Menu

Risen vs. Gothic II

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.

Jaká hra je lepší

Risen
49
18%
Gothic II
127
47%
Zatím nevím...
34
12%
Obě hry jsou stejně dobré
63
23%

Celkem hlasů : 273

Příspěvekod Gustik 5 » úte 10. črc 2012 22:36:30 » Re: Risen vs. Gothic II
Mám pocit, že já a Freelancer jsme hráli každý úplně jinou hru. :D K čemu se však nutně musím vyjádřit, je ten bojový systém. Klikačka? Člověče, když jsem se v jednom souboji s nemrtvým ještěranem pokusil "G3klikací" metodu použít, udělal ze mě mletý! Celkově se mi bojový systém v R1 zdá celkem povedený, máš tu standartní sérii úderů, tvořících kombo, pak údery ze strany, silný úder, možnost krýt se štítem, přičemž každý typ zbraní má své specifické výhody a nevýhody, tomuhle já tedy rozhodně neříkám klikačka. Zkus Risen 2, tomu ŘÍKÁM klikačka! No a pak ty široký cesty? Promiň, ale v G2 jsi taky všude neměl zrovna úzký stezičky. Každopádně máš právo na svůj názor a já ti ho neberu, jen jsem chtěl zase vyjádřit ten svůj. :wink:

P.S. Jen tak na okraj. Nevím, co pořád všichni máte s těmi "americkými hráči," v Americe je akorát poněkud odlišný herní trh, a trošku konzumější hráčstvo, místy mírně ovlivněné komercí, to je ale i u nás! Ale rozhodně tam nežije banda asociálů, co nepoznají dobrou hru. Příkladem budiž třeba studio Bllizard Entertainment sídlící v Kalifornii, které má na krku takové herní perly jako je série Warcraft, Diablo, či Starcraft a mnoho dalších, mnohem starších her, které jsem sice nehrál, ale vesměs se jedná o hry, které utvářely herní průmysl jako takový. Nebo mne ještě napadá studio Bethesda Softworks, autoři The Elder Scrolls, taky americké studio.
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Příspěvekod Freelancer » stř 11. črc 2012 16:55:39 » Re: Risen vs. Gothic II
- uder zboku? silny uder? wtf? jak to delas? ja z uplneho zacatku umim jen kombo a uskoky a kryt. nic vic, to se clovek musi neco naucit? v setup inputu pro to taky neni specializovana klavesa :(
- jo a jeste jedna vec. co ten PRISERNEJ soundtrack??? G2 a G3 mely bombasticky epicky soundtracky, u kterych tuhle krev v zilach (viz pristaviste piratu, VoM apod) a tady je to takovy kde nic tu nic :(
Freelancer
Uživatel

Příspěvekod Gustik 5 » stř 11. črc 2012 17:41:41 » Re: Risen vs. Gothic II
Silný úder je u seker (které jsou mimochodem nejsilnější, a tudíž podle mě nejúčinnější), používá se k proražení nepřítelovy obrany, nevím jistě, zda je i u mečů a holí. Boční údery dáváš podržením tlačítek, používaných pro pohyb vpravo nebo vlevo a levého tlačítka myši pro útok zároveň, a ano, tyto schopnosti jsou až od určitého vyššího stupně zbraní, takže si na ně musíš potrénovat, tudíž je pochopitelné, že ze začátku neumíš všechno. Jo, a chtěl jsem ještě poznamenat, že je trošku divné hodnotit hru jako celek, když jsi podle vlastních slov ještě na začátku.Jinak s hudbou máš pravdu, je celkem líbivá, ale přišla mi taky taková nějaká nevýrazná.

Ale nějak jsme odběhli od tématu, shodnem se, že se neshodnem... Každopádně sdílíme stejný názor na dané téma, Gothic II. je prostě lepší než Risen, ačkoliv ten je dle mého taky velice dobrou hrou. TEČKA. ;)

Sjednocení příspěvků.
Naposledy upravil Gustik 5 dne stř 11. črc 2012 17:47:10, celkově upraveno 1
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod Freelancer » pát 13. črc 2012 14:04:20 » Re: Risen vs. Gothic II
- omg, tady nekdo setril naklady. bazinej tabor je NEJEN svoji architekturou, ale i svym fungovanim vykradenej Jhakendar z Night of the Raven. akorat v gotakovi to bylo kua zabavnejsi se bazinou brouzdat, protoze tam byla hluboka voda po pas, takze se clovek musel brodit a tlupy nepratel a potvor a specializovany explodujici zeleny muchy, ktere si clovek nesmel pustit k telu, pac na hand-to-hand byly smrtici. a upa stejny questy, total zadna invence. a ZASE me nechcou pustit za ravenem/estebanem/gonzalesem (jmeno si doplnte), jak originalni :D a tradicne nikdo nic nedela a guardi nikoho nehlidaj a workeri jsou na tom spatne :D
- twe, chlapi, ja teda hraju dal, ale cim su s mecem lepsi, tim vic je to klikfest. toho hlavniho tlustoprda v bazinem tabore jsem normal pritlacil ke zdi a rozsekal a bylo ;) co tady kdo rikal o tom, ze musim vymejslet neco jinyho? uder zprava zleva vubec neni potreba pouzivat, kombo je rychlejsi a ucinnejsi.
- btw vsimli jste si, ze ve hre jsou asi tak ctyri modely lidi, kteri se lisi vlasama atd? twe, takhle spatny to nebylo ani v gotakovi. dyt polovina typku tam vypada jako pupkaci (vsichni kovari atd), druha cast vypada jako Jan tam na zacatku u prvni chatrce, treti cast vypada jako Olf a ctvrty, to jsou holohlavci a VIP jako inkvizitor. omg???? na konci gotaka jsem si VSIML, ze oba kovari v khorinisu jsou si LEHCE podobni. tady? prakticky okamzite.
- ted jsem zjistil, ze budu moct pouzivat obourucaky jako jednorucaky. zase neco napisu, az se prestanu smat nad tou nejvetsi kravinou, co jsem tady zatim videl :DDDDDDD borci uz FAKT nevedeli coby, tak zacali patlat tohle, ale to je fakt hardcore. nekdo by jim mel vysvetlit, ze hlavnim rozdilem jedno a obourucniho bojoveho stylu je biomechanika uderu, ktera umoznuje vic energie, ovsem pomalejsi uder a ze to jaxi nejde zamenit a v tom je ta pointa. rychlost vs sila a pomalost. klasickej trade-off.
- ale abych jen nehanil, okradani je mnohem lip udelany, respekt, goblinici jsou fakt roztomili, system okradani a paceni neni zavisly na obratnosti, coz ulehcuje hru a zjednodusuje, potiony jsou v quickslotech atd. a co me upa dostalo a to jako fakt prace, je propojeni ruznych oblasti pruchodama v jeskynich. jj, raven to kdysi nakousl, ale tohle je fakt dobry a jeste je to tady vysperkovany.
- btw jaxem na zacatku gotaka nadaval, ze nejde sehnat zadny brnco, tak tady nadavam JESTE vic. kazda hra se snazi hrace regulovat, aby si ulehcili pracu, ale kua, tak snad kozeny brnco, ktery ma kdejakej lovec, se MUSI dat sehnat, ne?? ja tady po tisici letech sezenu konecne aspon brneni lovce a jeste u toho musim pretrpet ceremonialni saskarnu, u ktere mi borec rika, abych nosil s hrdosti brneni LOVCE (poznamka o blbych americanech, kterym nekdo zase musi natelit, jaxe maji citit, bude tentokrat vynechana) :D
Freelancer
Uživatel

Příspěvekod Garvell » úte 07. srp 2012 21:08:45 » Re: Risen vs. Gothic II
Dle mého Risen...ale nevyrovná se gothic 3
I am back!
Garvell
Uživatel

Příspěvekod Tomcat » úte 18. zář 2012 19:31:38 » Re: Risen vs. Gothic II
Risen je fakt namakana hra ale Gothic je Gothic a to je bez konkurencie.. :)
Tomcat
Uživatel

Příspěvekod Liflaen » úte 18. zář 2012 21:00:56 » Re: Risen vs. Gothic II
Gustik 5 píše:Ale nějak jsme odběhli od tématu, shodnem se, že se neshodnem... Každopádně sdílíme stejný názor na dané téma, Gothic II. je prostě lepší než Risen, ačkoliv ten je dle mého taky velice dobrou hrou. TEČKA. :wink:

Datadisk do dvojky je lepší než Risen, jinak je Risen dosti obstojná hra a v některých částech i lepší, polovic uživatelů, kteří tu sveřepě tvrdí, že je gothic the best, to myslí nostalgicky, polovina polovičky zbylé poloviny se nechce ztrapnit, aby dali na vyšší pozici Risen. A ta polovina již zmiňovaného polovicu to myslí upřímně. Já musím říct, že se mi líbí, že PB šla svou cestou a nechala Gothic hluboko v hrobečku a nezkoušela na něj navazovat !! :)

Jinak k otázce, mě se Risen 1 líbí více než Gothic II. Ale na Gothic II NotR nic nemá :) Ale je tam pouze Gothic II nikoliv datadisk, volba je tedy jasná !! :)
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod Tomcat » úte 18. zář 2012 22:34:22 » Re: Risen vs. Gothic II
Liflaen: Keď som písal, že na Gothic 2 nič nemá, ja konkrétne som tým nemyslel len datadisk aj keď je pravda ako hvoríš, že ten nemá nič. Ale Gothic 2 je na tom rovnako! Celovo hrateľnosť, zábava a to všetko... A vetu: „Voľba je teda jasná” by som povedal až potom akoby som spomenul že Gothic 2 (ak sa teda nebavíme o datadisku) vyšiel o 7 rokov pred Risenom. Už len tento nepomer volá v prospech Gothicu. Risen je fakt dobrá hra ale žeby som odsunul G2 len za to, že jej datadisk bol jednoznačne lepší je úplná blbosť.
Tomcat
Uživatel

Příspěvekod Riordlan » čtv 15. lis 2012 13:46:11 » Re: Risen vs. Gothic II
Obě hry jsou dle mého stejně dobré ale je fakt že risen má lepší grafiku a větší herní plochu...
Riordlan
Nováček

Příspěvekod Gustik 5 » čtv 15. lis 2012 19:01:06 » Re: Risen vs. Gothic II
Co se týče herní plochy, tak bych si nebyl úplně jistý a grafika... No, ono záleží na tom, co znamená lepší. Modernější ji má R1 určitě, ale co do líbivosti, atmosféry a nostalgie se s G2 nemůže rovnat, toť můj názor.
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod Riordlan » čtv 15. lis 2012 20:05:07 » Re: Risen vs. Gothic II
Ale měl by jsi uznat že herní plocha je daleko kvalitnější...
Riordlan
Nováček

Příspěvekod Gustik 5 » čtv 15. lis 2012 21:29:16 » Re: Risen vs. Gothic II
Co konkrétně? Rozepiš to a uvidíme. :wink:
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Příspěvekod Liflaen » pát 16. lis 2012 7:45:42 » Re: Risen vs. Gothic II
No nevím jestli je rozsáhlejší pánové, možná, že i Gothic II je větší, ale těžko říct, Datadisk je větší určitě.
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod Garvell » pát 16. lis 2012 11:43:05 » Re: Risen vs. Gothic II
Liflaen píše:No nevím jestli je rozsáhlejší pánové, možná, že i Gothic II je větší, ale těžko říct, Datadisk je větší určitě.

Datadisk ano ...ale plocha bez datadisku mě větší nepřijde ... a co se týče kvality tak celá hra je vůbec kvalitnější :)
I am back!
Garvell
Uživatel

Příspěvekod El RoMe » pát 16. lis 2012 12:38:20 » Re: Risen vs. Gothic II
Risen má lepší grafiku a mapu taky :!:
El RoMe
Uživatel

PředchozíDalší