Menu

Jak na bandity

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Emperor » pát 16. led 2015 8:42:13 » Jak na bandity
Jak jistě víte, banditi u Jackova majáku, v HÚ a v jejich táboře vás napadnou, pokud na sobě nemáte jejich zbroj. Stejně tak se na vás všichni vrhnou pokud jednoho napadnete mečem. Lze to vyřešit pomocí bugu, při kterém jednoho napadnete střelnou zbraní, tedy lukem či kuší (pochopitelně mít na sobě zbroj banditů). Ostatní to sice zaregistrují, ale nechají vás na pokoji - dokonce vás začnou povzbuzovat. Vy zatím toho jednoho můžete odlákat z dohledu a dodělat mečem. A podobně postupovat i u ostatních. Zvláště se tento postup hodí v Jharkendarském táboře, kde je banditů hodně a jsou dost silní - zvláště pak stráže, které navíc mají i hodně dobré zbraně.
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Martin Putzer » sob 24. led 2015 12:50:32 » Re: Jak na bandity
Dobrej nápad, ale nevidím proč to dělat takhle. Já je za mága zvládnu všechny v pohodě už klidně v 2. kapitole. Stačí mít manu na 120, pár lektvarů a runu na vyvolávání Gobliních kostlivců. Ty se hoděj prakticky na všechno kromě pátračů. A za bojovníka už jsem dávno mistr obouručních zbraní a se silou kolem 120, a když to přesto nestačí tak si koupím ohnivý déšť a je po nich. Za lučištníka jsem to teda nehrál, ale myslím že to je jedinej případ, kde se tohle odlákávání hodí opravdu dost.
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Dolero » sob 24. led 2015 13:03:27 » Re: Jak na bandity
Nevěřím, že máš ve 2. kapitole 120 síly a Mistra jednoručních zbraní. Nebo vlastně jo, když už hned lokáš lektvary a čteš tabulky. Já si tyto věci nechávám na konec (6. kapitola), potom sílu vytáhnu na 300 a meče vždy v pohodě na 100%... :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Emperor » sob 24. led 2015 14:10:12 » Re: Jak na bandity
Martin Putzer píše:Dobrej nápad, ale nevidím proč to dělat takhle. Já je za mága zvládnu všechny v pohodě už klidně v 2. kapitole. Stačí mít manu na 120, pár lektvarů a runu na vyvolávání Gobliních kostlivců. Ty se hoděj prakticky na všechno kromě pátračů. A za bojovníka už jsem dávno mistr obouručních zbraní a se silou kolem 120, a když to přesto nestačí tak si koupím ohnivý déšť a je po nich. Za lučištníka jsem to teda nehrál, ale myslím že to je jedinej případ, kde se tohle odlákávání hodí opravdu dost.

Jasně, že se dají zmáknout i jinak - i když teda svitek ohnivého deště je lepší si pošetřit na draky nebo jiný silný potvory (démoni v Xardasově věži v 5. kapitole např.) ...

Ono já to psal zrovna v době, kdy jsem hrál na jeden život a nepotřeboval jsem riskovat, že se na mě vrhnou všichni, protože to bych i přes sebevětší sílu a sebelepší brnění fakt nedal.

Ty statistiky, který jsi psal - není to G2 bez datadisku? Tam by to nebyl takový problém, získat takový statistiky ...

Dolero píše:potom sílu vytáhnu na 300

300? To se mi nezdá, myslel jsi asi 200, ne? :D
Emperor

Příspěvekod Dolero » sob 24. led 2015 14:23:01 » Re: Jak na bandity
Při návratu na loď končím většinou se silou 300+ :D
Btw. G2A hraju jen za žoldáka/drakobijce :)
Dolero
Templář

Příspěvekod Martin Putzer » sob 24. led 2015 20:16:58 » Re: Jak na bandity
Emperor píše:Ty statistiky, který jsi psal - není to G2 bez datadisku? Tam by to nebyl takový problém, získat takový statistiky ...

Ne, já jsem G2 bez datáče nikdy neměl. Já jsem si zmapoval ohnivý kořeny a královský šťovíky, naučil se vařit lektvary ducha, zmapoval jsem si i kde se daj celý lektvary najít+tabulky+Vatras atd. Nechápu jakej problém v tom vidíš. A jinak na draka: Za bojovníka ho ani nenechám chrlit a za mága na něj bohatě stačí vyvolání démona. Já teda nemám problém ani shánět ty svitky. Zuris, Gorax, ten rytíř co chcípne ve 4. kapitole u palisády :) (zapomněl jsem jak se jmenuje)...
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 24. led 2015 23:05:56 » Re: Jak na bandity
Ale jo, jasně, že je to možný ... člověk jen většinou počítá s tím, že lektvary a tabulky začneš využívat až později, tedy, že se manu (nebo sílu) učíš tak do 90 od učitelů a pak si to pomocí těch lektvarů a tabulek zvýšíš na 160 a víc. Pokud využiješ zvyšovačů dřív, tak není těch 120 síly či many problém ... ono se to dá docela v pohodě dohrát i se statistikami kolem 50 (síla/obratnost/mana), bez učení se, vaření lektvarů či čtení tabulek ...

Ale už jsme OT ...
Emperor

Příspěvekod Milhaus » sob 24. led 2015 23:39:14 » Re: Jak na bandity
dobré je kouzlo strach. Za mága se tvořit runy ani není třeba učit :)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Martin Putzer » ned 25. led 2015 18:46:19 » Re: Jak na bandity
Milhaus píše:dobré je kouzlo strach. Za mága se tvořit runy ani není třeba učit :)

To je možný, ale já dávám přednost spousta runám, jinak podle mě nemá smysl se dávat k mágům. Pravda, já jsem i za mága mistr obouručáků, ale to mám jenom pro případ kdy šetřím. Ta kouzelná hůlka od Goraxe + Mistr obouruč. zbraní na 60% = Snadný zabíjení skřetů. Ano, i těch elitních. Já se vždycky učím léčení abych nemusel utrácet za lektvary zdraví, vyvolání gobliních kostlivců, a spousta dalšího. Ale jinak, ještě tu byla námitka, že na draky je lepší si svitky schovávat, tak si stačí vyvolat armádu zombíků a je po drakovi. Tou dobou už mám manu okolo 240+.

Jestli jsem trochu moc odbočil od tématu, omlouvám se.
<ŁÂ‡`ßQ·ť

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Tresorr » sob 04. dub 2015 20:05:12 » Re: Jak na bandity
... zkoušel někdo z vás svitek ohnivého deště? ... Zrovna jsem se v Návratech dostal do města, ještě jsem je nikdy předtím nehrál ale v G2A jsem takhle plnil úkol hned po zadání :).. Jak už jsem psal, hraju poprvé ale stačil jsem si všimnout u Zurise, že má v nabídce hned dva svitky Ohnivého deště, stačí si přidat +5 k maně, třeba amuletem. Poznal jsem, že tady je magie o dost účinější než v původní hře o tom jsem se přesvědčil hned co sem vyšel z Xardasovi věže. Zatím jsem nebyl ani v údolí pod věží, vidím že asi bez kouzel nemám moc šancí.
When there's no more room in HELL the dead will walk the EARTH
...
Home sweet home
:twisted:
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 04. dub 2015 20:14:31 » Re: Jak na bandity
svitek ohnivého deště je silnej, akorát je ho na ty bandity škoda, lepší je pošetřit si ho na silnější nestvůry (draci, démoni v Xardasově věži apod.) Ovšem v Návratech jsem ho používal na bandity také.

Ještě je dobré, když už bys ten svitek použil, postavit se šikovně tak, abys zasáhl pokud možno všechny bandity (tedy u baráku s Dexterem, stačí sníst chňapavčí býlí, abys stihl během kouzla doběhnout až k mostu). Zůstanou akorát ti u druhé věže.

Předtím je lepší vyhodit zlato z inventáře, protože když se tam objeví nesmrtelný Greg, tak po tobě půjde - nezabije tě, ale obere o zlatý, případně o zbraň, pokud bys ji měl vytasenou. Někdy stačí mu utéct a on se většinou uklidní.
Emperor

Příspěvekod Tresorr » ned 05. dub 2015 7:22:34 » Re: Jak na bandity
Emperor píše:svitek ohnivého deště je silnej, akorát je ho na ty bandity škoda, lepší je pošetřit si ho na silnější nestvůry

No to mě nenapadlo, takhle dopředu jsem zatím nemyslel, mám co dělat abych sejmul vlka :). Ale jestli tvrdíš, že je lepší si je šetřit, udělám tak. Jelikož všude vidím jak je hra za mága jednoduchá, rozhodl jsem se stát válečníkem, proto pro mě budou svitky jedinným zdrojem magie.

Emperor píše:Ještě je dobré, když už bys ten svitek použil, postavit se šikovně tak, abys zasáhl pokud možno všechny bandity (tedy u baráku s Dexterem, stačí sníst chňapavčí býlí, abys stihl během kouzla doběhnout až k mostu)

Tohle budu muset vyzkoušet, táké jsem bandity v Dexterově táboře smažil ohnivím deštěm i v původní hře ale nikam sem neběhal - nalákal jsem většinu na jedno místo. Jelikož se tady prý vyskytuje nějaký nepříjemný bug s padáním hry, tohle by mohlo pomoct.

Emperor píše:Předtím je lepší vyhodit zlato z inventáře, protože když se tam objeví nesmrtelný Greg, tak po tobě půjde - nezabije tě, ale obere o zlatý, případně o zbraň, pokud bys ji měl vytasenou. Někdy stačí mu utéct a on se většinou uklidní.

zcela logické :) ale rozhodně na místě, díky

PS: omlouvám se, myslel jsem, že tento topic patří k návratům...
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 05. dub 2015 12:19:13 » Re: Jak na bandity
V gothic2a je právě hra za mága těžká. Magie není příliš učínná, obvláště pak ta ohnivá. Rozhodně je účinější třeba vlna smrti, než ohnivý déšť. Ledová šíp je lepší než ohnivý šíp i ohnivá koule atd atd. Pokud se za mága nuečíš vůbec boji a hraješ jen čistě na kouzla, je to nejtěší možný způsob, jak gothic2a hrát.

Co se týče banditů i majáku, je možné využít i svitků proměn, ideálně proměnu v ohnivého ještěra. S ním se dají vklidu zabít všichni tři.

Na bandity u Dextrovy věže je dobré použít Bouři.

A svitky ohnivého deště je dobré si schovat na skřety okolo hradu v hornickém údolí.

viz:

Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Tresorr » ned 05. dub 2015 14:44:42 » Re: Jak na bandity
Milhaus píše:V gothic2a je právě hra za mága těžká. Magie není příliš učínná, obvláště pak ta ohnivá. Rozhodně je účinější třeba vlna smrti, než ohnivý déšť. Ledová šíp je lepší než ohnivý šíp i ohnivá koule atd atd. Pokud se za mága nuečíš vůbec boji a hraješ jen čistě na kouzla, je to nejtěší možný způsob, jak gothic2a hrát.

Ano, jenže já psal o Návratech, kde je to přesně naopak, nevšiml jsem si, že tohle téma patří pod G2A - za to jsem se omlouval v předchozím příspěvku. G2A jsem přehrál už mnohokrát, i tak mi hra za mága připadala jednoduší než za žoldáka jinak Návraty hraju poprvé a opět mě to táhne spíše k žoldákům než k jakékoliv jiné frakci.

videjka jsou opravdu parádní :wink:
...
Home sweet home
Tresorr
Uživatel