Menu

LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

Příspěvekod El Kamil » ned 15. kvě 2016 10:04:17 » LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

LESTEROVO POZADÍ 2016

SOUTĚŽ V TVORBĚ WALLPAPERŮ

Přinášíme vám první ročník soutěže v tvorbě wallpaperů: Lesterovo pozadí! Vytvořte tapetu na plochu na motivy her Gothic a staňte se wallpaperovým šampionem!

Obrázek

JAK SE ZÚČASTNIT

1. Vytvoř jeden či více wallpaperů na téma Gothic a včas je nám pošli.
2. Diskutuj, hodnoť, hlasuj a možná - jen možná - vyhraj!

PLÁN SOUTĚŽE

15.5.2016: Otevření soutěže
5.6.2016: Finální termín pro dodání soutěžních děl
6.6.2016: Začátek hlasování
12.6.2016: Konec hlasování a vyhlášení výsledků

PRAVIDLA

1. Vytvořené wallpapery musí být na téma her série Gothic. Žádné další téma není, je to čistě jen na tvé fantazii. Můžeš využívat oficiální artworky, screenshoty, loga, atp., můžeš si samozřejmě vytvářet vlastní screeny atp. Můžeš taky využít díla jiných fanartových tvůrců, musíš ovšem prokázat, že k tomu máš svolení od jejich autora.

2. Vytvořené wallpapery musí být v rozlišení 1920x1200 px. Na wallpaperu žádným způsobem neuváděj svoje jméno, soutěžní díla budou až do vyhlášení výsledků anonymní. Zkus udržet nervy na uzdě a během soutěžní fáze neprozrazuj ani nenaznačuj autorství jednotlivých děl. Machruj až po skončení hlasování. Stejně tak budeme rádi, když nám po dokončení soutěže pošleš upravený wall s plnohodnotným copyrightem, abychom tvoji slávu mohli šířit po celé Myrtaně!

3. Do soutěže můžeš zaslat libovolný počet wallpaperů. Všechny je pošli současně se svým jménem / přezdívkou a názvem wallpaperu na email fanart@centrum.cz nebo mně soukromou zprávou tady na fóru.

4. Každý soutěžní wallpaper musí obsahovat nápis či logo "Gothicz.net". To víš, aby nám ho nějaká z konkurenčních fansajt o hře, jejíž poslední kloudný díl vyšel před deseti lety, neukradla. Ne, kecáme, tímto ti dáváme možnost rozvinout své umělecké schopnosti. Tak nás překvap nějakým originálním zpracováním! Naše "oficiální" logo najdeš tady (formát PNG s průhledností).

HLASOVÁNÍ

Detailní rozpis bodování zveřejníme po uzavření přihlášek. V zásadě ale budeš moci hlasovat skrz Facebook, anketu zde na fóru a další body pak můžeš udělit slovním příspěvkem, také na fóru. Žádnou porotu tentokrát mít nebudeme.

CENA PRO VÍTĚZE

Zdravím přátele drobného hazardu! Opět jsme pro vás připravili věcné ceny. Vítěz wallpaperové soutěže si bude moci vybrat knihy v hodnotě 700 Kč!

Obrázek
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod El Kamil » ned 15. kvě 2016 11:07:19 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

PŘIHLAŠOVÁNÍ OTEVŘENO!

Příspěvekod Howky » pon 16. kvě 2016 18:56:14 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Chichichi! Maratón incoming!

BTW hlásím se.
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » úte 17. kvě 2016 9:00:00 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
No, neříkám, že se mi podaří něco dodat, ale... Zkusím to! :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Pivl » úte 17. kvě 2016 10:38:56 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Tak já to taky zkusím. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Desp » pát 20. kvě 2016 17:38:53 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Zdravím.

Při nedávném brouzdání na netu jsem znovuobjevil toto fórum a zaujalo mě že i po 9 letech jsou mé práce ve FanArtu a mají dosti kladné hodnocení.
Hra Gothic společně s tímto fórem a stránkami, je neodmyslitelnou součástí mé minulosti :).
Mé nostalgické pocity mě přiměly vyhledat a lajknout FB strány. Pak už stačilo spatřit soutěž s Wallama a byla to pro mě jasná volba ! :)

Takže vás tu ještě jednou všechny zdravím a posílám ! :)
Desp
Nováček

Příspěvekod Howky » pát 20. kvě 2016 18:13:57 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Ahoj, vítám tě na fóru, doufám, že se budeš zapojovat jak do diskusí tak do FanArtu a pozvedneš tím naši komunitu ;)
Je fajn, žes nám tu napsal, ale do tohohle topicu to nepatří (ještě by se to dalo brát za formu přihlášky, no). Pokud má být přiložený Wallpaper soutěžní dílo, přečti si pravidla... Pokud je to jen tak naukázku, je to fajn, mně se to líbí, ale znova, sem to tak úplně nepatří :)
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Pivl » pát 20. kvě 2016 18:33:46 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Kamile, zamaž tomu podpis, nikdo to neviděl! :D Berem to do soutěže. :D

Howky píše:Pokud je to jen tak naukázku, je to fajn, mně se to líbí, ale znova, sem to tak úplně nepatří :)

Jestli to sem patří nebo ne, nech rozhodnout moderátory. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Desp » sob 21. kvě 2016 1:39:56 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Samžte to, upravím to dle pravidel ! :3
Desp
Nováček

Příspěvekod El Kamil » sob 21. kvě 2016 9:04:53 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Ahoj Despe, rád tě tady zase vidím :) pošli mi wally PMkou nebo na ten mail v prvním postu :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod marco5445 » ned 22. kvě 2016 9:58:20 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
o něco se mohu pokusit :D Hlásím se...
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod sleeper » úte 24. kvě 2016 18:26:05 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik
Tak ma teda Pívl prehovoril - Spáč sa hlási :D
sleeper
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » úte 24. kvě 2016 20:35:15 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

ZMĚNA PRAVIDEL
PŘIHLAŠOVÁNÍ STÁLE OTEVŘENO!

Ahoj již přihlášení či teprve váhající soutěžící!

Dochází k menší změně pravidel. Přihlašovací fázi soutěže rušíme. Do soutěže budete automaticky zařazeni, pokud do 5.června zašlete wallpaper splňující soutěžní pravidla.

Přejeme šťastnou tvorbu!
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod El Kamil » sob 28. kvě 2016 19:24:27 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

CENA PRO VÍTĚZE

Zdravím přátele drobného hazardu! Opět jsme pro vás připravili věcné ceny. Vítěz wallpaperové soutěže si bude moci vybrat knihy v hodnotě 700 Kč!

Obrázek
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod El Kamil » pát 03. čer 2016 6:34:13 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2016 - Hlavní topik

ROZHOVOR S VOJTOU1122

Do konce tvůrčí fáze soutěže zbývají tři dny, tak přináším rozhovor s jedním možným soutěžícím: Vojtou1122.

Ahoj Vojto, podle všeho se i ty chystáš zúčastnit wallpaperové soutěže. Nejsi trochu nervózní? Přecejen, wallpapery nejsou úplně tvůj obor. Na webu a ani na fóru od tebe žádný wallpaper zatím není, tak že by to byla tvoje premiéra?

Ahoj Kamile.
Jsem nervózní! :-o Jak bych nebyl :D

Po pravdě, rád zkusím něco nového. Ono je to asi zřejmé, že pouze zkouším, fórum se ode mne zatím žádných grafických výkonů nedočkalo a bohužel ani asi nedočká, přeci jen, stále probíhá zkouškové období, takže nemám příliš času se nějakou pokročilejší práci s editorem učit. Takže budu zase sázet spíše na prostá, ale snad účinná díla. Když dostanu nápad, tak snad s trochou štěstí neskončím poslední. Takže vlastně podobná taktika jako u Miltenova poháru. Taky se pokusím o funkčnost, to znamená, že budu rád, když mé dílo bude jako wallpaper také prakticky použitelné.

Kde čerpáš inspiraci pro tvorbu soutěžních wallpaperů?

No, abych se přiznal, tak zatím jsem moc inspirace nenačerpal... Ale rozhodně důkladně prohlédnu wallpapery, které máme tady na webu a fóru. Hodlám pracovat se hrou, takže se chci trochu podívat, jak to vypadá, když se s Gothicem pracuje pro tvorbu wallpaperu. Potom se budu asi inspirovat u vůbec dalších možných mých oblíbených fanartových děl, která tu máme.

Co máš vůbec nyní na ploše za pozadí? Pochlub se. Jak často si pozadí měníš a podle čeho jej obvykle vybíráš?

No, mám notebook a stolní počítač. Na stolním počítači mám momentálně vlastně dost příhodné pozadí, tohle:
http://www.gametomovie.com/uploads/imag ... header.jpg
Pokud jde o notebook, tak tam jsem na tapetě já s přítelkyní, takže když dovolíte, ten si nechám pro sebe. Ještě nedávno mi tam ale kolovala celá série obrázků, které vlastně ani nebyly pořádně wallpapery, každopádně o odkazy na ně se podělím:
http://www.hd-compare.de/lost_highway/l ... 07_dvd.png
http://marxisttheory.org/wp-content/upl ... nt-big.jpg
http://orig13.deviantart.net/b73e/f/200 ... nglish.jpg
http://wfiles.brothersoft.com/e/evanesc ... 0x1200.jpg
https://i.ytimg.com/vi/0lXSQ9jCKY8/maxresdefault.jpg
http://www.gothicz.net/images/fanart/wa ... 0x1024.jpg
A snad ještě nějaké další.

Pokud jde o výměnu wallpaperů, nemám v tom opravdu žádný řád. Někdy mě to popadne a měním je jak ponožky, jindy mám přes půlrok stále totéž. Zpravidla vybírám podle toho, čím v daný moment žiju, co mě v danou chvíli nejvíce bere a baví.

Máš nějaký oblíbený wallpaper na tématiku her Gothic? Pokud ano, proč zrovna tento? Wallpapery nejsou úplně častým předmětem tvorby autorů zde na fóru, přesto ale, máš nějakého oblíbeného?

No, pokud vím, párkrát jsem na tapetě měl pozadí od nějakého El Kamila, myslím, že by se dalo říct, že to je můj oblíbený autor. A potom nelze pochopitelně opomenout Pivla a pár wallpaperů, které mi utkvěly v paměti třeba když jsem je jakožto redaktor nahrával na web.
Desp - skvělá práce s motivem i barvami. A ten obrázek skřeta má vážně grády.
Pivl - skvělá práce, autor si tu vystačil se hrou a navodil skvělou atmosféru. Pro mě veliká inspirace.
Sleeper - opět veliká inspirace. Jak vytvořit z jednoduchého screenu vskutku působivou podívanou.

Poslední dobou se účastníš každé fanartové soutěže. Buď je organizuješ nebo se jako soutěžící umísťuješ na předních příčkách a tvoje díla mají mnoho fanoušků. Co čekáš od wallpaperové soutěže? Jaké máš nyní ambice?

No, ambice nemám žádné, budu rád, když odevzdám něco, s čím budu moci být spokojený a vlastně když vůbec odevzdám. Jak říkám, hodně teď záleží na nějakém nápadu, jestli mohu něčím zaujmout, mohla být to nějaká nečekaná koncepce, protože přes tu práci s editorem to opravdu nepůjde. A taky mě trochu láká se zúčastnit všeho, co tu letos budeme mít, to taky nepopírám :D :P

Co je pro tebe na tvorbě wallpaperů největší výzvou?

Výzva je vymyslet nějaké téma. Výzva je spatlat to dohromady tak, aby to dobře působilo. Výzva je postavit se zde po bok mistrů grafiků v soutěži. Celé to je výzva, ale mě to baví :)

Díky za odpovědi a hodně zdaru do tvorby! :)

Díky za otázky, rádo se stalo :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Další