Menu

Skrytá a špatně dostupná místa v G3

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Pravidla fóra
  • Sekce Bugy a fígly má pomoct uživatelům v případě, že mají nějaký herní problém, proto je nutné, aby byla přehledná - tak, aby se uživatelé hledající konkrétní radu nemuseli probírat hromadou nic neřešícího balastu (spamu).
  • Proto bude jakýkoliv spam bez varování smazán a každý spamující uživatel tvrdě postihován
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
Příspěvekod Kennedy_R » pát 27. zář 2013 14:52:23 » Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Vytvořil jsem malý seznam skrytých a běžně nedostupných míst v Gothicu 3. Na datadisk v oblasti Myrtany moc nesedí, jen někde. Tam jsou jiná místa.
V seznamu nejsou místa, na kterých narazíte běžným pečlivým procházením světa, těch jsou stovky. Zde je opravdu to, kam se dá jen doskákat (někde to chce trpělivost), anebo co je ojedinělé. Někam vede i jiná cesta, než kterou popisuji. Někam se bez pomocí cheatu ani dostat nelze.
Některá z míst jsou na fóru již zmíněna a zde jsou zařazena také. Seznam patrně nebude úplný. Gothic je rozsáhlá hra, kde se dá objevovat stále něco nového. Sám jsem tento seznam dával dohromady roky po několikerém dohrání.
Každé místo něco obsahuje nebo je něčím zajímavé. Prázdných míst či horských údolí je ve hře také dost, ale zde nejsou.
Cílová podoba seznamu vytvářena při nejtěžší obtížnosti s posledním CP, ale bez zapnutého alternativního vyvážení a bez zapnuté umělé inteligence.
Ke každému z míst je obrázek, kde se místo nachází, ale vzhledem k množství a velikosti jpg je vše uloženo ke stažení (viz. dole). U obrázků je i níže uvedený text ve wordu. Velikost archívu ke stažení je přes 8MB.

!!! Seznam je jeden velký spoiler, kdo chce objevovat sám, ať si jej neprohlíží !!!


Skrytá a hůře dostupná místa v Gothicu 3:

Myrtana:

1) Vyhořelý dům v Cape Dun (jediný vyhořelý dům, ve kterém se dá něco nalézt - je zde vlčí kůže).
2) Na skalách poblíž jeskyně se zbabělými gobliny (cestou od Cape Dun k Monteře - je zde truhla).
3) Kopec nad lovci u jeskyně se zbabělými gobliny (cestou od Cape Dun k Monteře - je zde štítovník a rostlina many).
4) Na kopečku po levé straně u cesty z Cape Dun do Montery (je to u převrhnutého vozu, u kterého sedí okradený obchodník, postrádající lampový olej - na kopečku se pase bizon a pod kopečkem je vidět štítovník, ze země téměř přehlédnutelný).
5) Hory nad lovcem Armonem naproti jeskyni se zbabělými gobliny (lze vylézt vlevo u vodopádů, padajících z Myrtany dolů k Lagu až za Domenikovou farmou, dát se po zpět proti proudu po horském hřebeni a držet se pravého okraje. Až na konci jsou údolí s mrchožrouty, mouchami a stínovou šelmou - jsou zde rostliny a plamená bobule).
6) V horách naproti farmě žoldáka Domenika (cestou od Cape Dun k Monteře vyskákat vpravo u vody na skály - jsou zde rostliny, goblini a jiná divá zvěř).
7) Kamenný most u vesnice hraničářů druida Porgana (poblíž banditů u farmy žoldáka Domenika vyskákat za kamenným kruhem do hor, dát se dozadu a doleva a ve směru toku řeky se dojde až na kamenný most - je zde poklad a truhla se svitkem Armáda temnot, ale hlídané dvěma chrliči a poblíž roste kamenný kořen).
8) Stará věž u Montery nad rebelem Otisem (vyskočit na jinak nedostupný kopec - je zde královský šťovík).
9) Pod střechou ve mlýně u Montery (vyskákat po bednách - jsou zde cigára a zlaťáky).
10) Hory nad Okarou (směrem k rozvalinám hradu, kde jsou dva lovci - je zde 2 x císařovník a 1 x gobliní bobule).
11) Hory nad prameny Sildenských vodopádů (jde o prameny přítoku, který stéká k Sildenu přes les s rebely. Poblíž starého hradu s truhlami vyskákat na hřeben hor nad prameny a ve výšce prameny obejít, až budou po levici. Vzadu je údolí s truhlami).
12) Prozkoumání sildenských pramenů (od pramenů vodopádů pak nebezpečně skákat do spodních údolí až k Sildenu - pozor na bahenní číhavce, krokodýli, stínové šelmy a schraty - jsou zde truhly, dračí kořen a jiné rostliny).
13) Starý zatopený hrad paladinů v jezeře u Sildenu (lze se dostat jen pomocí cheatu na uvolnění kamery - levé Ctrl+Insert - nazpět pak levé Ctrl+Page Up a opět levé Ctrl+Insert - nic zde není, jen prohlédnutí místa).
14) Finále úkolu "Kde je Guru?" (u Sildenských vodopádů na vysoko nepřístupném místě po přečtení teleportu, nalezeného ve čtvrté truhle v Nordmaru - jsou zde brouci a nějaký majetek Guru po jeho zabití).
15) Malé údolí pod černým trolem (směr nahoru rozsedlinou od oddílu skřeta Bollocka pátrajícího po druidech, nedaleko sildenských vodopádů - jsou zde 2 truhly hlídané 2 smrťáky).
16) U vody přímo pod sildenskými vodopády a skalní římsy u vodopádů (přes vodu směrem od dalšího černého trola - je zde pokladnice. Na římsy vyskákat po břehu - jsou zde nějaké truhly).
17) Plácek ve skále nad Sildenskými vodopády (doletět jen pomocí cheatu - je zde jen kouzelný kořen).
18) Drak v ruinách nad Geldernem (vyjít branou z Geldernu směrem na Trelis a napravo vyskákat průsmykem, kde je vidět plamená bobule, anebo vyskákat nalevo od vchodu do vedlejšího dolu - je to lehčí. Potom se dát doprava a draka odstřelovat raději z vrchu z hor, kde roste dost zajímavých rostlin. V ruinách je množství pokladů, dračích kořenů a bohatých truhel).
19) Prázdný hrad nad Geldernem (stejnou cestou jako k drakovi nad Geldernem, ale nad dolem nejít doprava, avšak rovně, doskáče se k opuštěnému hradu v horách - je prázdný, asi vývojáři zapomenutý).
20) Poblíž Geldernu u bandity Ivana (přeskočit kopeček nad ohništěm a na okolním svahu je pár zajímavých rostlin).
21) Prameny říčky protékající Trelisem (stejnou cestou jako k drakovi nad Geldernem, ale nad dolem nejít doprava, avšak doleva, potom seskočit s menším zraněním k vodopádům - je zde 5 krokodýlů, 2 truhly a královský šťovík).
22) Říčka u hradu Trelis (seskočit doleva pod malý vodopád - je zde kamenný kořen a ranní rosa).
23) Rozsedlina v horách poblíž Trelisu (směrem cestou od Trelisu na Silden se dojde k údolí, kde pobíhá množství vlků, zde vyskákat na skály a dát se doleva - nějaké rostliny, truhla a v rozsedlině je dračí kořen).
24) Pod střechou hradu Trelis (vyskákat po bednách - je zde prsten, svitek a truhla).
25) Vrchol hory nad chrámem v Trelisu (vyskákat po stěně vlevo od jeskyně s nemrtvými, která se nachází poblíž rebela Steva - na úzkém hřebeni sedí kostlivec s amuletem výdrže).
26) U černého trola, který žije v údolí v horách nad Gothou (dá se k němu dostat jeskyní nad Faringem a nad trolem přeskákat hory a směrem doleva slézt na římsu těsně nad Gothou - jsou zde rostliny i gobliní bobule).
27) Rozbitá věž ve Vengardu (vyskákat po rozbité zdi, skočit do patra - zde je náhrdelník a prsten. Pozor na magickou bariéru, ubírá zde život. Pak skočit dolů do věže - u beden se nachází nějaké šperky).
28) Rozbitá věž ve Vengardu (úplně na vrcholu věže je logo PB a nelze se tam běžně přes magickou bariéru dostat, jen pomocí cheatu pro uvolnění kamery - levé Ctrl+Insert - zpět do hrdiny levé Ctrl+Pagu Up a opět levé Ctrl+Insert - mimo loga piraní je zde ještě zlatý přívěsek).
29) Logo PB nad průsmykem do Nordmaru (průsmyk, kam se vydáte s Larsem poté, co jej vyplatíte ze sildenského zajetí, pouze pomocí cheatu pro uvolnění kamery - levé Ctrl+Insert - zpět do hrdiny levé Ctrl+Pagu Up a opět levé Ctrl+Insert - umístěné na skalách).

Varant:

30) Nad Bragou na skalním útesu (přejít po přírodním mostu nad cestou k poušti - je zde lehké oblečení nomáda a permanentní lektvary života a výdrže - opakovaně i při dalších návštěvách zhruba po jednom dni).
31) Zatopená jeskyně v zálivu poblíž Laga (směrem zpět do Myrtany - je úplně prázdná, asi vývojáři zapomenutá).
32) Po hřebeni hor mezi Ben Sala a Lago (mimo jiných rostlin roste téměř nad Lagem štítovník).
33) Nápis MINH na lešení v Mora Sul (naproti aréně na střeše, kde zametá otrok vyskákat na lešení a na dolním stupni bude vidět nápis).
34) V Al Shedim u mága vody Myxira (kamenná tabule pohozená na zřícené horní podlaze, kam se dá vyskočit pomocí rozbité zdi).
35) Komůrka ve zdi u vchodu do Ishtaru (údajně se tam lze dostat pomocí cheatu - levé Ctrl+Insert a po průletu kamerou zmáčknout levé Ctrl+Page Up a opět levé Ctrl+Insert. Mně to nešlo a v komůrce jsem nic neviděl a vždy se propadnul ven a nepomohl mi ani cheat pro posunutí hrdiny dopředu - přes zeď nebo do místnosti ve zdi. V komůrce by měl být podle jiných zdrojů nápis od mocného trpaslíka odjinud - jako v Gothicu 2).

Nordmar:

36) Průchozí jeskyně pod Klanem ohně (opatrně seskočit u chaty náčelníka klanu na skalní římsu - bývá prázdná, občas v ní byl goblin).
37) Dědův odkaz - truhla č. 4 (součástí easter eggu "Kde je Guru?", ale jako jediná běžně nepřístupná - pod Klanem ohně lze vyskákat do rozsedliny nad jeskyní se stínovou šelmou, která má v žaludku kámen předků pro blízkou hrobku předků - je zde pouze tato truhla).
38) Nápis ANNO cpt (pod Klanem ohně v jeskyni se stínovou šelmou, vedle tajného místa č. 32. Projít jeskyní, přeskákat balvany a na konci projít křovím - je zde pouze nápis na zdi).
39) Skalní chodník u cesty k Akaschově hrobce (po levé straně směrem cestou od Xardase, až poblíž Akaschovy hrobky - je zde královský šťovík a ložisko magické rudy).
40) Skalní římsa na začátku údolí s černým trolem, poblíž skalního mořského útesu na východě (vyskákat nahoru, jsou zde dvě ložiska magické rudy).
41) Vidět Nordmar zezdola (rozeběhnout se a skočit do moře ze skalního útesu u rozbořené chaty se stínovou šelmou na severovýchodním výběžku Nordmaru - z moře je vidět výběžek jako přírodní most - je to pouze herní zajímavost a nutno mít předem nahoře v Nordmaru uloženou pozici pro navrácení do hry).
42) Skryté jezírko (po seskoku ze skalního útesu plaváním pokračovat v ledovém moři Nordmaru na sever, až ke skalní úžině, která vede k skrytému jezírku. Z jezírka se zpět nedá dostat, jen nahrát předem uloženou pozici nahoře v Nordmaru - nic zde není, jde jen o herní zajímavost).


Obrázky a text lze stahovat zde:

Kód: Vybrat vše
https://webshare.cz/file/7f4X418v43/skryta-a-spatne-dostupna-mista-v-gothicu3-rar
http://sdilej.cz/6993496/78W1/Skryta_a_spatne_dostupna_mista_v_gothicu3.rar
http://www.fastshare.cz/4386847/skryta-a-spatne-dostupna-mista-v-gothicu3.rar
http://uloz.to/xLXyxfxY/skryta-a-spatne-dostupna-mista-v-gothicu3-rar
Naposledy upravil Kennedy_R dne sob 04. dub 2015 18:33:10, celkově upraveno 5
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Emperor » úte 01. říj 2013 12:11:42 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Dobrá práce, člověku to dá chuť zahrát si G3 znovu ... pár míst jsem taky objevil, ale spíš náhodou, nikdy jsem to tak podrobně neprozkoumával ...
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 4392
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod El Kamil » úte 01. říj 2013 13:46:48 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Některá místa jsou opravdu zajímavá... třeba bod 26, to musím vyzkoušet :)
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického
 
Příspěvky: 5614
Registrován: pon 27. srp 2007 5:41:00
Bydliště: In the middle of nowhere

Příspěvekod Kennedy_R » stř 02. říj 2013 7:06:58 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Určitě to nebude úplně všechno, zvláště místa, na která se dá doletět jen pomocí cheatu - takové srandičky vývojářů a fan komunity. A tímto děkuji jiným hráčům, kteří pár míst popsali zde na fóru přede mnou.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod El Kamil » stř 02. říj 2013 7:23:24 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Tak jsem zkusil tu 26 a je to opravdu zajímavé. Je to i docela dobře vidět z Bragy, to se ale člověk musí dívat tam, kam by se normálně nedíval :) ... ještě musím zkusit, jestli se tam ty lektvary opravdu obnovují :) ...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického
 
Příspěvky: 5614
Registrován: pon 27. srp 2007 5:41:00
Bydliště: In the middle of nowhere

Příspěvekod Hellscream » stř 02. říj 2013 7:39:59 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Obsah všech hrobů se obnoví po restartu hry. S tím mohli autoři CP něco udělat (pokud možno), zvlášť když tam takhle přidali nekonečný zdroj života a výdrže.
facts don't care about your feelings
Uživatelský avatar
Hellscream
Moderátor
 
Příspěvky: 452
Registrován: ned 04. črc 2010 19:27:09

Příspěvekod sleeper » stř 02. říj 2013 13:15:22 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Výborný zoznam, niečo som vedel, niečo nie, až si znovu kúpim Gothic 3 tak určite vyskúšam,

ElKamil, to by mohlo ísť na web. :wink:
Uživatelský avatar
sleeper
Uživatel
 
Příspěvky: 2279
Registrován: ned 25. kvě 2008 13:30:40
Bydliště: Tam, kde sa dobre pije!

Příspěvekod Emperor » stř 02. říj 2013 17:52:21 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Hellscream píše:Obsah všech hrobů se obnoví po restartu hry. ...

To jsem netušil ... škoda, že v těch hrobech nebylo nic zajímavého, co by stálo za to dlouhý čekání při loudingu ...
TD = BD + [(BDxMana)/Ec] + PID

TD - total damage, BD - basic damage, Ec - Emperorova konstanta, PID - damage per interval
Uživatelský avatar
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra
 
Příspěvky: 4392
Registrován: pon 05. lis 2007 9:14:02
Bydliště: von Troppau und Kuttenberg

Příspěvekod El Kamil » stř 02. říj 2013 18:01:22 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Na web to určitě časem půjde :) ...

Hellscream píše:Obsah všech hrobů se obnoví po restartu hry. S tím mohli autoři CP něco udělat (pokud možno), zvlášť když tam takhle přidali nekonečný zdroj života a výdrže.

Přesně tak, tohle je docela laciný způsob, jak si nabušit postavu. Ale ono to v G3 není zase až tak směrodatné, kolik má člověk zdraví :) ...
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického
 
Příspěvky: 5614
Registrován: pon 27. srp 2007 5:41:00
Bydliště: In the middle of nowhere

Příspěvekod Kennedy_R » pon 18. lis 2013 18:15:59 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Změněny odkazy ke stažení obrázků Skrytých a špatně dostupných míst (nějaké obrázky pro přehlednost přidány).

Doplněno nové nalezené místo č. 37 (viz. obrázek 1), které se nachází v Myrtaně, poblíž skrytého místa č. 6 vzadu za truhlou a chrliči, odkud je vidět, ale nelze se na něj z této strany dostat (viz. obrázek 2). Musí se jít za chrám v Trelisu a vyskákat stěnu vlevo od jeskyně s nemrtvými (viz. úkol od rebela Steva, který stojí opodál).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Kennedy_R » ned 01. pro 2013 9:25:41 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Objeveno asi poslední trochu zajímavé místo (viz. bod 38), které jsem už do odkazů ke stažení nedával:

38) Na kopečku po levé straně u cesty z Cape Dun do Montery (je to u převrhnutého vozu, u kterého sedí okradený obchodník, postrádající lampový olej - na kopečku se pase bizon a pod kopečkem je vidět štítovník, ze země téměř přehlédnutelný).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Kennedy_R » čtv 28. srp 2014 16:03:19 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Ještě jsem něco trochu zajímavého objevil:
39) Poblíž Geldernu u bandity Ivana (přeskočit kopeček nad ohništěm a na okolním svahu je pár zajímavých rostlin).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Kennedy_R » čtv 28. srp 2014 16:06:06 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
A ještě jeden úlovek:
40) V Al Shedim u mága vody Myxira (kamenná tabule pohozená na zřícené horní podlaze, kam se dá vyskočit pomocí rozbité zdi).
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Dragnhunter » čtv 26. úno 2015 15:44:33 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Já vím ještě o dalších dvou místech.

1. Když jdete pryč ze Sildenu směrem na lovecké chtay pak za ně až k vodopádům. Tam je černý trol a normální trol a asi jeden nebo dva bahení číhavci a za nimi vodopád. Skočte do vody proplujte vodopádem a hle. Podepsal se zed jeden z vývojářů aještě je tu kovovvá truhle s dost dobrými věcmi. Kdyby někdo nemohl najít vodopád tak zkuste plavat za všechny vodopády. Za tím co myslím jde ale normálně vylést po svahu s trávou a je tam ještě plot.

2. Jsem jsem se ještě pořádně nepodíval ale někde jsem vyděl že je zde taky spousta věcí. Když přijdetet do druhé věže v Bakareshi (dostane vás tam i teleport z první věže dole v pokladnic hned u vstupu do nejnižší části pokladnice se povaluje na stoku.) je šišatá a nekonečnáa dá se tam dostat jen cheaty. Úplně nahoře by měla být plošina z jednou nebo dvěma truhlami.

Doufám že už nikoho neoupakuji a přeji mnoho úspěchů v hledání :wink: .
Uživatelský avatar
Dragnhunter
Uživatel
 
Příspěvky: 81
Registrován: ned 26. říj 2014 18:20:53
Bydliště: My home is your nightmares.

Příspěvekod Kennedy_R » pát 27. úno 2015 23:16:02 » Re: Skrytá a špatně dostupná místa v G3
Zdar.
Ten bod 1 mám jako bod 15 úplně nahoře. Ale bez obrázků, které tam mám ke stažení a výborné znalosti Gothica 3 se to špatně popisuje, kde se co vlastně nachází.
Ten bod 2 neznám. Nahoře na věži jsem byl, je vytvořená do podoby obřího trůnu (asi pro Beliara), ale uvnitř věže jsem nehledal. To je zajímavé. Musí to někdo objevit (už Gothic 3 nehraju - umím zpaměti a to už není zábava).
Obrázek z věže (na str. 17):
viewtopic.php?f=27&t=1921&start=240
download/file.php?id=5040&mode=view

P.S. mám objevená ještě nějaká další místa z posledního dohrání a tři měsíce se dokopávám zde do aktualizace. Tak věřím, že už brzy...
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Uživatelský avatar
Kennedy_R
Uživatel
 
Příspěvky: 118
Registrován: úte 18. zář 2007 20:14:12
Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Další

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé