Menu

Znovuhratelnost Risen

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.
Příspěvekod El Kamil » pon 11. led 2010 17:40:23 » Znovuhratelnost Risen
Tak by mě zajímalo, jestli jste si po prvním dohrání Risen rozehráli ještě znova, případně kolikrát. Pokud jste to dohráli jen jednou, napište, proč jste to už znova nehráli. Můžete porovnat z Gothicem atp...
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Ozzous » pon 11. led 2010 18:12:02 » Re: Znovuhratelnost Risen
Já to hrál dvakrát, z toho jednou dohrál za donovi lidi. Podruhý jsem ještě chtěl vyzkoušet hru za mága, ale to jsem dohrál asi jen do půlky.
Táta říká synovi: "Tak chlapče, už je ti 15, je na čase, abychom si trochu popovídali o sexu?"
Syn: "Tak fajn, tati, co chceš vědět?"
Ozzous
Trvalý ban

Příspěvekod Siiu » pon 11. led 2010 18:16:37 » Re: Znovuhratelnost Risen
Tak Risen jsem dohrál a poté rozehrál ještě dvakrát. Bohužel se jaksi nemám k dohrání, ale časem se na to určitě vrhnu.
Co se týče porovnání s Gothicem. Gothic je na tom lépe co se týče znovuhratelnosti a to hlavně díky svým geniálním charakterům a trošku chytlavějšího příběhu i když Risen na tom není o moc hůře.
Siiu
Uživatel

Příspěvekod Eru » pon 11. led 2010 18:46:49 » Re: Znovuhratelnost Risen
Čtyřikrát (dohráno). Poprvé za banditu s mečem, podruhé za mága s magickými střelami, potřetí za válečníka řádu s holí bez krystalové magie, počtvrté za banditu se sekerou. Poté jsem si dal delší pauzu. Až mi zase přijde chuť, dám si mága s ohnivou koulí, možná někdy později i luk (bandita) nebo kuši (válečník řádu). Znovuhratelnost není špatná, ale na Gothic sérii nemá.
Nehrim (2010) - jedno z nejlepších 1st/3rd RPG všech dob.
Eru
Uživatel

Příspěvekod Stranger » pon 11. led 2010 19:03:53 » Re: Znovuhratelnost Risen
No, trvalo mi dlouho, než jsem si to rozjel znovu. A i přesto jsem toho ani ne po dvou hodinách nechal. Chybí mi tam ta atmosféra, že je pořád, co objevovat. Nějak nemám potřebu hrát to znovu, tentokrát za inkvizici. Možná za nějakej čas.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

Příspěvekod El Kamil » pon 11. led 2010 19:16:33 » Re: Znovuhratelnost Risen
Siiu píše:Gothic je na tom lépe co se týče znovuhratelnosti a to hlavně díky svým geniálním charakterům a trošku chytlavějšího příběhu i když Risen na tom není o moc hůře.

Musím souhlasit. Já poslední dobou nemám moc čas a kdo ví, jestli si to vůbec ještě někdy opravdu zahraju, ale pravdou je, že zas tak žhavý do toho nejsem :). Mít ta hra o něco silnější příběh a více zapamatovatelných charakterů, určitě by mně to táhlo víc.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod xavery » pon 11. led 2010 19:56:15 » Re: Znovuhratelnost Risen
risen jsem dohrál dvakrát jednou za banditu a podruhé za mágá a za nějaký čas bych si ho ještě chtěl zahrát za inkvizici
xavery
Uživatel

Příspěvekod kloudici » pon 11. led 2010 20:10:30 » Re: Znovuhratelnost Risen
Dohrála jsem ho jednou, za mága a mám rozehráno podruhé, za banditu, ale nějak nejsem schopná donutit se dohrát to - snad časem, až nebude nic jiného, lepšího.
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Wercingetorix » pon 11. led 2010 21:08:30 » Re: Znovuhratelnost Risen
No dohrál jsem to jednou, nemám důvod to nějak hrát po druhé, svět je malej takže už mám všechno prozkoumaný a všechny charektery taky. Příběh není zrovna moc dobrej takže už se k téhle hře pravděpodobně nevrátím. Možná si zahraju Risen 2 jestli vůbec bude, ale to opravdu jen možná.
Wercingetorix
Uživatel

Příspěvekod El Kamil » pon 11. led 2010 21:31:27 » Re: Znovuhratelnost Risen
No já doufám, že nějaké pokračování bude. Nechce se mi věřit, že by Piraně dělali jen takovou jednohubku. Navíc, finále Risen poskytuje prostor pro další vývoj...

Co ovšem považuju za nesmírnou škodu je to, že nevyšly žádná nástroje pro tvorbu modifikací. Nové módy by hře dodaly novou dávku života. Třeba takový G2 je díky nim pořád hratelná hra...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Milhaus » úte 12. led 2010 13:04:44 » Re: Znovuhratelnost Risen
já myslím, že tu hru stojí za to dohrát 2x, poprvní se člověk rozkoukává a podruhé nachází věci, které mu poprvní utekli. Říkal jsem si, že až výjde čeština, že si to zahraji potřetí, abych věděl, o čem to je, ale už se mi nechtělo a ani nechce.

Srovnávat s gothicem se to nedá a to v žádném měřítku a už vůbec se to nedá srovnávat s gothicem2, kde bylo i více možností, jak hru hrat (tedy jakým stylem) a děj se podle toho trochu lišil. Atmosféra možnost objevovat nové věci ve světě a svět jako takový, nebo vypylovávat techniku samotné hry (třeba postup, boj atd) zde nelze a nemá to smysl. Jediné, co člověk může přehlédnout, jsou vedlejší úkoly a jejich správnost plnění (kvůli nim to stojí za to hrát dvakrát).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod pecha nuda » úte 12. led 2010 17:33:32 » Re: Znovuhratelnost Risen
Tak moje prvni dohrani bylo za banditu s mecem, to jsem dohral a bylo to super po nejake dobe jsem zacal hrat za maga s holi a ohnivou kouli, ale ten me po zacatku 2. kapitoly prestal bavit, pak co jsem zjistil ze hole jsou bez urazky k nicemu jsem to rozjel znovu za maga ale s mecema a magickou strelou s tim jsem skoncil na konci druhe kap. nasledoval bandita ciste jen se sekerou(konec- zacatek 2. kap.)nasledoval inkvizitor s mecem a ohnivou kouli(s tim jsem to dotah az k hledani zbroje) a nakonec jsem si rekl ze pojedu jakozto inkvizitor jen boj s holi abych ho taky poradne prozkoumal a dal jsem si jako cil 200 sily, to me prestalo bavit na zacatku druhe kapitoly. Pak jsem chtel zacit hrat znovu(inkvizitor s mecem/holi a mrazivym krystalem, bandita s lukem atd.), ale to me za chvili prestalo lakat. Takze secteno a podtrzeno rozehrano 6 krat ale dohrano pouze 2 krat a to jsem se k tomu dohrani za maga musel hodne nutit :D srovnani s gothicem je opravdu docela nemistne, ale urcite je to dobra hra a stoji za to ji dohrat.
pecha nuda
Uživatel

Příspěvekod ondrex » úte 12. led 2010 20:50:15 » Re: Znovuhratelnost Risen
Já Risen dohrál jen jednou a to za banditu. Potom jsem chtěl hrát za mága, ale hrál jsem jen chvíli a pak už se mi do toho nechtělo. Ale hra to je velmi povedená.
92% teenagerů poslouchá Hip-Hop, pokud patříš mezi ostatních 8%, dej si tuto větu do podpisu. Obrázek
ondrex
Uživatel

Příspěvekod Nekolacek » stř 13. led 2010 17:37:32 » Re: Znovuhratelnost Risen
Nooooo.... na Gothic II to nemá-....

ALE zase.... ted hraju mágy... a ... krom té první kapitoly to je stejné jako by jste byly Bandité..
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Jémák » čtv 14. led 2010 9:50:26 » Re: Znovuhratelnost Risen
Dohrál jsem to asi pětkrát - poprvé jsem se omylem nechal chytit a dohrál za Inkvizici, podruhé za banditu, potřetí za mága a pak už jen jsem zkoušel různé úkoly, jiné postupy atd. Teď to mám rozehrané v klášteře, kde dodělám přijetí, abych mohl dát sem na fórum save, kdyby někdo potřeboval, protože s tím jsou dost problémy..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Další