Menu

Kniha přání a stížností Vol. II.

Nějaké návrhy/otázky k fóru ? Pište sem.
Příspěvekod Martin Putzer » sob 23. kvě 2015 12:40:25 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Hmm, co třeba dát do avataru podporu přípony .ico a rozměrů 128x128 ? Než jsem si dal avatar, znamenalo to:
-Hledání konvertoru
-Stahování konvertoru
-Instalace konvertoru
-Konverze
-Deinstalace konvertoru (ikonu nekonvertuju každej den, tak by mi zabíral jenom místo)

Šlo by to ? :)
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 23. kvě 2015 14:07:25 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Změna obrázků dle px jde i v malování, takže další program nepotřebuješ. A co se týče ico, tak to já osobně ani změnit nemohu, takže pokud máš opravdu o toto zájem, písni kamilovi, jak se k tomu postaví on.. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lario » ned 24. kvě 2015 14:01:34 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Martin Putzer píše:Hmm, co třeba dát do avataru podporu přípony .ico a rozměrů 128x128 ? Než jsem si dal avatar, znamenalo to:
-Hledání konvertoru
-Stahování konvertoru
-Instalace konvertoru
-Konverze
-Deinstalace konvertoru (ikonu nekonvertuju každej den, tak by mi zabíral jenom místo)

Šlo by to ? :)

.ico není zrovna moderní a ani běžně používaný formát souboru, takže se toho dočkáš asi těžko :)
A myslím, že není nutné používat konvertor. Stačí si .ico otevřít v programu, který ho umí zobrazit a pak zkusit možnost "uložit jako". Nebo si ho zobrazený vystřihnout z plochy pomocí toho programu ve složce příslušenství :)
Lario
Uživatel

Příspěvekod HOGOFOGO » pon 13. črc 2015 18:34:47 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
ŽÁDÁM DOŽIVOTNÍ BAN
(TO V MÉM PŘÍPADĚ ZNAMENÁ ŽE TAK 20 LET STAČÍ SNAD URČITĚ...)

DEJTE MI HO!!!!!!!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil:
HOGOFOGO
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » pon 14. zář 2015 18:27:43 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Jestli bych mohl poprosit, tak to tady zrychlete. Poslední dobou mi trvá i 10 sekund než se mi načte stránka (myslím tady na fóru) a kolikrát to celý spadne pod hláškou ERR_CONNECTION_FAILED. Zrychlit by to nešlo? :)
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Jémák » pon 14. zář 2015 18:30:50 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
To i mě, snad by pomohlo to, na čem jsme se domluvili minule, když to takto blblo - projít větší témata, ty uzavřít, některé přesunout do archívu anebo smazat. Toto by mohlo pomoci..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Emperor » pon 14. zář 2015 18:34:09 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
nebo budem muset točit rychleji klikou :D ... taky jsem si toho všimnul, včera jsem se do některých témat ani nemohl dostat ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Martin Putzer » pon 14. zář 2015 18:35:31 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Jémák píše:To i mě, snad by pomohlo to, na čem jsme se domluvili minule, když to takto blblo - projít větší témata, ty uzavřít, některé přesunout do archívu anebo smazat. Toto by mohlo pomoci..

To bych bral. :)
<ŁÂ‡`ßQ·ť

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod sleeper » pon 14. zář 2015 18:53:07 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Som myslel že to robí len mne. :D Každý príspevok si pred odoslaním radšej skopírujem. Asi to je tou súťažou, predsalen, teraz už nezvyčajné nával príspevkov (a to je večšina z nich od Pivla a účastníkov)... :)
sleeper
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 14. zář 2015 23:10:50 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Jediná věc, která by mohla pomoci a snížit zatížení databáze, respektive počty přístupu do ní ve stejný čas, je zakázat funkce založené na vyhledávání. Především pak věci jako "Vyhledat témata bez odpovědí", "Zobrazit nepřečtené příspěvky", "Zobrazit nové příspěvky", "Zobrazit aktivní témata". Jelikož pokud to použije současně více lidí, pak to zatěžuje databázi relativně dost. A ono ty funkce relativně dost lidí používá.

(snížení celkového počtu příspěvků/tématů, by též mohlo pomoci, prohledávalo by se méně věcí při onom hledání, nicméně to by asi musela být trochu radikálnější čistka, aby to mělo skutečný efekt).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 15. zář 2015 9:03:40 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Milhaus píše:A ono ty funkce relativně dost lidí používá.

Právě proto, že se díky nim člověk snadno orientuje v dění na fóru, což je důležité hlavně pro mody ...
co se týče témat a příspěvků, chtělo by to opravdu radikálně promazat ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Martin Putzer » úte 15. zář 2015 19:00:45 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Milhaus píše:Jediná věc, která by mohla pomoci a snížit zatížení databáze, respektive počty přístupu do ní ve stejný čas, je zakázat funkce založené na vyhledávání. Především pak věci jako "Vyhledat témata bez odpovědí", "Zobrazit nepřečtené příspěvky", "Zobrazit nové příspěvky", "Zobrazit aktivní témata". Jelikož pokud to použije současně více lidí, pak to zatěžuje databázi relativně dost. A ono ty funkce relativně dost lidí používá.

(snížení celkového počtu příspěvků/tématů, by též mohlo pomoci, prohledávalo by se méně věcí při onom hledání, nicméně to by asi musela být trochu radikálnější čistka, aby to mělo skutečný efekt).

Ještě před tejdnem to tu šlapalo jako hodinky, není nějaký divný, že všichni začali ty funkce takhle ze dne na den používat?
<ŁÂ‡`ßQ·ť

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 15. zář 2015 20:01:24 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Fórum má dlouhodobě problémy se zatížením. Já třeba teď v poslední době žádné nezaznamenal, ale zase jsem je zaznamenal dřív. Pochopitelně nad aktuálním vytížením může být více věcí, například si sem došel zrovna v době, kdy tu bylo lidí hodně atd. Své asi dělají i třeba boti, kteří načítají stránky kvůli různým vyhledávačům atd.

Ono každý hosting má určitou rychlost přístupu do databáze a určité kontrolní mechanizmy, které při překročení daných hodnot přístup do databáze zablokují úpně. A databáze se používá jak na fóru, tak třeba i na webu a obojí pak má vliv (v celkovém součtu). Tedy přistupuje-li hodně lidí současně do databáze na jakémkoliv místě webu, může v danou chvíli databáze prostě zkolabovat. O vteřinu později už může fungovat normálně.

Na fóru se ještě používají tuším reklamy od xzone, které se zobrazují pod prvním příspěvkem po otevření tématu, kde obrázky jsou nastaveny tak, že se musí celé načíst, aby se mohly zobrazit. Dokud se nenačtou, nenačítá se ani zbytek stránky a tedy se zbytek fóra nezobrazí. (čeká se na zobrazení toho obrázku). Obrázky jsou pak předpokládám načítány přímo ze stránek xzone a tedy pokud má tento server výpadek, nebo je zpomalený velkým počtem přístupů tam (například z důvodu vydání nějaké nové hry, nebo nějakých slev atd), pak se to může díky reklamám projevit i zde. Já tedy třeba používám plugin do firefoxu, který reklamy blokuje (adblock) a tedy se mi ty reklamy nezobrazují a načítání stránek mi to tak nezpomaluje, ale je možné že u lidí, kteří to tak nemají, se to též může projevit. Co vím, dřív se to tak stávalo.
Naposledy upravil Milhaus dne stř 16. zář 2015 7:06:10, celkově upraveno 2
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Martin Putzer » úte 15. zář 2015 20:08:00 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Já mám Adblock plus v Maxthonu, reklamy se mi tu nezobrazujou a stejně mi to často padá, předchozí příspěvek jsem psal dvakrát... :sad:

Reklamama to určitě nebude.
<ŁÂ‡`ßQ·ť

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 15. zář 2015 20:11:15 » Re: Kniha přání a stížností Vol. II.
Tak já nevím, já zrovna teď třeba žádné problémy načítáním ani odesíláním problémy nemám žádné. Tedy to zřejmě právě teď dělá tobě a mě ne. V čem to může být, to netuším. (krom těch věcí, co jsem psal)

Každopádně pokud zpomalení fóra není vyhledáváním (těmi vyhledávacími funkcemi), pak promazání fóra od zbytečných příspěvků a témat nepomůže.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

PředchozíDalší