Menu

Nový vzhľad webu 2013

Chcete-li něco říci k webu GOTHICZ.NET, pište sem.
Příspěvekod TheZoonder » ned 08. zář 2013 19:23:33 » Nový vzhľad webu 2013
Zdravím,
hned mě upozornil odkaz z FB na nové stránky gothicz. Ne, že bych byl nějakým příznivcem, ale myslím si, že přestože jste na tom nechali spoustu práce, tak vás ji bude ještě dosti čekat. Pokud to píšu do špatného vlákna, tak to prosím přesuňte.

Když mám nečím začít, tak vám nový vzhled zkritizuji nejdříve obecně. Myslím si, že velké nadpisy by měli být více výrazné než ty podnadpisy. Když uvedu příklad, tak by to byly Novinky a článek Gothicz v novém vzhledu. Poměrně důležitý nadpis je jen ve velkém písmu, kdežto podnadpis je ve výrazné žluté. Zrovna tak i v celkové nabídce (myslím tím nabídku, která se zobrazí po ukázání na např. Fanart) Nejenže mi pozadí přijde moc vyblité (Já bych byl pro antracitové pozadí s decentním žlutým/zlatým okrajem), ale opět nedominují nadpisy. Vše mi přijde, takové splývající a nevýrazné.

V herbáři G1 se mi nezobrazují obrázky, nevím na čí straně je chyba....

V tabulce například G1 zbraní si otevřu scarův meč a v podstatě se nic moc nedozvím. Bublina mi přijde taková chudá. Já vím, že je vše už v tabulce, ale myslím si, že opakování informací by bublina dostala na vážnosti. Třeba po vzoru bestiáře, tam je také v bublině vše, ještě jednou.

Zbroje v G2 a G2A mají změněné některé atributy. Zbroj drakobijce je v G2 slabší než v G2A a těchto změn je více. Dříve existovala tabulka, která porovnávala atributy těch samých zbrojí z G2A a G2. Nyní jsem ji nenalezl.

Když prošel web změnou vzhledu, již po druhé (co já pamatuji), tak by bylo dobré pozměnit do stejného stylu i MDB.

G3>Zajímavosti>Felsportal nevím proč je tato část v němčině. Já německy neumím a používat google překladač u tak vymakané sránky mi přijde trochu trapné.

Když si najdu nějakou stránku která odkazuje na několik článků, tak vždy naleznu nějakou ukázku článku, která je nevhodně zakončená. Buďto je to useklé v půlce slova nebo na začátku věty, chtělo by to nějak ošetřit.

V Arcanii jsou napsané cheaty, ale nikde jinde kromě Arcanie se nepíší, tak bych je buďto doplnil i do G1, G2, G3 nebo smazal...

Zde na fóru je obrovské množství informací a kdyby se některé doplnili do webu, tak by se určitě nic nezkazilo. Poukazuji tím třeba na to, že existuje G3 Almanach, ten kdyby se přepsal, tak by to bylo chválihodné a web by opět působil plnějším dojmem.

Cpát takovou to holku na pozadí stránky G2 mi přijde neideální, přeci jen všude je něco co s hrou souvisí, ale zde to není žádná postava, upravený wallpaper, nic takového...

Přesně tak jako v minulém bodě, nechápu pointu pozadí G3. Proč Xardas drží Gothic kouli? Nebylo by hezčí, kdyby čaroval nějaké kouzlo?

Možná bohužel pro vás, možná bohudík. Nemám čas ani náladu prolézat web, co bych ještě změnil. Jen chci abyste mě v něčem pochopili. Nepsal jsem tu několik bodů, které přesně musíte upravit, ale např. bestiář, herbář, seznam zbraní a zbrojí mi přijdou velmi podobné, tudíž bych je měnil všechny ve stejném duchu. Také vám to podle mne o něco ulehčí práci. Tudíž nechtěl jsem vám web jen zkritizovat, ale na psaní chváli není času nazbyt. Sice nevím proč jste vzhled měnili, ale nejsem toho odpůrcem. Udělali jste velmi kvalitní práci a bude vás jí ještě asi dost čekat :)
PS: Jak asi víte, nejsem velmi aktivní, nedoufejte tedy, že vám hned budu reagovat na vaše připomíky. :D
TheZoonder
Nováček

Příspěvekod El Kamil » ned 08. zář 2013 20:04:53 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Rozdělil jsem témata, aby se to nepletlo do starého vzhledu.

V první řadě je fajn, že sis našel čas to sem napsat. Herbář jsem opravil :) ... Co se týče barevného ladění atp, to je samozřejmě subjektivní věc, řekl bych, že to nemá cenu řešit. Nadpisy mi přijdou v pohodě, vlastně mně přijde v pohodě asi všechno, jinak bych to na web nedal :) ... Samozřejmě, že když se tu najde více hlasů pro tu či onu věc, můžu to zkusit upravit, ale jak říkám, deset lidí, deset názorů :) ...

Nakousl jsi tady některé věci, kde nás tlačí bota dlouhodobě. Ano, vím, že na fóru jsou velmi dobře zpracované materiály, že v G2A by mohlo být víc věcí jako v G2 sekci, MDB bych taky rád předělal do jednotného vzhledu (ale je to bohužel úplně jiný systém - půjčený od němců (de facto je to překlad jejich databanky) - a jeho předělání znamená udělat to od nuly)... Celkově vzato je na webu za ta léta spousta nedodělaných věcí, třikrát předělaných věcí, které stejně nejsou hotové atp. Problém je ten, že není čas a nejsou lidi, kteří by měli chuť, čas a schopnosti (je potřeba trochu s tím webem umět), kteří by to udělali. A to je v podstatě odpověď na půlku z tvých připomínek. Bohužel :) ...

Pozadí u G2: Ale v G2 přece jsou paladinové, ne? :) Ano, paladinka tam není, ale mně se líbí :)...

Pozadí u G3: Při tvorbě loga atp vždy musím vybírat z materiálů, které jsou. A graficky nejlíp vypadají všemožné artworky atp. Takže jsem se snažil vybrat nějaký pěkný artwork, který k té hře sedí. Xardas tudíž drží zeměkouli, protože ji drží v tom artworku :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod marco5445 » ned 08. zář 2013 20:05:30 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Já mám zatím s Webem taktéž hodně problémů, ale s něčím s tebou nesouhlasím.
TheZoonder píše:Proč Xardas drží Gothic kouli? Nebylo by hezčí, kdyby čaroval nějaké kouzlo?

Myslím, že tento obrázek je jeden z nejznámějších obrázků Xardase a myslím, že se sem hodí hodně dobře!
Kůň sinavý, a jméno jeho jezdce Smrt, a svět mrtvých zůstával za ním.

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod DasaDek » ned 08. zář 2013 20:11:23 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Mým zatím jediným problémem je, že se mi v Chromu nerozbalují nabídky pod jednotlivejma nadpisama, když na ně najedu. Takže teď mám kvůli webu nahozenou i Mozilu.. Tak snad se to podaří nějako fixnout.. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Argilos » ned 08. zář 2013 20:14:17 » Re: Nový vzhľad webu 2013
DasaDek píše:Mým zatím jediným problémem je, že se mi v Chromu nerozbalují nabídky pod jednotlivejma nadpisama, když na ně najedu. Takže teď mám kvůli webu nahozenou i Mozilu.. Tak snad se to podaří nějako fixnout.. :)

To je divné, jelikož mě to v Chromu funguje normálně... ;)
Obrázek
Argilos
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » ned 08. zář 2013 20:14:24 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Já mám aktuální Chrome a zobrazují se v pohodě. Buď máš vypnutý javascript a nebo (a to bych si tipl já), že ti chrome cachuje starý skript, který to rozbalování teď řeší. Zkus v chrome několikrát po sobě CTRL+F5 ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod DasaDek » ned 08. zář 2013 20:15:46 » Re: Nový vzhľad webu 2013
No výborně, teď už jsem s novým webem naprosto spokojen.. :)
ObrázekObrázekObrázekObrázek
DasaDek
Písečný démon

Příspěvekod Kennedy_R » ned 08. zář 2013 20:17:42 » Re: Nový vzhľad webu 2013
No, já jen přidám dojmy k novému designu stránek (bez technických podrobností). Povrchní pohled na celkovou sturkturu a procházení mi sedí a vypadá přehledněji a pružněji než doposud. Lépe se ve všem orientuji. Detaily jsem ještě neřešil.
Jen jedna věc je jistá. Všechno bude v pořádku.
Kennedy_R
Uživatel

Bydliště: Khorinis, Horní čtvrť, U strejdy Ludvíka, který nikdy nežil

Příspěvekod marco5445 » ned 08. zář 2013 20:57:45 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Měl jsem stejný problém, díky za radu El Kamile :)

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod TmavyCyklista » ned 08. zář 2013 20:58:19 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Já jsem objevil problém v sekci G3/návod. Když kliknu na jakýkoliv úkol, tak mi to napíše, že neexistuje. Tím pádem je celý návod nefunkční.
TmavyCyklista
Uživatel

Příspěvekod marco5445 » ned 08. zář 2013 21:27:51 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Další nedodělanost: V G3/Bestiář máte u všech potvor obtížnost 1. Pochybuji, že kuře a drak jsou přibližně stejně silní :D

-Kniha Zjevení
marco5445
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » ned 08. zář 2013 21:31:25 » Re: Nový vzhľad webu 2013
V G3 to stejně všechno uklikáš :lol: ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Dante » pon 09. zář 2013 16:14:35 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Až teďka jsem si všiml nového vzhledu. Vypadá to přinejmenším zajímavě, ale než si zvyknu ...
Kdybych našel nějak nesrovnalosti, napíšu sem
LOOK LEFT =================> YOU FAILED
Dante
Uživatel

Příspěvekod Marty » pon 09. zář 2013 16:27:05 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Co se týče nového vzhledu (na první pohled – hlavní strana), tak mám pro Kamila velkou pochvalu, myslím si, že je to neuvěřitelný skok dopředu pro Gothicz, ale co se týče procházení obsahu, tak bych přece jen možná vrátil pravý či levý layout s menu (nemluvím o hlavní straně, jen o podstránkách), protože je daleko praktičtější, když má návštěvník, který je už v obsahu (např. inventáři G2), menu před sebou a nemusí se spoléhat na mouseover u hlavního menu.

Chodím na Gothicz už od roku 2008 a to v podstatě každý den a za celé roky je to ta nejlepší hlavní strana (skoro bych to nazval dashboard jako u wordpressu)... opravdu super moc se líbí.
Marty
Nováček

Příspěvekod El Kamil » pon 09. zář 2013 17:05:14 » Re: Nový vzhľad webu 2013
Díky za pochvalu, cítím to s tou homepage podobně :) ... V inventáři bohužel musel levý sloupec ustoupit, protože jsem chtěl prostor plně využít pro tabulky předmětů. Někde těch informací v té tabulce není tolik a ten menu sloupec by se tam vešel (např. http://www.gothicz.net/gothic-2/predmety/potraviny/ ), jinde zase už místo není ( http://www.gothicz.net/gothic-2/predmety/amulety/ )... chtěl jsem mít ale layout jednotný :) ...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Další