Délka hry

Moderátor: Moderátoři RISEN.CZ fóra

Vstupte do tajuplného ostrova Risen, plného nebezpečných monster a prastarých ruin.
Příspěvekod Fidla » ned 03. úno 2013 15:35:22 » Délka hry
Zdravím :) jak na vás působí délka hry? Vnímáte ji jako optimální? Nebo by jste chtěli hru delší? Příp. kratší? A proč?

Osobně bych uvítal hru delší a změnil bych konec hry, který mi přišel "nehodící se"..
A proč bych hru chtěl delší? Přijde mi, že ve hře je nevyužitý potenciál, především prostředí.
Po letech neaktivity jsem se vrátil na fórum :)
Fidla
Uživatel

Příspěvekod Liflaen » ned 03. úno 2013 16:28:46 » Re: Délka hry
Délka akorát, když je hra moc dlouhá už mě to ani tolik nechytá, kdežto když je kratší ale napumpovaná tajemstvím a kouzlem, který tě chytne tak si jí sjedu ještě několikrát za sebou (Zaklínače 2 jsem dohrál 3x za sebou bez přestávky, to je výjmka, neskutečným způsobem mě bavil).
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod Emperor » stř 27. úno 2013 14:59:47 » Re: Délka hry
Nejde jen o délku ale i o zajímavou náplň hry. Ostrov samotný je malý, z jednoho konce doplivneš na druhý. Děj je oproti gothicu chudší. V tomto ohledu je prostředí Risenu naplněné akorát. Hra by se dala prodloužit opakovaným respawnem zvířat v každé kapitole, větším počtem vedlejších úkolů v dalších kapitolách (to bylo opravdu nevyužito). Pak by klidně hra být delší.
Konec mi taky nevyhovuje, boj se závěrečným bossem absolutně ignoruje jak jsi silný, jak umíš bojovat s mečem či jaká máš kouzla. Líbil by se mi třeba konec v podobě osvobození kláštera, města a bažin od hord elitních ještěřanů, s tím, že bych před tím musel všechny frakce spojit jako třeba v Návratech. A výsledek by závisel na hráčových bojových schopnostech. Tomu říkám epický závěr hry :D
Obrázek
Emperor
Templář

Příspěvekod Lester100 » sob 31. srp 2013 21:58:43 » Re: Délka hry
Mě se zdála až moc krátka hra hral jsem to ani ne hodinu a už jsem skoro na konci hry.Je to kratké(Dneska 31.8.2013 jsem to dohral).
Mapa je super a je taková akorát velká :) Obtížnost je taková no...je to až moc snadné.Jak jsem to začal hrát tak jsem čekal od té hry trochu víc ale první dvě kapitoly jsou super :) ale pak už to není nic moc.
Taky jak se bojovalo s tím bossem tak se vubec nepouživalo zbraně napřiklad kuš pana titanu je k ničemu a škoda že takovou krásnou zbroj jsem měl jen takovou chvilku :(
Celkové zhodnocení-je to tak štředně dobrá hra-dělka je podle mě moc krátka.Budu hrát taky Risen 2 a čekám že to bude dlouhé :D
Lester100
Trvalý ban

Příspěvekod Jémák » sob 31. srp 2013 22:03:06 » Re: Délka hry
tam záleží na tom, jak moc vše prohledáváš, plníš úkoly - když tě na začátku hned chytne inkvizice, zabiješ tím kupu času, který by jsi jinak vložil do přijímání k určité gildě - jen plnění první kapitoli mi vždy zabralo moře času - splnění všech možných úkolů, projítí celé mapy - to vše trvá opravdu dost dlouho..
Obrázek
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lester100 » sob 31. srp 2013 22:09:03 » Re: Délka hry
Taky jsem byl u Dona...a po celé mapě jsem byl kde to vubec šlo.Don je asi nejlepší ale to je jen muj názor.V taboře jsem udělal všechny ukoly(moc dlouho to netrvalo)a pokud ti první kapitola tak dlouho trvala tak to není ve hře ale v tobě :wink:
A kdyby něco tak pokud by jsem byl jako inkvizice(třeba aji mě daly do kláštera)tak to zabere uplně stejně času protože stejně aji tak jako tak musím jít do města jim tam pomoct takže to mám jen obráceně :wink:
Lester100
Trvalý ban

Příspěvekod Liflaen » sob 31. srp 2013 22:11:19 » Re: Délka hry
A co takhle jít k Donovi, splnit všechny úkoly, a ve městě pomoct inkvizici a jít plnit úkoly do kláštera ? ;-) Delší vývoj hry + když každou kapitolu vybíjíš co největší kus přírody co dokážeš, Jémák má pravdu, když plníš všelijaké úkoly a sbíráš vše zabere to moře času.
ObrázekObrázekObrázek
Liflaen
Voodoo čaroděj

Příspěvekod Jémák » sob 31. srp 2013 22:13:38 » Re: Délka hry
Lestere - pokud mi chceš tvrdit, že jsi vše stihl ani ne za hodinu, tak se měj a nepiš sem blbosti - Risen jsem hrál asi desetkrát a navíc jsem spolupracoval na mnoha projektech, takže mě títmto tvrzením neopiješ.. Jestli chceš takové nesmysly psát sem, tak se na to vyprdni - nestojíme o to..
Obrázek
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Lester100 » pát 04. říj 2013 6:02:29 » Re: Délka hry
Když jsi myslíš že je o blbost ale ja ti píšu pravdu no co na mě je to kratká hra
Lester100
Trvalý ban

Příspěvekod Paia » pon 26. čer 2017 12:23:46 » Re: Délka hry
No, ono se to může zdát jako dlouhý, když 1. kapitolu člověk hraje víc jak dva tejdny hrubýho času, ale podle savů mi čistej čas na 1. kap. hra počítá jenom jako 1 den a 15 hodin. Na počátku 4. kapitoly mi ukazuje časomíra 2 dny a 8 hodin. Kolik ovšem ve hře proběhlo dnů a nocí je nespočitatelný - nemám rád noční potulku a tak dost často dávám hrdinu spát do rána.
Ono hodně prodlužuje strávenej hrubej čas loudování pozic po prohranejch bitkách s čímkoli silnějším, při hledání taktiky "jak na zlobry", "jak na popelavou bestii", "odlákávání a vybíjení ještěranů jednoho po druhým"...

Takže se sice dá konstatovat, že vnitřně hra moc dlouhá není, ale času s ní člověk stráví dost a dost, když si jí chce užít, plní všechny úkoly, při nich sbírá každou rostlinu, kosí veškerý zvířectvo, vyrábí meče, aby měl co prodávat, hledá skrytý místa s pokladama (a běhá od čerta k ďáblu pro 2 svitky levitace, aby se na to místo dostal)...
Tak abyste věděli, nesnáším podpisy ve fórech. Obvykle jsou v nich dlouhé texty nebo množství statických i dynamických obrázků a to všechno dělá diskusi těžce nepřehlednou.
Paia
Uživatel