Menu

Kill Rhobar

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Pravidla fóra
  • Sekce Bugy a fígly má pomoct uživatelům v případě, že mají nějaký herní problém, proto je nutné, aby byla přehledná - tak, aby se uživatelé hledající konkrétní radu nemuseli probírat hromadou nic neřešícího balastu (spamu).
  • Proto bude jakýkoliv spam bez varování smazán a každý spamující uživatel tvrdě postihován
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
Příspěvekod Tresorr » čtv 07. srp 2014 12:21:48 » Kill Rhobar
Zdravím všechny příznivce této skvělé a jedinečné hry,

..nedávno jsem si zahrál už po několikáté sérii gothic a opět jsem objevil něco nového, což mě nikdy nepřestane překvapovat :). Zarazil jsem se až u třetího dílu. Po rozhovoru s Xardasem ke konci hry kdy už jsem se měl rozhodnou k jakému bohu se přidám, mi Xardas dal pár pokynů a zaměřovací kámen ke zničení Adanosovích artefaktů ve Vysoké peci. Ty jsem měl v plánu si ještě chvíli nechat a tak jsem se rozhodl s Leem navštívit krále. Potřeboval jsem ještě 5 bodů reputace u Hašišinů abych se dostal svobodně do Istharu a aniž bych musel zabít jediného mága vody. Jelikož už jsem ve všech městech byl a splnil všechny úkoly se mi to náramně hodilo :) Zavedl jsem Leeho do trůnního sálu kde jsme si to hned namířili ke králi. Řekl jsem si že tentokrát nechám Leemu poslední ránu což jsem nikdy před tím neudělal. Trochu jsem mu pomohl, no trošku víc, odstoupil jsem až králi zbila tak jedna desetina života, koukal jsem že Lee by to asi sám nezvládl :), zdálky jsem ho musel ještě vyléčit aby vůbec vydržel královou převahu.

Lee konečně vykonal svou pomstu, Král padl a s Vengardem to ani nehlo :shock: :D. Pokaždé když jsem krále dorazil já, tak jsme museli vymlátit i celí Vengard :twisted:. Jelikož jsem v Myrtaně vždy sympatizoval spíše s rebely tak sem odnesl ohnivé kalichy do kláštera a pak je rozdělil mezi Paladiny čím získali zpět svou magii. Ve Vengardu jsou asi 4 a pár mágů, hrál jsem většinou za neohroženého válečníka, tudíž jsem měl velký problém vydržet pod neustálou palbou všech možných kouzel jak od paladinů tak i od mágů. Hrál jsem opravdu za válečníka - disponoval jsem obrovskými obouručními zbraněmi se silou 450+, bezednou výdrží cca 600 a s cca 1000HP. S paladinskou zbrojí jsem měl nulovou ochranu u všech živlů, měl jsem pouze naučenou odolnost proti ohni a chladu, což mi proti kouzlům nepomůže. Měl jsem sice Adanosův amulet ale jeho ochrana proti kouzlům také není nic moc, to jsem si radši přilepšil amuletem zbroje +20 k ochraně proti zbraním na blízko. Vengard se pro mě tedy stal docela oříškem, ale né zas tak velkým abych to po pár pokusech vzdal, většinou na podruhé to vyšlo, kdy už jsem věděl kam dřív :). Za mága jsem snad nikdy problém neměl, už od poloviny hry jsem byl nepřemožitelný a v této fázi hry pro mě celí Vengard nebyl soupeřem. NEexistovalo aby se ke mě nepřítel natolik přiblížil aby mi stihl ublížit, maximálně tak v aréně :). Při hře za mága jsem hrou doslova proplul a užíval si svojí nepřemožitelnosti, ovšem až na těžký začátky :).

Hrál jsem s CP.1.6 , než se mi stáhl novější patch, tak jsem si hru docela dobře rozehrál a tak se mi už nechtělo začínat znovu :) ... Proto bych rád věděl jestli takoví "fígl" s králem jde i ve verzích s CP. 1.70+ se zapnutým alternativním vyvážením i umělou inteligencí. Přece jenom to tak autoři nejspíš neplánovali aby spolubojovník mohl beztrestně zabít některého z vůdců města a nebyl za to napaden ani jinak potrestán. Zkoušel jsem s Angarem napadnou Gonzálese, to bohužel neprošlo, když Angar zabil Gonzálese sesypala se na něj celá Mora Sul, proto si myslím, že možná u krále se jednalo o bug, který je nejspíš v novějších verzích opraven, ale ještě jsem se o tom nikde nedočetl. Předem díky za případné poznámky a odpovědi...
When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » pát 29. srp 2014 10:50:15 » Re: Kill Rhobar
Zdar.

Na CP1.7 na mě vždy celý hrad zaútočil. Jen jednou se mi povedlo nechat dorazit krále Leem za mé pomoci (sám to nezvládne) - viz. obrázky v Obecné diskuzi (Vtipné, zajímavé a všechny screeny). Už nevím ale na jakou obtížnost, ani zda jsem měl zapnutou umělou inteligenci a alternativní vyvážení, protože jsem zkoušel postupně všechny možnosti hry. Král stál s mečem u trůnu (asi zaseklý), čekal až se přiblížíme a nechal bojovat na nádvoří ostatní. Obvyklý postup byl, že jsem Leemu vyčistil cestu a zbytek dorazil s ním. Problém je, že když se vrátím pro Leeho do chrámu, už nám jdou bojovníci naproti, obvykle i s králem a jakmile hra napíše, že hrad byl dobyt, po posledních bojovnících, kteří se dali na útěk (asi do jiné dimenze, jelikož jedinou cestou jdeme my), se najdou na zemi jen zbraně. Stejně tak se po králi najde jen meč na zemi. Ale jednou král byl mezi hrstkou bojovníků, kteří vždy po dobytí pobíhají tam a zpět, tak jsem jej na dolním nádvoří v klidu umlátil mečem. V tomto prchajícím módu válečníci nebojují, jen pobíhají a někdy po zásahu nadávají. U mého tedy jediného zabití Rhobara II spolu s Leem v trůním sále, jsme boj začínali až na horním nádvoří. Zde je to těžké. Obvykle na vás vyběhne král a to je těžký soupeř a ještě vám zatopí mágové. Pokud před tím rozdáte paladinům ohnivé kalichy, tak jde o nejtěžší bitvu ve hře a Lee ji málokdy přežije.

P.S. ten tip pro reputaci u hassassínů je dobrý, člověk nemusí zbytečně zabíjet 2 mírumilovné mágy vody. Nejsem si teď jistý, ale za zabití Zubena by měl Rhobar udělit nějaké body a ty se tak již dostat nemohou. Mělo by to však jít obráceně a Zuben by měl přidat body za zabití Rhobara.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil