Menu

Rada pro začínajícího bojovníka

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod Lee77 » sob 23. kvě 2015 7:37:31 » Rada pro začínajícího bojovníka
Rada pro začínajícího bojovníka za svobodu myrtany? Hrají teď temnýho mága a až to dohraju chtěl bych své služby nabídnout innosovy jako silný a neohrožený bojovník. Zajímalo by mě kam bych měl investovat VB aby mě nezabil první vlk na kterého narazím :) Děkuji za každou radu.
Gotham City Impostors: ☜?☞ PIRATE☜!☞
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » ned 24. kvě 2015 20:31:39 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Jestli nás zase vodíš za nos, tak ti už nikdy nepomůžu.
Na G3 bojovníky sem celkem expert. Ale ono to složité vlastně není. Hlavní je se rozhodnout, kterou cestou půjdeš.
1) obouruční zbraň (síla!)
2) jednoruč+štít (síla)
3) 2 jednoruč meče (síla + lov)

Tak, teď se vydejme tou první
1) tahle cesta je jednoduchá. Obouruční meč můžeš získat v Reddocku, či osvobozené Ardee, spíše ale doporučuji chvíli bojovat Skřetobijem a počkat si na nákres obouručního meče, aby sis ho mohl vykovat. S vlastností Broušení meče si pak uděláš do začátku obouruční meč s poškozením 90! Což je s jeho délkou poměrně účinné. Osobně jsem používal tuto zbraň velmi dlouho.

Tvá primární vlastnost je síla. Protože bezkonkurenčně nejlepší zbraně jsou skřetí (Kruch Tarach), které vyžadují spousty síly. Já osobně preferuji pouze meče, ale je prostě jasné, že Kruch Tarach je nejlepší obouruční zbraň ve hře. Je nejdelší a má největší poškození. Proto ze začátku nejez Dračí kořeny a počkej, až budeš mít sílu takovou, že za 1 bod síly dáš 2 síly zkušenosti. Hned poté oběhni všechny mlýnské kameny, žer kořeny a pij lektvary. Teď mě napadlo, že si můžeš šetřit boje v aréně a až při naučené síle 240 dělat boje v aréně. Tak dosáhneš nejvyšší síly.

Hned ze začátku se uč sílu, jakmile budeš moci, nauč se Obouruční zbraň I, později i II. Zvýší to tvou rychlost s ní a při perku III dokonce téměř vždy srazíš protivníka k zemi a když rychle klikáš, dáš mu třeba ještě 1 ránu předtím, než spadne úplně.

Souběžně s obouruč se uč kuše, kvůli lukům se budeš muset učit Lov, který nainvestuješ pouze na to, abys mohl stahovat z kůže i plaze (kvůli nějakým úkolům). Další ability se uč dle uvážení, jen se prostě snaž mít co největší sílu a hlavně co nejdřív obouruč na max (já sem ještě před Varantem šel narychlo do Vlčího klanu k Hodarovi pro svou vytouženou abilitu).

2) Štít je hodně podobnej. Akorát nedáváš takový důraz na sílu, protože ji na jednoručky prostě tolik nepotřebuješ. Snad se jen nauč kování, ať si můžeš později vykovat Meč předků (nejlepší dostupný jednoruč meč)-síla 240, nákres v 39. zapomenuté truhle, společně s perkem Nabrousit zbraň má poškození až 260, což je znát. PS: kovařinu se nauč i u obouruč, ať si můžeš do začátku kovat nějaký fajn meče, myslím tím třeba i z rudy, taky se hodí umět kouzlo Požehnat zbraň, to jen ale tehdy, až budeš mít vysoké Znalosti Prastarých a nebudeš mít co dělat se svými ZB

PS2: nemusím připomínat, ať se naučíš štíty co nejvýš, ať můžeš nosit Runový štít

3) dvě zbraně
hybrid, jako jediný bojovník využívá luk. Jedeš hlavně sílu+lov, ať můžeš nosit dva Meče předků a mít zároveň perk na dvě zbraně II (síla na zbraně, lov na dva meče).

Co se týče gildy, je úplně jedno kam se přidáš, možnosti vždy budou stejné. Jen vždy plň úkoly pro Hashasiny (stačí ve Varantu), Ishtar skrývá mnoho možností a hlavně se zde můžeš stát mistrem dvou zbraní. Než budeš moci vykovat Meče předků, používej Velký meč a Mistrovský meč, nebo prostě to nejsilnejší co můžeš mít. Mistrovský meč ti dá navíc perk Mistr dvou zbraní, což je dobré, dokud nemáš dva Meče předků (prostě se tu abilitu zatím nemusíš učit).

Začátek je ale těžší, nejdřív ti doporučuji učit se Lov + síla a naučit se všechny 3 stupně meče + Broušení zbraní, ať si můžeš za 18000 (nákres) vykovat meč Bastard a poté ho nabrousit. Nebo si vykovej rovnou dva :D Nuže, až budeš mít předpoklady pro Dvě zbraně (Lov 150), dojdi si rychle do Varantu (třeba Bakaresh či Ben Erai) pro abilitu Dvě zbraně, nasaď si Bastardy a jeď. Tahle vlastnost je extrémně účinná proti většímu počtu nepřátel. Každopádně na bojovníka s Kruch Tarach (který se jede nejpomaleji, ale nejjednodušeji) nic nemá.
amatérský pisálek s profesionální leností
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » ned 24. kvě 2015 20:47:12 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Díky za rady dnes sem dohrál hru za beliára a až vyhraji G2 začnu G3 za innose poprvé opravdu za bojovníka :) no a chci se zeptat je výhodný naučit se mistra dvou zbraní?
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » ned 24. kvě 2015 20:51:36 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Přečetl sis to?
Dokud nemáš 2 Meče předků tak ne, protože Mistrovský meč ti jí dává zadarmo (musíš si ho ale vykovat, nákres občas prodává Enzo v Ben Sala, před rozhovorem s ním si hru ulož, pokud ti ho nebude nabízet, načti si hru znovu).

Každopádně je to spíše kosmetická záležitost, protože Kruch Tarachem můžeš sejmout klidně 5 protivníků najednou (jde to), takže ve všem dvě zbraně předčí. Každopádně je pravda, že cesta za Kruch Tarachem je dlouhá a plná strastí.
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » ned 24. kvě 2015 21:02:13 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Vše sem si opravdu nepřečet :D Ale zeptal sem se protože schopnost mistra dvou mečů se nikdy nenaučím protože zabiju všechny hašišmany na který narazím :twisted: a někde sem čet že schopnost mistra jednoruč meče je naprd je to pravda?
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » ned 24. kvě 2015 21:13:49 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Ne není, protože pokud jedeš štíty, tak musíš dělat taky nějaký dmg a dvě zbraně bez nich nedáš. Ale ano, je pravda, že na obouruč prostě nic nemá (pokud je nejedeš jak lempl a sbíráš všechny zapomenutý truhly)

NEZABÍJEJ! Maj mraky úkolů=mraky expů. Jet za nomády a plnit úkoly pro ně tě připraví klidně o 10 úrovní, což je znát. A když už je chceš zabíjet tak nejdřív udělej všechny úkoly co můžeš.
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » ned 24. kvě 2015 21:21:52 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Hmm... OK nejdřív se jim větru do přízně a pak jim bodnu díku do zad zvláště si to vychutnám u toho tlusťocha Gonzálese... A chci vědět co je podle tebe zábavnější : kouzla a nebo boj na blízko ?
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » ned 24. kvě 2015 21:26:23 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
.....

Tenhle topic je o bojovníkovi, proč sem tohle cpeš?
Nic jiného než bojovníka nehraju, ale je pravda, že bojový systém v G3 je fakt na nic.

Já ti říkám, dělej si co chceš, ale lepší je být s hasashinama prostě. Víc expů atd. atd., hlavně si přijdeš na pěkné penízky. Ale jak chceš, tak dělej. A přestaň se ptát na hafo zbytečností, přečti si ten sáhodlouhý text, mnoho věcí se tam dočteš. Mám takový pocit, že jsem ho pro tebe psal zbytečně :wink:
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » ned 24. kvě 2015 21:34:29 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
NÉ NÉ ty seš můj člověk ,aspoň někdo mi poradil :-) hmm. .. Tak ty zabijíš mágy vody jó.... No ještě jednou díky za rady :-D
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » ned 24. kvě 2015 21:40:26 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Ano zabíjím. S těmi z G2A mají společné snad jen jména (Vatras bělochem? wtf?), takže mi nedělá žádný výčitek je zabít :D
Nemáš zač :wink:
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » stř 27. kvě 2015 18:45:58 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Nějaká rada proti zlobrům? Je lepší se jim postavit tváří v tvář nebo je prostě lepší je ustřílet z dálky ?
Lee77
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » stř 27. kvě 2015 19:05:48 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Zlobři byli vždy na blízko pěkný svině, já je vždy střílel :D
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » stř 27. kvě 2015 19:48:29 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Do zlobrů na začátku nechoď, na začátku neděláš ani tou kuší dostatečný dmg a tak se jim spíše vyhýbej a šetři si je na později. A když už, tak je vylákej po jednom a savni. Pak nějak následovně. Vždy se snaž dát úder první, hned po té ustup a když mávne kyjem a mine, tak ho flákni znovu. Stejně je to riskantní.

Když budeš mít obouručky III, slušný brnění (těžké brnění a výše) + nějakou pěknou zbraň (mě stačil mnou vykovaný a nabroušený rudný obouručák) + nějaká ta síla, tak si je budeš dávat mnohem jednodušeji. Nikdy ale nebojuj proti skupině, na to jsou moc nebezpeční (mají velký dmg a s tím nic prostě neuděláš). Když budeš mít mé předpoklady na lov zlobrů, dokážeš si dát dva najednou, ale to je snad maximum. :wink:
Rinceoir
Uživatel

Příspěvekod Lee77 » stř 27. kvě 2015 19:56:39 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Mě ti zlobři připadají příliš rychlí v útoku ale to i třeba takový trol, no na na začátek se jim budu asi vyhýbat :sad: Zajímalo by mě jestli se učit kuši, co si potom myslíte :?: :)
Lee77
Uživatel

Příspěvekod Rinceoir » stř 27. kvě 2015 20:23:57 » Re: Rada pro začínajícího bojovníka
Na každou postavu by měla být i střelecká zbraň. Určitě se jí nauč, s velkou silou a dobrou kuší budeš dávat opravdu nádherné rány :) Navíc v některých questech máš zabít jeleny a na ty účinkují jen střelecké zbraně.

Kuše je fajn na odstřel, v jedné misi (Artefakt pro Nemroka), ti bude velice účinná, protože s ní v pohodě pobiješ hafo stínových bestií, ale o tom někde jinde :)

Jop, kuše je fajn zbraň. :wink: Luk používej jenom na dvě zbraně, kde Lov využiješ :)
Rinceoir
Uživatel

Další