Menu

Prastarý příběh

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod TmavyCyklista » sob 23. lis 2013 22:04:43 » Prastarý příběh
Hoj, sepsal jsem pro vás příběh, který hrdina vypráví při čtení knih. Všichni ho určitě znáte, ale v ucelené podobě tu nikde není, snad jen tady, ale tahle verze není přesná. Neupravenou verzi si můžete stáhnout zde.

Na počátku nomádi kočovali zemí a Věčný poutník jim ukazoval cestu. Innos k němu promluvil: „Odlož svoji hůl!“ a místo ní mu dal žezlo. Věčný poutník se stal jeho služebníkem a Innos mu dal část svojí božské noci, aby mohl držet na uzdě počínání Beliara. Tou mocí byl oheň a on ho ovládal, jak se mu hodilo.

Ale někteří z nomádů Innose nenásledovali. Ti lidé se od nomádů oddělili a ti, kteří následovali Innose, vystavěli veliké chrámy a stali se národem Varantu. Žezlo se stalo symbolem jejich vlády a Innos promluvil ke svým služebníkům: „Vystavte pro mě portál, abych mohl nad tímto světem vládnout na věky.“ Jeho služebníci učinili, co jim bylo nakázáno, ale když Beliar uviděl, co služebníci Innosovi udělali, vykřikl hněvem.

Bytost starobylé moci uposlechla jeho volání, povstala ze země a s ní povstaly též další veliké bytosti. Ale čas velikých bytostí skončil, neboť taková byla vůle Adanosova. Ten vyvolal potopu a bytost byla spláchnuta z povrchu zemského. Když si služebník Innosův uvědomil, co se děje, nechal pět posvátných artefaktů přinést do chrámu. Lidé Varantu zahynuli, hůl a žezlo se potopily do vod. Adanos řekl svým bratrům: „Už nikdy více nevkročíte na moji zemi neboť je posvátná. A tak se staniž.

Barbaři žili v Nordmaru a Rhobar byl jedním z nich. Putoval ledem bez ohně či zbraní a honila ho Obluda. Schoval v jeskyni, ale Obluda ho vystopovala. Rhobar upadl a našel tak meč, který uchopil a zabil obludu jediným úderem. Ten meč byl obklopen ohněm a v něm byl Innos. Innos řekl Rhobarovi: „Sestup z hor a poraž mé nepřátele!“

Rhobar zahájil válku se skřety. Sestoupil na ně Innosův hněv a Rhobar zvítězil. Když byli jeho nepřátelé poraženi, řekl mu Innos: „Tady založ své království.“ Rhobar učinil, co mu bylo nakázáno.

Po první veliké válce vládli království Myrtany skřeti a lidé byli jejich otroky. Ale bojovníci byli jejich gladiátoři. Jedním z nich byl Zuben. Bojoval dobře, neboť se těšil důveře skřetů. Ti mu udělili svobodu a Zuben putoval na jih.

Na své cestě našel Hůl Věčného poutníka a vzal ji s sebou. A Beliar mu řekl: „Nyní pokračuj do země nomádů a založ pro mě království!“ Zuben šel do pouště, tam vrazil svoji hůl do země a řekl: „Tady pro tebe vystavím své království!“ A víra skřetů se stala vírou lidí.
Naposledy upravil TmavyCyklista dne ned 24. lis 2013 14:19:41, celkově upraveno 1
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » sob 23. lis 2013 22:10:12 » Re: Prastarý příběh
Díky, bude se mi to hodit, ale zdá se mi to poněkud krátké, není toho v G3 více??? Jen se ptám, nevím.
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 23. lis 2013 22:14:49 » Re: Prastarý příběh
mě se také zdá, že by toho tam mělo být více, ale ono se to občas opakovalo, nebo ne? :)

Jinak určitě kdyby se to nějako dojelo, mohl bych to s tvým svolením nahodit na web :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod TmavyCyklista » sob 23. lis 2013 22:24:48 » Re: Prastarý příběh
Podle mě tam toho už víc není, protože po projetí tohohle a tohohle, jsem už ve hře nic jinýho nenašel. Jelikož
Kychot píše:Ve hře je o jednu knížku/tabulu víc, než kolik je potřeba pro přečtení příběhu, takže když budete mět všecky možné knížky a tabule přečtlé, tak tá poslední vám žádné znalosti už nepřidá, protože příběh ste už dočtli.
a protože už mi ty další nic nepřidaly a hrdina nechtěl nic číst, usoudil jsem, že je to kompletní. Z tabulek totiž nic nečte, jen z knih a z kamenných památníků (nebo co to je). Navíc, tenhle toho má stejně tolik.

Takže nevím :)
Naposledy upravil TmavyCyklista dne pon 25. lis 2013 23:53:33, celkově upraveno 1
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 23. lis 2013 22:35:00 » Re: Prastarý příběh
tak pokud to je takto, jak píšeš, tak to je v pohodě a můžu to nahodit - kdyby se někdy něco našlo dalšího, není problém to doplnit :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod TmavyCyklista » sob 23. lis 2013 22:44:41 » Re: Prastarý příběh
OK, nahoď :D
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod Emily Monastic » čtv 19. pro 2013 20:29:06 » Re: Prastarý příběh
Vau ! Tento prastarý příběh se mi hodí, protože píšu příběh z těchto dob a potřebuju podklady z Gothic 3 :shock: 8-) :lol:
Adanos, Innos, Beliár... je to na tobě
Emily Monastic
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » úte 14. led 2014 16:39:45 » Re: Prastarý příběh
Pekný príbeh :) Vždy som chcel vedieť, čo to hero číta (neviem po anglicky :???: ).
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 14. led 2014 16:43:48 » Re: Prastarý příběh
Brouzi píše:Pekný príbeh :) Vždy som chcel vedieť, čo to hero číta (neviem po anglicky :???: ).

A o záhadné věci jménem "Čeština" jsi nikdy neslyšel ;) A v CP 1.75 už je automatická...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » úte 14. led 2014 16:52:31 » Re: Prastarý příběh
dolero píše:
Brouzi píše:Pekný príbeh :) Vždy som chcel vedieť, čo to hero číta (neviem po anglicky :???: ).

A o záhadné věci jménem "Čeština" jsi nikdy neslyšel ;) A v CP 1.75 už je automatická...

Tak už som to hral strašne dávno, ešte bez CP 1.75. A mal som to po anglicky s českými titulkami :wink:
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Dolero » úte 14. led 2014 16:56:14 » Re: Prastarý příběh
Brouzi píše:
dolero píše:

Tak už som to hral strašne dávno, ešte bez CP 1.75. A mal som to po anglicky s českými titulkami :wink:

Tak když to máš po Aj s CZ titulkami, tak si snad musel vědět, co mluví, ne? :wink:
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Brouzi » úte 14. led 2014 17:01:39 » Re: Prastarý příběh
Tak pokiaľ sa pamätám, tak keď hero čítal, žiadne titulky nebežali, čo som sa dosť čudoval :???: Preto som rád, že je tu ten príbeh napísaný. :D
Brouzi
Uživatel