Menu

Ako dalej rozvijat postavu

Nevíte si rady s nějakým úkolem, nemůžete se někam dostat, napište sem.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod dendroid » stř 25. srp 2010 16:43:04 » Ako dalej rozvijat postavu
Zdarec

Momentalne som sa zastavil na tom, ze neviem, co a ako dalej s mojou postavou. Som v 2.kapitole na 19 leveli, mec mam na 9 urovni. Prva otazka sa tyka sily, momentalne mam silu 68. Planoval som sa naucit najvyssi stupen alchymie a uvarit si permanentne lektvary. Hrajem za bojovnika banditu a primarna zbran je mec. Kolko bodov sa mi podla vas oplati investovat do sily ? Uvazoval som skor nad lukom ako kusou, ta je tu uplne sprznena, striela prilis pomaly. Oplati sa skor vsetko investovat do sily alebo radsej nieco dat do obratnosti a naucit sa luk ? Druha otazka sa tyka kovarstvi / prospektorstvi. Oplati sa to ucit, alebo ani velmi nie. Umozni sa mi to dostat k nejakym fakt dobrym zbraniam ku ktorym by som inac nemal pristup ?

Vdaka za rady.
dendroid
Nováček

Příspěvekod Jémák » stř 25. srp 2010 16:45:30 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Zkus se podívat sem viewtopic.php?f=262&t=8046
Třeba tam něco zajímavého objevíš..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod dendroid » stř 25. srp 2010 22:49:34 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
No prave som sa na to pozeral, ale stale nemam jasno kolko bodov sa oplati investovat do sily v pripade ze by som chcel pouzivat aj ten luk. A nemam jasno ani v tom kovarstvi/ prospektorstvi ci sa to vobec oplati, 20 bodov su 2 levely a to je viac nez dost ...
dendroid
Nováček

Příspěvekod Vertol » čtv 26. srp 2010 5:33:58 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Jestli chceš hrát na meč+luk nedávej už do str a navyš si ji pomocí lektvarů. To samé s obratností. Na namaxování boje s mečem a luků potřebuješ 180 bodů a to je prostě drahý, musíš šetřit kde se dá. Zkus rozepsat do čeho všeho jsi investoval body.
Vertol
Nováček

Příspěvekod Jémák » čtv 26. srp 2010 6:17:34 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
dendroid píše:Zdarec

Momentalne som sa zastavil na tom, ze neviem, co a ako dalej s mojou postavou. Som v 2.kapitole na 19 leveli, mec mam na 9 urovni. Prva otazka sa tyka sily, momentalne mam silu 68. Planoval som sa naucit najvyssi stupen alchymie a uvarit si permanentne lektvary. Hrajem za bojovnika banditu a primarna zbran je mec. Kolko bodov sa mi podla vas oplati investovat do sily ? Uvazoval som skor nad lukom ako kusou, ta je tu uplne sprznena, striela prilis pomaly. Oplati sa skor vsetko investovat do sily alebo radsej nieco dat do obratnosti a naucit sa luk ? Druha otazka sa tyka kovarstvi / prospektorstvi. Oplati sa to ucit, alebo ani velmi nie. Umozni sa mi to dostat k nejakym fakt dobrym zbraniam ku ktorym by som inac nemal pristup ?

Vdaka za rady.

Dobrá, začneme - máš 19 level, zbývá ti tedy ještě nějakých 9 - 10 možných levelů, což je 90 - 100 bodů ( budu brát 100, je to lepší na počítání) - dále můžeš získat 100 dalších bodů lektvary ( 20 královských korunek , tudíž dvacet lektvarů) - jeden lektvar je + 5, takže máš +/- něco okolo 200 bodů k rozdělení.. Pokud budu brát, že se musíš naučit ještě alchymii, ubyde ti tedy 15 bodů, jsme tedy na nějakých 185 - sílu máš na 68 - do stovky ti tedy chybí nějakých 32 bodů ( tam se musíš pokusit vše nahnat potravinami - polévka z Harlokovy kuchyně ti zveden sílu o 2, další body se dají nahnat pojídáním jablek a vajec - u obratnosti je to pak lovecký pokrm, který ti zvedne obratnost + 1).. takže to udělej tak, že si naženeš sílu vším, co ti ji zvedne ( tedy potravinami) a pak si nadělej i nějaké lektvary, zkrátka dorovnej sílu min na 100.. to by ti pořád mělo zbýt všech 85 bodů z levelů ( tedy 100 - 15 za alchymii) a nějakých 75 bodů z lektvarů ( tedy předpokládám, že jsi vyhnal sílu z 68 na 75 jen potravinami a jídlem)- ty pak vraž do obratnosti.. A ty body z levelů zkrátka vraž do úrovně oněch kuší nebo luků.. V postupu hry najdeš i nějaké volně ležící lektvary, které ti také dost pomůžou - není jich mnoho, ale jsou.. Takhle by jsi měl tedy skončit z dobrým používáním jak meče, tak i zbraně na dálku.. Snad vše ( doufám, že jsem to spočítal správně a že jsem na nic nezapomněl).. :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Vertol » čtv 26. srp 2010 6:46:06 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
No co se síly týče, za banditu může najít bez vaření lektvarů jen jeden na sílu (v truhle jednoho obchodníka ve městě) u řádu může sehnat i 3 bez vaření. Jestli mu stačí 100 síly (aby oblíkl nejtěžší meč) už nemusí investovat ani bod str a ani nic vařit. Harlokovu polívku tuším banditi ani neseženou.
68
+5 lektvar
+5 za jablka
+27 ogreroot
= 105 síly

Všechny královské korunky může použít na lektvary obratnosti. Lektvary obratnosti může najít dva.
+110 (22 lektvarů)
+5 nepřevařené klobouky
+X za hunter's fry-up (fakt nevim kolik se jich dá uvařit)

Další možnost je pak nosit amulet a prsteny na navýšení síly a obratnosti, nebo na boj s mečem/lukem. Tím se dají taky ušetřit body, i když já mám vždycky nejradši nějaké redukční :) Navíc třeba na amulet síly musí být třetí úroveň kovářství.
Vertol
Nováček

Příspěvekod Algirion » čtv 26. srp 2010 10:03:46 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Vertol píše:No co se síly týče, za banditu může najít bez vaření lektvarů jen jeden na sílu (v truhle jednoho obchodníka ve městě) u řádu může sehnat i 3 bez vaření. Jestli mu stačí 100 síly (aby oblíkl nejtěžší meč) už nemusí investovat ani bod str a ani nic vařit. Harlokovu polívku tuším banditi ani neseženou.
68
+5 lektvar
+5 za jablka
+27 ogreroot
= 105 síly

Všechny královské korunky může použít na lektvary obratnosti. Lektvary obratnosti může najít dva.
+110 (22 lektvarů)
+5 nepřevařené klobouky
+X za hunter's fry-up (fakt nevim kolik se jich dá uvařit)

Další možnost je pak nosit amulet a prsteny na navýšení síly a obratnosti, nebo na boj s mečem/lukem. Tím se dají taky ušetřit body, i když já mám vždycky nejradši nějaké redukční :) Navíc třeba na amulet síly musí být třetí úroveň kovářství.

K síle přidává ještě maso v chlebu.
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod dendroid » čtv 26. srp 2010 11:42:29 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Hmmm a s tym kovarstvim a prospektorstvim neviete ako to je ? A co sa tyka tej sily, myslite, ze ju staci dat na 100, predsalen ten mec je primarna zbran... Tiez som zabudol dodat, ze mam volnych 40 bodikov, ale to som chcel investovat do alchymie a meca na 10 uroven...Hlavnu dilemu mam teda v tom kovarstvi / prospektorstvi a v tom kolko hodit do sily. Postaci 100 bodov, alebo radsej pridat ???
dendroid
Nováček

Příspěvekod Algirion » čtv 26. srp 2010 11:55:32 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
100 postačí a do síly bych nedával ZB, ale zvětšil bych to pomocí příspěvku výše od Vertola. Prospektorství se ti hodí na kutání atp. dostaneš vzácné materiály, které můžeš použít na výrobu předmětů či obsidiánových zbraní...

Těžba nerostů
Pokud ovládáte dovednost Prospektorství (Prospecting), můžete pomocí krumpáče těžit nerosty z rudných, zlatých a obsidiánových ložisek. Ta jsou rozseta různě po světě, převážně v jeskyních. Pro těžbu prostě jen klikněte na ložisko a hrdina jej vytěží. Získáte 5 kusů daného nerostu, a pokud budete mít štěstí, tak také některý z malých drahokamů (pro tento účel doporučuji před těžbou uložit hru a nahrávat do té doby, než nějaký nevypadne, což je většinou na 3.pokus).

Mějte přitom napaměti, že jakmile některé ložisko jednou vytěžíte, zůstane vytěžené navždy. Vytěžené suroviny můžete uplatnit v kovářství a klenotnictví.

V Risen můžete těžit železnou rudu, zlato a obsidián.
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod Vertol » čtv 26. srp 2010 12:44:15 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Nepřidává chleba s masem náhodou +2 k životům? Možná se to liší podle verze
Vertol
Nováček

Příspěvekod Algirion » čtv 26. srp 2010 22:33:14 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
No mě to dává k síle... Raději se podívám, ale teď už se mi nechce skoro půlnoc... Du spat.
Obrázek
Algirion
Uživatel

Příspěvekod dendroid » čtv 26. srp 2010 23:47:12 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
No do sily som nemal v plane davat bodiky, islo mi o to ako si navarit tie lektvary. Co sa tyka toho prospektorstvi/ kovarstvi, viem naco to je sice dobre, len neviem ci to ma aj v praxi nejaky vacsi uzitok. Umozni mi to dostat sa skor ako v inom pripade k lepsim zbraniam, alebo je to len o tom ze si ich nebudem musiet kupovat. O zlato mi nejde, toho mam habadej a zacinam sa dostavat do fazy kedy ho uz nestiham minat...
dendroid
Nováček

Příspěvekod Jémák » pát 27. srp 2010 6:14:04 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
dendroid píše:No do sily som nemal v plane davat bodiky, islo mi o to ako si navarit tie lektvary. Co sa tyka toho prospektorstvi/ kovarstvi, viem naco to je sice dobre, len neviem ci to ma aj v praxi nejaky vacsi uzitok. Umozni mi to dostat sa skor ako v inom pripade k lepsim zbraniam, alebo je to len o tom ze si ich nebudem musiet kupovat. O zlato mi nejde, toho mam habadej a zacinam sa dostavat do fazy kedy ho uz nestiham minat...

Prospektorství jsem se vždy učil od začátku - nejenom na zbraně, ale i na lepší prsteny a amulety.. Kovářství je dobrá věc na zbraně, který se zpřístupní hodně a hodně, dobré meče se ale dají také najít hned ze začátku (Bersekerův meč najdeš za vodopádem, hned vedle silového pole - 80/80).. Takže prospektorství ano, kovářství je čistě na tobě..

PS: Maso v chlebu dává + 2 ke zdraví..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Vertol » pát 27. srp 2010 6:33:45 » Re: Ako dalej rozvijat postavu
Ohledně kovářství/prospektorství. Pokud si dáš kovářství, je dobré si dát i prospektorství, není to podmínka, ale jinak to kovářství pořádně ani nevyužiješ.
A jestli si to vůbec dát... u postavy co má primárně meč má kovářství největší využití, ale trápit se bez něj nebudeš, zkusím to nějak shrnout:

+velmi brzy můžeš najít díly stormwindu a souldrinkeru
hned na začátku čtverky můžeš vykovat obsidiánový obouručák, hned druhý nejlepší meč po titanwingu
pokud si dáš kovářství brzy, můžeš si vykovat dva prsteny na sílu a amulet síly, tím ušetříš 25 síly a na začátku uneseš i hodně dobré zbraně

-můžeš sehnat solidní zbraně i bez kovářství berserker už v první kapitole (80 zranění), demoní meč, zrádcova čepel atd.
to samé s prsteny a amulety, dají se najít/koupit pěkné kousky
utratíš 2 lvly

Být tebou, tak se na to vykašlu, děláš hybrida a potřebuješ každý bod. Rozhodně není od věci dát víc obratnosti nebo str než je potřeba na nošení zbraně, i když nebudeš nijak trpět, pokud necháš jen základní body na nošení. Pokud by jsi jel hlavně na meče a luky jen v krajní nouzi, investuj do víc síly a vem si kovářství+prosp. :wink:

EDIT: já než se v práci vypíšu tak mě vždycky někdo předběhne! :D
Vertol
Nováček