Menu

Obecná diskuze

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod Milhaus » stř 29. led 2014 10:21:10 » Re: Obecná diskuze
tak já stejně nemám všude 100% a ani se o to nesnažím. Já spíše balancuji tak, abych získal maximum u všech frakcí jako celku, což občas znamená, že některý úkol pro město nemůžu splnit. I když tedy je pravda, že ve většině kde jsem již byl na 100% jsem. (ale ani ne tak proto, že bych to nějak moc řešil, ale spíš proto, že to tak nějak samo vylezlo nahoru). Úkoly se prostě snažím plnit všechny a ani nesleduji, jakou reputaci ve městě mám. Osvobozování měst si nechávám až úplně na závěr.

Ale tento bug je roztomilý :) (dá se tvrdit, že to vlastně ani není bug, pokud lidé zabijí červa, což zní téměř neuvěřitelně)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emily Monastic » stř 29. led 2014 20:57:01 » Re: Obecná diskuze
Já hraju snad počtvrté a mám v tom už zmatek...hraju za Innose, ale hlavně že mám 90% o hashasinů :D Potřebuju odskřetit Myrthanu, sehnet roucho, korunu a amulet..( fakt moc se těším do chrámů) :roll: :D :D :D Zabiju Xardase, obstarám vysokou pec, ......no ...je toho dost...ale doufám, že to tak za 3 měsíce dohraju( já si hru užívám) :wink: :) :D
Adanos, Innos, Beliár... je to na tobě
Emily Monastic
Uživatel

Příspěvekod Dolero » stř 29. led 2014 21:23:42 » Re: Obecná diskuze
Já sem hrál hru asi 10×, z toho 7× sem skončil v okolí Cape Dun až Montera, 2× dohrál (Innos -> když sem ještě neodehrál předchůdce a nečetl moc dialogy :D a Adanose) a 1× sem ve Varantu po Nordmaru a Myrtaně...

Emily Monastic píše:Já hraju snad počtvrté a mám v tom už zmatek...hraju za Innose, ale hlavně že mám 90% o hashasinů

Tak není mít problém mít u skřetů vysokou reputaci a pak je všechny povraždit... Ta reputace v té hře je jenom na zbroje a na možnost dostat se buď do Faringu či Ishtaru a nechápu, jak nějaké pako mohlo ten systém vymyslet...

Emily Monastic píše:fakt moc se těším do chrámů

Až si zahraješ G1, tak teprve pochopíš, co je to "Gothický" chrám :twisted: A co teprve bez návodu a při prvním hraním... To bylo terno...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 29. led 2014 23:50:27 » Re: Obecná diskuze
Tak jsem zkoumal a vyhlazoval a plnil úkoly v té oblasti Montera - Silden. Stal jsem se mistrem luku, ale nepochopil jsem, jaký je rozdíl mezi lukem expertem a lukem mistrem. Myslel jsem, že se dá na mistra přibližovat míření pravým tlačítkem, ale asi jsem si to spletl s nějakou jinou hrou.

Docela mě štve, že když napadnu některého vůdce (města/tábora), že jej vždy rovnou zabiju a že nedojde jen k omráčení. Protože se tak některé úkoly nedá splnit na obě strany :D.

Taky jsem ustřílel svého prvního černého trolla a udělal pár screenů. Inteligenci snad ani nemá cenu popisovat, viz screen. Špičkou šípu při nataženém luku jsem mu klidně mohl honit šušně v nose a nic by mi neudělal, nedokázal udělat ten krok :)

Pak jsem neodolal a musel si udělat screen vodopádu :), neboť to je pohled famózní.

Klikněte na některý obrázek v levém výběru

dolero píše:Já sem hrál hru asi 10×, z toho 7× sem skončil v okolí Cape Dun až Montera, 2× dohrál (Innos -> když sem ještě neodehrál předchůdce a nečetl moc dialogy :D a Adanose) a 1× sem ve Varantu po Nordmaru a Myrtaně...

já jí také rozhrál víckrát, ale nikdy jsem ji nehrál s CP. První hru jsem ukončil po té, co jsem potkal první prase ještě v té původní verzi, co byla hned po vydání. Tedy odhadem někde v Reddocku. Další pokusy většinou v Cupe Dun. Jednou jsem to dohrál s velým sebezapřením.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » čtv 30. led 2014 6:49:18 » Re: Obecná diskuze
Když se naučíš schopnost omráčit (50 zlodějna cca), tak lze hodit i velitele do bezvědomí. (Tedy bez CP to šlo, s CP jsem to nezkúšal.) To lze například použít v Lagu na toho velitele, aby se získal jeho klíč bez boje.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Inuarthuss » čtv 30. led 2014 10:16:24 » Re: Obecná diskuze
Haha, taky jsem se rozhodl dát si G3 podruhý, taky za melee, taky jednoručku a (taky) jsem to po Myrtaně vzdal :D
Jel jsem meč+štít a všechno dobrý, arény super, lapky a podobný blby jsem na sebe lákal po jednom po dvou, na většinu potvor jsem našel taktiku resp. vychytal rytmus jejich útočení, jen při "bojích" s vlko-idními chcípaky jsem vzteky viděl rudě. Prostě všechno dobrý než došlo k jakémukoliv boji, kde se nešlo vyhnout přesile (osvobozování měst kupříkladu). Pak to prostě nešlo - čtyřmetrová halapartna x25 nasranejch skřetů vs. meč a moje maličkost prostě opravdu není fair play :shock:

A protože za mága už jsem dohrál, rozhodl jsem se dát šanci "pure" lučištníkovi a zatím super! Momentálně lvl 35, neivestoval jsem ani bod nikam jinam než do lovu a loveckých vlastností a pochopitelně 16 bodíků do výroby permanent potionů a i když mám zatím jen mizernej skřetí smrťák, tak už dobře mířenej výstřel docela sedne :wink:
Hraju se zapnutým alt. vyvážením, inteligencí a na těžkou obtížnost a spousta soubojů je výzva - snažím se pokud to jen trochu jde, neodstřelovat potvory ze srázu, kam se nevyškrábou, ale sundat jednu až dvě ze stáda dobře mířenou ranou na hlavu, než vůbec doběhnou ke mně a už to začíná fungovat. Jakmile vytáhnu lov nad 500, myslím, že se slušným lukem a ostrými šípy půjde většina potvor na dvě rány - a i tak bude hra napínavá, když člověk potká pořádný stádo, nebo tlupu ogrů apod.
Arény a veškeré ostatní souboje na tělo řeším omračujícími šípy - je to srabárna, ale nechtěl jsem dávat nic do síly a funguje to překrásně, tak co :twisted:
Jsem realista, takže dopředu přiznávám, že při osvobozování měst si rozhodně někam vyšplhám, ale na druhou stranu polovina žoldáků a orků má kuše, takže to bude celkem fér :wink:
Jedním slovem: doporučuju! Na těžkou obtížnost je to opravdu bezva cesta jak si projít G3, když už ten svět hráč trošku zná. Souboje jsou napínavý, když se na vás např. valí tři vytočený smrťáci, vy se snažíze mířit na hlavu, do toho ustupujete, jenže sakra...toho kmenu za vámi jste si nevšimli, hrdina zakopne, rozhodí se muška, první rána smrťákovi jen pročísne sexy uhnilou pěšinku a...chrochty chrochty :twisted:
Inuarthuss
Nováček

Příspěvekod Milhaus » čtv 30. led 2014 11:06:28 » Re: Obecná diskuze
také používám ustupování vzad před nepřáteli, lov tedy zas tak moc nehrnu, jsem něco kolem 300 a myslím, že to stačí. Perky lovu dle mě nefungují. Píše se u nich, že dávají dvojnásobné zranění zvířatům/predátorům, ale podle mě to tak není. Tedyza předpokladu, že je bizon, krvavá moucha, chňapavec/vlk zvíře nebo predátor. Tak váhám, jestli se učit perk lovec skřetů.

Já jsem na 58 levelu a jsem mixnutý bojovník/lučišník. Luk byla nutnost, jinak by zřejmě nedošel ani do prvního města. :). Slabé inteligence nepřátel mnohdy nevyužívám úmyslně, ale ono to prostě jinak ani nejde. Ale pokud je možnost si "pomoci" a usnadnit si situaci tím, že vylezu někam, kam se nedostanou, tak to využiji.

Co jsem udělal chybu byla v tom, že jsem lov napřed nevytáhl jen čistě učením na 250 a až pak nezačal řšit úkoly zvedající lov a používat předměty lov zvedající. (stejně tak u síly). Mohl jsem na tom být mnohem lépe.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Inuarthuss » čtv 30. led 2014 14:12:04 » Re: Obecná diskuze
Perky dvojnásobná dmg zvířatům/predátorům zcela určitě fungují správně - sám jsem si to ověřoval a i když nemůžu říct, že by dmg byla dvojnásobná, určitě je tam markantní nárůst. Co se mouchy týče tam nevím, ona je dost slabá, tak jsem ten rozdíl moc nesledoval, ale koneckonců je to hmyz no... :wink:
DMG proti skřetům funguje taky - ozkoušeno. Ale tam je narůst menší, ono to ani nepíše dvojnásobek.
Trošku v rozpacích jsem ale z perků s lukem...nevím no, možná - ale to ověřeno nemám, možná je větší dmg z rychlého útoku tj. když už je doklikávám potvoru a je u mě tak blízko, že cítím z tlamy její večeři, takže ani nenatahuju tětivu a pálím bez míření. Zpočátku byla tahle dmg výrazně slabá, a teď mi přijde o dost silnější - je to tak 70% natažené tětivy a vzhledem k tomu, že i u rychlého kliku se počítá hlava, tak dorážení načatých potvor lze takticky naplánovat :twisted:
Jj, s lovem na 250 jsem si dal prácičku, splnil jsem snad jen kance u Reddocku a ještě jeden úkol, jinak jsem si to pošetřil nad 250 (a vychcaně ala Gothic2 jsem z 249 skočil ještě o 5 za cenu 5 bodů). Chci tuhle postavu prostě hrát jako snipera, životy plánuju max 500, jedu za rebely, tak by to v kombinaci s paladinskou zbrojí mohlo stačit. Všechno ostatní lov.

Jinak to mlácení vůdců pro quest je, myslím, s CP 1.74+ stejně pasé, jestli máš na mysli např. Rolanda a zprávu pro Okaru, tak v momentě kdy mu jí odevzdáš, úkol v Monteře pro Marika se zruší.
Inuarthuss
Nováček

Příspěvekod Milhaus » pát 31. led 2014 6:55:43 » Re: Obecná diskuze
to je fakt divný, že ti ty perky fungují. Já se na to cíleně zaměřil, hned když jsem se je naučil (což bylo již na začátku) a zkoušel, jestli to má nebo nemá nějaký efekt a nemělo to efekt vůbec žádný. Trošku viditelný efekt měl lepší luk, trochu naučení se lovu jako takovému, ale naučení se těch perků neudělalo vůbec nic. Do teď nezabiju většinu oblud na jednu ránu. A přijde mi, že u většiny je to skoro furt stejný. Ono tedy je to jak kdy a příjde mi, že záleží možná na tom, jestli hrdina střílí z kopce (pak mi přijde, že má větší zranění), naopak to kam se hrdina trefí (tedy hlava/trup atd se mi zdá že nemá efekt žádný). Taky sem nezaznamenal žádný rozdíl mezi obyčejným šípem a ostrým šípem - zranění furt stejný. Tak nevím. Asi mi ta hra tedy nefunguje. Protože jsem to zkoušel poměrně hodně a testoval to na všech obludách, co jsem to dobou potkal. Ono i krvavou mouchu jsem dal na dvě rany a ani u ní to nebylo znát (a nepřijde mi, že by byla nějak slabá). I teď ještě pořád s lovem na 300, občas zásah lukem přežije a musím jí dát na dvě rány.

A toto hraji na střední obtížnost.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Delicius169 » pát 31. led 2014 8:07:00 » Re: Obecná diskuze
To je divné, mně ostré šípy určitě fungovaly. A vím, že Lovec orků taky fungoval- malinko zvyšoval zranění. To lze porovnat se Skřetobijem- ubírá orkům víc, než meče, co mají stejné zranění.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 31. led 2014 9:17:54 » Re: Obecná diskuze
tak ale pokud to ubírá třeba o 10 životů navíc, tak to nic neřeší. Při střelbě lukem je rozhodující, na kolik výstřelů potvoru zabiješ. Když bez perku zabiješ potvoru na dvě rány a s perkem jí zabiješ také na dvě rány (a vezmeš jí téměř stejně životů), pak ten perk nemá smysl. Například před naučením se perku lovec zvířat a predátorů jsem zabil prase na dvě rány a vzal mu jednou střelou cca půlku životů. Aby měl perk smysl, musel bych po jeho naučení se, jej zabít jednou ranou (tj vzít mu dvojnásobek). Jenže to se jaksi nestalo. Místo toho do teď prase zabíjím na dvě rány a tedy veškerý vývoj luku nemá žádný efekt, protože boj jako takový probíhá furt stejně. (beru mu sice viditelně víc životů, díky vlastnosti lov a lepšímu luku, ale výsledný efekt to nemá žádný). Podobně je to i u jiných oblud. Ostré šípy, pokud nějaký vliv mají, mají jej spíše jen kosmetický. Schválně jsem zkoušel během jednoho boje je měnit (vybral jsem si zlobra, který vydrží 8 ran) a vyšlo to prostě nastejno. Stejně jsem musel vystřílet těch 8 šípů. Kdyby ostré šípy způsobily, že bych jej zabil na 7, nebo na 6 ran, smysl by to mělo - zrychlil bych boj a ušetřil šípy. Ale takto to smysl nemá.

Přemýšlel jsem, jestli náhodou není nutné se plížit a pak vystřelit (že by se jako ty perky projevili jen při nečekaném překvapivém útoku), jenže a ni to nefunguje, protože pokud se hrdina plíží, tak nemůže střílet. (což poněkud likviduje perk Tichý lovec).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Inuarthuss » úte 04. úno 2014 16:28:45 » Re: Obecná diskuze
Tak po pár dnech... dostal jsem se na lvl 50 a lov jsem vytáhl na 500+ ...a těžké obtížnosti jsem dal vale - ne, že by to nešlo, koneckonců až do toho lvl 50 jsem to na ní jel, ale štvalo mě, že jsem tolik investoval do snipera - vlastně všechny body, a dmg jsem dělal pořád slabou, tak jsem přepnul na střední a myslím, že jsem tam kde jsem si představoval. Momentálně s lukem démona a lovem 530:

Mrchožrout, vlk, moucha, šakal = jedna rána z plně natažený tětivy - prase asi taky, jen jsem dlouho žádný nepotkal ;)
Skřetí psi, Smrťáci, polární vlci a podobná havět = 2-3 rány, podle toho jestli se trefím do hlavy (u smrťáků vždycky)
Stínová šelma 3 rány do hlavy 4-5 na tělo
Skřeti: skřetí zvěd na 1 ránu do hlavy, jinak dvě na tělo, válečník 2-3 rány na tělo, elitní 4-5
Lidi: lapka = 1 rána, bandita = 2 rány, zbojník = 3 rány - u nich se na hlavu míří těžko, hassassin bojovník = 1 rána do hlavy, jinak 2 rány na tělo.

Do života jsem ještě nic neinvestoval a s brněním paladina, ani nemám potřebu - je to alespoň zajímavější, když se musím snažit uhýbat šípům a kouzlům :)

Jinak pro Jémáka: fakt netuším, kde je problém, všechny ty perky mi na 100% fungují, dmg není určitě dvojnásobná, ale je citelná - zvlášť u zvířat (prasata, bizoni, jeleni etc.) i u predátorů (vlci, stínové šelmy, lvi) někde už si nepamatuju, jestli tam ten nárůst byl - třeba u krvavé mouchy, nebo u chňapavce, jestli se to třeba u plazů a hmyzu nebere jinak :p
U skřetů byl taktéž rozdíl, i když menší - hodně je mlátím omračujícími šípy, když už jsme ve městě takříkajíc "prátelé" a tam kde jim zbylo 10% HP byli najednou dole o jeden šíp rychleji. Tedy 10% není tolik, ale to bylo ještě na těžkou obtížnost a určitě je to víc než 10 HP... spíš tak 70-100.

Ale napadá mě, že u některých nepřátel to možná je o levelu - na zlobrovi, trollovi, elitním válečníkovi skřetů mi přišlo, že dělám stejnou dmg od začátku hry, nehledě na luk, nebo lov, ale teď jak se přehoupl lvl 50 to jde nějak "líp".
Inuarthuss
Nováček

Příspěvekod mag_Xardas » stř 28. kvě 2014 23:34:59 » Re: Obecná diskuze
Vážení, zrovna jsem se dostal k osvobozování Varantu a pěkně mě na*rali Nomádi. To si totiž tak člověk osvobodí Ben Erai, na chvilku si někam odběhne a když se vrátí, už tam jsou nakýblovaný Nomádi. OK, to bych ještě přežil. Tak si jdu vykrást truhly, který jsem tam předtím nechal a ONI MĚ OBVINĚJ Z KRÁDEŽE? No to mi přijde jako drzost nejvyššího kalibru :-D Chtějí mě zmlátit, protože jsem ukradl něco, co není jejich! Jde o princip :-D

Jinak zatím mám level 80, dva Meče předků, Luk démona a Paladinovu zbroj. HPčka na 1200, sílu kolem 400, výdrž na 250, obratnost aby stačila na luk, manu na 400. Lovecké perky víceméně všechny.
Někdo tip, kam narvat zbývající body? Nechci vše cpát do many, abych si to pak moc neulehčoval Koulí ^^ Když přidám na síle, zvýší se mi i (znatelně) damage? Hádám, že u osvobozování bude potřeba spíš pořádně ostrá čepel, než luk :-D
Beware, beware of the words I twist
I am small but my reach is long
And the ravens black against the winter's mist
Are whispering the half-man's song
mag_Xardas
Uživatel

Příspěvekod Dolero » čtv 29. kvě 2014 14:26:56 » Re: Obecná diskuze
Já všechny města obvykle vystřílím kuší (nikdy nezapomenu, jak mi došly v Monteře šipky, tak sem se teleportoval, dokoupil, portnul zpět a nepřátelé tam stáli jako idioti na tom samém místě u baráku, ze kterého sem střílel :D ), protože je to tak jednodušší...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 29. kvě 2014 14:33:00 » Re: Obecná diskuze
Největší přča je při osvobozování Mora Sul, když se hráč z nomády domluví a oni z té své jeskyně běží k městu, aby se jakože připravili na útok. To jsem se cítil jak v pohádce Alibaba a 40 loupežníků. Sezame sezame otevři se a všichni vběhli do skály pod město a protože čekali, že poběžím za nimi (ale neřekli mi zaklínadlo, jak tu skálu otevřít), už pod městem zůstali. Pak jen ve městě občas vypukla panika a NPC postavy neustále tasily zbraně, jakože jdou bojovat s nomády pod nimi, ale také zřejmě neznaly heslo.

Todle byla scéna, která se vždy zopakovala a přemýšlel jsem, že jí i natočím na video, protože to je jedna z nejvíce parodických věcí v G3.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

PředchozíDalší