Menu

Risen vs. Gothic II

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.

Jaká hra je lepší

Risen
49
18%
Gothic II
126
46%
Zatím nevím...
34
13%
Obě hry jsou stejně dobré
63
23%

Celkem hlasů : 272

Příspěvekod Emperor » stř 27. úno 2013 10:05:05 » Re: Risen vs. Gothic II
Jo, hezké, hlavně ty ostrůvky se mi líbí. Já vidím slabinu Risen především ve stereotypnosti hraní, pokud hraješ novou hru, stejně tě to tak nějak navádí stejným směrem, a to tím nejvýhodnějším z hlediska zisků expů. Tedy banditi-město-klášter. Taky bych více rozlišil frakce vojáků inkvizice a mágů, tam máš pravdu v tom, že mezi nimi významný rozdíl není (jako třeba mezi paladiny a mágy v GII). S tím souvisí i ochrana zbrojím, kterou mají všechny frakce na stejné úrovni.
Soubojovej systém se mi moc líbí, pro mě asi největší plus hry. I krystalová magie je dobrá, tam bych asi nic neměnil. Ale zrušil bych hranici 200 u síly a obratnosti, bylo by to zajímavější z hlediska formování postavy. A nakonec větší respawn potvor, isilnějších, aby se to dalo hrát aspoň do 4O. úrovně. Tyto moje vylepšení spolu s tvými návrhy - no nebyla by to skvělá hra? :D
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » stř 27. úno 2013 10:31:19 » Re: Risen vs. Gothic II
krystalová magie ze hry dělá akční střílečku :). Což dejme tomu, by nevadilo, pokud by se jí hráč nemohl naučit na maximum už na 9 levelu. (popřípadě pokud by zvedal trochu sílu na 12 levelu). V tom je jaksi největší zrada. Když takto hraješ za mága a na tom 10-12 levelu namaxuješ střely, aniž by se učil cokoliv dalšího, tak vyčistíš celý ostrov a i ty nejsilnější obludy nemají šanci. Díky tomu taky ten ostrov hned projdeš a v druhé kapitole procházíš pustinu a nemáš co dělat, krom těch pár úkolů v chrámech, které jsou ale zase již dost snadné. To je podle mě jedna z těch nejvíce problematických věcí. Ale ono to tak platí i o bojovníkovi. Také se může naučit rychle jednu z hlavních dovedností, zvednou sílu též není problém, vykovat ty dva unikátní meče taky může brzy a takto vybaven vše vyhubit (je to ale o něco těžší, než při hře za mága :) ).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » stř 27. úno 2013 11:02:44 » Re: Risen vs. Gothic II
No někdy si zkusím Risen zahrát čistě jen za mága, bez síly a jakékoli zbraně na blízko. S kombinací magického a ledového krystalu by to nemělo být tak těžké, teda až na počáteční souboje u banditů, ve městě a v klášteře. Gothic jsem za čistého mága jednou dohrál, vzhledem k tomu, že jsem spoléhal jen na kouzla, tak největším problémem až do 5. kapitoly byl permanentní nedostatek many, ale jinak to byla sranda.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » stř 27. úno 2013 11:11:06 » Re: Risen vs. Gothic II
no já si pořád myslím, že rozhodující je naučit se primární útočnou dovednost na max co nejrychleji. Pokud se takto naučíš magickou střelu, je už pak úplně jedno, co se učíš jako sekundární dovednost. Ono na tom pak už nezáleží. První levely hráč získá rychle, takže by měl co nejrychleji zvednout onu primární schopnost (navíc se může naučit nějaké ty vedlejší schopnosti, ale to v případě hry za mága se může naučit až později). Jakmile má primární schopnost na max, měl by se naučit alchymii, čímž ještě více zesílí a už ve hře nebude silnější. Sekundární dovednost se rozvíjí již výrazně pomaleji, tedy ať už se učíš zbraň, nebo jiný krystal atd, vždy ten rozvoj bude trvat dlouho a jeho využití bude malé.

Při hře za čistého mága je jen jeden zádrhel a to sice ta kudlanka nedaleko chrámu s ohnivým krystalem. Tu hráč bez vyšší síly neporazí (ale může jí odlákat). Já tak hrál tu hru, co jsem nahrál i na youtube. (tedy tam jsem se celou dobu neučil vůbec nic, vše splnil a až jsem se dostal do kláštera, naučil se trochu sílu jen kvůli té jedné kudlance :) ).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Brouzi » ned 24. bře 2013 23:58:24 » Re: Risen vs. Gothic II
Tak u mňa jednoznačne Gothic II. Risen je tiež dobrá hra, ale opravil by som tie chyby, ktoré sa tu rozoberajú (neskoršia lineárnosť deja a úloh, väčšie rozdiely medzi mágom a bojovníkom rádu, ...).
Brouzi
Uživatel

Příspěvekod Vojta1122 » stř 31. led 2018 18:41:48 » Re: Risen vs. Gothic II
Tohle je zajímavá otázka. Zatrženu v anketě mám možnost Gothic II, ale když se na to podívám zpětně, nevím, jestli jsem to tam nedal jen proto, že jsem prostě srdcař. S větším odstupem si myslím, že Risen do sebe možná měl něco víc; byť vím, že většina kvalifikovaných hráčů, kteří zde jsou /a mezi něž já určitě nepatřím/ by asi tvrdila, že Risen obecně není moc dobrý.
Vojta1122
Kronikář

Příspěvekod Delicius1 » pát 23. bře 2018 21:22:07 » Re: Risen vs. Gothic II
Risen měl pro mě nejlepší grády za lučištníka. Podle mě nejlépe uchopený charakter na obratnost od piraní. Pokud si to navíc užíváš na jeden život, je to opravdu výzva. :-) Je třeba neustále plánovat únikové cesty, počítat bodíky obratnosti... Navíc se luky dají lepší luky shánět jen postupně, takže v podstatě je třeba alespon chvíli bojovat se všemi. Např. je třeba co nejrychleji ve druhé kapitole splnit úkol s lovem toho Velkého gnóma, abys dostal od lovce luk...

Jsem přesvědčen, že patřím mezi ty větší fandy risenu 1, přece jen první díl jsem dohrál asi 10x (plus několik OLOGů, kdy mě třeba zabil Mendoza před koncem hry...), a navíc mám pocit, že to nikdo moc nehrál...

Mám pocit, že risen se dá docenit až po hodně hraní, a experimentováním co vše se dá dělat. Většina lidí hraje bohužel za mágy, nebo za bojovníky na blízko. A bohužel boj s magickými krystaly ani na blízko se moc nepovedl...
Delicius1
Uživatel

Předchozí