Menu

Optimální průchod hrou

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod El Kamil » stř 26. pro 2012 9:50:44 » Optimální průchod hrou
Jaký je podle vás optimální průchod Gothicem 3? Kam se po osvobození Ardey vydáváte? Jdete nejdřív do Nordmaru nebo do Varantu? ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Jémák » stř 26. pro 2012 10:05:20 » Re: Optimální průchod hrou
uhh, je to dávno, ale snad to ještě sepíšu správně - Ardea, Redock, Cape dun, Gotha, Vengard, Fanrig a pak teb zbytek - Montera, Okara, Trelis, Geldern a Silden. Od tama pak do Nordmaru a teprve až potom do Varantu. Osvobozování si pak nechávám úplně nakonec :)

Zkrátka to musí mít nějaký smysl - abych si moc nezabýhal, abych měl požadované schopnosti na plnění těch či oněch úkolů (třeba samotný Vengard) atd. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Delicius169 » stř 26. pro 2012 11:06:14 » Re: Optimální průchod hrou
Cape dune, Montera, Reddock a Ardea jsou nejméně nebezpečné oblasti, ale já většinou proběhnu celý svět kvůli prastarým znalostem, abych uměl rychlé učení a při tom obvykle poberu co nejvíc teleportačních kamenů.
Takže po ardey běžím do cape dune, od tud do trelisu, sildenu,geldernu, bakaresh, al shedinm ke Cronosvi.
Zuby
Delicius169
Uživatel

Příspěvekod Pivl » ned 30. pro 2012 20:25:53 » Re: Optimální průchod hrou
Začal jsem to hrát předevčírem a dělám to následovně (dělám všechny úkoly až na ty, které úplně rozhodují jestli se přidám an stranu rebelů v dané lokaci nebo na stranu skřetů): Cape Dun, Montera, Silden, Geldern, Trelis, Varant, Gotha, Faring, Nordmar. :)
Pivl
Obecný účet vedení fóra

Příspěvekod El Kamil » pon 31. pro 2012 17:04:02 » Re: Optimální průchod hrou
Taky to teď hraju, zrovna jsem v Monteře... :) Vidím to na podobnou cestu .. :)
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Kennedy_R » úte 19. bře 2013 1:34:44 » Re: Optimální průchod hrou
Zhruba systémem od nejlehčího po nejtěžší a pro rychlé získání zkušeností a bodů prastarých:
Ardea - Reddock - Cape Dun - Trelis - Montera - Okara - Silden - Geldern - Nemora - Braga - Ben Erai - Lago - Mora Sul - Ben Sala - Bakaresh - Gotha - Faring - Al Shedim - Ishtar - Klan kladiva - Vlčí klan - Xardasova věž - Klan ohně - Klášter - Vengard - Vysoká pec - Osvobození Nordmaru - Osvobození Varantu a zabití Zubena - Osvobození Myrtany - Zabití Rhobara s Leem - Za Xardase.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Genessis » stř 20. bře 2013 9:30:45 » Re: Optimální průchod hrou
Jsem šel Ardey-reddock-cape dun-montera-gotha-faring-vengard-trelis-geldern-vlčí klan-klan kladiva-klan ohně-klášter-braga-ben erai-ben sala-bakaresh-al shedim-mora sul-ishtar-xardas jsem ho hledal později a ishtar jsem se jen kouknul a za Innose!
Genessis
Uživatel

Příspěvekod comp-maniak » ned 08. pro 2013 18:41:51 » Re: Optimální průchod hrou
Ja idem tak, ako ma napadne, nemám to rozmysléné, ale väčšinou chodím ako prvé do Varantu, lebo je to tam lahšie. ale ja to nerobím tak že dokončím jednu lokáciu a idem na druhú. Ja to miešam
comp-maniak
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 08. pro 2013 19:57:57 » Re: Optimální průchod hrou
Já to bral vždycky pokud možno co nejdříve do pro mně nudného Varantu - cestou tam jsem jen sbíral teleporty, poté zbylá města v Myrtaně - teleporty a poplněné dílčí úkoly, osvobozuji jen Ardeu a Cape Dun, a nakonec si vychutnávám Nordmar.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Brouzi » úte 14. led 2014 16:55:29 » Re: Optimální průchod hrou
Ja som z Ardey išiel rovno do Reddocku. Potom : Cape Dun, Montera, Okara, SIlden, Geldern, Trelis, Nemora, Gotha, Faring, Vengard. Po nich do Varantu : Braga, Ben Erai, Lago, Ben Sala, Bakaresh, Mora Sul a Al Shedim (Ishtar podla toho, ku komu som sa pridal). Nakoniec som šiel do Nordmaru : Vlčí Klan, Klan Kladiva, Klan Ohňa a nakoniec Kláštor. :D
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Stone » úte 14. led 2014 20:59:28 » Re: Optimální průchod hrou
Zdá se, že jediný jsem šel jaksi "proti proudu". Po Ardey (je to už sakra dávno, tak si to moc nepamatuju :) ) jsem šel na sever. Tamnější města (nevím jak jdou po sobě) přes Faring, ten si pamatuju a do Nordmaru. Vzpomínám si, že to byla fakt zkouška. Nejel jsem podle návodu, kde bylo lepší jít prvně do lehčího Varantu. Já to prostě vzal jak se mi chtělo - od těžšího Nordmaru, tam to poplnil co sem měl, pak až do Varantu, abych pak začal s osvobozováním :)
Stone
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 20. led 2014 13:23:02 » Re: Optimální průchod hrou
já jsem po letech gothic3 teď rozjel, možná u toho vydržím dýl, než do Reddocku, což u drtivé většiny mých rozehraných her byla konečná. :).

Ale teď jsem se tedy dostal již dál, osvobodil jsem Ardeu, zašel do Reddocku. Tam jsem ale skoro nic neplnil a rozhodl se získat nejprve prastaré znalosti na 50 a naučit se rychlé učení. Šel jsem tedy přes Cape Dun a vodu do Varantu, tam proběhl některé místa, kde se nachází možnost se naučit prastaré znalosti. (tu hru si už vůbec nepamatuji, takže jsem se držel návodem na webu a byl to docela křest ohněm). Pak jsem ještě proběhl v Myrtaně do Trelis a Geldernu, a když jsem tedy uměl již konečně rychlé učení, jal jsem se plnit úkoly v Cape Dun a Reddocku.

Nyní již mám celou tuto přímořskou oblast téměř vyřešenou (tedy splněny všechny úkoly a zabité téměř všechny obludy). Chybí mi jen úkol s bandity a projít tunely pod Cape Dun. Pak půjdu dál do Myrtany a zřejmě jak to jde postupně, tedy Montera, Trelis, Geldern, Gotha atd. Nebo možná půjdu do Varantu.

Učil jsem se nejprve lov a získávání trofejí, pak se naučil zlodějnu a otvírání truhel. Pak jsem se ještě doučil lov a používání luku II. Teď se asi budu učit kovářství a získávání více surovin a broušení meče a pak se začnu učit sílu.

Nicméně není jisté, jestli v tom budu pokračovat, protože ta hra mě neskutečně irituje. Myslel jsem, že cp 1,75 hru opravuje a že je nyní již hratelná, ale nějak jsem nezaznamenal, že by se to o moc zlepšilo od dob vydání. Věci, které tam byly nejhorší, jsou ve hře pořád. Tak nevím. Ale mohl bych to vydržet a po druhé v životě to dohrát do konce :).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 20. led 2014 13:30:51 » Re: Optimální průchod hrou
Ten patch měl spíše opravit chyby, ztížit a vyvážit hru (což se opravdu docela povedlo)... Už to není hrůza jako základní hra, ale ty neduhy, které hru liší od předchůdců (soubojový systém apod.) samozřejmě ve hře zůstaly...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pon 20. led 2014 13:38:14 » Re: Optimální průchod hrou
jo, boj a vůbec bojové situace mi pořád připadají jako parodie. Zvláště boj v jeskyních, kdy začne hrát ta brutální bojová hudba, a nepřátele podle ní pochodují pozpátku neznámo kam, místo toho aby udělali dva kroky a sejmuly mě. Nebo mě dostává, jak ke mě nepřátelé běží, zničeho nic zmizí (takže mi je luk na nic) a pak se vynoří z textury pode mnou a sejmou mě. Nebo je vtipné, jak se hra seká při každém kroku, když se začne sekat uprostřed boje, hrdina se otáčí na všechny strany, jen ne k nepříteli a podobně.

Vyvážení, je pravda, že to alternativní vyvážení dělá hru ještě více frustrující, protože to utrpení trvá dýl, než v původní hře. Ale tak zkouším, co z toho vyleze, hraji to na středí obtížnost s alternativní inteligencí a alternativním vyvážením. Tedy je pravda, že například NPC postavy už nejde tak snadno uklikat, člověk se musí spíše krýt a uhýbat útokům nepřítele (což ovšem v této hře nejde - nebo jde jen zoufale) Nejlepší by bylo boje ze hry úplně odstranit, aby tam nebyly.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Dolero » pon 20. led 2014 13:49:36 » Re: Optimální průchod hrou
Já sem hrál G3 jako první, takže mi to zas tak tolik nevadí, ale je pravda, že ten boj je opravdu "zajímavý" a od předchůdců velice špatně udělaný... Jinak ty bugy sou tam již povětšinou opravené...
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Další