Menu

Slabiny, aneb jak být správným lovcem

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Rinceoir » sob 10. srp 2013 22:19:09 » Slabiny, aneb jak být správným lovcem
Tohle tu chybí. Na obale Gothicu jsem si přečetl něco o lovení a o tom, že zvířata můžou dát před něčím přednost, než před vámi. Na začátku se to hodí. A někdy i později. Dá se to dokonce využít i jako dobrý lovecký trik.

Zde přečtu ty co byly na obale :)

1. vlci dávají přednost ovcím, které vyloženě milují.
2. krysy dávají přednost mrtvolám, které vyloženě milují
3. chňapavci dávají přednost goblinům, které vyloženě milují

A zde jsou mé poznatky :)

1. dračí chňapavci dávají přednost lidským mrtvolám, které vyloženě milují
2. mrchožrouti dávají přednost vlčáckým mršinám, které vyloženě milují
3. mrchožrouti se bojí vlků a pokud nejsou v opravdu větším počtu, radši zdrhají

A na co je tohle téma? Pište sem vlastní poznatky, může z toho vzniknout pěkná sbírka :)
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 11. srp 2013 0:30:33 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
mé poznatky jsou takové, že většina oblud dává přednost mrtvolám, pokud na ně hráč neútočí. Je jedno, čeho jsou to mrtvoly. Tedy chňapavci raději žerou mrtvolu mrchožrouta, než aby lovili atd. Hodně se to hodí při boji se skřetími psy v lese. Stačí zabít jednu krysu někde poblíž a pak smečku lákat směrem k ní. Oni se pak pustí do mrtvole krysy a je možné vyprovokovat jen jednoho a zabít ho, pak dalšího atd.
Obludy ale nerozlišují, o jakou mrtvolu se jedná. (ani ve skriptech není, že by to rozlišovat vzhledem k jejich inteligenci měli).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Rinceoir » ned 11. srp 2013 1:11:27 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
to je zajímavé :)
myslím, že někdy se třeba zaměřují jen na určitý druh. třeba mrchožrouti-vlci. mnohokrát mě nechali a radši snědli vlka.
nebo vlci-ovce :)

téma přesunuto. Emp
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 11. srp 2013 10:56:50 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
no to bylo tím, že byli poblíž. Mrchžrouti a vlci se mezi sebou perou (v lese u Sekobovy farmy je to myslím přímo naskriptováno, že tam začne bitka mezi mrchožrouty a vlky). Ale prostě jakmile zvíře někde zmerčí mrtvolu, začne jí žrát, místo toho, aby honila živého.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 11. srp 2013 12:31:21 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
Takže teoreticky by šlo dost dobře využít kouzlo Vyvolat vlka, když jdu lovit dračí chňapavce? Prostě toho svého vlka zapíchnu, a vystřelím dva- tři firebally na chnapavce, ti ke mně poběží, ale místo toho, aby sežrali mě, budou žrát vlka?

Tak mě napadá, že jediná bestie, na kterou by se to hodilo je skřetí pes, ale nevím, jestli skřetí psi žerou vůbec vlky...?
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » ned 11. srp 2013 13:49:00 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
to nevím, jestli to takto jde s vyvolanou obludou. Určitě nesmíš na nepřítele zaútočit - tj nesmíš ho zranit. Musíš jej pouze vyprovovokvat, aby na tebe šel (útočil). V případě chňapavce, aby pomalu šel tvým směrem. U skřetích psů to funguje dokonale s tou krysou. Když chceš vyhubit skřetí pse v tom temném lese v Khorinisu, tak na jednom místě je krysa a za ní asi dva-tři skřetí psi. Pokud nejprve zabiješ krysu a nalákáš je k ní, budou jí žrát. Jen není dobré se moc přibližovat. Musíš velmi opatrně se přiblížit tak, abys vyprovokoval jednoho. Stejně tak s krysokrty o kousek dál.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » ned 11. srp 2013 15:14:26 » Re: Slabiny, aneb jak být správným lovcem
Tak vím, že kdysi jsem zkoušel vyvolat vlka, pak jej zabít a získal jsem z něj maso (kůže jsem neuměl), ale je možné že si to pletu, hrál jsem si tehdy trochu s marvinem...
Zuby
Delicius169
Uživatel