Menu

NoCD/NoDVD patch Risen 1

Nejede? Padá? Veškeré technické problémy a jiné věci piště sem.
Pravidla fóra
  • Uzamčená témata lze v odůvodněném případě opět otevřít - pokud nikdo nebude o uzavřená témata jevit delší dobu zájem, budou smazána..
  • Dbejte na to, aby měly vaše příspěvky výpovědní hodnotu, zvláště v obecné diskuzi se bude toto pravidlo uplatňovat ve větší míře..
  • Než založíte jakékoliv téma, prohledejte nejdříve FAQ + příslušnou sekci, zda již podobné téma neobsahuje (nebylo řešeno) - takto zbytečně založená témata budou smazána a autor bude podle pravidel ohodnocen..
  • V žádném případě se zde nebude tolerovat jakákoliv zmínka o nelegálně staženém softwaru, příspěvky s rasistickým obsahem a příspěvky s obsahem napadajícím jiné uživatele - autoři těchto příspěvků budou opět po zásluze odměněni..
  • Pokud si s něčím nevíte rady, raději napište soukromou zprávu moderátorovi příslušné sekce..
  • Pokud založíte téma s dotazem a některá z odpovědí vám pomůže - napište to tam, ať je jasné, co vám pomohlo.
Příspěvekod Jémák » stř 19. úno 2014 9:55:34 » NoCD/NoDVD patch Risen 1
--------------------------

NoCD/NoDVD patch Risen 1

--------------------------

Zde ke stažení - 35,1 MB

Finální patch 1.11 - nyní již plně funkční na verzi hry opatřenou patchem 1.10
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Tiff » čtv 20. úno 2014 21:25:25 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
tak Risen kompletně smazán a nainstalován a stejně to píše abych vložil disk :(.. nainstaloval jsem risen a pak tenhle patch..ne 1.1patch ani češtinu

nějaká rada?
Tiff
Nováček

Příspěvekod Jémák » čtv 20. úno 2014 21:29:42 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
máš tedy klasickou krabicovou verzi, ve které ještě není patch 1.10 obsažen? oni to totiž po vydání dávali automaticky do nově prodávaných her.
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Tiff » čtv 20. úno 2014 22:56:23 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
mno.. dá se to nějak zjistit?.. jako do ted jsem hru vždy nainstaloval a pak instaloval i ten patch + potom i cestinu..
Tiff
Nováček

Příspěvekod Jémák » pát 21. úno 2014 5:54:17 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
teď si nejsem moc jistý, zda to je někde v menu vidět, anebo se verze zobrazí po zadaní nějakého kódu do konzole, ale zcela laicky a jednoduše by jsi to měl poznat tak, že pokud v samotné hře fungují úskoky (dvakrát rychle po sobě zmačkneš třeba šipku doleva), tak tam je patch 1.10, který právě tyto úskoky přinesl..
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Tiff » pát 21. úno 2014 9:36:48 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
super, tak tam mám hned tu 1.10...tak otázka jinak, jde se toho nějak zbavit?
Tiff
Nováček

Příspěvekod Jémák » sob 22. úno 2014 17:52:23 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
tak hle, asi to opravdu moc nefungovalo, vydali finální patch http://www.worldofrisen.de/download_91.htm :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Miko » sob 16. srp 2014 19:22:31 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Mám problém

Vyskúšal som to:
Funguje to bez CD - zaradoval som sa
Zmizli mi všetky texty z menu, a niektoré iné texty ako je napr vlastnosti brnenia (dialógy som neskúšal)
Zmizla mi čeština

Prosím, čo s tým?
edit: mimochodom som v hre už mal patch 1.10, už tam bol keď som ho kúpil
Miko
Uživatel

Příspěvekod Jémák » sob 16. srp 2014 19:58:07 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Zkus znova nainstalovat CZFM a pokud to nepomůže, zkus přepsat configdefault.xml na czech :wink:
Jémák
Crysis fighter no. 1

Příspěvekod Gilandhel » stř 11. úno 2015 8:51:00 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Mám taky problém. Po nainstalování toho patche mi hra padá tím způsobem, že zamrzne, pak naběhne modrá obrazovka s anglickým textem a následně se celý PC restartuje. Setkal se s tím někdo? Chtěla bych to vyřešit, protože takhle mám strach tu hru vůbec pouštět, aby mi věčným restartováním nepokoškodila PC.
Gilandhel
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 11. úno 2015 9:06:10 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Jakou verzi hry máš? Protože jestli máš verzi, která se například váže na steam, tak tento crack nemá cenu používat.

Určitě by bylo vhodné stahnout nejnovější - určený pro nejnovější verzi hry.

Hra samotná, bez použití tohoto cracku ti funguje?

Modrá smrt (tj modrá obrazovka, která tě informuje o možném riziku poškození PC) se zobrauje z mnoha důvodů. Může to být problém s HW, SW i se samotnou hrou.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Gilandhel » stř 11. úno 2015 9:09:31 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Měla bych mít patch 1.10. Hru mám koupenou na Xzone a nikdy jsem napatchovala, krom toho NonCD. A sice jsem už dlouho nehrála, ale před tímhle patchem mi to nikdy nedělalo, a pokud ano, tak nikdy pokaždé, když zapnu hru.

P.S. Mohla bych zkusit přeinstalovat a hrát s CD bez patche. Uvidíme, zda to dělá patch nebo hra. Ačkoli si nepamatuji, že by mi to kdy dělalo před patchem, jistota je jistota.

Dělá mi to i bez patche. Nemůže top být tím, že jsem změnila OS z WinXp na Win7? NA XP mi to nikdy nedělalo.
Gilandhel
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 11. úno 2015 12:52:04 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Pokud to dělá hra samotná, může to být velkým množstvím různých věcí a nemusí to souviset přímo s hrou jako takovou.

Tu modrou obrazovku vyvolává samotný systém (je to jeho součást), když má pocit, že je z nějakého důvodu nestabilní, což může být třeba i hardwarem (některá součást nefunguje správně, přehřívá se, nereaguje tak, jak má), může to být i samotným operačním systémem a jeho podprocesy - například kvůli paměti a podobně. Je velmi obtížné určit, co to může způsobovat konkrétně u tebe.

Určitě bych začal instalací ovladačů grafické karty. (nejaktuálnějších a správných tj na správnou kartu a pro správný systém - občas lidé instalují například ovladače pro win7 32 bit na win7 64 bit a podobně).

Pak, při samotné instalaci hry se ještě doinstalovávají některé důležité aplikace a věci. Aktualizuje se directx9c (což je nutné při instalaci povolit, pokud se ozve), a další. Hra také používá physX od nVidie pro výpočty fyziky. Pokud máš grafickou kartu od nVidie, pak bys měla mít tyto ovladače aktuální (instalují se souběžně s ovladači grafické karty od nVidie). Pokud máš kartu od AMD, pak je možné, že tyto ovladače pro physX nemáš, nebo máš nějakou jinou verzi (starší). V takovém případě by bylo vhodné physx z PC odstranit (odinstalovat), na stránkách nVidie stáhnout nejnovější ovladače physx (nikoliv grafické karty, ale jen physx) a nainstalovat je. Popřípadě nainstalovat ty, které jsou přibaleny k samotné hře a které se tuším během instalace nabízí. V samotném ovladači, pokud tedy nemáš grafiku od nVidie, je nutné ještě nastavit provoz přes procesor (ale to by nejspíše mělo být automaticky).

Hru bych pro jistotu neinstalovat do složky Program Files (x86), ale někam jinam (třeba c:/hry/risen).

Tydle věci jsou takové základní.

Pokud to nepomůže, bude zřejmě hůř a problém bude někde v PC samotném. Fungují ti na tom PC bez problémů jiné náročnější hry?
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Gilandhel » stř 11. úno 2015 17:39:24 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
Ano, fungují. Všechny ostatní hry mi nic takového nedělají. Jen ten Risen 1. Grafiku mám od Nvidie. Ovladače mohu zkusit aktualizovat, ale mám myslím ty nejnovější. PhysX a to ostatní nechávám vždy instalovat zároveň s hrou a nikdy neinstaluji hry na C:, ale na ten kde mám vetší pamět. Tedy ten, který je označen jiným písmenkem. :D

Je to tak, jak jsem myslela. Mám ovladače aktuální.
Gilandhel
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » čtv 12. úno 2015 11:09:00 » Re: NoCD/NoDVD patch Risen 1
No a když si instalovala hru, neodinstalovala si omylem ten physx? :). Jelikož ono ti to při instalaci určitě nabídlo, jestli to chceš, respektive spustilo to instalátor physx, jenže pokud si v PC již nějaké měla, instalátor to vyhodnotil tak, že chceš ovladače odinstalovat. Tedy je možné, že místo instalace si je vlastně odebrala. Pro jistotu zkus stáhnout aktuální ovladače tohoto konkrétního ovladače a nainstalovat jej, co ti to bude říkat.

Jinak už opravdu těžko říct, v čem může být problém. S PC asi tedy problém nebude, se systémem asi také ne, nic jiného mě nenapadá.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další