Menu

Obecná diskuze

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod Milhaus » pon 27. led 2014 14:25:35 » Obecná diskuze
Zde obecná diskuze o hře a jejím hraní (vzhledem k tomu, že se nyní u té hry mučím a snažím se vydržet a po druhé dohrát :D a nevím, kam psát svoje "zážitky")
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Milhaus » pon 27. led 2014 14:41:40 » Re: Obecná diskuze
Momentálně jsem již prošel celý Varant, vyřešil většinu tamních úkolů (neosvobozoval jsem města, jen chrámy od skřetů). Reputaci u hassasinů mám kolem 65, u nomádů okolo 60. Každé zrnko písku obráceno a prozkoumáno a každá obluda zabita. (Diego si mákl). Získal jsem i adanasovo roucho a korunu, ale jsou mi totálně na nic, vzhledem k absurdním požadavkům na starobylé znalosti. Tak dál pokračuji v tom základním brnění hassasinů, které jsem dostal zdarma za donesení kůží temných chňapavců v Braze.

Ve Varantu už momentálně není co dělat a tak jsem se rozhodl se vrátit s pocitem kinga, co prošel řadou těžkých bojů do Myrtany - Cupe dune a pokračovat ve hře a zkoumání Myrtany a Diega nechat v Braze a nebrat jej sebou (ach, jak odvážné to ode mně bylo a jak neprozíravé).

Mám luk smrtonoš a meč paladina, mám lov i sílu kolem 260, jsem mistrem jednoručních zbraní, expert těžkých zbraní, expert luku, začátečník ve štítu, jsem na 46 levelu a na jednu ránu lukem dokážu zabít mrchožrouta! Vše ostatní musím ustřílet :). V boji na blízko nedokážu zabít ani vlka (a je jedno, jakou zbraň používám, co úplně nechápu je smysl štítů ve hře, krýt lidi ani zvířata se jím nedá a tedy mi přijde jako zbytečný).

Naposledy mě zmlátil Phil lopatou, když jsem se jej snažil sejmout kvůli reputaci u skřetů. (na hrdinu, co s dával písečné červy, smečky lvů, banditů, temných chňapavců, nemrtvé kněze a příšery atd - díky ustřílení lukem, ohnivé golemy (díky umlácení na blízko), a který měl problém jen se smečkami kojotů, to bylo opravdu ponižující.). A pak mě následně zabil goblin v jeskyni pod Cupe dune, když jsem se s ním pokoušel bojovat na blízko a říkal si, že přece toho už musím zvládnout, když umím tak dobře bojovat.

Osobně mi není příliš jasné, k čemu je učit se luk a perky jako lovec zvěře a lovec predátorů. Ale nedá se nic dělat. Udělal jsem na začátku chybu, že jsem si od obchodníků pomocí load/save nevymodlil alespoň 5 tabulek starobylých znalostí a nezvedl si hned na začátku, protože by mi to otevřelo možnost hrát případně za mága a celou situaci zachránit (ač jsem chtěl hrát za bojovníka). Vymodlit si je od obchodníků lze, neboť jeden obchodník - Mezir, mi je prodal. Ale to jsem zjistil již pozdě.

Také jsem zjistil, že Varant je opravdu asi těžší (obecně), než Myrtana, ale ne kvůli síle oblud, ale spíše v kvůli jejich množství. Mám pořád takový dojem, že Myrtana je jakási prázdná a není tam žádná havěť, o proti Varantu. Ale možná dál to bude lepší.

Tak nyní si to zřejmě namířím do Montery, nebo možná zkusím zlikvidovat skřety okolo Vengradu.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 27. led 2014 16:01:24 » Re: Obecná diskuze
Gothic 3 je jakž takž dobrá hra, pokud ji hraješ bez toho, že k ní máš nějaký afekt (což ty asi máš :D )... Gothic 3 je prostě novodobé RPG... Prostě u něj vypni mozek a hraj...
Naposledy upravil Dolero dne pon 08. srp 2016 21:39:46, celkově upraveno 1
Dolero
Templář

Příspěvekod Milhaus » pon 27. led 2014 16:13:23 » Re: Obecná diskuze
o to se snažím celou dobu, prostě hrát, ale to se nedá. Po té, co jsem se naučil perk Mistr meče jsem zjistil, že jsou díky tomu jednoruční zbraně definitivně nepoužitelné (oni se nedali požít na zvířata ani tak, ale alespoň se jimi dalo umlátit NPC postavy. Nyní už nejde ani to.)
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 27. led 2014 16:15:36 » Re: Obecná diskuze
Jo ten Mistr meče pak shazuje ty postavy na zem? Já už si to nepamatuju, ale vím, že jsem si ukoval/našel nějaký meč, který všechny postavy "shazoval" na zem a byl sem kvůli tomu naštvaný... :D
Dolero
Templář

Příspěvekod Delicius169 » pon 27. led 2014 17:27:39 » Re: Obecná diskuze
Nejsem si jistý, jestli jsi se naučil bojovat. Ono totiž bojovat jde.
Když držíš pravé tlačítko myši, tak se bráníš. Pokud při držení zmáčkneš krátce levé tlačítko, provedeš výpad. Pokud dlouze, tak provedeš bodnutí. Pokud máš u toho otrávenou zbran, tak protivníka otrávíš.
Já používám skoro celou hru otrávené zbraně, jsou perfektní hlavně na souboje, ale i v bitvách je využiješ trochu míň, ale i tak se hodí.

Zvířata zabiješ tak, že budeš couvat pozpátku a čas od času sekat (levé tlačítko myši).

A nejlepším bojovým stylem je boj se dvěma meči. Štít je na nic- šípům uhneš- a zbraně odrázíš i mečem.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 27. led 2014 18:14:01 » Re: Obecná diskuze
dolero: jo, nepřátelé padají, takže z boje, který trvál 10 vteřin, se stal boj, který trvá minutu a vždy mě přitom zraní. Ono nejtežší v boji je dostat se k NPC postavě tak, že jí lze mlátit. Tedy uhnout jejímu prvnímu výpadu, dostat se jí do boku a pak spustit klikfest. Na experta se to dalo a během chvilky jsem tak většinu NPC dal (pokud byla sama). Teď ovšem po prvním zásahu jde k zemi, když je na zemi, tak se na ní nedá útočit, respektive nejde jí zranit, zatímco ona (pokud se člověk zapomene v rámci klikfestu krýt) jej při vstávání majzne tak, že mu vezme půlku života. I když člověk nezapomene a kryje se, musí odstoupit, což znamená, že se zase složitě musí dostávat k tělu NPC, aby mohl spustit klikfest. Když sedostane, postava jde k zemi a furt dokola. A to vše za pouhopouhých 20VB. No nekup to :D.

Delicius169: Ty různé fígly jsem zkoušel, ty jsou nepoužitelné. Bodání trvá hrozně dlouho, krátký výpad občas používám (byl to jeden z mála způsobů, jak jsem například umlátil Angara v aréně, jenže to je dost směšné). A pokud bych měl takto "zabíjet" všechny zvířata, tak to na to fakt prdím. Já osobně doufám v obouruční zbraně, to je jediná naděje a pokud i ty budou nepoužitelné, tak už nevím. Já skoro všechno zabíjím lukem.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 27. led 2014 18:22:01 » Re: Obecná diskuze
Dle mého je důležité zapomenout na G1 a 2 a hrát to stylem G3...Při bojích prostě doporučuju vylézt ve městě na barák a ostřelovat lukem... Já sem zatím hrál vždy G3 za bojovníka s kušemi, takže já sem nikdy problémy neměl...
Dolero
Templář

Příspěvekod Delicius169 » pon 27. led 2014 18:26:11 » Re: Obecná diskuze
Ty fígle jsou využitelné. Včera jsem na 2.lvlu skoro vymlátil Bragu. Toho mága jsem nalákal na Diega a asi 8 lidí jsem sundal, než mě poslední tři- čtyři sundali. To vše s hashisinským nožem a róbou nomáda. Využívám bodací taktiku.
Jde to, ale opravdu se to musí čl. naučit.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » úte 28. led 2014 11:04:35 » Re: Obecná diskuze
dolero píše:Dle mého je důležité zapomenout na G1 a 2 a hrát to stylem G3...Při bojích prostě doporučuju vylézt ve městě na barák a ostřelovat lukem... Já sem zatím hrál vždy G3 za bojovníka s kušemi, takže já sem nikdy problémy neměl...

já také vše střílím lukem a snažím se využívat všech věcí, jak se vyhnout přímému boji. Tedy určitě není problém cokoliv ustřílet. Ono vzhledem k nulové inteligenci nepřátel je to snadné, hlavně ve Varantu, kde se nepřátelé sekají i na převisech dun (a nejsou schopní ten strašný centimetrový převis překonat). Samozřejmě je i vylézt na nějaké vyšší místo a prostě střílet a když nejde nic z toho, používám taktiku vystřel a zdrhej. Nicméně mi příjde, že je to dost zoufalé, neustále zneužívat neexistující inteligenci hry a prostě to není to, co jsem si na začátku představoval pod tím, že budu hrát za bojovníka. Lukem jde ale zabít všechno.

Delicius169 píše:Ty fígle jsou využitelné. Včera jsem na 2.lvlu skoro vymlátil Bragu. Toho mága jsem nalákal na Diega a asi 8 lidí jsem sundal, než mě poslední tři- čtyři sundali. To vše s hashisinským nožem a róbou nomáda. Využívám bodací taktiku.
Jde to, ale opravdu se to musí čl. naučit.

tak nevím, podle mě je to nepoužitelné. Pokud bojuješ s NPC, která má jednoruční zbraň, nebo jednoruční zbraň a štít, nebo obouruční zbraň, je zbytečné to dělat, protože ty postavy jsou hrozně slabé a právě si stačí počkat, až udělají některý z těchto fíglů, to je jejich osudová chyba, na kterou víceméně celý boj čekám. Díky tomu, že ty animace jsou pomalé jak u hrdiny, tak u NPC, lze snadno těmto útokům uhnout a pak je umlátit. Tedy to nemá cenu dělat. V případě, že hráč bojuje s postavami se dvěma jednoručními zbraněmi, je situace jiná. Ono to alternativní vyvážení a inteligence způsobuje, že postavy používají prakticky nonstop tydle fígle, silné útoky nebo probodnutí. (nepoužívají téměř žádný jiný útok) + se kryjí. V případě právě bojovníků s jinými zbraněmi je to jejich největší slabina a je zmlátit je snadné, jenže když bojovník se dvěma zbraněmi nonstop dělá ty otočky, tedy sotva skončí jedna animace otočky, hned dělá další a takto to hrne po celý souboj, pak si opravdu neumím představit, jak ho tou zoufalou a pomalou animací probodnutí probodneš. Ty útoky se nedají krýt (žádné silné útoky či finty se nedají krýt), jediná šance je jim uhnout. Během nornální hry (pokud je tam víc nepřátel) je lepší postavy opravu ustřílet a na blízko raději nebojovat. Problém je ale v arénách, kde je třeba bojovat na blízko. A zrovna to bodnutí si prostě neumím představit, že třeba proti Angarovi, nebo proti těm dvoum chrámovým bojovníkům v Bakareši použiješ, protože to by tě rozsekali tak rychle, že bys nevěděl co se stalo.

Já to bodnutí teď více zkoušel na kostlivce (jen tak ze srandy), a pokud jsem bojoval s jedním, tak to mělo určitý efekt a fungovalo to (dalo se ho trefit) - oni používají vždy jednu zbraň, pokud jsem bojoval se dvěma, nemělo smysl to dělat a bylo lepší je umlátit a snažit se zasáhnout oba jednou ranou. Podobně to nejspíše bude i u lidí v hromadných bitkách.

Celkově bikty v arénách byly docela komické, díky přítomnosti Diega. Například souboje v aréně v Bakareši se zvhrly na hromadnou bitku všichni vs Diego :D, neboť se do boje zapojili všichni, co byli v aréně (tedy i diváci) a já pak jen chodil a zezadu je všechny mlátil :D. Prostě komedie. Ale sám bych třeba ty dva chrámové bojovníky určitě nedal.

V Myrtaně je situace jiná, souboje v aréně zdají se mi být výrazně snadnější (vzhledem k tomu, jaké zbraně nepřátelé používají). Nejslabší jsou ti, co používají obouruční zbraně. Protože i oni valí nonostop silné útoky či finty a jejich animace je ještě zoufalejší, než u zbraní jednoručních.

-----------

Celkově jsem včera udělal již docela radikální krok, co se síly hrdiny týče, konečně jsem si našetřil peníze a koupil se roucho temného mága, čímž hodně radikálně vyrostli mé odolnosti, co se opravdu trochu projevilo. Například jsem zvládl souboj se smečkou vlků (tj všech 8 na mě útočilo současně), tedy kousal mě jen jeden, ale ostatní se boje účastnili a stáli a čekali, až je praštím. Tak jsem je všechny umlátil :), zbyl mi úplně maličký kousíček života, ale dal jsem je :D. Což je opravdu velký posun, do teď byla smečka vlků tabu.

Vyřešil jsem taky většinu úkolů v Monteře a přemýšlím, co budu dělat dál. Trošku strach jsem měl z trollů, jesli náhodou nejsou imuní proti šípům, ale nejsou a ustřílel jsem je (jako všechny obludy). Jen kostlivci a zdá se golemové, jsou proti lukům imunní (kostlivce lze ničit ohnivými šípy, ale ty si raději šetřím a pokud není kostlivců příliš, tak raději bojuji na blízko). Moc si ale neumím představit boj na blízko s trollem :)

Jo, ještě jsem se chtěl zeptat, ve Varantu jsem našel dvě speciální truhle s deníkem a klíčem, kde se pak po otevření okolo objevili nějací goblini. Nevíte, co to jaké má být? To je nějaký úkol ve hře?
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » úte 28. led 2014 12:04:50 » Re: Obecná diskuze
Poškozená, pevná, opravená a zdobená truhla

SPOILER:
Kliknutím odkryjete skrytý text
Ve hře jsou k nalezení tyto čtyři nové truhly - a jsou součástí úkolu "Kde je guru" přidaném CP 1.7. Lze je otevřít jen v předem daném pořadí a po jejich otevření se okolo nich objeví jejich strážci (mj. s velice zajímavými věcmi v inventáři). Každá truhla pak obsahuje klíč k té následující a knihu s vodítkem, kde ji hledat.

První truhla ("Poškozená") je na jednom z ostrovů u Bakareshe, druhá ("Pevná") v jeskyni mezi Bragou a Ben Erai, třetí ("Opravená") v ruinách nad Sildenem a poslední čtvrtá ("Zdobená") nad jeskyní stínové šelmy u hrobky Baldara v Nordmaru. Tam získáte teleportační svitek, který vás vezme ke Guru, který vám tak strašně (v původních verzích hry) zabugoval hru a máte tak možnost mu to vrátit, čímž úkol "Kde je guru" splníte.
Skrytý text může obsahovat důležité informace o obsahu, které mohou pokazit prožitek ze hry, nebo zkazit nějaké překvapení připravené pro hráče.
Dolero
Templář

Příspěvekod Delicius169 » úte 28. led 2014 16:47:56 » Re: Obecná diskuze
Na kostlivce ani na zombie bodnutí nefunguje- nezastaví je to na ty dvě- tři vteřiny, jako humanoidy. Na kostlivce využívám krytí úder krytí úder...
Na Angara a ty dva chrámové bojovníky se právě bodnutí opravdu hodilo. Bodneš je, a pak minutu kroužíš po aréně, pak zase bodneš... nevím jak jinak bych je sundal. Jed je hlavně super když bojuješ s vícero nepřáteli. Normálně pobíhám po celém městě, probodávám osamělejší nepřátele...
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 28. led 2014 18:32:45 » Re: Obecná diskuze
Už jsem to psal několikrát, napíšu to znovu :)

Hrát G3 s mečem je zcela o ničem. Tohle zklamání mi vynahradil až Gothic 4 - Risen. G3 lze hrát jen a pouze jako mág, přičemž stačí:

1) naučit se ohnivou kouli
2) naučit se regeneraci many
3) naučit se perk "mág ohně", či jak se to jmenuje
4) body strkat do AK a many
5) něco možno dát do životů - fakultativně

A pak už jen stačí mrskat koulema (ohnivejma :D ) po všem, co se jen hne ...

Netvrdím, že to je dlouhodobě nějak zábavné, ale dá se to takto dohrát. A vychutnat si přitom tu krásnou hudbu a nádherný Nordmar ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Příspěvekod Milhaus » stř 29. led 2014 7:33:08 » Re: Obecná diskuze
Ale já už to takto hrál a znovu to hrát tak nemělo pro mě význam, proto jsem to chtěl zkusit jinak. Ono za mága je to hrozně snadný a jak jsem se díval, pomáhá tomu i samotná hra cenou věcí, které se musí hrdina učit. Stojí ho to jednoznačně nejmíň vědomostních bodů ze všech postav. Víceméně už na začátku, pokud si přes load/save nacheatuje tabulky u obchodníků je může zvednout tak na 150-180, během hry pak ještě najde další tabulky, takže bez učení zvedne starobylé vědění tak na 200-220. Což mu umožní se naučit většinu perků, včetně regenerace many. Pak už stačí se naučit jen tu ohnivou kouli, takže tak na 7-10 levelu je hrdina neporazitelný king. (navíc se nemusí učit například zlodějství, může se naučit a používat kouzlo a otevře i ty nejnáročnější truhle, které já neotevřu a podobně). Ale ono to nemá smysl takto hrát, zvlášť, když už si to tak jednou dohrál. Navíc jsem chtěl vyzkoušet, jestli CP již opravdu opravuje ty chyby, které byly původně ve hře (tedy ve verzi, kdy jsem to hrál naposledy).

Je pravda, že některé věci se asi posunuly k lepšímu, ale ty nejzásadnější se nezměnili. Možná kdyby změnily ty animace a použili třeba animace z risen, už by to bylo lepší. On ten boj opravdu kazí hlavně ty animace. Animace jsou pak zoufalé skoro všechny, od boje, až třeba po skákání, kde hrdina působí jak postižený.

Ale třeba zkoumání světa mě baví i tak, ač je tam tolik strašných věcí. Nechápu, jak mohli hru s takovým potenciálem tak zkazit. Ve světě během hry mě nejvíce drtí ta inteligence nepřátel, to člověk neví, jestli se má smát, nebo brečet.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Huro » stř 29. led 2014 9:32:18 » Re: Obecná diskuze
Pre Milhause: Možno o to vieš možno nie ale chcel by som ta upozornit na 1 bug ktory sice neovlivnuje hru ale nemal by si možnost dosiahnut 100 % reputace v 1 klane. Konkretne sa jedna o klan kladiva v nordmare. Ako nahle ta oslovi ten chlapik Hauke a da ti možnost aby ta odprevadil k tomu dolu neodkladaj to na neskôr ale hned ako ta oslovi chod s nim k tomu dolu. V tom dole je 1 dulni červ ktoreho ked zabiju ty dvaja ludia ešt pred tym než pojdeš do toho dolu s Haukem tak už nebudeš mat možonost aby ta tam Hauke odprevadil a prideš o 5 bodov reputace.

Mne sa to stalo a bol som naštvany na cely svet. Mal som skreti zbroj od kana oslobodenu celu myrtanu a všetyk na 100 reputace a ja somar som na tento bug zabudol a začal som hrat od znova lebo som chcel mat všetko krasne porobone na maximum a tento bug môže potvrdit aj Watty a ani najnovši path 1,75 tento bug neopravuje.
Huro
Uživatel

Další