Menu

Minimapa sotva pro postavu [spacer, objekty]

Vše o tvorbě a úpravách módů
Příspěvekod venomen » pon 29. čer 2009 13:59:16 » Re: Minimapa sotva pro postavu
Jo uz se to vsechno dari uz sem se tam i dostal a da se to hrat... nejdriv sme udelali takovou fakt malou mapku a na to textrury ve spaceru a vsechno bylo ok ale ted jak mame vetsi mapu tak ty textury tam vselijak problikavaj a kdyz chci oznacit nejaky policko abych tam mohl dat texturu tak to je treba videt jen z urcityho pohledu... nechapu to u te mensi mapky to nedelalo... jo a da se nejak vymazat ta textura z urcityho policka pac sme nektery policka premazali treba 10ti texturama... a taky sem se chtel zeptat ze kdybych si tam chtel dat postel aby se na ni dalo spat tak ten model se dela ve spaceru nebo v 3d studiu? ja tam nasel treba postel ale rek bych ze to bylo jen jakoby skript nebo tak neco aby ta postava pochopila ze se na tom da spat... ale nwm moc se v tom nevyznam.. jak to teda je? :cry:
Ve Světě Mrtvých jsem vítán jako král
In Dead World I´m welcome as a king

Zatracenej slabej kompl nemůžu ani dohrát G3A :(
venomen
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 30. čer 2009 5:43:50 » Re: Minimapa sotva pro postavu
problikávání textur a další tomu podobné problémy ti vznikají kvůli tomu, že jsi špatně vymodeloval model ve 3dstudiu. Nejspíše se ti polygony objektu překrývají - tj, máš jich tam víc na jednom místě. Což nemůžeš. Celá mapa, kterou chceš zpracovávat by měl být jeden objekt v 3d studiu. Tedy celý povrch, hory, sklály, pole, cesty, prostě vše. Na takovou mapu můžeš dát taktéž ve spacru jiný objekt, třeba domu. Celý dům by měl být opět jeden objekt. (tedy jeho obvodové zdi a vše s tím spojené).

Obsah domu, jako skříně, postele, kamna a podobně se do hry dávají ve spacru. Zrovna postel je soubor typu asc, tedy soubor, který sám žádnou animaci nedělá, ale má v sobě ukazatel na místo, kde se má animace udělat. Na tento ukazatel pak odkazuje animace hrdiny, když si lehá. Postel musíš umístit ve spacru správným způsob. To se mi ti ale opravdu vysvětlovat nechce, protože to není tak jednoduché, aby se to dalo tak snadno vysvětlit.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod venomen » úte 30. čer 2009 17:28:34 » Re: Minimapa sotva pro postavu
aha jo a ješě něco jak se dají ve spaceru ty textury otáčet třeba o 90 stupňů?

venomen
Uživatel

Příspěvekod lekiller » pon 03. srp 2009 22:35:50 » Re: Minimapa sotva pro postavu
pls jak na tu postel i s tím aby si lehl? Prosím byl by někdo ochotnej napsat návod? Kdo se mooc nudí :D
Náš začínající tým zabývající se tvorbou módů pro Gothic1:
! MODEGONE !
lekiller
Nováček

Příspěvekod Milhaus » úte 04. srp 2009 6:47:07 » Re: Minimapa sotva pro postavu
a co si takto ve spacru zkusit odtevřít již existující mapu, zkusit najít nějakou postel a podívat se, jak je v něm uložena? U těch objektů je ale prostě třeba nastavit, jak se mají chovat vůči jiným objektům. Ve spacru je u každého objektu nastavení dynamické a statistické neprostupnosti. Statistická znamená, že skrz objekt neprojde nic, dynamická znamená, že skrz objekt neprojde hráč, ani žádná dynamicky se pohybující věc. Protože se dveře pohybují a většinou otvor na dveře přesně nesedi na samotné dveře, je tedy dobrá například dveře nastavit tak, aby byli statisticky prostupný (tj. aby procházeli například zdmi), ale aby byli dynamicky neprostupné (tj nemohl skrz ně projít hráč). Dále pochopitelně je třeba nastavit skript, který se má odehrát, pokud hráč věc použije.

U postele je to podobné, pouze by klidně mohli být statisticky neprostupné /líp se ti tak trefí jejich umístění na zem a ke zdi).
Obrázek
cdstatic: false/true //statická neprostupnost
cdDyn: false/true //dynamická neprostupnost

po nastavení je vždy třeba zmačknout apply

návody na spacer:
http://wiki.worldofgothic.de/Spacer
http://wiki.worldofgothic.de/Spacer/VOBs/%DCbersicht

katalog VOBů:
http://www.worldofgothic.de/dl/index.ph ... ase_id=135
(lze zde najít poměrně hodně předmětů ve hře i jejich název souboru. Ne ale všechny.)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod lekiller » úte 04. srp 2009 16:22:47 » Re: Minimapa sotva pro postavu
WOW díky moc Milhausi! :D
Náš začínající tým zabývající se tvorbou módů pro Gothic1:
! MODEGONE !
lekiller
Nováček

Příspěvekod venomen » sob 27. bře 2010 11:37:59 » Re: Minimapa sotva pro postavu
postel sem tam dal ale spat se na ni neda :( kde se nastavuje ten script ktery se ma odehrat pokud hrac vec pouzije?

venomen
Uživatel

Příspěvekod mark56 » sob 27. bře 2010 16:31:44 » Re: Minimapa sotva pro postavu
to je mob proste v spaceru nadi postel klikni na ni a tam sou jej nastaveni tusim postel da vob - a podzalozka mobinter
mark56
Uživatel

Příspěvekod venomen » sob 04. čer 2011 13:07:22 » Re: Minimapa sotva pro postavu [spacer, objekty]
Najednou mi to udělalo při spuštění tohle a spadlo to:

http://imageshack.us/photo/my-images/5/chybak.jpg/

Nevíte někdo co to je za chybu? dělá to ikdyž sem tu postel smazal...
A než sem ji tam dal tak to nedělalo..

venomen
Uživatel

Příspěvekod mark56 » sob 04. čer 2011 18:07:22 » Re: Minimapa sotva pro postavu [spacer, objekty]
hmm mne tohle delalo np kdyz sem spustil gothic a hned pustil i neco jineho pak gothic bezel jakoby minimalizovany a pri kliknuti padol ale taky sem kuli tomu musel proinstalovat gothic protoze mi hodilo ale mnohem horsi hlasky prsote fatal error z directX a tie blaboly o 3d
mark56
Uživatel

Příspěvekod venomen » sob 04. čer 2011 18:38:31 » Re: Minimapa sotva pro postavu [spacer, objekty]
mě to teda jako do menu najede ale až když dám novou hru tak jak se to načte tak to spadne...

venomen
Uživatel

Příspěvekod mark56 » ned 05. čer 2011 10:49:03 » Re: Minimapa sotva pro postavu [spacer, objekty]
tak to bude chyba zenu skus dat nejaky jiny jestli nepomuze reinstal subory si nekam zalohuj a mas to
mark56
Uživatel

Předchozí