Menu

Spáč a Nemrtvý drak

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.

Myslíte si, že Nemŕtvy drak je prevtelený Spáč?

Áno
58
29%
Nie
144
71%

Celkem hlasů : 202

Příspěvekod kurgan » pon 14. pro 2009 15:17:38 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
sice sem četl jenom první a poslední stránku ale podle mě se hrdina setkal s drakem jakoby ještě dřív než byl v koloniii ne? určitě mi někdo dá zapravdu
kurgan
Uživatel

Příspěvekod Pust » čtv 17. pro 2009 18:51:38 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Ale to byl jenom bezvýznamný občan
Pust
Trvalý ban

Příspěvekod Balalajka » pát 18. pro 2009 18:18:29 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
.. Co ?
Nemrtvý drak, nikdy nebyl člověk :roll: .
Drak to myslel tak, že hrdina je vyvolený Innose a on Beliára..
Balalajka
Uživatel

Příspěvekod Scipio » pát 18. pro 2009 18:52:22 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Magnus píše:.. Co ?
Nemrtvý drak, nikdy nebyl člověk :roll: .
Drak to myslel tak, že hrdina je vyvolený Innose a on Beliára..

on myslel že hero byl obyčejný občan :roll: :roll:
Scipio
Uživatel

Příspěvekod drago11 » ned 20. pro 2009 8:12:47 » Re: Spáč a Nemŕtvy drak
Ja sem to pochopi tak, že když spáč upadal do hlubin těch temnot tak řekl "PŘIJDTĚ!" a oni přišli, tzn. i nemrtvý drak.. takže si nemyslim že to je on :wink:[/quote]

To máš sice pravdu, ale když se spolu nemrtvý drak a hrdina baví tak říká něco jako "Ne?!Ty?! Pošlu tě zas tam, odkud ses vyhrabal" (teda aspoň doufám v :lol: ) Prostě je ten rozhovor veden, jako by se již dlouho znali.[/quote]
jj přesně tak podle mě je nemrtvý drak převtělený spáč
přece i v G3 teda aspoň myslim že někdo řiká (asi hrdina) že Xardas má v sobě polovinu spáčovi moci[/quote]

V gothic3 xardas nemá spáčovu moc,ale má beliarovu moc,a myslim že nemrtví drak je zástupce Beliara,,
Innos získla naději, když přišel bezejmený hrdina tak začal orkům lámat kosti a přemohl ZLO!! Necht´ je bezejmený hrdina s námy!!
drago11
Trvalý ban

Příspěvekod Sechmed » ned 20. pro 2009 8:18:17 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
podle mě nemrtvý drak není spáč, úplně, možná v sobě nosí kus jeho "duše" , a nebo ho spáč nějak posedl
Tam, z ledových plání,
kde kvítí kvete pomálu,
odtamtud, ze strmých strání,
vzešel lid náš, lid Nordmaru!
Sechmed
Trvalý ban

Příspěvekod Kreiger » pon 21. pro 2009 15:17:47 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
podla mna je to blbost asi mate chybu v cestine ... a ako mohol by bit prevteleni ked som ho v hre zahnal tam kdesi do jeho dimenzie? a pritom krical pridte a prisli vsetci tak si myslim ze asi na seba kricat nebude
Kreiger
Uživatel

Příspěvekod Kofi » úte 22. pro 2009 16:58:29 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Tak tady je ten "špekulace" topic, o kterém se Shaidarol zmiňoval. Páni, některým se vážně nedá upřít fantazie.
Problém je dost v tom, že Piraně každým dílem upravili ten předchozí.
Takže zatímco byl Bezejmenný tak nějak vyvolený Innose, ve trojce už to neplatí a jeho kroky neřídí žádný z bohů atd.
Každopádně já to odjakživa chápal tak, že démoni jsou beliárovými pohůnky. Stejně tak Spáč jakožto arcidémon. Tudíž v sobě nese část beliárovy moci. S jeho zahnáním a posledním výkřikem přišli draci a také Beliárův avatar - Nemrtvý drak. Ten opět v sobě nese část beliárovy moci, proto Xardas říká, že mu tato moc byla odepřena již ve Spáčově chrámu. To, že ho drak zná taky není až tak záhadné, když se vezme v potaz, že je to beliárův vyvolený/avatar -> Spáč, Raven, hordy skřetů, to všechno Bezejmenný zabil, zahnal nebo zničil, tohle všechno byli beliárovi pohůnci, kterým tak nějak překazil plány. Kdyby si něčeho takovýho nevšiml, že to dělá jeden a ten samej člověk (v té době snad i Innosův vyvolený), byl by to trochu idiot. Vždyť i Pátrači jdou vyloženě po Bezejmenném, takže Beliár, potažmo Nemrtvej drak o něm ví a snaží se ho zastavit. A najednou přistane loď u Irdorathských síní a cestu do jeho jeskyně si proseká... kdo jiný než Bezejmenný!Logická reakce= "Cože?! Zase ty?!"
...a to je celé. Spáč si dál dlí ve své dimenzi, draci čuchaj k fialkám ze spodu a život jde dál, pokud další díl zase všechno nepřekope. Jediná spekulace je, že někdo Spáče a Draka spolu spojuje, což dokazuje i anketa. :)
Cry.

Cry even more.
Kofi
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Inkvizitor Mendoza » pon 19. dub 2010 19:38:34 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
podle mne ne spaca sme uz porazili a pak znova to ne ten drak byl prava ruka beliara a ne spac xD ale ja nevim :| :| :| :| :|
Inkvizitor Mendoza
Uživatel

Příspěvekod Ktagg » pát 30. črc 2010 13:46:39 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Cože :?: Já vždycky myslel,že Spáč je ta ovce na začátku :D
"Han shot first"
"With dreams to be a king,first one should be a man..."
Ktagg
Nováček

Příspěvekod Saladin » sob 31. črc 2010 17:10:46 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Já si nemyslím,že spáč je vtělen do Nemrtvého draka. :wink: Páč Spáč byl zapuzen do jiné dimenze.
Saladin
Uživatel

Příspěvekod Mike1 » stř 12. led 2011 14:42:27 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Xaradas řekl , že Spáč svým posledním výkřikem povolal draky....to znamená všechny draky , takže nemrtvý drak nemůže být Spáč , protože je to drak jako ostatní....to rovnou můžeme tvrdit že třeba drak z bažiny je Spáč ...nebo polovina spáče....
Mike1
Trvalý ban

Příspěvekod Cygnus » pon 31. led 2011 17:16:09 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Nemrtvej Drak je spáč. Nejvíce je to znát, když dohrajete hru za Mága, tam jsou ty texty ohledně původu zla nejpřesnější a nejrozsáhlejší. Defakto celou hru narážíte na zmínky o Bratrsvu a jeho učení, že ne všechno v co věřili byla lež, jak si všichni myslí. Jméno Spáč dali Arcidémonovi Skřeti a nikdo neví proč. To že mu toto jméno dali skřeti, neznamená že je to jeho jméno. Bratrstvo z jedničky se oběvuje ve dvojce v podobě pátračů a ti uctívali Spáče a ostatně nadále uctívají. Tentokrát jen jako svého pána. Nevidím důvod proč by se tento jejich pán měl defakto ze dne na den měnit. To že byl Spáč na konci G1 vehnán zpět do partálu a ten zavalený kameny, proč by nemohl být zapuzen právě do srdce třetí Idorathské Síně. Ano, Spáč zařval a řekl "Přijďte" a oni přišli, nanokenc o tom přeci na samotném konci hovoří -> Že poslal Pátrače, Draky a zmínky o své existenci nechal tak moc na očích, že to hlavní hrdina prostě nemohl přehlédnout. Fakta která nelze popřít, jak sám finální boss říká.

Mě z toho celého jejich rozhovoru vylejzá jeden jediný fakt. Když by Hlavní hrdina nedošel do srdce síní za finálním bossem, který tam čekal v hluboké meditaci a čekal na ... něco. Podle mne na příchod hlavního hrdiny. Nikdy by vysvobozen nebyl. Jen by posílal další a další stopy které by k němu hlavního hrdinu zavedli. Je to uplně prosté. Síně Idorathu znovu povstali až po zabití Spáče. No a když už jsem u finálního rozhovoru -> rozhovor vedený v duchu -> ty víš kdo jsem; zaženu tě pod kameny odkud ses vyhrabal; nosím v sobě beliarovu moc stejně jako ty v sobě nosíš moc svého boha; Xardass vždy říkal ... (ostatně co Xardass říkal ? Och! Jasně -> Spáč byl zapuzen) a hned na to poznámka, Xardass je slaboch. No a v neposlední řadě i Xardassova slova. Že ve Spáčově chrámu jeho pokus o získání moci selhal.

A ještě uplně na závěr, uctívají ho i skřeti, stejně jako toho kterému v první kapitole postavili chrám.
Cygnus
Nováček

Příspěvekod Raynor » pon 31. led 2011 17:59:55 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Já mám za to, že Spáč i nemrtvý drak jsou Beliarovými generály, kteří chtějí pomocí armády spasit svět. orkové jsou pouhými loutkami, další IQ tykve, kteří se nechali zmást. Bohužel zde je jeden muž, který není na straně žádného boha (logicky, když někdo věří v innose, lze jej přesvědčit na víru v Beliara nějakým násilím) a proto je jej nutno odstranit. Zvláště když tento muž zabije nějakého důležitého generála (Spáče) a tím naruší plány. Další generál (nemrvý drak) ho nehodlá podcenit a tak na něj pošle vše, co mu Beliar nabídl..když ani to nepomůže, postaví se mu sám, ale jak to skončí už známe.

A Xardas je jen další mág, který strašně touží po moci, což asi úplně všichni mágové. A jaká moc je lepší než temná moc, a kde vzít vyšší temnou moc než od generála boha temnoty. Čili jak viděl, že tento muž je jiný, ihned se ho chytil, aby s jeho pomocí nějakou tu moc získal, proto se ho za každou cenu snažil zachránit ze Spáčova chrámu.

A ještě: nevím jak to bylo v G4, ani to zatím vědět nechci, ale stále je to jen můj názor. Beliar se tak naštval, že mu jeden muž zabil dva generály a celou legii přisluhovačů, že využije všechnu svou moc, že z něj samotného udělá generála, a vysvobodí ho až nový hero v G4 :lol:
Raynor
Uživatel

Příspěvekod Wolfgang » pát 04. úno 2011 19:00:40 » Re: Spáč a Nemrtvý drak
Nebo! Je Spáč něco, jako nejvyšší sluha Beliara, už jen proto, že když se kouknete na hlavu Spáče a na svatyni Beliara, tak mají stejné hlavy s ostny. Ale rozhodně není Spáč - Nemrtvý Drak, protože jak už tu hodně lidí řeklo, tak Spáč je ve své dimenzi, zatímco Nemrtvý Drak je na světě. A Nemrtvý Drak je jen další z vyšších sluhů Beliara, stejně jako Raven.
Wolfgang
Uživatel

PředchozíDalší