Menu

Lvl 31 (bez zabíjení NPC, využívání bugů, cheatů atd.)

Objevili jste nějaký tip či trik? Nebo zajímavý bug? Pište sem.
Zdravím, nevím jestli tu vůbec ještě někdo je, ale kdyby náhodou, přináším návod jak dosáhnout levlu 31 bez jakýchkoliv "ojebávek," chyb hry, zabíjení všech NPC nebo podobně, prostě čisté projití hrou.
- Základem je přidat se k inkvizici, protože nesplněním úkolů v klášteře přijdete cca o 6400 (mé výpočty expů berte s rezervou, pracoval jsem převážně se Seznamem úkolů z Risen.cz stránek, ale mohl jsem se dopustit chyb). Další věcí je splnění všech úkolů ve městě pro inkvizici, protože vyhnáním všech 5 banditů dostanete 1000 zk a goldů, celkově je v tom městě prostě rozdíl ve zkušenostech oproti banditům někde o 2400zk. No a přidáním se k banditům získáte z těch pár úkolů, jako je dobytí města, asi tak 2200, takže pokud jsou výpočty +/- správně, přidáním se k inkvizici získáte navíc 7000zk.
- Další neméně důležitou věcí je patch 1.3, abyste při přechodech na nový lvl neztráceli expy.
- Nemyslím si že je nutné vymlátit všechna mostra už v 1. kapitole (kvůli mizení několika slabých příšer při přechodu na novou kapitolu), já osobně některé lokace vymlátit v 1. kapitole a zbytek ve 2.
- Hodně důležité taky je, abyste neztráceli expy tak, že lizardmeny nebo příšery zabijou ostatní NPC, z toho důvodu ve 3. kapitole vymlaťte sopku sami bez vojska, stačí ztratit pár lizardmenů a už se bavíme někde o 1000zk. Takže se nebojte použít quicksave po zabití každé příšery a kdyžtak načítat, dokud danou příšeru nezabijete vy.
... Plněním všech questů, přidáním se k inkvizici a zabitím všech příšer mi do levlu 30 zbývalo asi 1000-2000zk, což lze jednoduše dotáhnout žraločíma ploutvema (+15zk) a lektvarama z bludných kořenů (měl jsem jich celkem 9x100zk)...
- a teď ten level 31. Bohužel, jedná se o žraločí ploutve. Haldu žraločích ploutví. Velkou haldu :). K přechodu z lvl 30 na lvl 31 potřebujete 15500zk, to znamená nějakých 1030 ploutví. Budete na to potřebovat 25000 goldů, což by ale snad neměl být problém pokud sbíráte vše, já si vydělal prodejem všeho asi 40000, důležité je získávání trofejí, to mi dalo asi 5300 goldů(a to jsem nešel do dolování ani kovařiny, prodejem drahokamů, rud a výrobou mečů a šperků byste si taky měli něco vydělat). Ale nejdůležitější je za celou hru nesplnit úkol "Philus chce prodat svůj obchod s rybami," protože vám prodá 2 ploutve za cenu jedné, místo 50 tedy jedna stojí 25. Pak už jen nezbývá než 25 min klikat ploutvičky a následně tisícovku ploutev uvařit a spapkat :) Rozhodně je jezte zobrazením C (celkový přehled o postavě, ne jen inventář), aby se nedělala při každém pozření animace.
Tak snad je to vše, přeji příjemné hraní všem, co si i po 10 letech od vydání zahrajou tak skvělou hru jako Risen nebo Gothic, holt je to srdcovka.
...I kdyby se vám nechtělo investovat čas do 31. levlu, pořád si myslím, že má tento článek hodnotu, chtěl jsem vám dokázat, že lvl 30 není něco nereálného nebo dosažitelného jen s pomocí vybití všech NPC, jde to úplně normální cestou.
PS. Level 32 by stál dalších nějakých 26000 goldů, takže pokud by byl někdo schopný si vydělat až tak moc a měl nervy na to klikat další tisícovku ploutví a nějaké drobné k tomu, tak proč ne :)
Feedko98
Nováček

Zajímavý návod, ale ty žraločí ploutve na konci byly přece jen trochu zklamání :D No, pokud ještě někdy rozehraju Risen, což je možné, tak to takhle možná zkusím :)
Vojta1122
Kronikář

To, jak se ztrácely expy při přechodu na novou úroveň mě taky strašně štvalo, fajn vědět, že na to je patch ...

Nevím, jestli ještě někdy budu hrát Risen, je to skvělá hra, ale s ostudným koncem (souboj s end bossem naprosto ignoruje předchozí rozvoj postavy), ale ta třicítka je určitě výzva ...
Emperor
Moderátor GOTHICZ.NET fóra

Ten patch toho opravuje o dost více. viz. changelog. viewtopic.php?f=260&t=16775#p505163

Osobně jsem si vylepšil hru 30 módy - většina je na zlepšení grafiky a na hezčí textury, ale mám i mód na balanc hry (který hru vylepšuje co se týká hratelnosti), bez ukazatele na mapě, zvětšené štíty, těžšího závěrečného titána...

Ovšem nejlepší je mód na ještěřany, díky kterému se z nich stanou fakt bestie. Jejich statistiky jsou teda stejné, ale modder jim vylepšil jejich bojový styl, takže ti hajzlíci uskakují, dělají protiútoky, rozrážecí útoky, spolupracují... Hrál jsem za banditu na blízko na těžkou obtížnost a místy jsem skoro házel myš z okna, neboť jsem na některých místech umřel xkrát za sebou :D

Tady je když tak seznam mých módů https://i.gyazo.com/a060c3265b753199531 ... 5d364e.png
Dolero
Templář