Menu

Gothic 3 slaví 10 let

Volný pokec o Gothicu 3.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
Příspěvekod El Kamil » čtv 13. říj 2016 20:53:51 » Gothic 3 slaví 10 let
Jak na hru vzpomínáte vy? Jaké bylo vaše první hraní? Jak hodnotíte G3 po těch deseti letech?

http://www.gothicz.net/novinka/1890-pre ... -gothic-3/
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Dolero » čtv 13. říj 2016 21:10:45 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Já se k němu dostal přes nějaký časák, kde byl přiložený. Hrál sem jej ve verzi 1.0, o existenci jakéhokoliv patche sem nevěděl. Šílené množství bugů, angličtina, hraní na nízké detaily v 25 FPS (s krásnými co půlminutovými propady na 0)... Byl sem mladý a nadšený (protože tam byli skřeti jako v Pánovi prstenů), takže sem to nějak přežil :D

Můj pohled na G3 se dosti měnil a i mění, především sem si zahrál jedničku a dvojku a poté začal hrát i ostatní RPG. Ne že by byl přímo negativní, ale jako skvělou hru jej fakt neberu (ani s CP, který dost lidí vychvaluje a díky němu bere G3 na milost, že, Slípre?). Slabý příběh (jakožto nedůstojné zakončení série) a nudný děj, ploché postavy (které navíc vypadají stejně) bez špetky charakteru, hloupý systém hry (reputace a neexistující systém frakcí), neustále se opakující questy, nepovedený bojový systém, hromadu bugů (CP přeci jen není všemocný), přes to se fakt přenést nedá. Ale zase má hra pěknou hudbu a krajinu (Myrtana a Nordmar) a pohled na sildenské vodopády je super.

Za mě asi 5/10, s přimhouřením oka za 6...

PS: Nejlepší by bylo vytvořit nový G3 (samozřejmě s jiným dějem, příběhem, upraveným světem atd.) na engine G2A, s náležitou grafikou (jako má L'HIVER s DX 11) a herními možnostmi... :P
Valašská trojka: já, ona, slivovica
https://i.gyazo.com/a6feb9c25f92cbac313 ... 99e609.gif
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 13. říj 2016 21:27:51 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Musím někde dohnat Kamila ... takže, G3 jsem si poctivě koupil na Xzone, těšil jsem se na něj jak malej kluk, o to větší bylo zklamání, když jsem ho nainstaloval a začal hrát. Byl jsem zvyklý na ovládání klávesnicí z předchozích dílů a hle, tu myš! Boj s mečem vůbec nepřipomínal staré dobré souboje v G a G2, prostě mách mách ... mách mách ... fuj ... Staří známí vypadali jak po nezdařené plastice, hlavně Milten, chudák, na tom se vývojáři nepěkně vyřádili.

Nakonec jsem to dohrál do konce a to díky třem věcem - nádherné hudbě, která dodala této hře parádní atmosféru, asi největší plus (dodnes mám nastavené vyzvánění z Bragy), skvostnému prostředí Nordmaru (to bloudění po zasněžených kopcích a pláních v noci, ten mráz byl skoro cítit, povedená atmosféra) a ohnivé kouli, která se stala mou jedinou účinnou zbraní proti všemu živému i nemrtvému.

Ovšem na rozdíl od předchozích dílů, které si občas i teď zahraju, G3 jsem dohrál asi třikrát, naposled před 5-6 lety a nemám potřebu se k němu vracet ... takže hodnotím 3/5, přičemž ten třetí bod je právě za hudbu (netřeba snad dodávat, že G1 a G2 mají plný počet) ...

Dolero píše:PS: Nejlepší by bylo vytvořit nový G3 (samozřejmě s jiným dějem, příběhem, upraveným světem atd.) na engine G2A, s náležitou grafikou (jako má L'HIVER s DX 11) a herními možnostmi... :P

moje slova, byla by to paráda, kdo se toho ujme?
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Ramesse » pát 14. říj 2016 11:49:30 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Dolero napsal:

PS: Nejlepší by bylo vytvořit nový G3 (samozřejmě s jiným dějem, příběhem, upraveným světem atd.) na engine G2A, s náležitou grafikou (jako má L'HIVER s DX 11) a herními možnostmi... :P

Tak takejto veci by sa ujal len nejaký šialenec, komunita okolo G2 a jeho updatov (napr. Návraty 2), je už príbehovo a koncepčne oproti G3-jke priďaleko. :) Ale zase - počkajme si ešte 5-6 rokov, možno s tým niečo spraví CSP-team :lol: Čo sa týka tej grafiky G3 - dosť tomu pomohol patch "MYNA", ktorý urobil môj brácho... Len tak medzi rečou - skúšali ste ho už niekto? :D :wink:
Ramesse
Uživatel

Příspěvekod Karlos » sob 15. říj 2016 3:14:10 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Na gothic 3 vzpomínám jako na předešlé díly, čili v dobrém, pamatuji si že po dohrání dvojky sem čekal až vyjde třetí pokračování. Kamarád si jí hned co vyšla koupil ale díky špatný kompatibilitě mu zlobila, ale i přesto sem si jí nechal přepálit, a i když sem v té době měl prašivej stroj, díky kterýmu sem to za boha nemohl rozjet tak sem si jí nainstaloval až po roce na znatelně výkonnější zařízení no a můžu říct že přišla euforie.
Je to dobrá hra, ba přímo skvělá hlavně pro fanoušky této německé trilogie, i přes nesčet vad na kráse si tu hru rád připomenu a zahraju, zrovinka to neni tak dlouho asi no takovej půl rok určitě co sem si na ní našel čas a celou ji prošel a dohrál. Zanechává ve mne pocity srovnatelné z G1, G2, G2A zkrátka srdeční záležitost. :)
Sold my soul to rock n roll!!!
Karlos
Uživatel

Příspěvekod Kennedy_R » sob 15. říj 2016 17:45:13 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Zdarec.
Mě z počátku hra neseděla tolik jako G1 + G2. Ale přesto znamenala posun dál, jak v příběhu, tak v grafice. Postupem let se G3 stal z celé série mým nejoblíbenějším. Ne pro příběh a napětí v herních situacích. Ale pro rozlehlý pestrý svět, množství questů, měst (nebo spíš osad :-)) a postav. Vcítění do hlavního hrdiny zůstalo, přátelství s významnými postavami už nebylo tak intenzívní jako v minulých dílech. Ale co bylo pro mě hlavní, tak to nekonečné objevování skrytých míst, hrobů, pokladů a různých malebných zákoutí úchvatného vytvořeného světa s naprostou svobodou pohybu. To celé podkreslené kouzelnou Kairovou hudbou. I po několikátém zahrání se daly stále objevovat nové a nové věci a místa. Community patch navíc přidal humorný easter egg Kde je Guru? a vylepšil herně i graficky celou hru.
U celé série Gothic u mě vždy platilo, že největší herní zábavu jsem si užil ze začátku, kdy hrdina byl ještě neohrabaný, špatně ozbrojený, chudý a bez vědomostí. Potom každé nebezpečí, boj i pátrání byly velkou výzvou.
Velmi mě mrzí, že Gothic 3 nemohl pokračovat dál, jako původně piraněmi plánovaná trilogie. Děj měl pokračovat dál po odchodu s Xardasem do Neznámých zemí. Třeba se někdy ještě dočkáme :-) Přeji Gothicu 3 do další desítky let hodně štěstí ...
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod Saturas » úte 08. lis 2016 13:47:22 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Moje první hraní bylo podobné jako u Kamila. Také jsem měl slabý stroj (také 512MB RAM, atd..), takže při prvním loadingu jsem si šel v klidu udělat snídani, najedl jsem se a pak jsem začal hrát. Viděl jsem asi tak 5m před sebe a pokud si dobře vzpomínám, tehdy Gorn nedoprovázel do Reddnocku, takže najít Reddnock a vlastně jakýkoliv tábor rebelů byla neuvěřitelná výzva. Nekonečné bloudění po Nordmaru a hledání hrobek, to byla také sranda. Možná právě díky této zkušenosti jsem si G3 také oblíbil, ne však tak, jako předchozí dva díly. Nejkrásnější věcí na G3 je jednoznačně prostředí. Poušť v noci, když je jasno, vypadá naprosto úchvatně a Nordmar je nebezpečné bludiště, přesně jak to slibovali Nordmardští obyvatelé. Je škoda, že v příběhu nejsou více využita města a osady, člověk jen skáče od města k městu a většinou nemá nejmenší důvod se vracet. Rád si Gothic 3 zahraji znovu a znovu a doufám, že Community Story Projekt přinese atmosféru předchozích dvou dílů. A taky pevně doufám, že Piraně už přemýšlí nad novým Gothicem, když už mají zpět značku. (ELEX mě zatím nějak zvlášť neoslovil)
Saturas
Nováček

Příspěvekod Kaneccz » úte 20. pro 2016 14:29:22 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Začátek byl podobný jako to mají ostatní....

Tedy by to šlo špatně na mém HW a ta jsem se na to vykašlal. Protože mít místo dohledu mlhu....To opravdu ne. Moc chyb jsem nepotkal protože jsem to hrál krátce. Tehdy jsem byl ale zklamán z recenzí které na chyby a další věci upozornily.
Časem jsem měl lepší stroj kde to šlo na max a poté jsem si vyloženě užil krásné prostředí, husté lesy apod...Tím to ale bohužel končilo.

I kdybych opomenul změnu bojového systému tak: Hra nebylo domyšlená. Levelovat šlo vše lehce, potvory za hodně xp byly někdy slabé a ty za málo někdo moc silné. Příběh byl plytký a konec?*

Hodně lidí nadávalo na ten boj. To mi zas tak nevadilo. Prostě se to rozhodli předělat a výrazně zjednodušit aby se hrdina vrátil jako silnější z druhého dílu. Spíše mě vadili ty nedodělky, nelogické prvky a fakt, že jsem mohl být mega borec rychle....

Tedy osobně si to rád zase někdy zahraji ale nic extra a velká škoda. V té době mělo studio prachy a kdyby do té hezké hry udělali pořádný základ...Určitě by se to dostalo k více lidem.

* Co tedy navazuje na konec G3? G3:FG? Tam začínám opět ve známém světě a nevím co bylo v tom neznámém kam jsem šel po konci G3,
A jak do toho zapadá Risen? Četl jsem, že poté co se něco stalo v tom neznámém světě po konci G3...Tak z toho nějak těží Risen. Je snad svět Risen někde ve světě Gothicu? Dík
Kaneccz
Uživatel

Příspěvekod Haremheb » ned 14. dub 2019 20:29:42 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
Ahoj, já se k tomu vrátil teprve teď, G1 jsem dohrál, G2 nemůžu na win 8.1 rozjet a když ji nakonec stáhnu tak nemám češtinu.
G3 mi taky podá hned po startu... Máte radu jak si tahrát, kde vzít češtinu a sice pozdě, ale přece oslavit 10 (vlastně 13) let této super hry?
Díky moc
Haremheb
Nováček

Příspěvekod Jémák » pon 15. dub 2019 15:34:13 » Re: Gothic 3 slaví 10 let
na 2ku můžeš vyzkoušet Systempack, jak na základní hru, tak i na NOTR.. 3ka je trošku složitější, ale osobně mám ozkoušeno toto (možná navíc změna cíle instalátoru mimo PF, spuštění jako admin...)... :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1