Menu

Kovařina u žoldáků

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Foxiczek » úte 29. bře 2016 19:27:49 » Kovařina u žoldáků
Ahoj, rád bych se zeptal jestli má smysl učit se kovařinu, když chci hrát za žoldáky ale nechci používat beliárův dráp.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 29. bře 2016 19:45:02 » Re: Kovařina u žoldáků
záleží na tom, jestli chceš používat jedno- či obouručky, v druhém případě to smysl nemá, protože nejlepší meč ve hře se dá najít v jeskyni s nemrtvými nad Kruhem slunce. U jednoruček snad stačí jen základy, aby ses mohl naučit vykovat nejlepší meč.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 29. bře 2016 19:47:14 » Re: Kovařina u žoldáků
No, pokud se staneš učněm u Harada ve městě, pak si od Benneta můžeš kupovat neomezeně ocel a tedy kovat neomezěně peněz. Pak má smysl se naučit ten první meč, kovat jej a prodávat jej Haradovi, čímž být finančně za vodou.

V opačném případě, že tento trik nebudeš využívat, má smysl se naučit zřejmě až poslední magický meč od Benneta (jinou kovařinu umět myslím nemusíš). Tedy magický zabiják draků nebo Velký magický zabiják draků. V případě hry za obouruční boj je ale výhodnější - lepší zbraň skeáč draků nebo nejsilnější sekera. V případě hry na jednoruční zbraně je magický zabiják draků nejsilnější zbraní ve hře. (řekl bych, že v zhledem ke kadenci je to i nejefektivnější zbraň ve hře vůbec, protože má zranění tuším 160). Ve směs je to tedy na tobě, ale při hře za obouručního žoldáka bych se to asi neučil. Navíc se budeš musez naučit brát krev z draků, aby si tyto zbraně mohl vyrobit.

Já osobně ale při hře za žoldáka rád kovám s Bennetem. Líbí se mi ta atmosféra hry, kdy kováme, lidé kolem nás mluví a baví se, mezi tím začne pršet, pak jdou všichni spát, jen Bennet vydrží nejdýl, než to taky zabalí. NAvíc z toho má člověk dost peněz, takže já se většinou stanu učněm Harada a držím se těch třech povinností. Tj. kovám a kovám a kovám. Ono se to vyplatí i v případě, že hráč není učněm Harada (i tak se vyplatí ty zbraně kovat a prodávat je).
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » úte 29. bře 2016 19:54:55 » Re: Kovařina u žoldáků
No chci hrát obouruční, tak to se to učit nebudu, o tom triku s kupováním oceli vím, ale nevyužívám ho, protože i když nvm jestli je to brané jako bug, tak mi prostě přijde že to neni správné toho tak využívám. Určitě když tu hru vytvářeli tak nechtěli aby měl hráč v první kapitole 50 000 zlatejch :D To teda nevím ke komu pujdu ale asi budu odevzdávat kůže :D stejně mám naplánované každé zvíře zabít tak alespoň něco kápne z toho :D

To já chtěl k žoldákum protože vím že mají lepší tu kovařinu, ale pokud jí dělat nebudu tak raději paladin :D Jinak vím že to už nepatří sem, ale nechci zakládat další téma. Na začátku v xardasovi věži se dá pomodlit k beliarovi. Když obětuji ty životy nemělo by mi to dát nějaké zlato?Vim že jsem někde četl že se vyplatí nazačátku přijít o pár životu a že za to je 500 zlatejch nebo co. Hraju s datadiskem, tak nevím jestli je to tam nějak jinak.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 29. bře 2016 20:12:50 » Re: Kovařina u žoldáků
pokud obětuješ 10 bodů zdraví, tak jako nezávislý dostaneš 500 zl, pokud máš víc než deset many (třeba jak dostaneš dva body many od Darona, když mu dáš 2x50 zl), tak za1 bod many taky 500 zl.
Obrázek
Emperor
Moderátor

Příspěvekod Milhaus » úte 29. bře 2016 20:57:11 » Re: Kovařina u žoldáků
Foxiczek píše:No chci hrát obouruční, tak to se to učit nebudu, o tom triku s kupováním oceli vím, ale nevyužívám ho, protože i když nvm jestli je to brané jako bug, tak mi prostě přijde že to neni správné toho tak využívám. Určitě když tu hru vytvářeli tak nechtěli aby měl hráč v první kapitole 50 000 zlatejch :D To teda nevím ke komu pujdu ale asi budu odevzdávat kůže :D stejně mám naplánované každé zvíře zabít tak alespoň něco kápne z toho :D

To já chtěl k žoldákum protože vím že mají lepší tu kovařinu, ale pokud jí dělat nebudu tak raději paladin :D Jinak vím že to už nepatří sem, ale nechci zakládat další téma. Na začátku v xardasovi věži se dá pomodlit k beliarovi. Když obětuji ty životy nemělo by mi to dát nějaké zlato?Vim že jsem někde četl že se vyplatí nazačátku přijít o pár životu a že za to je 500 zlatejch nebo co. Hraju s datadiskem, tak nevím jestli je to tam nějak jinak.

no ale tak ono s penězi v té hře stejně není problém a když v první kapitole projdeš celý svět, tak máš stejně tolik peněz, že si můžeš dovolit koupit všechno, co potřebuješ a co můžeš reálně využít. Ve hře za peníze má smysl kupovat asi jen lektvary, jinak víceméně moc co kupovat není.

Co se týče beliára, moc nevidím smysl v tom to dělat, protože právě ty peníze získáš relativně rychle a nevíš co s nimi. Tedy bych se na to vyprdnul.

Osobně jsem hrál vždy buď za mága, nebo žoldáka. Za paladina jsem hrál snad jen 2x (jednou gothic2 a jednou gothic2a), protože ono k tomu není moc důvod, zatímco žoldák má své kouzlo kvůli prvními dílu a taky kvůli stylu hry jako takové. Může se říkat o peníze, lidé se k němu chovají jinak, než třeba k mágovi nebo paladinovi. Nejvíce je to znát asi na hradě v HÚ. Tedy žoldák/drakobijec má vliv i na dialogy a styl hraní mimo boj. Paladini mají také své magické zbraně, které jim ková Harad a které jsou jen o chloupek slabší, než ta žodlácké. Stále je ale nejsilnější zbraní Sekáč draků. Magie paladinů je v G2a k ničemu a nemá smysl se jí učit.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » stř 30. bře 2016 10:26:35 » Re: Kovařina u žoldáků
Tak obětovat 1bod many me nezabije,a ty zlate se nazacatku budou hodit. A s tim žoldakem mas pravdu no, to jejich chovani k nemu je suprove a navic u zoldaku je nejvice znamejch postav a i to prostredi je tam dobre, no ješte uvidim, diky za rady.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 30. bře 2016 13:04:33 » Re: Kovařina u žoldáků
Ono se to s tím beliárem hodí, pokud bys hrál třema speedrun, nebo něco podobného. Pak můžeš takto získat peníze, které se jinak získávají špatně (nemáš na to čas sbírat všechno, co vidíš). Jinak to ale význam prostě nemá a je to zbytečné. Ty peníze vychází tak, že hráč nepociťuje nedostatek peněz prakticky celou hru.

A co tvoje hra za čistého mága, ta už tě přešla? :D
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » stř 30. bře 2016 14:40:02 » Re: Kovařina u žoldáků
No to hraje bracha,použivame tu stejny učet :D ale i j ho zkousel a neni to zle, ale ja vzdy rozehraju vic postav a pak zjistim co me nejvic bavi
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » stř 30. bře 2016 20:22:47 » Re: Kovařina u žoldáků
Dobré je hrát co nejdéle jako neutrální, projít pokud možno vše, co jde a zabít vše, co jde. Na 18 levelu si pak uložit hru a rozhodnout se, ke které gildě se přidáš. Ono ten zbytek hry už má docela velký spád, takže s tou postavou si můžeš vyzkoušet třeba všechny frakce.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » čtv 31. bře 2016 7:07:39 » Re: Kovařina u žoldáků
No me to nenapadlo si to jako neutral ulozit, tak musim od znova, navic ted chci hrat s tema obourucakama takze cpu dost do sily a hlavne treninku na ty twohandy
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Foxiczek » pát 08. dub 2016 22:57:02 » Re: Kovařina u žoldáků
měl bych otázečku, sice to sem nepatří ale otevírat kvůli tomu novej topic mi připadá zbytečné. Jedu toho žoldáka - two handy ty sem se učil dokud jsem ted tabulkama a knižkou neudělal 100% ale kdy mám použít tabulky,lektvary atd na sílu? jsem ted v kapitole kde zabíjím draky a mám 100 síly.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 09. dub 2016 13:57:39 » Re: Kovařina u žoldáků
To máš docela málo :). Se sílou je dobré počkat co nejdéle, čekal bych alespoň do 124, kde stojí 1bod 4VB.

Nicméně při hře za obouruční meče bys měl získat sílu minimálně tak, aby si splnil požadavky na nejsilnější zbraně a pokud množno víc. Drakobijcká kuš má tuším požadavek 180, nebo tak nějak.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » sob 09. dub 2016 16:25:18 » Re: Kovařina u žoldáků
sem si řikal že mám celkem málo no. Někdo mi radil ať co nejvíc zvětšim two hand schopnost tak sem cpal do toho. Jinak sem cpal do síly a do ostatního jsem body nedával tak nvm proč mi zrovna ty body na učení nějak nevyšli :D( Na dr.kuši je potřeba 150 síly.)
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Milhaus » sob 09. dub 2016 17:00:44 » Re: Kovařina u žoldáků
Musí ti to prostě vyjít tak, aby si mohl nosit sekáč draků (minimálně), nejlépe ještě více.

Myslím, tedy můj osobní názor je, že je vcelku zbytečné zvedat zbraně až na 100. Na jakém jsi levelu? Možná by se dal ještě zvednout pozabíjením oblud. No ale ať už je to jak chce, asi bych s použitím všech věcí zvedající sílu počkal do 5 kapitoly. To bys měl získat hodně exp na ještěřanech, dracích. Předpokládám, že skřety a další havěť v HÚ, Addonu a v Khorinisu jsi již pozabíjel, takže by ses mohl pohybovat cca v rozmezí 40-45 level?
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Další