Menu

Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem

Moderátoři: Správci Off topicu, Moderátoři GOTHICZ.NET fóra, Moderátoři RISEN.CZ fóra, Správci fanartu

Nějaké návrhy/otázky k fóru ? Pište sem.
Příspěvekod Milhaus » sob 19. zář 2009 13:34:55 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Balalajka píše:Cože ? Neee jen to ne. Nezastavujte přístup na forum.

asi budeme muset aktualizovat celé fórum na novější verzi. Což znamená, že zastavení bude asi nutné, dočasně na chvíli.

Každopádně jak už to při těchto akcí bývá, tak se to může celé podělat :), takže kdybychom se navzáem už nepotkali a celé forum zkolabovalo, tak se mějte všichni dobře. Uvidíme se když tak na novém fóru :lol:
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kofi » sob 19. zář 2009 13:37:32 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Milhaus píše:Přesunutí skupin můžeme případně zvážit, ale ě osobně připadá, že off topic je přesně ono místo, kam patří, jelikož ačkoliv se v nich občas nějakej fan art urodí, pořád je to spíše off topic. Ale uvidíme. Do fan artu bych je ale dával nerad.

K čemu teda udržovat fanartovou skupinu, která nepatří k fanartu hry?
Cry.

Cry even more.
Kofi
Moderátor

Příspěvekod Kristi » sob 19. zář 2009 13:39:03 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Mám menšiu otázku: Keby sa fórum zastavilo, tak na akú dlhú dobu, deň, týždeň, pol dňa?
if i hadn't buried my feelings so deep that they only come up when i watch stepmom, i would totally be tearing up right now
Kristi
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 19. zář 2009 13:39:44 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Kofi píše:K čemu teda udržovat fanartovou skupinu, která nepatří k fanartu hry?

tím by jste snad měli argumentovat spíš vy, ne? K čemu ty skupiny vlastně jsou a na co. Já je odpočátku příliš nemusel a většina z nich je pasivní a nic ještě neprezentovala na webu. Ale uvidíme, skupiny jsou momentálně poslední problém, kterej nás tlačí. Až bude fungovat všechno ostatní, pak se může zvážit jejich přesun.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Balalajka » sob 19. zář 2009 13:40:06 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Milhaus píše:
Balalajka píše:Cože ? Neee jen to ne. Nezastavujte přístup na forum.

asi budeme muset aktualizovat celé fórum na novější verzi. Což znamená, že zastavení bude asi nutné, dočasně na chvíli.

Každopádně jak už to při těchto akcí bývá, tak se to může celé podělat :), takže kdybychom se navzáem už nepotkali a celé forum zkolabovalo, tak se mějte všichni dobře. Uvidíme se když tak na novém fóru :lol:

Nedělej si ze mě ani legraci ! :x :lol: .
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 19. zář 2009 13:41:13 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
kristi36 píše:Mám menšiu otázku: Keby sa fórum zastavilo, tak na akú dlhú dobu, deň, týždeň, pol dňa?

třeba to ani nutné nebude. Uvidíme, ale já bych to na místě kamila udělal. Musí zálohovat fórum a aktualizovat jej, což jde těžko, když tu pořád někdo otravuje z dotazy. Při tom zálohování hlavně, by mělo být fórum uzavřeno.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Balalajka » sob 19. zář 2009 13:43:04 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Milhaus píše:
kristi36 píše:Mám menšiu otázku: Keby sa fórum zastavilo, tak na akú dlhú dobu, deň, týždeň, pol dňa?

třeba to ani nutné nebude. Uvidíme, ale já bych to na místě kamila udělal. Musí zálohovat fórum a aktualizovat jej, což jde těžko, když tu pořád někdo otravuje z dotazy. Při tom zálohování hlavně, by mělo být fórum uzavřeno.

Dobře, ale v tom případě ho prostě uzavřete se vším všudy. Když to tu jen nadhodíte tak se vsadím, že 5 000 lidí si to tu nepřečte a i kdyby si to přečetli stejně by sem někdo přišel.. Nejde dát třeba nějakej multiban pro všechny uživatele ? V rámci toho zálohování ?
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 19. zář 2009 13:48:56 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Jasně, dostanete všichni ban a hotovka :D
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Balalajka » sob 19. zář 2009 14:27:25 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
už to jde to psaní ?
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Kofi » sob 19. zář 2009 14:28:33 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Milhaus píše:tím by jste snad měli argumentovat spíš vy, ne? K čemu ty skupiny vlastně jsou a na co. Já je odpočátku příliš nemusel a většina z nich je pasivní a nic ještě neprezentovala na webu. Ale uvidíme, skupiny jsou momentálně poslední problém, kterej nás tlačí. Až bude fungovat všechno ostatní, pak se může zvážit jejich přesun.
No, předtím byly skupiny hned pod FanArtem, navíc jsme se snažili pokud možno co nejvíc s FanArtovou sekcí propojit. Jde mi spíš o to, že teď jsme, přestože chceme a snažíme se fanart dělat, vyloženě nežádoucí, tedy v offtopicu.
Co se pasivity týče, je to otázka na zakladatele těch neaktivních skupin. A ohledně prezentace, tak tam jsou problémy dva. Jednak lidi - nemůžeme popřít, že děláme z větší části béčkovej FanArt (což takovej problém není, protože náš hlavní cíl byl prakticky mrtvou FanArtovou tvorbu oživit a to se daří), ale problém je v tom, že tak kvalitní lidi, kteří dokáží udělat s grafikou zázraky (kam by ses počítal třeba i ty) jednoduše nejsou a když, tak netvoří. Jednak komise, která nefunguje. Vše je omezené jen Václavem a ten sám přiznal, že projíždí prakticky jen komiksy. Nelze mu to zazlívat, je na to sám a musí stíhat ještě moderování sekce.
Ale jak říkáš, momentálně je to druhořadej problém. Tohle můžeme řešit, až se pofackuje a vyladí to sloučení, jen mě to zarazilo, nic víc.

K sloučení samotnýmu se nemá moc cenu vyjadřovat. Je určitě lepší, když bude spojené forum, které bude navštěvovat celkově víc lidí, než mít dvě, o které se navíc musejí starat stejní lidé. Zatím je to holt trochu nepřehledné, ale to chce čas. :)
Cry.

Cry even more.
Kofi
Moderátor

Příspěvekod Balalajka » sob 19. zář 2009 14:30:26 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Díky bohu, že už jde to psaní bál jsem se nejhoršího, ale nefungujou smajlíky .
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » sob 19. zář 2009 14:31:25 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Psaní jde, ale jen v Risen vzhledu, předpokládám. Update na novou verzi způsobil, že původní gothicz skin moc nefunguje, ale pracuje se na nápravě ... :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Balalajka » sob 19. zář 2009 14:42:04 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Jasně. Vzhled Risenu je to nejmenší jestli má zůstat psaní..
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 21. zář 2009 6:14:20 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Kofi píše:No, předtím byly skupiny hned pod FanArtem, navíc jsme se snažili pokud možno co nejvíc s FanArtovou sekcí propojit. Jde mi spíš o to, že teď jsme, přestože chceme a snažíme se fanart dělat, vyloženě nežádoucí, tedy v offtopicu.

no, možná jsme si ne docela rozuměli, možná jsem to napsal moc ostře. Off topic zde je žádoucí, logicky, jinak by tu nebyl vůbec. Ovšem není žádoucí v gothic fóru, tedy tam, kde se má bavit o hře. Tam chodí relativně dost lidí, které off topic nezajímá (naštěstí) a tak tam nechodí. Není tedy nutné, aby když jse jdou dívat třeba na fórum o arcanii přecházeli přes sekci off topic. Časem, až se tu vyznají, jej najdou :). Off topic jako takový je žádoucí z těch důvodů, že když zájem o hry klesá (obecně), může to být právě onen off topic, který aktivitu udrží, ačkoliv ne takovou, jaká by byla nejlepší, tak alespoň nějakou.

Díky tomu, že je rozdělen, je nyní možné ty fóra off topicu více otevřít. (to sis asi všiml) a i přes to, že jsou otevřená, nebylo nutné rollovat, pokud si se chtěl podívat na skupiny.

Takže varianty jsou tedy takové:
1, skupiny zůstanou v off topicu, kde je nejsnadněji najdou ti, kteří do nich chodí a budou to mít tak říkajíc "po ruce".

2. Fanart se vrátí do gothicfóra, zmizí veškeré odkazy na něj a za něj se dají skupiny, opět do gothicz fóra. Takže by to vlastně bylo stejně, jako původně. To má nevýhodu v tom, že každý, kdo se chce podívat na fanart či skupiny bude muset rollovat přes celé gothic fórum až dolů a nezkušený uživatel to pravděpodobně najde až za delší dobu (ono "dolů" na fórum se mnoho lidí nových nedívá, neboť tam bývají ty nejméně zajímavé věci).

3. budou tedy skupny ve fanartu (tak, jak jsem je dal teď) a fanart zůstane tam, kde je. To bude mít výhodu v tom, že nebude nutné rollovat, bude se dát i z webu odkazovat přímo na fanart fórum, měla by to najít i lama a sekci fanart bude možné používat oběma weby (což ovšem nevím, jestli bude výhoda). Skupiny se ale budou tedy muset projít a očistit od jakýchkoliv spamů či čehokoliv podobného (tedy ta viditelná část). Tedy cokoliv, co bude "off topic", bude smazáno a udržováno bez off topicu (vámi, pochopitelně, tedy moderátory). Navíc bude jako moderátor skupin nastaven i Václav, jakožto globální moderátor sekce fanartu, případně někdo další, kdo bude také mít tento post. Jde o to, aby když už jsou ty skupiny prezentovány ve fanartu, tak aby to tedy už mělo nějakou úroveň.

Co se pasivity týče, je to otázka na zakladatele těch neaktivních skupin. A ohledně prezentace, tak tam jsou problémy dva. Jednak lidi - nemůžeme popřít, že děláme z větší části béčkovej FanArt (což takovej problém není, protože náš hlavní cíl byl prakticky mrtvou FanArtovou tvorbu oživit a to se daří), ale problém je v tom, že tak kvalitní lidi, kteří dokáží udělat s grafikou zázraky (kam by ses počítal třeba i ty) jednoduše nejsou a když, tak netvoří. Jednak komise, která nefunguje. Vše je omezené jen Václavem a ten sám přiznal, že projíždí prakticky jen komiksy. Nelze mu to zazlívat, je na to sám a musí stíhat ještě moderování sekce.
Ale jak říkáš, momentálně je to druhořadej problém. Tohle můžeme řešit, až se pofackuje a vyladí to sloučení, jen mě to zarazilo, nic víc.

já myslím, že hlavní problém fanartu je hlavně v tom, že je odkázán na starší verze gothicu, které ovšem už zase tolik netahnou. Nejnovější verze gothicu je nepoužitelná. Proto je obtížné udělat nějaký komiks či fanart. Snad povídky, ale tam to chce někoho šikovného a mít dobré téma. A co si budeme namlouvat, gothic téma je již opotřebované. Naštěstí vyjde risen, myslím, že ta hra by mohla přinést trochu svěžího větru do plachet fanartu. Jak v povídkách, tak v dalších věcech.

K sloučení samotnýmu se nemá moc cenu vyjadřovat. Je určitě lepší, když bude spojené forum, které bude navštěvovat celkově víc lidí, než mít dvě, o které se navíc musejí starat stejní lidé. Zatím je to holt trochu nepřehledné, ale to chce čas. :)

říkali jsme, že tu budou ještě probíhat změny a ještě probíhají. Momentálně jsou možná trošku chaotické linky ve skinech, ale to se za chvíli spraví. Pak se to ještě chvílu bude ladit a nastavovat a až to zhruba bude, tak udělám topic, ve kterém oznámím, co vše se měnilo a jak. Ten okamžik se bude dát chápat jako konec úprav fóra. (pak už budou následovat případně drobné změny). Pokud to tedy budete kritizovat, nebo hlásit chyby atd, bylo by vhodné to dělat asi až pak, protože pak to bude aktuální.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Kofi » pon 21. zář 2009 20:00:52 » Re: Sloučení Risen fóra s Gothicz fórem
Milhaus píše:no, možná jsme si ne docela rozuměli, možná jsem to napsal moc ostře. Off topic zde je žádoucí, logicky, jinak by tu nebyl vůbec. Ovšem není žádoucí v gothic fóru, tedy tam, kde se má bavit o hře.
A to byl právě ten problém, protože právě tím přesunutím do sekce, kde se má člověk bavit o tématech, který nesouvisejí s Gothicem, jsme chápali postavení skupin jako nežádoucí. Ne, že offtopic je nežádoucí. Což bylo po půl roce dost ledová sprcha. Tvoje reakce navíc situaci víceméně potvrdila. Museli jsme se uklidňovat tím, že jde o přechodnou věc, kdy jste ty skupiny prostě museli někam dát a prostě teď nemáte chuť, čas a ani náladu zabývat se tím, když probíhají jiné, důležitější práce... :)

Milhaus píše:Jde o to, aby když už jsou ty skupiny prezentovány ve fanartu, tak aby to tedy už mělo nějakou úroveň.
Souhlas. Co se skupin týče, až Žoldáci skončí, tak zbydou jen dvě. A u Strážců je Václav sám členem a Shaidarol modem a ten zkušeností má taky dost, takže v tom problém nevidím. Co se spamu týče, tak záleží na vás, jaký určíte hranice. My necháváme v rámci tématu volno k okomentování děl. Ostatní je mazáno, popřípadě se výjimečně upozorní na to, že diskuze se začíná ubírat jiným směrem, než je zdrávo.
Co se týče globálního moda, tak jsem klidně Václavovi k dispozici. Přece jen, když se zdá, že nějakej další patch pro G3:Fg hned tak nevyjde, tak tu nemám prakticky žádný jiný využití, protože psát články o dalším více či méně nehratelným Gothicu nemá moc cenu. :|

Milhaus píše:já myslím, že hlavní problém fanartu je hlavně v tom, že je odkázán na starší verze gothicu, které ovšem už zase tolik netahnou. Nejnovější verze gothicu je nepoužitelná. Proto je obtížné udělat nějaký komiks či fanart. Snad povídky, ale tam to chce někoho šikovného a mít dobré téma. A co si budeme namlouvat, gothic téma je již opotřebované. Naštěstí vyjde risen, myslím, že ta hra by mohla přinést trochu svěžího větru do plachet fanartu. Jak v povídkách, tak v dalších věcech.
Taky pravda, bohužel. Co si budem namlouvat, stáří je neúprosný a první dva díly už mají svoje nejlepší léta daleko za sebou. Uvidíme, jak bude Risen v tomhle ohledu fungovat. Kdo ví, možná i Arcania zamíchá FanArtovými vodami...

Milhaus píše:...nebo hlásit chyby atd, bylo by vhodné to dělat asi až pak, protože pak to bude aktuální.
Dobře, budeme to brát na vědomí.
Cry.

Cry even more.
Kofi
Moderátor

PředchozíDalší