Menu

LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik

Diskuze a možnost vkládání nových obrázků
Příspěvekod Howky » sob 01. črc 2017 18:20:58 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Já jenom tak rychle zareaguju na všechno, co se tu událo. Za prvý, gratuluju Pivle :D Potom, k nějakým těm hodnocením mýho díla, není to spojení kreseb, jsou to posterizovaný fotky, ty průhledný ruce mě štvou, ale vystřihával jsem je z bílýho pozadí, a samotný ty ruce byly světlÝ, tak se težko vybíraly, tak jsem musel gumovat :D Vojto, tobě jako propojení nestačí, že je na gothic zbroj nasazen skutečná hlava a skutečný ruce? :lol: Jinak, Pivle, v pohodě, jako podlý vítězství to neberu (to moje dílo mělo být původně jiné, ale neměl jsem čas, tak jsem tam dal posterizaci, poněvadž je kůl, takže jsem to jel taky trochu "podle" :D) Každopádně, Khoriniského draka se účastnit budu, už se dost těším, ale bojim se Pivle, že ti to úplně nevrátím :D I když, budu mít čas, budu si s tím moc vyhrát... Uvidíme :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 02. črc 2017 18:23:56 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
No já právěže čas mít nebudu, takže mi to dost možná vrátíš. :D A jsem moc rád, že do toho jdeš s náma s Vojtou. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Howky » ned 02. črc 2017 21:48:10 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
A já jsem moc rád, že tu všichni ještě nějak fungujeme, já jsem sice aktivní jen co se soutěží týče (do OT přispívám občas, módy nehraju, a ostatní diskuze jsou povětšinou mrtvý), ale i tak vím, že tohle je místo, kam když přijdu, tak tu budu rád :)

OMG, si tu takhle vylejvám emoce, já veděl, že jsem to MCR neměl poslouchat :D
Emaři sux
Howky
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » ned 02. črc 2017 22:42:28 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
To je v pořádku, Howky, já jsem za tyhle věci taky rád a mám to podobně :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » úte 11. črc 2017 6:16:23 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Abych splnil svůj velký rest:

Údolí

Neřekl bych, že tento wallpaper byl úplně kalkul. Prostě údolí s hradem je tak charakteristické místo pro Gothic a tvorbu jakéhokoli typu přímo přitahuje. Navíc to místo vypadá přirozeně hezky už ve hře. Jen obyčejný screenshot by mohl být sám o sobě wallpaperem. Pravdou ale je, že tohle je podobný námět jako Pivlův loňský wall "The Same Old Story". Tento wallpaper se k tomu názvu možná hodí ještě více než ten z minulého roku.

Oceňuji pečlivou práci s vrstvama hor. Jejich barevný přechod i jasně videlných a tmavých skal po v dáli mizející a světlé tvary je skvělý. Líbí se mi i zasazení mraků a jejich kombinaci s logem Gothic, které se - jako by - vznáší v oblacích. Také si všímám toho jemného oparu dolem kolem hradu. Na wallpaperu mě zaujala jedna trochu nešikovná / smolná část - ruina staré věže, která stojí z našeho pohledu před Xardasovou věží. Kopíruje tvar vzdálenější věže tak dobře, že na můj první pohled vypadala jako spodní část věže samotné, která jen jakýmsi způsobem vystupuje více z oparu. Na druhý pohled je vše jasné, přesto to stále chytá můj pohled.

Celkově se mi wallpaper hodně líbí. Barevně navozuje pěknou atmosféru, která tak nějak kontrastuje s tím, jak ponuré to údolí ve hře je. Toto je rozhodně něco, co bych si s klidem nastavil jako pozadí na své obrazovka. Ostatně asi to i udělám! Díky Pivle, přesně na takový wallpaper jsem se těšil!

Don't Mess With New Camp

Výmluvný a úderný wallpaper. Spíš by to mohl být plakát, který by bandité vyvěšovali na cestě k Novému táboru a ti nejodvážnější by jej přibili v noci na Cavalornovu chatrč! Spojení Gothica a reálných scenérií tak nějak zapadá v tom přelivu grafických filtrů. Pivlovo údolí toto téma využilo podle mého názoru lépe. Oceňuju slušnou práci při nasazení zbroje na cizí tělo. Také se mi líbí celkové barevné ladění obrázku. Stejně jako Pivl u Údolí dokázal Howky sjednotit barvy a jednotlivé odstíny hnědo-oranžové do sebe skvěle zapadají. Jen text "New Camp" se až příliš ztrácí v pozadí. Možná to chtělo o něco světlejší barvu. Stejnětak písmeno P mizí za tělem bandity. Osobně bych volil menší velikost fontu tak, aby text byl vidět celý. I vlastní font bych se snažil najít jiný. Tento působí příliš obyčejně.

Celkově se jedná o nadprůměrné dílo, které si rozhodně našlo své fanoušky a chvílemi jsem si opravdu přál, aby zvítězilo. Jak jsem psal, nebylo by na škodu zkusit vytvořit podobnou sérii wallpaperů / plakát i pro ostatní tábory. Nápad je to skvělý!

Rituál

Pěkná práce založená na spojení s blesky. Temný wallpaper, který se příznivcům Xardase zcela jistě bude líbit. Spojení obrázku ze hry a nebe s blesky je povedené, technicky nemám co vytknout. Bleskům navzdory wallpaper postrádá trochu jakousi jiskru, kterou by mě dokázal zaujmout více. Myslím, že třetí místo v této konkurenci je celkem zasloužené. Tento styl mi trochu připomíná Pivlův loňský wallpaper In His Name :).

Gothic Meets Máte Slovo

Toto je výborný nápad! Takové spojení Gothica a reality jsem vůbec nečekal. Dovedu si představit, o čem se asi měšťané a farmáři se skřety dohadují. Ještěže, tam nejsou žádní paladini. To by i paní Jílková měla problém zkrotit vášně. Ostatně možná škoda, že se Vojta nepokusil zakomponovat nějaké známé tváře do publika. Chválím zpracování postav. Do obrázku z televize jsou zasazeny velmi dobře. Kostým moderátorky tak trochu budí dojem, že je ze hry, ale to je jen zdání. Jediná technická poznámka - V textu v informační lince dole není diakritika ani interpunkce. Nechce se mi věřit, že divák, který zaslal danou zprávu, byl takový analfabet :)

Jako vtip skvělé, jako wallpaper však nelehce hodnotitelné.

Portál

Nápaditá myšlenka, bohužel podle mého názoru zcela nevhodně zvolený obrázek reálného světa. Jezírko uprostřed zelenajícího se lesa při poledním sluníčku není místo, kde bych si představoval, že hrdina vyleze z takového portálu. Chtělo to nějaké temné tajuplné místo, třeba v noci nebo za soumraku. Víc by spolu ladily barvy a vše by dostalo úplně jiný nádech. Líbí se mi odraz portálu ve vodě, zbytek však působí až příliš nesourodě.

Gothic Meets Twin Peaks

Já z toho seriálu viděl všehovšudy asi třicet minut, takže vůbec nemohu hodnotit myšlenku, kterou se tím Vojta snažil vyjádřit. Bohužel myslím, že stejná situace nastala pro většinu hlasujících. Technicky je to povedená práce. Zasazení postav do perspektivy místnosti je přirozené. Barvy jsou na můj vkus ovšem až příliš agresivní, abych si takový obrázek dal na plochu. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Vojta1122 » úte 11. črc 2017 11:19:25 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
El Kamil píše:V textu v informační lince dole není diakritika ani interpunkce. Nechce se mi věřit, že divák, který zaslal danou zprávu, byl takový analfabet :)

No, to by ses právě možná divil! Já jsem se na ten pořad pro potřeby wallpaperu podíval a minimálně ta diakritika tam nebyla - řekl bych, že je to proto, že tam lidi posílali ty svoje názory přes sms. A mimochodem, ty texty tam dole jsou velmi silně inspirované tím, co jsem v tom pořadu viděl :)
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » úte 11. črc 2017 12:01:48 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Ok chápu, pokus o co největší propojení s realitou. :D
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Pivl » úte 11. črc 2017 15:39:41 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Já děkuji za komentář a vlastně i organizaci! Úplně mi vypadlo ti Kamile poděkovt, ač jsi neměl dost času, tak jsi se toho chopil a uspořádal fajn soutěž! :) Děkujeme. ;)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » úte 11. črc 2017 21:22:54 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Dík Pivle :) Letos moc času na organizaci nebylo, pravda, snad to příští rok bude lepší a přiláká to i více tvůrců a diskutujících :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod El Kamil » úte 11. črc 2017 22:26:15 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Zdrojové materiály k jednotlivým wallům k dispozici zde: viewtopic.php?p=579276#p579276

Co myslíte, mělo by smysl to zveřejnit před hlasováním?
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Pivl » stř 12. črc 2017 0:49:08 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
No jak u koho, například Howkymu by to dle mě pomohlo... Osobně jsem vážně myslel, že to jsou jen dvě spojené kresby, zde je vidět, že Howky měl skvělý nápad, skvěle ho spracoval, ale bohužel to s tím kresleným filtrem tak přemrštil, až ta všechna práce, co do toho vložil zmizela za zákrytou toho jednoho efektu. Škoda.
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod Vojta1122 » stř 12. črc 2017 19:08:10 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Souhlas s Pivlem.

Jinak můj postřeh k Pivlovým wallpaperům - docela mě překvapily denní doby, které jsou zachyceny na podkladových screenshotech. Rituál se podle mě původně odehrával v noci, teď jsem teprve s to docenit, jak temnou bouři Xardas přivolal. Pokud jde o Údolí, tak to na mě dýchlo (a asi i mělo dýchnout) atmosférou časného rána, leč screenshot byl pořízen večer.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod El Kamil » čtv 13. črc 2017 1:03:18 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Budu na to myslet víc příští rok, podle toho, jaké bude téma. Pak by se možná dalo uvažovat i o porotě, která by hodnotila technickou stránku věci, splnění tématu atp. Zatímco FB určí, který obrázek je nejhezčí :)
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Howky » čtv 13. črc 2017 8:55:35 » Re: LESTEROVO POZADÍ 2017 - Diskusní topik
Pivl píše:No jak u koho, například Howkymu by to dle mě pomohlo... Osobně jsem vážně myslel, že to jsou jen dvě spojené kresby, zde je vidět, že Howky měl skvělý nápad, skvěle ho spracoval, ale bohužel to s tím kresleným filtrem tak přemrštil, až ta všechna práce, co do toho vložil zmizela za zákrytou toho jednoho efektu. Škoda.

Ono šlo o to, že tohle nebyl ani původní záměr, původně to mělo být bez toho filtru, chtěl jsem všechny textury, nebo alespoň většinu nahradit reálnýma, ale když jsem v průběhu nebyl spokojen s výsledkem, a navíc se už blížil termín odevzdání, řekl jsem si, že se s tím nechi štvát, a prostě jsem to posteritoval :D Myslím, že v těch mých zdrojích je právě i obrázek před použitím filtru, jen nevím v jaký fázi...
Emaři sux
Howky
Uživatel

Předchozí