Menu

Hra za čistého Mága

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Foxiczek » pon 21. bře 2016 16:21:40 » Hra za čistého Mága
Ahoj, rád bych se zeptal jestli je vůbec možné dokončit hru kdybych hrál jen za mága s kouzly, žádné zbraně atd, jen využívat kouzla.(Je mi jasné že, zezačátku ty zbraně používat musím).A pokud ano, mohl by mi někdo poradit jak zezačátku rozdělovat body?Do čeho je dávat a které schopnosti se mám učit.Jestli třeba výrobu lektvarů ano a kapsářství ne apod.
Hraju hru s datadiskem, a vím že je stížená, tak bych předem rád věděl jestli s tím má někdo zkušenosti nebo jestli to nemám vůbec zkoušet. Dík
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 21. bře 2016 17:21:32 » Re: Hra za Mága
za čistého mága jsem si zahrál, dalo se to dohrát, ale bylo to hrozně frustrující, protože jsem pořád jen vyráběl, kupoval a chlastal flaštičky s manou. Až na tento problém mě to docela bavilo - po tolika dohrání jsem chtěl zkusit něco nového.

Pokud se chceš trápit jako já, tak je to celkem jednoduchý, per všechny body do many a kouzel, pokud se chceš trápit míň, tak se nauč aspoň obratnost a sílu do 34, dojeď to modlením, tabulkama, lektvary a goblinkami na 60 a pořiď si mistrovský meč, ať nemusíš tolik plýtvat manou.

Jinak výroba lektvarů - tak manu určitě, kapsářství - za čistého mága nemá moc smysl, s nízkou obratností toho moc neukradneš. Z kouzel povinný ohnivý šíp, pak bych doporučil vyvolání gobliního kostlivce, ledové kopí, ledový blok, vyvolání kostlivce, silný blesk, vyvolání golema, démona, ohnivý déšť případně smrtící vlnu. Manu se uč, dokud to bude možné - ono stejně ty body bys neměl kam jinam dávat.

tady jeden let´s play s čistým mágem pro ukázku, že to jde (já teda na rozdíl od tohodle týpka nepoužíval ani tu magickou hůl) ...

edit - trochu jsem poupravil název topicu, ať je jasné, oč jde ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Foxiczek » pon 21. bře 2016 17:37:31 » Re: Hra za čistého Mága
a když si hral i bez té hole, neměl si problémy s nějakými nepřáteli? třeba takovej kamenný strážce má dost velkou imunitu proti magii.

A jak si psal že to kapsářství nemá smysl, je dost ůkolu kde musím třeba ukrást klíč od truhly nebo od dveří, jak bez toho mám plnit? Sorry za takové hloupé otázky, ale gothic tak dobře neznám :D
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pon 21. bře 2016 17:45:11 » Re: Hra za čistého Mága
Pro dohrání hry nepotřebuješ umět kapsářství a navíc, jak jsem už psal, s minimální obratností (tedy DEX 10) neukradneš ani Lehmarovu knížku.

Strážci byli problém, ale nějak jsem je dát asi musel. Já jsem si nedal za úkol splnit všechny úkoly a zabít všechny potvory ve hře, takže pokud to šlo, silnějším nepřátelům jsem se vyhnul, dokud jsem neměl silnější kouzlo.

jinak se klidně ptej, od toho tu jsme ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » úte 22. bře 2016 9:03:47 » Re: Hra za čistého Mága
No obratnost a síla se dá zvednout i bez učení na docela vysokou úroveň (i když do ní nedáš ani bod). Určitě hned jak získáš prachy, bych si u Innose vymodlil 10x sílu a 10x obratnost (tj potřebuješ 2000). Pomocí load/save se vyhni získání many. To musíš udělat ještě jako neutrální, tj dřív, než se staneš novicem. Pak ve hře najdeš různé lektvary a bylinky (gobliních seženeš relativně dost poměrně brzy), takže všechno toto můžeš hned používat a tyto vlastnosti zvedat. Lze si opatřit i prsteny a opasek, takže postupně onu obratnost zvedneš i bez učení tak na 60-90 a tedy by si měl být schopen i dost postav okrást. Tedy bych to okrádání zvážil, jelikož je z něj dost exp, i když neokradeš všechny.

V boji ti to ale nepomůže, za předpokladu, že to budeš hrát tak, že zbraně vůbec ani nenasadíš do ruky za celou hru a nebudeš je tedy vůbec používat. V takovém případě ze začátku budeš muset více spoléhat na svitky. Ohnivé koule (ve svitcích) si určitě nechat na gobliní kostlivce, zničení nemrtvých na silnější kostlivce, svitek vyvolání kostlivce se hodí na trolle v kaňonu pod Dextrovou věží, svitky proměn můžeš využít na slabší obludy (například se můžeš proměnit v stínovou šelmu a vykřesat skoro celý svět od slabší havěti), svitkem proměny na ohnivého ještěra vykřesat bandity na majáku a pak pokračovat obyčejnou havětí, pak svitek proměny v skřetího psa a zas v tom pokračovat (vynechal bych větší stáda chňapavců a skřetí pse), pak svitkem proměny do dračího chňapavce vykřesat ty chňapavce, skřetí psy. Čímž skoro celou mapu Khorinisu vyčistíš, aniž bys tasil zbraň. Získané VB můžeš dát do toho kapsaření a otevírání zámků i když na to by ti asi stačilo i splnit jen vedlejší úkoly ve městě). Zbytek si tedy asi šetřit, prošmejdit ten svět již v normální podobě a vybrat tam všechny bylinky a krámy, zvednout si tak finance, zvednout onu obratnost a sílu přes byliny a sochu.

V této době by si měl mít přístup i k mágům vody (okolí pyramidy ti může vyčistit Lares, pokud na něj budeš lákat obludy, nebo si jej můžeš vyčistit sám v přeměnách, uvnitř od gobliních kostlivců to vyčistíš právě svitkami ohnivé koule), takže se případně můžeš naučit i jazyky a přečíst nalezené tabulky na sílu, obratnost, případně zbraně a životy.

To by ti teoreticky mohlo umožnit splnit některé přijmací úkoly k žoldákům, ale asi nesplníš všechny, bez zbraní.

Pak se tedy stát novicem, splnit rychle zdejší úkoly, zde bys mohl mít trošku problémy s novici při zkoušce ohně, se kterými se bojuje, ale těm se dá utéct. Po té, co se staneš mágem se tedy co nejrychleji naučit dva kouzelné kruhy, naučil se vyvolávat toho gobliního kostlivce, naučil bych se míchat lektvary many a zbytek dal do many. Následně ještě dovyčistil svět pomocí toho vyvolání gobliního kostlivce od nových potvor v druhé kapitole, na bandity s Dextrem použít svitek Bouře a zbytek nechat Gregovi nebo goblinímu kostivci) a vyrazil do datadiskové části.

V datadisku by ti ten gobliní kostlivec měl dost pomoci a s dostatkem many a lektvarů many by asi měl být schopen vyhubit téměř vše. Jediný problém by mohl být u banditů, kde se některými bojuješ a vyvolat tam gobliního kostlivce by asi nebyl dobrý nápad. Bandity ale můžeš nechat až na později a dokončení datadisku prostě nechat až na třetí kapitolu. Stačí, že tu splníš ty věci okolo a získáš nějaké zkušenosti. Pak můžeš jít případně do HÚ, poplnit tu, co půjde, zabít tu, co zvládneš dle trpělivosti (skřety okolo hradu můžeš pozabíjet pomocí svitků ohnivého deště a lektvarů rychlosti a pak je dorazit nějakým kouzlem v runě.

Ve třetí se budeš moci naučit nějaké další kouzla, jako kostlivec, ledový blok atd. Na pátrače ve větších počtech můžeš použít svitek vyvolání golema, na pátrače v jednom kusu můžeš případně nejprve použít svitek ledového bloku a vyvolání gobliních kostlivců, nebo kostlivce, pak runu. To by ti mohlo pomoci i u těch banditů, takže by neměl být problém dokončit datadiskovou část a dostat se do čtvrté kapitoly. Opět se naučit lepší kouzla, především silný blesk, vybavit se opravdu velkým množstvím lektvarů many (banditi také prodávají lektvary, takže bych je nechal co nejdéle na živu), šel nejprve zpět do datadiskové části a zlikvidoval tu havěť (na to by měl stačit kouzla, co umíš, jako kostlivec, ledový blok, blesk). Kostlivců můžeš vyčarovat armádu, pokud máš dost many. Snažil bych se šetřit lektvary a pokud bude možnost, se vyspat a obnovovat manu takto.

Pak jít do HÚ, pustit se do skřetů okolo hradu, ještěřanů, vykuchat draky (na to ti mohou pomoci vyvolaní démoni ze svitků), či jiné svitky (zmenšení obludy). Neměl by být problém.

V páté se naučit pátý kruh a vyvolání démona, případně jiná kouzla, splnit nějaké ty úkoly, naučit se kruh 6tý a nejsilnejší kouzla (vlna smrti).

Do této fáze bys měl vše hrnout do many, jakmile jí zvedneš na 154 (ale můžeš i míň a není třeba čekat tak dlouho), už použij předměty, které manu zvedají. Max u učitele je 400 (u Pyrokara) a to nejspíše nepřekročíš ani použitím úplně všeho, co manu zvedá. Tedy 20x se pomodlíš u Innose, použiješ všechny tabulky na manu, naučíš se míchat lektvary many a všechny je použiješ, sežereš všechny tmavé houbičky (přes 550). Zbytek VB můžeš dávat do dalších kouzel, je to jedno.

V tudle chvíli jsi již nesmrtelný.

6 kapitola tak již bude procházka růžovou zahradou, kde tu a a tam občas začaruješ nějaký to kouzlo, aby se neřeklo.

Foxiczek píše:a když si hral i bez té hole, neměl si problémy s nějakými nepřáteli? třeba takovej kamenný strážce má dost velkou imunitu proti magii.

na ty ti pomohou vyvolané obludy gobliní kostlivec, případně kostlivec, stejně tak tomu je s kamennými golemy.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Emperor » úte 22. bře 2016 10:31:17 » Re: Hra za čistého Mága
já třeba na gobliního kostlivce pohlížel dost s despektem a nikdy se ho předtím neučil ... ale při hře za pure mage byly jeho služby z počátku hry nedocenitelné - za relativně málo many hodně muziky, jsou to takoví šikovní malí kamarádi, kteří odřou špinavou práci za tebe ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » úte 22. bře 2016 15:55:54 » Re: Hra za čistého Mága
Já se to taky nikdy neučil, už jen proto, že jej ve třetí kapitole získáš zdarma v truhle a tedy nemělo moc smysl se jej učit. Nicméně současně ani používat, jelikož v té době máš už kostlivce. Při hře za čistého mága by se ale určitě hodil.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » úte 22. bře 2016 19:08:05 » Re: Hra za čistého Mága
moc díky za takové tipy, a ještě se chci zeptat, dá se sehnat ve hře to roucho vodního mága?a má smysl se učit nějakou tu jejich magii? nebo tu uplne ignorovat.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Martin Putzer » úte 22. bře 2016 19:50:34 » Re: Hra za čistého Mága
Roucha vodních mágů se nedaj sehnat. V Návratech to ale myslím jde.

To s tou magií záleží na tobě. Já osobně doporučuju Ledový oštěp a Bouři. Ostatní jsem jenom vyzkoušel přes Marvin a spokojenej fakt nejsem. Místo Písečnýho víru a Gejzíru mi stačí Spletité kořeny (popř. svitek Ledový blok) a vodní pěst dělá to samý co Ledový oštěp, jenom to má o čtvrtinu větší požadavek a o čtvrtinu větší účinnost (je lepší naučit se Blesk). :wink:
BZh11AY&SYJi˛W ?€@…0@ ?ď˙° PŠ†šôÔjžM•<jŚŚ™S)±O
<ŁÂ‡`ßQ·ť
ÖmÍ:´ˇ" €Ôˆ¤˘ˇäěeÓJűF˝&ŠŻĂsˇoTzßWGWN„˘ˆi¸dĂ" ľiŔ'Řň™‘ó"ifºٜp˜,€ć°ô.Ł˝ÇÇA˝ŮĂKcń4u#qÝY×R¶Ú#Ç~÷I&3Aˆó­QD˘ŕ·Ocߡ,źäA r aă{5°ŞËň—ŘoĄşÇżß9ÝBGj¤–Đ ;‚ ´f\XZ«QW‡ëvA*łĹÝłďť`é}Ă"ˆ@îÚ7f1ťq˘rń©Ć¶¨Eľ/I˘*­ť+—ÓR آęăŃđ¬;D dł%›üHŮJÍĚĂ‹ą"ś(H%4Ů+€

Použita komprese BZ2.
Martin Putzer
Uživatel

Příspěvekod Emperor » úte 22. bře 2016 20:26:23 » Re: Hra za čistého Mága
Ledový oštěp (Ledové kopí - teď si nejsem jistý názvem) je dobré kouzlo, super na ohnivý ještěrky a golemy, ale vyplatí se i na ostatní havěť - osobně mi je sympatičtější než třeba ohnivá koule, kterou se v addonu vůbec neučím ...

ta bouře - no, není to špatný, ale poměr mana/poškození není zas tak výhodný - na jedno zakouzlení potřebuješ tuším 100 many a silnější havěť tím nezabiješ, jen rozdráždíš ... ostatní kouzla vodních mágů jsem nezkoušel, takže nevím ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » úte 22. bře 2016 21:51:50 » Re: Hra za čistého Mága
Bouře se hodí ve svitcích, na slabší havěť ve větším počtu. Hlavně s bandity za 100exp docela slušně zamává. Nicméně obludu i NPC postavu jen trochu silnější už nezabije. Runu bych se asi neučil, ale svitky bych si koupil všechny, co seženeš. Také je docela užitečné kouzlo strach, ale u něj runu najdeš.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » pát 25. bře 2016 20:03:13 » Re: Hra za čistého Mága
a když už jsme u tvorby těch run. Neni nějaká mapa nebo návod kde se daj sehnat prázdné runové kameny?:D vim že jich ve hře neni moc. A ještě mám jeden problém, ted jsem se snažil naučit 2 kruh magie, ale jen mi řekl že ještě nepřišel čas abych se jí naučil. Co musím ještě udělat? nebo to se ho budu moct naučit až v 2 kapitole?
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 25. bře 2016 20:46:03 » Re: Hra za čistého Mága
ano, 2. kruh až ve 2. kapitole, 3. kruh ve 3. kapitole, po nabití Innosova oka 4. kruh, v 5. kapitole 5. kruh a po nalezení mapy Irdorathu hned i 6. kruh ...

volné runy teď z hlavy nevím, ale Gorax v klášteře a Cronos v Jharkendaru by jich měli mít k prodeji dost ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » pát 25. bře 2016 23:50:49 » Re: Hra za čistého Mága
Mám pocit, že prázdné runové kameny ve hře by měli stačit snad na všechny kouzla ve hře. Ale jistý si nejsem, jelikož jsem to nikdy nezkoušel. Ono v datadisku ostatně většinu kouzel nemá smysl se učit a na ty, kdteré se hodí, to stačí.

Svitek na dané kouzlo, aby si runu mohl vytvořit, bude mít vždy nejbližší živý obchodník-mág. Vytvoří se mu v nabídce v okamžiku, kdy se dané kouzlo naučíš.
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » ned 27. bře 2016 18:20:14 » Re: Hra za čistého Mága
Pls, ted jsem hledal ,ale strejda google neporadil. Zkoušel jsem najít magii vodních magu, jaké kouzlo je na který kruh, rád bych používal některé jejich kouzla ale nvm který kruh magie na to dané kouzlo musím mít, tak jestli někde neni nějaký návod.
Foxiczek
Uživatel

Další