Menu

Risen vs. Gothic II

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.

Jaká hra je lepší

Risen
49
18%
Gothic II
127
47%
Zatím nevím...
34
12%
Obě hry jsou stejně dobré
63
23%

Celkem hlasů : 273

Příspěvekod Milhaus » pon 19. říj 2009 12:47:11 » Re: Risen vs. Gothic II
vždyť to jsem snad napsal také, úplně to samé, ne? Problém je v tom, že je to nonstop. Tedy vlezeš do jednoho a hned do dalšího a pořád dokola. Od víceméně již druhé kapitoly děláš totéž. Oni ty dungeony nejsou zase tak malé, ale nejsou ani nijak velké, nebo přehnané, jenže pokud tě hra nutí jít neustále dokola do dungeonů a dělat v nich ty stejné věci, už to poněkud přestává bavit. Tedy alespoň mě. Po všem tom maratonu jakožto vrchol pro mě byla jeskyně s hledáním titanova brnění, přesněji řečeno jesknyě, kam mě doprovázela patty. V tu dobu jsem měl už za sebou asi 8 hodin prolézání stejných dungeonů a hledání pastí, spínačů, dír a podobně. No a když jsem vstoupil po tom všem sem, myslel jsem že zešedivým. Neustále jsem běhal tam a zpět, hledal jakoukoliv cestu, padající dveře jsem tam a sem prolezl snad 10x v domění, že jsem něco asi přehlédl. U toho dungeonu jsem strávil nejvíce času a to samo o sobě by nevadilo, pokud by tomu nepředcházelo 8hodin toho samého.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod kloudici » úte 20. říj 2009 9:42:44 » Re: Risen vs. Gothic II
Já jsem teď přesně v té samé fázi hry a mám úplně stejné pocity - už je to "na palici" :twisted:
Holt - každému vyhovuje něco jiného. :)
Obrázek
kloudici
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod dobytek » ned 08. lis 2009 23:40:59 » Re: Risen vs. Gothic II
Kdybych měl já porovnávat sérii Gothic s Risenem, tak mi Risen přijde téměř totožný s s G3... Nemůžu si pomoct, ale když Risen hraju, připadám si jako ve světě G3. Ano, je tam sice pár vodítek s G1 a G2, ale to mi nenahradí tu úžasnou atmosféru co měl G1 a G2 (Risen sice vtáhne do hry, ale bohužel už neprožívám ty emoce co v G1 a G2)... Nevím jestli to bylo tou starou grafikou nebo tím, že G1 a G2 byly o dost "temnější"... Ale prostě je to tak. Pamatuji si když jsem se v G2 vracel do Trestanecké kolonie... Byl jsem moc překvapen tím, že vidím opět starou dobrou krajinu z G1, ale zároveň zvědavý co ukrývá ta nová... Řeknu Vám, když ve 2 ráno jdete Trestaneckou kolonií, nemáte pochodeň a nevidíte ani na krok a z ničeho nic se na vás vyřítí ork, měl jsem hodněkrát málem bláto na hřišti.. Tohle už se bohužel v Risen nestane... Jestli bude někdy Risen pokračovat, přál bych si návrat do Trestanecké kolonie nebo Khorinisu, to by mi udělalo opravdu radost...
Obrázek
dobytek
Nováček

Příspěvekod johnytopinka » sob 19. pro 2009 21:42:27 » Re: Risen vs. Gothic II
Me osobne chybí naka ta vychytávka jako třeba zbroj drakobijců, ta byla fakt supr

ale volím že obě hry sou stejně dobré

Spojeny dva příspěvky nad sebou - příště upravte původní příspěvek ! Jémák
johnytopinka
Uživatel

Příspěvekod SlayeF » ned 20. pro 2009 9:11:47 » Re: Risen vs. Gothic II
hodne dlouho jsem si to rozmyslel, a nakonec jsem dal G2.
neni to na zaklade naky jedny zasadni veci, ale tady neco tamhle neco - proste overall. za zminku snad stoji akorat to, ze G2 ma k dobru navaznost na G1 - clovek neprichazi uplne od niceho. jo a ted jsem si vzpomel taky na zaverecnou plavbu; na tu risen taky nema :D .
SlayeF
Uživatel

Příspěvekod vincik » ned 10. led 2010 13:22:27 » Re: Risen vs. Gothic II
Gothic II byl i ve sve dobe rozsahlejsi. Vic NPC vic questu vic potvor vic itemů a obsahoval prakticky to stejne jako Risen. Nenapada me krome technickeho zpracovani jedina vec ktera by v Risnu nejak rapidne vynikala nad Gothicem. Takze kdyz vezmu v uvahu stari obou her, tak je vitezem Gothic II.
vincik
Nováček

Příspěvekod DanTurek25 » čtv 04. úno 2010 19:35:50 » Re: Risen vs. Gothic II
podle me je Risen o neco lepsi nez Gothic II, ale protoze jsem oboje dohral jen jednou nemuzu to za tak soudit :D v Gothic II byla urcite atmosfera dobrodruznejsi a lepsi, ale zas Risen ma plno svych vyhod... grafika (to je jasne), system souboje mi pripada lepsi v Risenu (to uskakovani a silne rany atd... i kdyz v Gothicu iI byl zajimavej system boje, jako v zadne jine hre :D) jako celkove nej RPG je urcite serie Gothic a Risen a jeste taky Oblivion :)

nasel jsem stranku kde je gothic 4 jen za 449KC !!!!!!!!!!! jinde je tak nad 1000 :D rezervujte si to, vychazi az 20.2.2010 ale to neva :D je to supr cena :D

http://www.gamehouse.cz/pc-hry/gothic-i ... a-5702.php

Spojeny dva příspěvky nad sebou - příště upravte původní příspěvek ! Jémák
DanTurek25
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » pát 05. úno 2010 8:00:43 » Re: Risen vs. Gothic II
DanTurek25 píše:nasel jsem stranku kde je gothic 4 jen za 449KC !!!!!!!!!!! jinde je tak nad 1000 :D rezervujte si to, vychazi az 20.2.2010 ale to neva :D je to supr cena :D

http://www.gamehouse.cz/pc-hry/gothic-i ... a-5702.php

na todle pozor, takto to dělají podvodníci. Jistě sis všiml, kolik stojí na té stránce jiné hry (nové, již vydané), které stojí klidně o i 300 víc, než v jiných obchodech. Takže zde prostě v předobjednávce dlouho do předu nasadí zdánlivě nízkou cenu a poté jí těsně před vydáním zvednou o litr. Z krásných 449 budeš mít tedy zničeho nic 1449 a již nebudeš můct objednávku zrušit. Sice máš podle zákona zboží do 14 dnů vrátit v neporušeném obalu, ale to už se ti pro změnu nevyplatí (když zaplatíš poštovné a balné domu i zpět).
A ono když je někde nenormálně nízká cena, tak to prostě zavání průserem.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Stancek » pát 05. úno 2010 8:13:06 » Re: Risen vs. Gothic II
Mě to příde méňe více na stejno...Risen má víc možností a lespší Grafiku, G2 zase skvělý příběh a třeba víc rúznorodé zbroje, oblečení atd...(V Risenu mi přídou hrozně stejné a zkoro bezbarvé...ikdyž je to zas reálnější no) Je to na stejno :)
Bojíte se, že zemřete sami? Staňte se řidičem autobusu!
Stancek
Trollface

Příspěvekod El Kamil » pát 05. úno 2010 9:20:20 » Re: Risen vs. Gothic II
Tak porovnávat grafiku her, které jsou od sebe asi 7 let, je trochu unfér. Grafika u G2 byla na svou dobu taky celkem pěkná, G2 určitě vítězí příběhem, dialogy a vztahy s NPC postavami (Diego atp) a od toho se odvíjejícími skvělými dialogy. Navíc se mi na G2 i víc zamlouvalo to, že tam byl úhlavní nepřítel (skřeti), který mi v Risen tak trochu chybí.
Obrázek Obrázek
El Kamil
Velkovévoda panství Česko-Gothického

Příspěvekod Milhaus » pát 05. úno 2010 10:43:42 » Re: Risen vs. Gothic II
ono obecně je u grafiky potřeba hodnotit ne jen technickou stránku (tedy kvalitu grafiky), ale i to, co grafika zobrazuje, tedy jak vlastně ten model, věc vypadá. Mě osobně se grafika v gothic2 líbí do dnes a to, co zobrazuje je velmi dobré. Risen má již grafiku novodobou, na pohled to sice působí dobře, ale já osobně se v tom nějak nedokážu moc najít. Tedy pokud bych hodnotil to, co grafika zobrazuje, asi bych i zde trošku nadzvedl gothic2.

Gothic2 má ale i lepší atmosfŕu a není natolik lineární. I díky tomu má smysl hrát gothic2 vícekrát, u risen to tak úplně není a jeho linearita a jednoznačnost je vícepodobná gothicu1.

Já myslím, že obecně risen něco chybí, o proti původním dvoum dílům gothicu. Ono to jsou víceméně maličkosti a nedodělky či nepromyšlenosti, které sami o sobě zas takový význam nemají, ale když se to všechno sečte, tak už hrají poměrně významnou roli.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod El Kamil » pát 05. úno 2010 11:04:30 » Re: Risen vs. Gothic II
Souhlasím s tebou. Risen je velmi dobrá hra a pro fandy původních Gothiců je to jako "dar z nebes", ale máš pravdu, postrádá to nějakou jiskru. Piraním se určitě povedla spousta věcí, např. bojový systém, herní svět, monstra, dovednosti, hudba atp... je vidět, jak se snažili vrátit ke kořenům Gothica, ale něco tomu chybí. Těžko říct, jestli by tomu třeba lepší příběh pomohl, sám to "něco" nedovedu tak úplně identifikovat...

Každopádně po G3 a G3A je opět skvělé si zahrát hru, která se výrazně podobá těm Gothicům, díky nimž jsem se stal fanouškem této série.
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Stranger » pát 05. úno 2010 11:22:09 » Re: Risen vs. Gothic II
Mě tam chybí ta tajemná atmosféra, která člověka dostala při hraní Gothica. Risen byl až moc předvídatelnej, v podstatě od začátku bylo jasný, proti komu nakonec budeme stát a jediný překvapení byli ještěřani, ale i oni postrádali ono tajemno. Všechno ostatní dobrý, ale nějaký ty dějový zvraty jako v Gothicu tomu chyběly.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

Příspěvekod El Kamil » pát 05. úno 2010 13:29:04 » Re: Risen vs. Gothic II
Ti ještěrani byli takové rádoby překvapení. Musel jsem se lehce pousmát, když se tam ukázali, protože je to víceméně G2 přes kopírák. V G2 byla invaze skřetů do Khorinisu a byla mnohem překvapivější než tohle v Risen. Mohli by Piraně příště vymyslet něco originálnějšího...
Obrázek Obrázek
El Kamil

Příspěvekod Stranger » pát 05. úno 2010 15:44:23 » Re: Risen vs. Gothic II
Jo, to "rádoby" je přesný.
Oni to mohli být stejně tak třeba velký žížaly, nebo cokoliv jiného, místo ještěřanů a člověka by to stejně nijak nepřekvapilo, protože od začátku bylo jasný, že ty ruiny nejsou vytvořený lidma a je více než pravědpodobný, že se s těmi staviteli setkáme. Chyběly tam prostě ty momenty jako třeba v G1, když přijde člověk ke Starýmu táboru a s překvapením zjistí, že je z něj vyloučen, že celou dobu byl v podstatě za vším bájný skřetí démon, jako v G2, kde s údivem zjistíš, že ti Pátrači, kteří po tobě jdou, jsou vlastně bývalí trestanci, členové Tábora v bažinách... takový zvraty a překvapení mi tam prostě chyběly.
Ano, jsem namyšlený, arogantní a chovám se povýšeně. A ano, mám k tomu důvod.
Stranger
Kráva s kosou

PředchozíDalší