Menu

konverzace mezi postavou a npc a čeština vůbec

Objevili jste nějaký tip či trik? Nebo zajímavý bug? Pište sem.
Ahoj
máme Risen nainstalované podle návodu na fóru, (hra + patch + čeština) ale máme problém s češtinou. Titulky konverzace mezi hráčem a npc se objevují a mizí a někdy jsou tam vidět jen prázdná políčka, ale žádný text.. Občas to problikne, ale většinou jsou české titulky a rozhovory nepřístupné... Prosím o radu čím to je... A taky o návod jak to odstranit ;) Děkuji ;)
Pitbulfredy
Nováček

A když češtinu odinstaluješ, vše jde v pohodě? A pokud ano, stahoval jsi tu 1.1 (--click--)??
Jémák
Crysis fighter no. 1

Provedla jsem kompletně instalaci přes ten odkaz, který je na fóru.

Instalace
Nainstalujte hru Risen
Pokud potřebujete nainstalujte HotFix 1.01
Je dobré nainstalovat i Risen Patch 1.10
Stáhněte a rozbalte archív s CZFM v 1.1
Nainstalujte CZFM 1.1

vše co jsem měla udělat jsem udělala.. Česky mám vše až na ty konverzace mezi mou postavou a npc..

Odinstalaci čestiny bych provedla, ale nemohu ji najít ve složce...

Dále mě napadá jestli jsem při instalaci češtiny neuvedla špatnou cestu... dala jsem vložit do složky programfiles (x86) - R. G. Mechanics - Risen
Dále tam je složka bin a data, ale já to dala instalovat přímo do složky Risen..

No už si s tím opravdu nevím rady :-(
Pitbulfredy
Nováček

Jestliže to máš nainstalováno ve složce Program Files (což doporučuji spíše nemít a nainstalovat to někam jinam, třeba C:\hry\risen), pak je dost pravděpodobné, že je tato složka chráněná proti přepisu. V tom případě se ti čeština zřejmě nenainstalovala správně. Doporčoval bych tedy instalační soubor spustit jako správce (tj na exe soubor s instalací češtiny kliknou pravým tlačítkem, zde vybrat "Spustit jako správce". Provést instalaci a vyzkoušet.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Tak hru jsem celou odinstalovala. Nainstalovala do nové složky na C:.. Pustila patch a vyzkoušela hru jestli funguje v angličtině vše co normálně nefungovalo v češtině a světe div se funguje. ;) Vypla jsem hru a začala instalovat češtinu.. Hra je v češtině, ale mluvená konverzace mezi npc stále nefunguje.. Ale občas to problikne a zase zmizí.. Už nevím :P
Pitbulfredy
Nováček

Příspěvekod Treon » stř 20. led 2016 22:44:58 » Re: konverzace mezi postavou a npc a čeština vůbec
Můžu se jen zeptat, co znamená to "R. G. Mechanics" v názvu složky Risen?
Treon
Zasloužilý člen fóra

R. G. Mechanics je název vývojářů.. při spustění hry se jejich název vždy objeví... vždy se mi to instalovalo do programu files pod R. G Mechanics/Risen... Když jsem vytvořila složku hry/Risen tak už se mi tam R.G. Mechanics neobjevilo vůbec

Tak mě napadá není ještě nějaký jiný odkaz na češtinu, který bych mohla vyzkoušet než ten který je na fóru?
Pitbulfredy
Nováček

Příspěvekod Treon » stř 20. led 2016 23:17:29 » Re: konverzace mezi postavou a npc a čeština vůbec
No, vývojáři jsou Piranha Bytes a vydavatel Deep Silver. Tihle R.G. Mechanics jsou spíš... budeme jim říkat "úpraváři".
A v tom si myslím, že bude i problém. Osobně jsem tento postup před chvílí zkoušel, a čeština mi z tohoto odkazu normálně jde.
Treon
Zasloužilý člen fóra

Mně to funguje na DVD v pohodě... Když už stahuješ, tak aspoň pořádně, R. G. Mechanics dělají repacky, takže se není čemu divit, že to nefunguje, když ten soubor hry upravili.

http://hry-pro-pc.heureka.cz/risen/ - kup a čeština bude fungovat v pořádku... ;)
Valašská trojka: já, ona, slivovica
Dolero
Uživatel

Příspěvekod Treon » pát 22. led 2016 16:25:11 » Re: konverzace mezi postavou a npc a čeština vůbec
Takže problém je nejspíše odhalen, takže vyřešeno.
Treon
Zasloužilý člen fóra