Menu

Risen vs. Gothic II

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.

Jaká hra je lepší

Risen
49
18%
Gothic II
127
47%
Zatím nevím...
34
12%
Obě hry jsou stejně dobré
63
23%

Celkem hlasů : 273

Příspěvekod Konrad » sob 06. úno 2010 22:30:30 » Re: Risen vs. Gothic II
Vic se mi líbí Gothic II a to hned z několika důvodů...
1.Je to GOTHIC.
2.Zajímavější příbeh
3.Propracované postavy (v Risen je opravdu jen minimum výrazných postav)
4.V Gothicu je taková zajímavá, nepopsatelná a temná atmosféra

Samozřejmě Risen je taky vynikající hra, a je to ten pravý nástupce Gothica. Risen je ten pravý Gothic 3!
http://www.ericclapton.cz
neoficiální česká stránka
Konrad
Uživatel

Příspěvekod banan » ned 07. úno 2010 1:29:58 » Re: Risen vs. Gothic II
u mna vyhrava G2 :) ale risen urcite neurazil :) ...zato G3 som hral celu dobu cisto iba z ucty k serii Gothic :(
banan
Nováček

Příspěvekod Sirkovnice » sob 13. úno 2010 11:45:35 » Re: Risen vs. Gothic II
dal jsem hlas do gothic2 ale Risen je také velmi povedená hra a fascinuje mě spojitost třeba s ukoly nebo jmeny - třeba Jack - námořník, Lord Parkynson (nevim přesně to jméno) jako ten borec v hrobce za onarovou farmou a také jak musíte dát ten meč aby vás esteban přijal to mi připomíná gothica 1 jak jste museli dát tomu vudci banditu v novem taboře prsten (prominte za chyby píšu ve spěchu :D ) takže mi to připadá hodně podobne ....
Obrázek
Sirkovnice
Uživatel

Příspěvekod Nekolacek » ned 14. úno 2010 11:50:26 » Re: Risen vs. Gothic II
když ono se to veme .: mořský sup - mrchožrut
Páncéřník : Důlní červ
Ogr/obr - Troll
ještěrani - skřeti..
Nekolacek
Trvalý ban

Příspěvekod Sirkovnice » ned 14. úno 2010 18:54:16 » Re: Risen vs. Gothic II
jo i když ješteranti se mužou rovnat ještěranti ty jsou i v G2 a maš s tím pravdu jak někdo tu psal je vidět komu mělo zustat jmeno gothic :-)
Obrázek
Sirkovnice
Uživatel

Příspěvekod Shinzawai » pon 01. bře 2010 16:36:23 » Re: Risen vs. Gothic II
Jednoznačně G2 a to z důvodu, který je tu stokrát zmiňovaný. Samotná hra mi přišla dokonalá, systém boje, příroda, město, ale rpg hraju hlavně kvůli příběhu. Jednoduše chyběli mi tu orkové, i když ještěřani jsou dosti podobní. A dál nezapomenu na dech beroucí chvíle v G2, třeba když jsem se šťastně vracel z kolonie a ejhle pátrači, později orkská invaze do Khorinisu a vždycky když jsem se vracel do města nebo mezi ldi, tak jsem byl šťasten že jsem v bezpečí. A to se dělo furt dokola, i přes to že jsem byl paladin a ork padal na jednu ránu, i tehdy si lesy držely můj hluboký respekt. Život ve městě mi přišel úžasný a stejně tak i hrad v kolonii kde ze všech byl cítit strach (až na drakobijce, těm bylo všechno jedno)..

Kdyby tu byla možnost vymazat si paměť na G1 a G2 neváhal bych i přes starší grafiku o kterou mi absolutně nejde. Žádná hra mě nikdy tak nevtáhla do děje jako Gothic, byl jsem prostě součástí toho světa, objevoval a bál se.. (občas jsem to až přehnaně prožíval)

S.
"Is That You John Wayne? Is This Me?"
Shinzawai
Uživatel

Příspěvekod Inkvizitor Mendoza » sob 08. kvě 2010 16:39:32 » Re: Risen vs. Gothic II
obidve jso dobre :wink:
Inkvizitor Mendoza
Uživatel

Příspěvekod Inkvizitor Mendoza » sob 08. kvě 2010 16:41:21 » Re: Risen vs. Gothic II
shinzawai ani si risen nehral ale kdyz jo tak je podle mne o 24 percent lepsi protoze lepsi grafika priroda dobra pekna prisery lepsi ukoly lepsi i svet je dobry kdyz jedeme do sopky na jesteranov s vojaki takze :wink:
Inkvizitor Mendoza
Uživatel

Příspěvekod amim » pon 10. kvě 2010 21:56:33 » Re: Risen vs. Gothic II
Mě se tedy více líbí Risen. Ale kdybys k G2 přidal Night of the Revan, tak rozhodně G2 (+datáč). A to proto, že se mi v G2 nelíbí příběh (zrubej všechny draky, aby ses dozvěděl, že žije jeden ještě mocnější a toho následně zrubej taky....fakt super :???: ).

...btw: G2 má lepší hratelnost a je zábavnější, ale ten příběh to fakt zeslonil.
Říkává se, že pravdu mluví jen děti, blázni a filozofové.
A proto se děti bijí, blázni zavírají a filozofové nechápou!
amim
Uživatel

Příspěvekod Riki » pát 14. kvě 2010 15:24:33 » Re: Risen vs. Gothic II
U mě stejné, jako v topicu risen vs. G1. Opět u mě boduje Gothic. Risen má zajímavý příběh, i když možná trochu komplikovaný, ten je ovšem i v Gothicu. Každopádně i přes horší grafiku Gothic jednoznačně vede.
"Same old story every time..."
Gothic 1
Riki
Loner in the dark

Příspěvekod Strejda » čtv 20. kvě 2010 12:46:34 » Re: Risen vs. Gothic II
Tak vcera jsem poprve dohral RIsen. Dohral jsem ho prakticky na "jeden" zatah, takze urcite hodnotim ve smes kladne, ale...

Myslim si, ze to proc se v ocich mnoha tady nevyrovna serii Gothic (rozumej I a II) je napr. zalostna uroven rozhovoru. Uz od zacatku jsem se nachytal, ze leckdy moc nevnimam, to co NPC rikaji, ale radsi jsem koukal jak jsou obekty u kamery nebo naopak daleko od ni rozmazany a hra zameruje postavu, ktera prave mluvi. Dialogy leckdy nedavali moc smysl, respektive dve po sobe jdouci vety na sebe nenavazovali. Dale hra vcelku ignorovala to k jake se hrac prida frakci a az asi na dve vyjimky s nim NPC ostatnich frakci jednaji, jako s nejvetsim kamosem. Dal bych cekal, ze na tak malym ostrove se budou temer vsechny NPC navzajem znat a kohokoliv novyho prijmou s neduverou a ne ze 90% z nich v prvnim rozhovoru na hrdinu vybali vsechny problemy, ktere je trapi. Z toho neprimo plyne dalsi vec a to temer absolutni absence vedlejsich ukolu v pozdejsi casti hry, takze mate pocit, jakoby NPC vubec nemeli zajem o svuj osud nebo o to co se deje kolem a hrdina tak vlastne zachranuje akorat bandu ovcoidnich postavicek a Patty s nekolika magy.

Dal mi hodne chybely ve hre postavy, jako byli Gorn, Diego, Lester a v neposledni rade Xardas (doufal jsem, ze Inkvizitor by ho mohl nahradit, ale nejak se nedozil konce fanatik jeden :-)). Proste NPC, ktere by se vas na zacatku u jednotlivych frakci ujali, poradili... a pozdeji se objevili u dulezitych dejovych ukolu.

Posledni vec, ktera mi nakonci lezla krkem, byly neustale se opakujici a vetsinou relativne rozsahle dungeony, kde se kombinovali 4 druhy pasti a nutili tak hrdinu nekolik hodin v kuse resit furt ty samy problemy do kolecka, do zblbnuti... Navic architektura vsech dungeonu je naprosto stejna, takze po case musi zakonite omrzet.

I presto si PB zaslouzi pochvalu, ostrov se jim moc povedl, prolezl jsem ho krizem krazem nekolikrat, hra jako celek neni vubec spatna, rozhodne ma hratelnosti bliz ke G I a II nez treba Gothic 3, ale furt tomu jeste neco chybi. Tesim se na pokracovani, na Patty, na Freda a snad uz konecne dalsi hru, ktera zaujme cestny misto vedle krabic G I a II, dvou prvnich Falloutu a dalsich vydarenych kousku.

PS: Ad dialogy: Hral jsem s anglickou lokalizaci, takze pocitam, ze se od nemeckeho originalu moc nelisila.
Strejda
Nováček

Příspěvekod pomoc » pon 05. črc 2010 19:22:45 » Re: Risen vs. Gothic II
GII Datadisk je lepsi ako rysen z normalnim GII su tak narovnako
pomoc
Nováček

Příspěvekod Gustik 5 » úte 29. kvě 2012 19:29:44 » Re: Risen vs. Gothic II
Gothic II. je pro mě kult, a to ať už s datadiskem, nebo bez něj, Risen si tenhle status nikdy nevybuduje, ač je to skvělá hra. Gothic dvě však mám neskonale radši, a to ze zcela prostinkého důvodu; jednak je podle mě zkrátka nejpovedenější díl z celé série, a jednak je to první hra od PB, ke které jsem se dostal.
"Podpisový obrázek zmizel v hlubinách internetu... Zůstává jen odkaz na tvorbu fanartové skupiny, jež odpočívá v hlubinách fóra..."
Obrázek
Gustik 5
Občan Myrtany

Bydliště: Tam, kde slunce svítí, řeky pramení a stromy rostou...

Příspěvekod tinito » čtv 31. kvě 2012 20:48:57 » Re: Risen vs. Gothic II
g2a + navraty
g1 + temna tajemstvi
the elder scrolls morrowind plus dva datadisky

a nemusim menit komp, mozem hrat dookola aj tak uz nevyde nic co by sa toho co len trosku dotklo
tinito
Uživatel

Příspěvekod Freelancer » úte 10. črc 2012 20:01:19 » Re: Risen vs. Gothic II
chlapi, tak ja su nehorazne znechucen, bozsky G2, tohle se neda hodnotit nastupcem, fakt ze ne.
- gothic byl uzasne atmosfericky a jedna z dulezitych veci, dialogy, jsou fakt priserny. nejenze gothic ucelne menil kameru, coz uzasne vtahovalo do deje, ale byly tam vyborny gesta, ktery uvozovala konverzaci a HLAVNE ..... ORGANICKY DIALOG! zadna buchta, kdyz se malem utopi v oceanu, vas nepovede za rucicku a nenavadi blbeho americana, aby se sel podivat navrch do kopce, aby si sehnal palici apod. sakra, dyt tohle bylo v gotaku bomba. dyt i ten cavalorn, nebo ten bandita u prvni jeskyne na zacatku gotaku byli uveritelnejsi a meli co rict. tohle ti hned strka pod rucicku tri moznosti, kam se pridat. rychle se nekam pridej, tak sup sup, jak u blbecku.
- a jak potkate jana u toho prvniho vetsiho baraku a hned na nej vybalite, jj, borce, di se podivat na tu babu, ktera je tam SAMOTINKA V DIVOCINE, moh byses mi na ni jit mrknout a pohlidat ji? jo a v mezidobe ji ty, trhane, kteryho neznam, zkus neznasilnit?? kdo to vymejslel?
- a proc jsou jezisi kriste ty cesty siroky jak dalnice? jsme snad v prirode, tak maly stezicky, ne? ja vim, ze blby american se musi trefit, ale my, ostatni, nam staci rozumne.
- boze muj, ten bojovy system, to je vysmech. bozsky G2 to dotahl k dokonalosti, odcud je to klikfest, a nedejboze sem tam uskok :((( uz i ten uder doprava a doleva nam museli oddelat :D
- btw mam nastaveny UPLNE plny detaily a pochodne se rozzinaji par metru ode me, stromy se zostruji texturou az do momentu, nez k nim uplne dojdu, mizi predmety kdy kolem nich jdu atd. TO NEMEL ANI BLBEJ G2 pred sto lety! hlavne ne uprostred zornyho pole, kde to vidim.
- pohybovej styl hrdiny SERIOZNE pripomina, ze si borec sel zajogovat. videli jste nekdy nekoho takhle behat? a co ten styl skakani, omg?
- a proc DPC ta kamera nejde nastavit? vzdycky, kdyz skocim o neco vertikalne nize, tak mi to cukne s kamerou!
- a aji ty pobochany zvirata jsou desny, kde jsou stada znama z G2? mala skupinka bloodflies, ktere si poletovaly u bengarovy farmy nebo utok vlku na ovce? twe, dyt zvirata NEZIJI sami, drasticka vetsina vseho zije ve stadech!
- nejhorsi ze vseho, tohle ten gothic mel a tahle blbost nema.
Freelancer
Uživatel

PředchozíDalší