Menu

Využití NPC postav

Přišli jste na nějaký fígl nebo bug? Pochlubte se.
Příspěvekod Emperor » pát 14. říj 2011 14:12:44 » Využití NPC postav
Dávám to sem jako nápad, který se hodí na začátku hry. Princip využití Larese při doprovodu k pyramidám a ke kamennému kruhu už zde byl popsán, já se chci zmínit o jeho jednoduchém ale účinném provedení.

Stačí mít u sebe svitky ohnivých šipek popř. krátký luk a dostatek šípů (levnější varianta). Je známo, že Lares po cestě vybije všechny potvory, za které dostanete body. Lze k němu nalákat i nepřátele z větší dálky, ovšem někdy se stane, že Lares na vás nepočká a pokračuje k cíli sám.

Vyřešil jsem to takto: např. na cestě ke kamennému kruhu jsem počkal, až L. pobije vlky na křižovatce u jeskyně s bandity (poblíž elitního skřeta). Když bylo hotovo, hodil jsem po něm z dálky ohnivou šipku, otočil se a utíkal po cestě směrem k majáku. Chce to být šikovný a neskočit do tlamy skřetím psům či pod pracky zombíků a meče kostlivců. A hlavně se po chvilce zastavit, aby vás Lares nepřestal pronásledovat. Jakmile jsem doběhnul ke skřetům (tam jak je na kmeni dračí kořen), zastavil jsem se a nechal se Laresem sejmout. Dostal jsem za to nějaký zkušenostní body podle levlu svý postavy, ale hlavně si mě přestaly všímat všechny potvory, který jsem za sebou táhnul a pustily se do Larese. Pak stačí jen čekat, až si s nimi poradí a můžete třeba posbírat nějaký bylinky v okolí. Když Lares vše dobije, vrátí se sám na cestu a čeká. Když jsem ho chtěl protáhnout tímto způsobem po celým lese, stačilo po něm vystřelit šipku, nebo z luku (pozor na vzdálenost, když jste moc daleko, netrefíte ho, když jste moc blízko, rozběhne se směrem od vás). Když vás to přestane bavit, pokračujte s ním dál ke kruhu, když ho oslovíte, tak vám sice nepoděkuje za dobrodružství ani nepoblahopřeje k získaným zkušenostem, ale pořád je to váš kamarád :D

Je dobré se předtím naučit stahovat kůže popř. zuby a drápy, abyste ze zabitých zvířátek měli i nějaký hmatatelný užitek.

Stejně lze využít i Diega v HÚ, ten je ale smrtelnej a nebavilo mě ho krmit lektvarama. Jednou jsem s ním takto ale proběhnul skoro celý údolí, trvalo to čtyři dny (ve hře) a bylo to skvělý spestření hry, hlavně u draků a v noci po tmě.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Tomislav » pát 20. led 2012 14:12:04 » Re: Využití Larese
To už jsou dobré magořiny teda :-) Já když nehraju čestně podle pravidel, tak nemám ze hry ten správný zážitek
Tomislav
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 13. úno 2012 16:31:53 » Re: Využití Larese
Tomislav píše:To už jsou dobré magořiny teda :-) Já když nehraju čestně podle pravidel, tak nemám ze hry ten správný zážitek

No, o čestnosti takového počínání by se dalo polemizovat. Cheat to není, Laresova nesmrtelnost by se možná dala brát jako bug a jeho využití by se dalo považovat za nesprávné. Využil jsem toho však jen pro zjištění, jakou nejvyšší úroveň můžu dosáhnout jako nezávislý bez učení jakýchkoli dovedností za využití všech možných dostupných triků. Tedy ne pro hru jako takovou.

U Diega v HÚ je to ale podle mě zcela košer, protože toho musím hlídat a pomáhat mu a krmit ho lektvary, aby nescíp. A dát mu ještě svou nejlepší zbraň.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Genessis » pon 29. dub 2013 19:51:11 » Využití NPC postav při expení a vydělávaní
Celkově myslím, že můžete v Gothic 2 a Gothic 2 night of raven využít Larese, diega, Bartoka a pak Krokodýla Jacka, Skipa, Bonese a Brandora, Biffa + Ciphera, Roda a Angara.

Požadavky aby s vámi šli jsou jednoduché. :wink:

1. U Larese stačí vzít dialog JDEME on na to kam? a máte 3 možnosti: 1 možnost je společně donést ornanent k pyramidám 2 možnost najít a přinést část ornamentu a 3 možnost na Onarovu farmu (1 a 2 možnost vám vynesou ZK a věci a ta 3 ne pokud jste si nevzali jako první a to je na Onarovu farmu) což je chyba, protože poté co dáte Onarovu farmu tak nemůžete donést část ornamentu ani hledat další část ornamentu což je BUG! tak na to POZOR!

2. Diego s váma půjde ihned co se ho zeptáte na to zda půjdete přes průsmyk s ním společně.

3. Úkol lov břitev získáte poté co se dostanete do Gregovy chatrče a on vás osloví pak už stačí je naverbovat. Všichni jsou v táboře až na Krokodýla Jacka ten bude čekat při vstupu do tábora nebo u palisád.

4. Musíte Bartokovi zaplatit 50 zlatých a umět stahovat kůže ze zvířat poté s váma pujde na lov.

5. Drakobíjce Biffa stačí zaplatit pokaždé 100 zlatých nebo půlku kořisti z draků.

1. Lares zmíněno, ale dodám, že když se budete snažit co nejvíc Bestii a pár skřetu okolo něj nahnat můžete sebrat přes 3000ZK :) navíc už není co dodat, když je nesmrtelný takže žádný problém. :D

2. Diego ten s váma může jít kdekoliv kromě: Hnízd kde jsou draci, okolí hradu, doly a Xardasova věž i tak si nahromadíte snadno přes 5000ZK a mě postačilo mu dát pár elixiru. Hlavně se vyhýbejte Dračím chnápavcům pokud jsou více než 1 Diego zvládne z dálky 1, 2 už ne pokud na něj vyletí a skřety max. 3 naráz nějak možná nepřežijete nebo on ne nejlépe pobíhat okolo diega a oni se vrhnou na něj jednom po druhém nebo spíše on na ně :D a také pozor na šamana na toho se vrhněte zblízka jakmile vytasí zbraň a poté ho nažeňte ho na Diega, Ohnivé ještěrky pro něj taky nejsou problém, když je jen jeden, dva to bude obtížnější, ale dá se to zvládnout :D nejlépe ledový blok sejmout 1 pak 2 a pokud si vzpomínám Diego má u sebe asi 10 elixiru, které dávají +70 životu.

3. Piráti to jsou Krokouš Jack, Skip, Bones a Brandor a i ty nepojmenované postavy můžete vzít při lovu na břitvy, ale nepůjdou nikam jinam než do kanonu a kromě chrámu u skřetů a dolu. Jakmile je naverbujete jděte k pláži u palisády přeběhněte řeku a postupně zabíjejte Ohnivé ještěrky, Ještěrky a v jeskyni Zombii dohromady více jak 2000ZK pak pokud jste vyhradily ještě před tím všechno tak dostanete více jak 3000ZK včetně skřeů, když se na ně všichni vrhnou žádný problém klidně i 4 naráz Jenom dodám, že nejčastěji Ohnivé ještěrky a Ještěrky se nejčastěji vrhnou na Skipa tak BACHA!
a skip je jediný ze skupiny kdo má elixíry ale jenom 2 dodávají +70 životů.

4. Pak je ještě lovec Bartok, který v váma půjde lovit za 50 zlatých což je pro začátek dobrá nabídka, ale musíte umět stahovat zvířata to se naučíte od Bospera za 5 VB. Poté se vydáte vpravo od Lobartovy farmy do malého lesa, kde získate více jak 1000ZK pokud ještě stihnete vzít sebou i Chňapavce :D Bartok si z dálky poradí jenom pozor na vlky je jich tam celkem 5 a ukázalo se, že jakmile ho obklíčí nemůže se hnout a poté zemře a pak se vrhnou na vás! jinak si poradí i se stínovou šelmou a skřetem, ale poté co ho odrovnáte tak končí s lovem.

5. Drakobijec Biff je nejlepší pomocník v Hornickém údolí viz: http://www.gothicz.net/gothic-2/tipy-a-triky/#drakobijecbiff. Nejlepší mu dát sekáč draků pokud máte gothic 2 a pokud datadisk tak pokud jste drakobijec dejte mu magický sekáč draků pokud máte lepši a za Paladiny požehnaný meč řádu pokud máte lepší zbraň. Biff dává s těmi zbraněmi velké zranění a i s tou svoji, ale to není ono :D využít ho můžete skoro všude (99%) a hlavně s draky a hlavně s bažinným drakem, protože se mohou přidat další drakobijci Cipher a Rod. Vyhladíte úplně všechno tak se těšte na více jak 25000ZK a ještě dodám, že byste jsi měli šetřit už ze začátku elixíry hlavně ty větší pro Biffa a ostatní. :)

1. Můžete z padlých dostat asi kůže, drápy, zbraně, elixiry, rostliny okolo, maso atd.

2. pokud jste pročistili vše tak múžete v okolí získat prsteny, zbraně, věci, svitky, elixiry, kůže, drápy, maso atd.

3. Z padlých elixiry, drápy, maso, kůže, zbraně, svitky, rostliny okolo atd.

4. Celkově kůže, drápy, rostliny atd.

5. Celkově pokud vyhladíte celé Hornické údolí tak elixiry, drápy, maso, kůže, zbraně, svitky, rostliny okolo, zbraně, svitky, prsteny, amulety, mešce, cennosti atd. (pokud máte G2 bez datadisku tak i ze Skřetů dračí kořen a z Goblinu Gobliní bobule).

Celkově nazbíráte přes 40000ZK k tomu vyděláte a nehnete skoro ani brvou :) to, ale neplatí pro Diega. :D

a Další tip po cestě. :D
1. splnit a donést část kruhového ornamentu a zneškodnit bandity při cestě pro část ornamentu.

2. Vzít Bilgota hned jak zneškodníte vše při cestě (takže poté co zlikvidujete vše co jsem napsal aspoň většinu :D , drápy Vůdce chňapavcú a bonus ZK z nostalgie.

3. Nic.

4. Pokud nevíte, kde sehnat skřetí zbraň pro Hakona tak ho při lovu získáte.

5. Pokud nemáte hotové úkoly můžete splnit Lov chňapavcu, ztracen v temnotách, Ferův meč, drápy chňapavcu apod.

To je vše jenom dodám, že nepočítám ZK za splnění úkolu nebo za hledání pokladu a bonus z nostalgie. Doufám, že tento TOPIC nějak pomohl :) a tohle je pro ty co jsou ještě ve hře slabí. :D

Pokud to tu někde ještě na Foru je tak aspoň to je při jednom. :) a omlouvám se přidal jsem Bartoka později jsem na něj skoro zapomněl :(
Naposledy upravil Genessis dne stř 01. kvě 2013 11:46:52, celkově upraveno 6
Genessis
Uživatel

Genessis píše:2. Diego ten s váma může jít kdekoliv kromě: Hnízd kde jsou draci, okolí hradu, doly a Xardasova věž

Diego půjde kamkoli, stačí ho poškádlit ohnivou šipkou, mečem, nebo do něj střelit šípem a proběhnete s ním klidně komplet celý HÚ.

Jinak ok
Obrázek
Emperor
Moderátor

Díky :)
Genessis
Uživatel

pirátů můžeš najmout víc, lze vzít skoro celý tábor (respektive všechny blízko ohniště), tedy i ty bez jména. Celkově jich je ochotno jít tuším 6. Na 4 břitvy to ujde :)

Ještě si zapomněl na Biffa ve 4 kapitole (a možnost jej vybavit lepší zbraní) a Angara
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Ok díky přidám to tam až na Angara toho jsem neměl zatím. :D
Genessis
Uživatel

Angar se může přidat v poslední kapitole, pokud jej hráč vezme a trošku píchnout v síních (ale osobně jej nikdy sebou neberu)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 30. dub 2013 18:02:51 » Re: Využití NPC postav
Téma sloučeno a upraveno. Emperor
Obrázek
Emperor
Moderátor