí na cokoliv jiného, než na zkoušky a ještě je do toho najednou kreativní, i když si celý semestr válel šunky. :D

Na magii se těším, pokud si s tím budeš hrát jako za starých časů graficky, tak to bude paráda. :)
Obrázek
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Vojta1122 » ned 14. kvě 2017 20:43:16 » Re: Prokletí Nového tábora
Přesně tak, je to celé k vzteku, dneska třeba ve vlaku mě napadlo tolik úžasných nápadů, no, půlku z nich zapomenu hned, druhou půlku záhy, nakonec budu rád, když se mi něco zachová. A hlavně to nadšení zmizí, že jo. Ale pro Prokletí to už naštěstí není žádná hrozba, to prostě bude, teď jde jen o to, abych to stihl před Khoriniským drakem.

Každopádně díky, Pivle, že ty moje žblepty čteš, vždycky to namotivuje :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 14. kvě 2017 21:57:44 » Re: Prokletí Nového tábora
Nemáš zač, mě ty tvoje žblepty stále baví. ;)
Obrázek
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Vojta1122 » ned 04. čer 2017 20:25:34 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 4. zápis - Screeny 2. dílu a kondice

No a je to - zkoušky mám za sebou a tak jsem se mohl zase soustavněji pustit k tvorbě tohoto komiksu (kterým jsem si teda přidělal slušnou přítěž! :D ). Dnes jsem se na práci vrhl skutečně z gruntu a vyrobil screeny pro celý druhý díl. A docela jsem žasl nad tím, jak moc mi to zabralo času...

Hned si říkám - to jsem za ty dva a půl roku, kdy jsem pořádně nedělal na žádném komiksu, tak moc vyšel z formy? Nebl bych tehdy schopen dělat dvakrát rychleji. Snad bych dělal rychleji, ale trochu mě uklidňují následující fakta:
1. jedná se o komiks z Gothic 1 a tam je práce vždy o dost namáhavější a zdlouhavější;
2. během screenování jsem si v podstatě psal text druhého dílu;
3. druhý díl bude mít bezmála osmdesát okének s obrázky, což je poměrně veliký počet.

Nyní se opět vrátím ke grafickým úpravám a textování. Práce je přede mnou ještě dost, ale podařil se mi dnes významný krok na cestě ke zkompletování tohoto díla.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » ned 11. čer 2017 17:48:14 » Re: Prokletí Nového tábora
Paráda, moc se těším a doufám, že si na to najdeš čas. :) Každopádně jen jestli sis to neudělal až moc dlouhé zbytečně. :)
Obrázek
Pivl
Správce fanartu

Příspěvekod Vojta1122 » ned 11. čer 2017 18:43:58 » Re: Prokletí Nového tábora
Teď budu muset zase práci na necelé dva týdny přerušit, ale po nich si čas rozhodně zase najdu. V produkci už je třetí díl a osobně jsem zatím se svou prací docela spokojen, snad se mi podaří úspěšně zrealizovat všechny nápady, které mám a přenést do toho atmosféru, kterou bych rád.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » ned 25. čer 2017 20:35:31 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 5. zápis - Screeny 3. dílu a souborný download

Původně jsem počítal, že tento týden budu moci oznámit, že je hotový celý třetí díl, bohužel, nestane se tak, neočekávané okolnosti doma mě zdržely, takže jsem pouze stihl udělat screeny.

Každopádně obsah komiksu mi nyní vyloženě bobtná, i přes prodloužení délku jednotlivých dílů mám obavy, jestli se mi podaři obsah nacpat do standartních šesti dílů; snažím se tedy proto obsah dílů v míře, jaká nebude komiksu škodit, kondenzovat. To samozřejmě není jediný důvod, jednak budu rád, když komiks nebude zbytečně rozplizlý, myslím, že to přispěje jeho kvalitám, jednak je tu i ten faktor, že kondenzovanější obsah znamená méně práce se screenováním a následnými úpravami.

Nicméně do začátku prázdnin, jak jsem tak moc chtěl, komiks opravdu nedokončím. Následující týden a něco jsem dal přednost práci a škole, takže se ke komiksu vrátím až potom. A jestli už do toho bude vyhlášený Khoriniský drak...

Rád bych ještě do deníku přidal, že i Prokletí Nového tábora se dočkalo souborného downloadu. Odkaz níže.

Celý komiks Prokletí Nového tábora - jednotný download
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Vojta1122 » ned 16. črc 2017 21:24:02 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 6. zápis - 3. díl a pozastavení prací

Mohu s potěšením oznámit, že před chvílí jsem dodělal třetí díl komiksu. To by byla na jednu stranu dobrá zpráva, poněvadž by to znamenalo, že už se vrhám na druhou polovinu komiksu. Leč přišel Khoriniský drak a je asi pochopitelné, že vzhledem k časovému limitu + navíc několika změnám v osobním životě, musí tvorba filmu dostat přednost. Tudíž oznamuji pozastavení práce do konce tvůrčí fáze Khoriniského draka.

Samozřejmě mě toto zdržení mrzí, už to bude půlrok, kdy jsem oznámil tvorbu komiksu. A mám z něj jen polovinu. Tak jenom doufám, že na tu druhou budu potřebovat méně času.

Taky mě trochu děsí ohromné časové mezery, kdy se k práci na komiksu dostávám: někdy byly i měsíc dlouhé. Má to samozřejmě za následek to, že se vždy komiksu vzdálím, zapomenu hodně nápadů: ty, které jsem nezachytil na papír, jsou už napořád ztraceny (a pár jich teda bylo). Snažím se dívat na věc i pozitivně - ono některé některé nápady spíše brzdí, když si od nich odlehčím, otevřu prostor zase novým - a snad lepším nápadům :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » ned 16. črc 2017 21:43:44 » Re: Prokletí Nového tábora
To je prostě takové Prokletí Fanartového tábora :) ... Půl komiksu za půl rok je slušná práce! Zvlášť, když se mezitím účastníš všech ostatních soutěží :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Vojta1122 » stř 27. pro 2017 13:22:38 » Re: Prokletí Nového tábora
Autorský deník - 7. zápis - Krátký návrat k práci

Je to hlavně díky motivaci od dvou nejmenovaných členů komunity, že jsem se nakonec rozhodl s tímto projektem ještě pohnout. Mívám teď o prádzninách po večerech vždy trochu času na tvorbu a tak ho tedy využiji a zkusím vyrobit třeba další díl komiksu do sbírky.

Rozhodně nelze očekávat, že by byl komiks po Vánocích hotový. V lednu (kdy mimochodem uplyne rok od oznámení prací na tomto díle) se ke komiksu vůbec nedostanu. Jedná se tudíž jen o velmi krátký, několikadenní návrat k práci. Nicméně už teď bych rád zaručil jednu věc: Jestli komiks nedokončím během února 2018, nedokončím ho už nikdy.

Včera večer jsem tedy opět začal zkoumat svůj materiál. Domníval jsem se, že stihnu udělat nějaké screeny, to byl ale omyl: bylo nejprve vůbec potřeba, abych se dokázal zorientovat v tom, co mám vytvořené. S ohledem na to, jak krátký kus komiksu teď budu vytvářet, mohu s radostí konstatovat, že to se vydařilo a tudíž dneska večer budu moci udělat konečně zase nějaké ty screeny.
Vojta1122
Kronikář

Předchozí