Menu

Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Nithus » pát 11. črc 2008 17:01:26 » Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca
Hľadal som to tu dlho, ale ani podľa názvu threadu, ani podľa žiadneho zoznamu fíglov, ktorý je vypísaný to tu nie je.
Čo som si stihol na tomto fóre všimnúť prvý príspevok bude aj tak, že to tu už bolo veľakrát spomínané :roll:

Preto je toto hlavne pre tých pár ľudí, čo o tom nevedia. Vy čo to viete DOBRE nepíšte sem! Ja som to nenašiel a to som to hľadal. Keď je to zadrbané na nejakom threade ktorý sa volá 3. kapitola, alebo tak nejako (z čoho neni jasné o čo pôjde) tak sa ospravedlňujem sa spam, ale má to byť na ľahko nájditeľnom a viditeľnom mieste s jasným názvom.

Takže:
V 3. kapitole pri hre za Žoldáka a Drakobijca dostanete úlohu od Bustera zohnať rohy od Shadowbeast (Stínovej Príšery?)
Vraj ich dokáže veľmi ľahko a výhodne predať u obchodníka v Khorinise. Za 1 roh dostanete 300 expov a 350 zlatých (pričom ich nákupná cena je 300 ^^). Zožente si čo najviac týchto rohov (napríklad u Constantina sa dá zohnať, nemusíte sa ich učiť sťahovať, ušetríte - a vlastne aj nie :D), ale v podstate Vám stačí 1 jediný, no ak ich máte viac bude to oveľa rýchlejšie.
Teraz ku tomu mini triku - choďte klasicky ku Busterovi s rohmi a dajte mu ich. Dostanete zlaté a expy. Veľa expov, ich výška závisí od počtu rohov -> napr. 12 rohov = 3600 expov čo je celkom slušná dávka.
Potom Bustera zmláťte a rohy si od neho vezmite! Keď sa preberie,opäť mu môžte dať rohy! A znovu dostanete rovnaký počet expov aj zlatých. Toto môžte opakovať až do zblbnutia a prakticky rýchlo aj vyšplhať na leveloch. Je to dosť rýchly spôsob získavania expov a od iných sa líši aj tým, že si pri ňom mastne zarobíte. Avšak je to stále len "cheaterský trik" a tak sa každému nemusí páčiť.

Môže sa Vám však stať tak ako mne pár krát, že ak už ste Drakobijec a na na niekoho zautočíte, tak Vám okolostojaci Žoldáci a Drakobijci prídu na pomoc, čo je síce pekné, no ak už je nepriateľ na zemi, tak ho aj DORAZIA. Preto predtým odporúčam zabiť Žoldáka s ktorým sa Buster rozpráva, aby ho nezabil následne on.

Toto isté sa dá aplikovať aj na Wasiliho a starými peniazmi, avšak je to miliónkrát pomalšie.
narzul píše:to kapsářství se my líbí
Nithus
Uživatel

Příspěvekod Estel » pát 11. črc 2008 17:18:07 » Re: Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca
No bolo to tu uz niekde a mislim ze sa to volalo nekonecno xp a zlata za žoldniera/drakobijca a to tu:http://forum.gothicz.net/viewtopic.php?f=28&t=1188

ja osobne som to pouzil iba raz a ziskal som 7200 expov - potreboval som rychlo jednu uroven a aj zlatky neboli na zahodenie
Estel
Uživatel

Příspěvekod Nithus » pát 11. črc 2008 17:22:38 » Re: Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca
v G2A o tom nie je ani cek. predpokladá sa teda že ľudia ktorí majú datáč pôjdu najskôr sem a že na sekciu G2 classic sa vyprdnú, keďže ak vlastníte datadisk máte prakticky INÚ hru -> čo platilo vtedy, nemusí predsa teraz. Takisto mi nie je známy dôvod prečo to nie je na webe.
Inak vravel som dosť jasne, že viem, že to viete, že je to určené pre tých čo náhodou nie....... presne som predvídal podobnú reakciu.. ešte čakám na tie ďalšie..... to bude zas 5 strán spamu typu: "tohle tu už jednou bylo" *sigh*

Kľudne zmažte tento thread, ale dajte sem aj ten ktorý tu bol 1. aby o tom ľudia vedeli.
Alebo ho locknite pls.
Nithus
Uživatel

no, mě to fungovalo vždy jen v gothicu2. V datadisku mi to sice dávalo peníze, ale nedávalo zkušenosti. Tedy dalo to jen poprvé, ale podruhé už tuším ne.

Podpobný fígl, akorát malinko složitější je se starámi mincemi a Wasilem na farmě, ale ten fungoval i v datadisku.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Milhaus píše:no, mě to fungovalo vždy jen v gothicu2. V datadisku mi to sice dávalo peníze, ale nedávalo zkušenosti. Tedy dalo to jen poprvé, ale podruhé už tuším ne.

Podpobný fígl, akorát malinko složitější je se starámi mincemi a Wasilem na farmě, ale ten fungoval i v datadisku.

LOL

Neuveríš ale 1. hru za Drakobijca ani mne. :D
Stačil však len SAVE -> LOAD a už to išlo ako malo. (asi nejaký nedotiahnutý skript)
Toto sa dá aplikovať aj v datadisku, schválne si to skús. Ručím životom.

To s tým Wasiliom poznám
"Toto isté sa dá aplikovať aj na Wasiliho a starými peniazmi, avšak je to miliónkrát pomalšie." - bolo v mojom prvom príspevku ^^
Na druhú stranu u Wasiliho to platí pre všetky povolania, ak sa nemýlim, takže je to o čosi viac využiteľnejšie :P
Nithus
Uživatel

No tak tenhle fígl je docela známý, ale mě to dává zkušenosti i v G2A.
Lucanus
Zasloužilý člen fóra

Bydliště: Rozlehlé sály, tonoucí ve tmě hluboko pod Sopečnou pevností

Příspěvekod Nithus » stř 16. črc 2008 15:33:50 » Re: Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca
Lord Smoug píše:No tak tenhle fígl je docela známý, ale mě to dává zkušenosti i v G2A.

:x
Nithus
Uživatel

Příspěvekod Greg » čtv 17. črc 2008 11:47:49 » Re: Buster a nekonečno expov pre Žoldáka/Drakobijca
Ještě se dají pěkně nahrabat zkušenosti ve 4. kapitole u Jana. Stačí mu dávat tu dračí krev a pak ho vždycky zmlátit, vzít si ji a dát mu ji znovu.
Obrázek
Greg
Zasloužilý člen fóra

Mě tenhle trik s Busterem funguje jen s rohy, který jsem našel nebo koupil. Ovšem jen do té doby, než zabiju jakoukoli další stínovou šelmu. Stačí ji jen zabít (nevzal jsem si z ní nic) a je po expech. Několikero variant jsem vyzkoušel.
No, mám jich pět. 4 jsem našel v jharkendaru, jeden koupil od Constantina. Jsem na 40. úrovni, sílu 160, potřeboval jsem body na kuši a obouručáky. Tak jsem toho využil, no. I tak jsem si to poctivě odpracoval. Sejmout Bustera, sebrat rohy, počkat až se probere, prokecnout ho a znovu sejmout ... taky práce, ne? A ještě jsem se musel od něj naučit za 3 body odstranění rohu, aby se mnou byl ochotný obchodovat, i když mi to už k ničemu není.

Možná záleží na více faktorech. Možná je to tím, že už nejsem žoldák, musím to příště vyzkoušet.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Mám stejný problém, který zde popisoval Milhaus.
Mám datadisk a když jsem hrál poprvé za drakobijce, Buster mi za rohy normálně dával zkušenosti. Jenže při druhé hře dává jen peníze a hra píše: Zkušenosti +0. Nechápu to. Myslel jsem, že to bude mentálním útokem Pátračů, ale ten by neměl mít vliv na zkušenosti. Zkusil jsem vypít lék pro posedlé, jenže i přesto Buster dává Zkušenosti +0 jak ve 3. kapitole, tak i ve 4. kapitole.
Možná by pomohlo vymazání savu drakobijce, kterého jsem hrál předtím. Zítra to zkusím a podám zde výsledek.
Kolik je na světě lidí, tolik existuje názorů na stejnou věc.
Werewulf
Uživatel

Bohužel, ani promazání starých savů za drakobijce a opětovné uložení právě rozehrané hry za drakobijce nepomohlo.
Kolik je na světě lidí, tolik existuje názorů na stejnou věc.
Werewulf
Uživatel

Potřeboval bych menší radu hraju za gothic po 3 ale ještě jsem nehrál za drakobijce tak si říkám že to zkusím....
no a ted k věci využil jsem tohohle typu no ale bohužel mám jenom 2 rohy jeden od constantina a druhý z jakhenardu ale bylo by to na dlouho........ tak bych potřeboval poradit kde mohu potkat nějaké stínové šelmy (jen v Khorinisu)........
Siiu
Uživatel

Siiu píše:Potřeboval bych menší radu hraju za gothic po 3 ale ještě jsem nehrál za drakobijce tak si říkám že to zkusím....
no a ted k věci využil jsem tohohle typu no ale bohužel mám jenom 2 rohy jeden od constantina a druhý z jakhenardu ale bylo by to na dlouho........ tak bych potřeboval poradit kde mohu potkat nějaké stínové šelmy (jen v Khorinisu)........

Těch tam je... V lese u Sagitty, v údolí za Khoronisem - jsou tam skřetí psi - jsou tam dvě, jedna před jeskyní, druhá v ní. Další dvě najdeš, když půjdeš cestou k Černému trollovi - tam kde cesta vede podél potoka a kde zahýbá prudce nahoru, kde je magický golem, tak jdi pořád rovně podél potoka a na pravé straně skály je jeskyně s dvouma stínovkama. Další stínovka je u pyramidy... A jsou i jinde.
Aenyl
Uživatel

Ok du vyzkoušet a moc dik.......
Siiu
Uživatel

Další stínovka je v lese pod Akilovou farmou, dál už asi nevim...
Aenyl
Uživatel

Další