Menu

Vložení skriptů do hry

Vše o tvorbě a úpravách módů
Příspěvekod Hunte_cze » stř 06. črc 2011 17:19:24 » Vložení skriptů do hry
Předem přeji dobrý den.
Před pár dny jsem se rozhodl, trošku upravit svého gothika 2 + ravena
Něco málo o módování vím, ale spíše jsem dělal na S.T.A.L.K.E.R Soch. což je dosti odlišné.

No kvěci v gothikovi mám nainstalovaný repair kit, Mdk soubory verze 2,6A
Skripta co jsem hledal sem našel a prozačátek upravil.
Ale kterým programem se dají soubory zase zabalit?
Navíc jsem našel že spouštění módu jde přes gothic mod. Není i jiná možnost jak mnou upravené soubory dát zase spátky do hry. Samozdřejmně aby tam zůstal Ráven. Pro začátek jsem změnil jen několik údajů u zbrojí prstenů atd. Takže jsem si vlastně vytvořil testovací balík který podle mě musím zkomprimovat do původního formátu a tímto souborem přepsat ten starý.

Předem děkuji za jakou koliv odpověď.
Gothic pořád žije.
Teda až na arcanii ta mě naprosto sklamala. :sad:
Hunte_cze
Nováček

Příspěvekod Beyond » čtv 07. črc 2011 14:20:33 » Re: Prosba o pomoc
No ahoj i tobě :)

Pro začátek. Co je to ten repair kit?

Hádám, že jsi upravoval scripty v tomto adresářy:
Kód: Vybrat vše
C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Data\Scripts\content

Ty soubory zabalíš a dostaneš do hry tak, že ve složce C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\System, která je v instalačním adresáři Gothica, spustíš exe soubor GothicStarter_mod. V něm zaskrtneš volbu Reparse Scripts a klikneš na Play the Game.

Jestli ti mohu ještě něco poradit, tak na úpravu script používej GothicSourcer3.1. Je tam dost zajímavých funkcí(ZDE o nich něco vyčteš), ale pokud něco málo o módování víš, tak by jsi s ním neměl mít problém. Pokud by ti v něm nebylo něco jasné, tak se zeptej.

K té tvorbě těch tebou zmiňovaných balíků. Ta scripta taky jdou udělat jako balík. Jako balík je budeš potřebovat, až ten mód doděláš nebo poslat zkušební verzi ostatním. Slouží k tomu GothicVDFS (pro G2A to je verze 2.6), ten by jsi měl najít někde v nástrojích(C:\Program Files\Piranha Bytes\Gothic\_Work\Tools). Do toho zabalíš zkompilované scripty, nově vytvořené textury, meshe, animace, upravené světy atd. Je to jednoduchý programek, takže ho není moc těžké ovládat, zvlášť pokud jsi se s nečím podobním setkal. Když němu ještě zbastlíš ini soubor (podle ini souborů nainstalovaných módu), tak z toho máš opravdu přenosný soubor.

Doporučuji ti tyto stránky o módování, z nich se toho můžeš dost dozvědět.

P.S.:Móduji hlavně G1, ale to by snad nemělo být v tomto moc rozdílné.
Jak jsi určitě z mého příspěvku poznal, tak důležitá je pro autora modifikací samostatnost. :)
Samostatnost a ptání se zkušenějších. Pamatuj si, že hloupý není ten, co se zeptá, ale ten, co se nezeptá.

Arcania zklamala také pár dalších lidí. Ty ostatní nezklamala, protože se pro ni nenadchly a vyznuly se tak tomu zklamání 8-)
Beyond
Uživatel

Příspěvekod Hunte_cze » úte 12. črc 2011 19:11:01 » Re: Vložení skriptů do hry
Jo dík moc ten soucer 3.1 vše usnadil a rovnou vyřešil. Takže hurá na scripta a pak dálé. Ještě jednou dík moc.
Hunte_cze
Nováček

Příspěvekod Beyond » čtv 14. črc 2011 21:20:54 » Re: Vložení skriptů do hry
Nemáš vůbec zač, ty nejlepší věci jsou přeci zadarmo :)
Beyond
Uživatel