Menu

Video OrcAttack.bik

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod retro-active » sob 19. lis 2016 11:23:16 » Video OrcAttack.bik
Ahoj!
datadisk Noc Havrana hraju už potřetí, ale stále se mi nedaří ve hře dosáhnout stadia, kdy se otevře hlavní brána hradu v trestanecké kolonii a ten posléze napadnou střeti, jak ukazuje video v adresáři nainstalované hry.
Tentokrát hraji za drakobijce, jsem ve 4. kapitole a na hradu jsou místa, kam se prostě i s plížením dostat nemůžu, takže bych vymlácené paladiny uvítal (i když už jsou všichni skřeti vymlácení, ale pochybuji, že to má na věc nějaký vliv).
Pokud toto už není pro mě možné, tak prosím o vysvětlení, za jakých okolností je.
Díky. :)
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Emperor » sob 19. lis 2016 12:06:00 » Re: Video OrcAttack.bik
Musíš získat klíč od strážce, kterej stojí osamoceně po pravé straně hlavní brány (nahoře), vedle něj jsou dveře od místnosti s pákou, která bránu otevírá ... jinak někteří paladini jsou nesmrtelní, třeba Garond, pak už to záleží na náhodě, někdy přežije více paladinů, někdy méně, můžeš to ovlivnit sám tím, že budeš pomáhat buď jim nebo skřetům ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod retro-active » ned 20. lis 2016 14:58:42 » Re: Video OrcAttack.bik
Hlavní strážce brány je nesmrtelný a ani od něj nejde klíš ukrást.
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 20. lis 2016 15:13:52 » Re: Video OrcAttack.bik
na okradení musíš mít dostatečně vysokou obratnost ... co se jeho nesmrtelnosti týče, nevím jistě, ale možná ho jde porazit až po zadání úkolu od Torlofa, pokud si jej vybereš jako kapitána, a to lze až v 5. kapitole ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod retro-active » ned 20. lis 2016 15:55:49 » Re: Video OrcAttack.bik
To s obratností je mi jasný, ale při konverzaci s ním možnost ukrást klíč ani není.
Takže si asi musím počkat do 5. kapitoly.
retro-active
Uživatel

Příspěvekod retro-active » ned 20. lis 2016 17:04:58 » Re: Video OrcAttack.bik
Rád bych dodal, že jsem už hrad (skoro) celý bez problémů vyvraždil a jediní nesmrtelní jsou pouze Garond a strážce hlavní brány.. :D
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 20. lis 2016 17:32:21 » Re: Video OrcAttack.bik
ta možnost v dialogu se objeví až od určité výše obratnosti, u každé NPC jinak ...

jinak gratulace k úspěšné paladinocidě, já bych na to neměl žaludek ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod retro-active » ned 20. lis 2016 18:53:40 » Re: Video OrcAttack.bik
A proč? Sice slouží Innosovi a dobru všeobecně, ale připluli do Khorinisu po pádu bariéry pouze za účelem získání rudy! A to ve mně moc shovívavosti a špatného svědomí během jejich vraždění nevyvolává, ve výsledku jim každopádně vezmu celou loď! :D
retro-active
Uživatel

Příspěvekod Emperor » ned 20. lis 2016 19:21:38 » Re: Video OrcAttack.bik
to máš fuk, komu slouží, jsou to pořád jen lidi a jejich vyvraždění tě lepším člověkem neudělá ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 21. lis 2016 1:04:30 » Re: Video OrcAttack.bik
Klíč lze získat až od 5té kapitoly. Není to moc náročné na obratnost. V tu dobu je možné toho strážce i zmlátit a již nesmrtelný není.

Po otevření brány se stanou všichni paladini na hradě smrtelní, včetně Garonda. Doporučuji tedy za ním jít po otevření co nejrychleji to je možné a zabít ho, pokud nechceš přijít o exp. On se jinak ztratí, asi proto, že ho zabijí. Také bude Parcival naštvaný a hrdinu napadne (po dialogu), pokud přežije.

Vyvražďovat paladiny dřív nedoporučuji, není to výhodné a nemá to smysl.

Nicméně v g2a je bitka na hradě se skřety docela náročná a skřetů je tam poměrně dost. Paladinům nefungují jejich kouzla a tak je alespoň u mě skřeti vždy rozsekají. V klasickém g2 je paladini sejmuli. Také některé postavy zřejmě zdechnou po otevření automaticky. Hlavně takoví ti domobránci na hradbách, ty je tedy asi dobré zmlátit před otevřením brány (není nutné je zabíjet).

Pokud hráč zabíjí NPC postavy, Vatras mu v určitý moment řekne, že je to hovado a že s ním nechce nic mít. Což tuším způsobí, že nebude chtít odplout do 6 kapitoly a hráč si tak od něj nebude moci koupit nějaké ty lektvary a bylyny.

Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 21. lis 2016 7:20:08 » Re: Video OrcAttack.bik
Milhaus píše:Pokud hráč zabíjí NPC postavy, Vatras mu v určitý moment řekne, že je to hovado a že s ním nechce nic mít. Což tuším způsobí, že nebude chtít odplout do 6 kapitoly a hráč si tak od něj nebude moci koupit nějaké ty lektvary a bylyny.

Vatrase stačí včas poslat k lodi, pak už se s ním nemusíš bavit ...
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 21. lis 2016 13:10:41 » Re: Video OrcAttack.bik
No ale pokud vyvraždí paladini ve 4 kapitole, pak dost možná již bude pozdě a nebude můct mu říct v 5 kapitole, ať jde k lodi.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » pon 21. lis 2016 14:43:00 » Re: Video OrcAttack.bik
no to jo, já myslel poslat v 5. kapitole Vatrase k lodi a pak se teprve pustit do paladinů - v Khorinisu i v HÚ, nemusí je hned vraždit, stačí je jen v "čestném" souboji porazit a obrat. Blbý akorát je, že za mága se do tebou napadeného palacha pustí i ostatní a zabijí ho.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » pon 21. lis 2016 17:44:42 » Re: Video OrcAttack.bik
Pokud by je jen mlátil, tak na to Vatras reagovat nebude. Dostane jen pokutu. Což doporučuji i na tom hradě, ještě před tím, než tam pustí skřety. Škoda exp. Ale zabíjet je je risk. On tedy i Vatras dá druhou šanci a poprvé, když o tom začne mluvit, je možné se z toho vykecat.

Na mlácení paladinů je dobré kouzlo strach. Zvláště za mága v podobě runy. Člověk je odežene (a zbaví se i nesmrtelných), jednoho si vybere a toho zmlátí. Tak zabrání tomu, aby mu ostatní pomáhali a zabili toho napadeného, nebo se do něj v případě drakobijce pustili. Akorát za drakobijce asi nesežene dost svitků. Určitě je dobré se takto zbavit třeba Hagena ve městě.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod retro-active » úte 22. lis 2016 15:36:35 » Re: Video OrcAttack.bik
Quest na otevření brány na hradě mi zadal Torlof, když jsem po něm chtěl, aby byl kapitánem na lodi. Jelikož jsem hrad vybil už ve 4. kapitole, tak se po otevření brány pouze zaplnil střety, kteří zabili právě jen toho strážce brány, po jejich útoku už zbyli naživu jen Oric a Garond.
V páté kapitole jsem vyzabíjel (lukem) nejdříve všechny paladiny v přístavu a pak naběhl to horní čtvrti a uprostřed tam seřazených jsem použil 2 svitky Ohnivého deště :D (neptejte se mě, proč jsem si vybral zrovna paladiny, ale za ty XPs to stálo). A jak že to prošlo? V pohodě, jen jsem se od tohoto incidentu musel obloukem vyhýbat Lordu Hagenovi :D (což už ničemu, ale nevadilo).
Potom jsem šel za Vatrasem (samozřejmě jsem ho chtěl na lodi), který mě nejdřív hrozně "seřval", že jsem zabil mnoho lidí, ale když jsem mu odpověděl omluvou, tak byl smířlivý, už se nezlobil a souhlasil s účastí na plavbě do Irdorathu.
retro-active
Uživatel

Další