Menu

Modding Wiki

Vše o tvorbě a úpravách módů

Mam zajem, aby se Modding Wiki pravidelne rozsirovala

Ano
56
98%
Ne
1
2%

Celkem hlasů : 57

Příspěvekod Aeternitas » sob 14. črc 2012 1:04:39 » Modding Wiki
Na svem webu jsem pomalu zacal vytvaret takovou malou CESKOU (!) Modding Wiki. Najdete tam postupne navody, jak modovat Gothic 2. Od zakladnich navodu, pres ruzne tutorialy, az po triky a tipy. Gothic 1 nemoduju, proto o nem psat nebudu.

Neocekavejte nic extravagantniho, jen jsem sepsal, co znam z vlastnich zkusenosti. Tech clanku je tam zatim jen par, ale postupne budu pridavat nove, pokud uvidim, ze je o to zajem. Snazil jsem se to napsat strucne a jasne, presto pochopitelne. Nektere clanky vyzaduji, abyste si nejdrive precetli predchozi pro pochopeni celku.

Pokud mate otazky, nebo chcete prednostne nejake tema zpracovat, tak me informujte v tomto topicu.

Je to opravdu jen jednoducha Wiki, takze neocekavejte nic super vymakaneho. Mym cilem bylo vam predat nutne informace a ne hrat si s designem :).

Prosim moderatory, aby tento topic dali jako dulezity.

Vstup do Wiki: http://darkforests.info/pages/web/mw_cz/mw.html
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Greg » sob 14. črc 2012 9:29:33 » Re: Modding Wiki
Zatím dobrý (samozřejmě až na ten vzhled :D ). Doufám že tam toho bude časem mnohem víc. Taky jsem se tady o něco takového pokoušel, ale skončilo to dřív než to pořádně začalo :???: . Jo a na ten odkaz na tvé stránky jsem nezapomněl, jen jsem se k tomu ještě nějak nedostal :wink: .

Zdůležitěno...
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Aeternitas » sob 14. črc 2012 9:44:56 » Re: Modding Wiki
Greg píše:Zatím dobrý (samozřejmě až na ten vzhled :D ). Doufám že tam toho bude časem mnohem víc. Taky jsem se tady o něco takového pokoušel, ale skončilo to dřív než to pořádně začalo :???: . Jo a na ten odkaz na tvé stránky jsem nezapomněl, jen jsem se k tomu ještě nějak nedostal :wink: .

Zdůležitěno...

Pravda, mas tam jen par clanku, to doufam, ze dojdu dal :). Mam v planu pridavat tak cca jeden denne. Aspon prozatim, nez se vycerpaji zakladni temata.
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Algirion » úte 31. črc 2012 22:30:11 » Re: Modding Wiki
Zdar, mohl bych poprosit, aby v modding wiki byl článek o tvorbě skriptů k postavám? Díky ;)
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod Aeternitas » stř 01. srp 2012 2:47:13 » Re: Modding Wiki
Algirion píše:Zdar, mohl bych poprosit, aby v modding wiki byl článek o tvorbě skriptů k postavám? Díky ;)

Ok, za cca 2 dny.
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Algirion » stř 01. srp 2012 9:26:18 » Re: Modding Wiki
Děkuji!
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod Greg » pát 03. srp 2012 0:35:59 » Re: Modding Wiki
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Aeternitas » pát 03. srp 2012 13:15:48 » Re: Modding Wiki
Algirion píše:Děkuji!

Je to tam :).

Greg píše:Kdyžtak Maxthon má celkem užitečnou funkci, kdy dovoluje přepnout stránku do režimu čtení. Vypadá to pak takhle hezky :) .

Vypada to zajimave, jako kniha :). Ja ale preferuju tmavy podklad se svetlym pismen, ktere tak nezatezuje oci.

BTW: a Gregu co ten link? :)))
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Greg » pon 06. srp 2012 22:29:39 » Re: Modding Wiki
O tom alpha problému slyším po první. Rozhodně se to hodí vědět. Ono celkově tam máš spoustu užitečných tipů. Doufám že budeš pokračovat. Minimálně jednoho čtenáře máš jistýho :wink: :D .

Jinak chápu to správně, že když například má část textury trávy průhlednou barvu a těch trav bych za sebe naskládal 257 tak dokud se na ně budu dívat z vrchu tak je to v pohodě, ale jakmile se podívám přes všechny najednou, tak to engine Gothicu neustojí?

Jinak netušil jsem, že Deadalus povoluje až takovýhle zásahy do chodu enginu :) .
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Aeternitas » pon 06. srp 2012 23:04:03 » Re: Modding Wiki
Greg píše:O tom alpha problému slyším po první. Rozhodně se to hodí vědět. Ono celkově tam máš spoustu užitečných tipů. Doufám že budeš pokračovat. Minimálně jednoho čtenáře máš jistýho :wink: :D .

Jinak chápu to správně, že když například má část textury trávy průhlednou barvu a těch trav bych za sebe naskládal 257 tak dokud se na ně budu dívat z vrchu tak je to v pohodě, ale jakmile se podívám přes všechny najednou, tak to engine Gothicu neustojí?

Jinak netušil jsem, že Deadalus povoluje až takovýhle zásahy do chodu enginu :) .

Jde o objekt travy (nebo jineho alpha objektu) jako takovy. Takze kdyz pred sebe vlozis 257 VOBu travy, a vsechny budou v zaberu oci (je celkem jedno jestli zeshora, zdola, nebo odkud), tak jsi skoncil :). Urcite sis vsim, jak je svet modu Thanatos husty. Ze zacatku jsem s tim mel desne problemy.

Daedalus je docela pruzny, ale kumsty, ktere tu uvadim jsou daleko za samotny Daedalus. Klasicky Daedalus je porad stejny, ale ty nove veci maji se samotnym Daedalem jen velmi malo spolecneho.
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Kaiser » sob 11. srp 2012 16:46:52 » Re: Modding Wiki
Musím vyzdvihnou tyto stránky které nemají v české (ba možná světové ?) tvorbě Goth módů obdoby !
S Aeternitasem zvládne nyní tvorbu módů každý :)
Kaiser
Trvalý ban

Příspěvekod Aeternitas » sob 11. srp 2012 16:58:18 » Re: Modding Wiki
Kaiser píše:Musím vyzdvihnou tyto stránky které nemají v české (ba možná světové ?) tvorbě Goth módů obdoby !
S Aeternitasem zvládne nyní tvorbu módů každý :)

Ja znam tu nemeckou a tam je dost veci, ale ja uz sel s wiki mnohem dal. Moje modding wiki uz ma nejmene tolik clanku, co nemecka, ale to, co u me, v nemecke nenajdes. To jsou nejen ty algoritmy, scriptpakety a podobne, ale i spousta dalsich veci.

Navic se snazim, aby to opravdu zvladl kazdy. Udelat ucitele napriklad na silu je podle PB zdrojak tak na cca 20-30 radku, nevim presne, ale je jich opravdu hodne a jsou dost komplikovane. Kdyz pouzijete moji wiki, mate to na 1 (!!!!) radek pouhopouhym jednim volanim funkce s pouze dvema parametry. A co se tyce funkcionality, tak je naprosto totozna s tim silene dlouhym kodem od PB. Dokonce trosku vetsi,protoze jednim parametrem te funkce je rovnez maximum toho ucitele.
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod mark56 » úte 04. zář 2012 21:14:40 » Re: Modding Wiki
ja by som dodal k ze v gothicu konstanta neni konstanta ale je vlasne premmenna. pokud si pamatuju na theModders to chlapci odskouseli a fakt menili jeji hodnoty in-game .... gothic samotny je tak trochu niekedy fail
mark56
Uživatel

Příspěvekod Aeternitas » úte 04. zář 2012 21:20:20 » Re: Modding Wiki
mark56 píše:ja by som dodal k ze v gothicu konstanta neni konstanta ale je vlasne premmenna. pokud si pamatuju na theModders to chlapci odskouseli a fakt menili jeji hodnoty in-game .... gothic samotny je tak trochu niekedy fail

No ja to nezkousel, ale rozhodne nedoporucuju menit. Uz z toho duvodu, ze to bylo zamysleno jako konstanta a muze to mit nejake dusledky, ktere hned neuvidis, ale ktere v dusledku muzou znamenat i pad hry. A navic, kdyz to chces menit, tak neni problem prepsat par pismen a mas z toho promennou.
Obrázek
Aeternitas
Uživatel

Příspěvekod Vaana » sob 19. led 2013 22:16:01 » Re: Modding Wiki
:D hele díky že jsi udělal tu wiki protože mně to hodně hodně hodně pomohlo :D :D :D :D :D :D :D :D
Vaana
Trvalý ban

Další