Menu

Level k přechodu do další části hry

Volný pokec o Gothic 2: The Night of the Raven.
Příspěvekod Foxiczek » čtv 17. bře 2016 22:04:57 » Level k přechodu do další části hry
Ahoj, rád bych se zeptal, jaký je tak vhodný level na to abych šel do druhé kapitoly, všude píšou jak velké levely mají a za boha nemůžu přijít na to jak to ty lidi dělají. Plním všechny úkoly, zabíjím co můžu, zatím jsem 11 lvl a mam problémy s pár zvířátkama co tam po světě pobíhají, ale mám strach abych zas nešel do HÚ, tam se do 3 kapitoly dostanu rychle, a jakmile se vrátím zpět že půjdu do města narazím na pátrače a to jsem skončil( bez datadisku jsem je dával). Nějakej tip jak se víc naexpit? nebo jestli třeba jen špatně něrozděluji body, jsem zatím neutral mám 25 síly, 50 obratnosti,asi 250 života.jednoruční 35%, luky 25%. Dost používám luk co má utok 50.

A ještě jedna otázka když už tu píšu, xardas mi dal prsten na obranu proti pátračům, nevíte který to je? mám jich u sebe asi 15 a nevím který mi dal on.
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » čtv 17. bře 2016 22:41:51 » Re: Level k přechodu do další části hry
za jakou gildu chceš hrát?

11. level není zas tak nízkej, ty vyšší levely jsou jen takový šprajcy, kdo bude mít víc :D ...

prsten od Xardase je ten, co má ochranu + 3 proti magii, proti pátračům ti fakt nepomůže, klidně ho prodej ...

doporučuju jít napřed do Jharkendaru, to je celkem dobré místo na expy ...

zvyš si obratnost na 60 (třeba i pomocí opasku a prstenu) a kup si od Martina Mistrovský meč (případně si ho "půjč" od zlodějské gildy), vyplatí se to ...

jinak pár tipů zde, je tam i popsaná taktika efektivního rozdělování LP ...
Emperor
Templář

Příspěvekod Milhaus » čtv 17. bře 2016 23:45:53 » Re: Level k přechodu do další části hry
Tak taktika, jak se naexpit je vcelku snadná, prostě zabít vše, co uvidíš, pokud možno ve správném pořadí dle síly obludy.

Inspirační videa, jak se dostat na 18-20 level v první kapitole:
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... CCC8C467FD
https://www.youtube.com/playlist?list=P ... 73BEF62AD6
Milhaus
Zasloužilý člen fóra

Příspěvekod Foxiczek » pát 18. bře 2016 16:05:48 » Re: Level k přechodu do další části hry
Emperor : Nejspíš asi půjdu k domobraně, a ještě k tomu rozdělování bodu, je blbost dávat do luku nebo ne? rád bych ho používal, ale ted ho mam jak říkám na nějakých 25% a když střílím, tak se hodněkrát netrefím. To učení luku zvětšuje přesnost?A ještě, mám u sebe dost rostlinek i nějaký ten lektvar co mi zlepšuje sílu a obratnost.Mám je použít hned?
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 18. bře 2016 16:25:08 » Re: Level k přechodu do další části hry
Luky jsou perfektní věc, hrál jsem jednu hru za žoldáka čistě na obratnost a luky - tedy ani bod do síly či mečů. V podstatě jsem ustřílel vše dřív, než to ke mně doběhlo, a když už, tak jsem to dobil Beliarovým drápem. Pokud chceš účinně používat luky, vyplatí se učit obratnost alespoň do 90 (ale klidně i víc), pak teprve využít zvyšovače (tabulky, modlení, lektvary, goblinky) a skill trénovat do 60-70% a pak až tabulky. Skill zvyšuje dostřel šípu, takže můžeš při 100% střelit nepřítele z dálky, aniž by na tebe zareagoval.
Emperor
Templář

Příspěvekod Foxiczek » pát 18. bře 2016 17:33:57 » Re: Level k přechodu do další části hry
Opravdu všem moc díky za tipy. Ještě že tu hru hraje tolik lidí :D ještě jedna otáztečka by tu byla, v případě že nebudu hrát jen na luky a budu používat zbraně do ruky. Vyplatí se rozjíždět kovářství?Jsou tam pak dobre zbraně nebo najdu někde lepší?
Foxiczek
Uživatel

Příspěvekod Emperor » pát 18. bře 2016 18:22:58 » Re: Level k přechodu do další části hry
pokud bys hrál na luky a obratnost, vyplatí se už zmiňovaný Mistrovský meč, který má požadavky 60 obratnosti a má 120 dmg + 10% k jednoručkám. Později je lepší Beliarův dráp od Ravena. Kovářství se nijak zvlášť nevyplatí, tedy pokud nechceš meče prodávat, vzhledem k tomu, že Bennet u žoldáků má v podstatě neomezené množství ocelí, máš neomezený zdroj peněz. Lepší jednoruční meč si vykováš jen za žoldáky a to až v 5. kapitole.

U toho mistrovského meče platí, že požadavky má sice na obratnost, ale poškození se zvyšuje spolu se silou.

Asi bych to udělal následovně (příklad, kdy používáš luk jako primární zbraň):

naučil bych se obratnost do 60, pořídil bych si ten meč, pak jednoručky do 34%, sílu do 34 - zbytek už jen tabulky, dračí kořeny, koupené lektvary síly (jeden je na lodi) ... zbytek bodů bych pral do luků a obratnosti, tedy dex do 90-120 a luky do 70%. Po zabití Ravena bych mistrovský meč vyměnil za beliarův dráp, který při maximálním vylepšení má stejný dmg, jako mistrák, ale má navíc 50% šanci na bleskový dmg (ubere 100 zdraví nehledě na ochranu protivníka). Pokud budeš mít dračí luk, obratnost od 160 výše - záleží, kdy se přestaneš učit od učitelů a použiješ zvyšovače) a 100% skill luku, jsi neporazitelný, všechno včetně draků v poho ustřílíš z dálky, aniž by tě to jen škráblo. Výjimkou jsou pochopitelně trolové, ale s těma si poradíš pomocí Beliarova drápu.

Využij možnosti kapsářství, s vysokou obratností okradeš všechny a byla by škoda nevyužít těch expů.
Emperor
Templář